Jump to content

Putopisi u pripremi


seabral

Recommended Posts

Fakat si se strgal z lanca. :kul

Ne znam jesi li proučio vozni red, ali po onom što sam iskopao put bi ti trajao 4 (četiri) dana.

- Prvi dan Zagreb polazak 11:08 - Beograd dolazak 17:19. Iz Beograda bi imao noćni za Bar, ali to ne dolazi u obzir jer hoćeš vidjeti prugu. Dakle moraš prespavati u Beogradu.

- Drugi dan Beograd 09:10 - Bar 20:55. Ne možeš se vratiti noćnim jer taj kreće iz Bara već u 19:00 i križate se negdje u Crnoj Gori (vjerojatno u Podgorici), dakle moraš prespavati u Baru.

- Treći dan Bar 08:20 - Beograd 19:50. Opet moraš prespavati u Beogradu.

- Četvrti dan Beograd 10:25 - Zagreb 18:38.

Sve u svemu lijepa ekspedicija, a bokibogme ne baš jeftina.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Stanko lanc je puknul samo tak :-)

Znam da je to malo teže ali zato imamo tu na forumu vas starih lisica koji sve znate i kaj ste spremni za sve, naravno ja baš nebi sam išel, al da još ko ide sve bi splanirali kad malo zatopli i jurimo, mislim da bi to bila avantura samo takva, velim ali bez vas starih lisica jako teško da se kaj more isplanirati.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam 1977. putoval prugom Beograd - Bar i mojoj znatiželji je odavno udovoljeno, ali bi išel s tobom kao vodič i po potrebi prevoditelj. Jer ak se tam pojaviš sa svojom zagorskom spikom niko te živ ne bu razmel. :mrgreen: Ali bi imal jedan uvjet - da ti snosiš sve troškove jer ja sam ipak samo skromni penzić. :wink:

Usput ti mogu dati kontakt s mojim odvjetnikom jer bu ti žena ziher tražila rastavu braka. :kul

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Hahhah, e da mogu bi, ali kaj zbilja nema niko zainteresiran da bi išel na vožnju na barsku prugu? Mislim da je to baš doživljaj.

E sad ako se dogovorimo nebi odma sutra išli, al dok sve zbrojimo sim tam nekaj okvirno zgruntamo i neki plan si zacrtamo za koji par mjeseci bi mogli na put, ha?

Btw ja upravo po Sloveniji lutam po prugama i lovim cuge.

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm! Jako zanimljivo putovanje. Kupljenec ja sam poprilično zainteresiran za putovanje. Zbog posla mogao bih u prvom tjednu travnja ili na početku svibnja oko 1. maja ili na kraju svibnja oko 31.05. Ako ti odgovara javi se preko poruke da se krenemo dogovarati. Gledajući cijene ne bi trebali biti preskupo :loko

Link to comment
Share on other sites

Pa mislim da ima sigurno puno interesa za tu prugu,al al istina i bog ona košta,al lepo bi trebalo sve nekka zračunati kaj i kolko bi koštalo sve,pa onda neki dogovori,pa se ima vremena za put sve posložiti,nebi sigurno odma sutra išli.

Evo meni baš želja. :mig:

Ali neka stara Lisica bi svakak dobro došla.

Link to comment
Share on other sites

Budemo sve dobro spregledali, jer na takav put baš nije dobro iti na blef.

 

 

 

A sad da pitam ima ko možda da bi u Subotu nekam išli u Sloveniju možda? Ono da idemo od jutra i da potepemo kvalitetno dan? Ja sam sutra mislil do Bleda al pošto je kiša pa i vreme kakvo je odustal sam i tražim drugu destinaciju.

Link to comment
Share on other sites

Dečki ajde da vidimo odprilike ko je sve zainteresiran za Barsku prugu?

