Jump to content

Putopisi u pripremi


seabral

Recommended Posts

 

Lako je tebi zezati se, a ja sam po izlasku iz kabine morao sapunati ruke 4 (četiri) puta samo zbog rukohvata pri penjanju/spuštanju. :kul

 

 

Samo ruke ? A ja se već poveselio da ćemo i od tebe vidjeti jednu ovakvu dimnjačarsku fotku poput ove od thomcroa i K357 :mrgreen:

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/15301-22-sata-na-eksnu/&do=findComment&comment=541561

Link to comment
Share on other sites

Samo ruke ? A ja se već poveselio da ćemo i od tebe vidjeti jednu ovakvu dimnjačarsku fotku poput ove od thomcroa i K357

 

Boknasoslobodi. :kul

Dečki su se uneredili zbog vožnji kroz tunele, a ja sam samo zavirio u kuhinju dok je lokomotiva stajala u kolodvoru. Rukohvati su bili masni zbog osoblja u upravljačnici, jer je u opisu njihovog posla da budu zmazani.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Moj prvi putopis: Zagreb-Saarbrücken-Zagreb.

Bit će online kroz dan-dva, za sad samo kratki video u blizini Bischofshofena (moram se pohvaliti da je video u 4K rezoluciji):

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sutra tj. u srijedu 6. srpnja imam namjeru posjetiti ovu destinaciju (foto kico101):

 

2XJMRBM.jpg

 

Bavljenje planiram od 08.43h do 11.31h po voznom redu HŽ PP, pa ako netko ima želju i nema pametnijeg posla može mi se pridružiti.

Eventualno zainteresiranima preporučam da me zvrcnu ili pošalju SMS na mob 099 8050-433.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

...

Bavljenje planiram od 08.43h do 11.31h po voznom redu HŽ PP, pa ako netko ima želju i nema pametnijeg posla može mi se pridružiti.

Eventualno zainteresiranima preporučam da me zvrcnu ili pošalju SMS na mob 099 8050-433.

 

Popi jedno lepo vino u moje zdravlje ... a020.gif

Link to comment
Share on other sites

Popi jedno lepo vino u moje zdravlje ... a020.gif

 

Mogu, ali doma. Nažalost su mi večeras iskrsle neke nepredviđene obaveze za sutra prije podne, tako da se cijela priča prolongira do daljeg. :roll2:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ekipa 3S+P (seabral, Stanley, STIB i Portos) pojačana Silverom sutra tj. u subotu ide u bjelovarski kraj. Ruta je Banova Jaruga - Garešnica - Pavlovac-Dražica - Bjelovar - Križevci, s usputnim skretanjem na trasu nove pruge u izgradnji. Ako je netko od forumaša iz Bjelovara i okolice zainteresiran za kratak susret uz kavu neka se javi na mob 099 8050-433.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

vlakom idete ili autom po običaju kad več idete tom rutom svratite do daruvara mada radite kontra krug i več do 3 popodne budete nazad

 

Idemo autom jer je po ukinutoj pruzi iz objektivnih razloga nemoguće ići vlakom.

A za Gas Gas bumo videli, u svakom slučaju hvala na preporuci.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Samo da pitam kam je je najzanimljivije iti kad padne snijeg? :) Mene nekak drži Lika,koja mjesta bi trebalo posjetiti po zimi,tj kad pada snijeg ima ko kaj za predložiti,preporučiti? :) Planiram u subotu nekam ak bu snijeg padal.

Link to comment
Share on other sites

Samo da pitam kam je je najzanimljivije iti kad padne snijeg? :) Mene nekak drži Lika,koja mjesta bi trebalo posjetiti po zimi,tj kad pada snijeg ima ko kaj za predložiti,