Bi se nekaj ekipe skupilo? :mig:

Kud si baš zapeo za Barsku prugu! imaš na njoj dva dana jahanja! ima dosta pruga i kod nas imaš i Sloveniju i Bosnu tamo je još zanimljivije! :roll::wink:

Link to comment
Share on other sites

A vidiš da me primilo nekaj, misliš da ima nekaj zanimljivije od Barske pruge? :smile:

Imaš npr. prugu Sarajevo-Čapljina-Ploče :hm tamo voze Kenedyji i potisni vlakovi pa je zanimljivije pratiti, ili recimo Bledska pruga koja ide dolinom Soče tamo voze Regani i Španke naprijed i odozada pa je jako zanimljivo motori paraju zvuk! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Od Čapljine do Ploča (bolje rečeno do Metkovića) će se morati snaći ovako ili onako jer ne postoji putnički promet (nažalost). Doduše, ako ima "života" 10-ak kilometara je u pitanju, pa može i pješke - po pruzi.

Link to comment
Share on other sites

Hvala dečki, al moram napomenuti da sam ja lajk koji ne kužim baš neke stvari kaj se vlakova tiče. ;-)

Jer da vlakovi idu blizu glavnih cesta meni sigurno nebi bilo zanimljivo, ovak su meni krajolici kud voze zanimljivi i vlak ko vlak, ne kužim vrste vlakova i tome slično 😊 :-)

Da i neznam kak se koji vlak zove :-)

Ali volim to gledati, tu neku silu i masu koja juri.

Link to comment
Share on other sites

smiley.gif

 

Barska pruga je jedna sasvim druga priča i odluka putovanja njome ovisi o tome što bi Ti želio vidjeti/doživjeti. Sasvim sigurno nećeš moći reći ženi da si otišao kupiti cigarete jer te neće biti u najboljoj varijanti bar dva do tri dana, a primijetiti će i poveliku prazninu na računu. Dali ima smisla ići cijelom dužinom opet ovisi o tome što bi želio vidjeti/doživjeti. Sasvim sigurno nećeš moći šalabazati uz veći dio pruge...

 

Ima jedan lijep video djela pruge ali bogme traje….snimio ga je naš član - dulevoz (hvala mu)

 

 

To što SPILE008 spominje prugu Sarajevo – Ploče i prugu dolinom Soče ima rezona ali meni ne u usporedbi jer svaka pruga ima svoje zasebnosti. Obje su više no vrijedne za posjetiti. Za veliku domaću zadaću bih Ti još dodao, Šargansku osmicu i nastavak putovanja od Ogulina do Rijeke. Obzirom na tvoje godine, možda u budućnosti budeš imao sreće pa se provezeš Unskom prugom… njenom cijelom dužinom.

 

Sve se na kraju svodi na to što tebe najviše interesira. Meni je uvijek bila draga kombinacija krajolika, građevnog poduhvata i vlaka u svemu tome. Osobno bih volio proći tim spomenutim prugama bar još jednom ali ću se vjerojatno morati zadovoljiti sa slikama… ili videom.

 

Medo

----

 

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

Link to comment
Share on other sites

Sve mi jasno,ovaj video ima ih još od njega sam sve spregledao :)

I naravno svi mi se sviđaju :wink:

I slažem se sa svima kaj si napisal,ali eto imam želju to obići jer full mi interesantno to izgleda,od samih krajolika,mostova,tunela. :)

Istina da ima puno putovanja,ali ak se sve dobro posloži bilo bi tu putovanje života :)

Edit:

Iskreno pruga do Beograda me nezanima nimalo,dalo bi se skratiti putovanje sa avionom.

Zagreb-Beograd,pa posle od Bara do Dubrovnika nekak i na avion do Zagreba.

Link to comment
Share on other sites

Hvala dečki, al moram napomenuti da sam ja lajk koji ne kužim baš neke stvari kaj se vlakova tiče. :wink:

Jer da vlakovi idu blizu glavnih cesta meni sigurno nebi bilo zanimljivo, ovak su meni krajolici kud voze zanimljivi i vlak ko vlak, ne kužim vrste vlakova i tome slično :smile:

Da i neznam kak se koji vlak zove :smile:

Ali volim to gledati, tu neku silu i masu koja juri.

To je odlika nas laika. Nemamo pojma šta gledamo, al' volimo gledati. :kul

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...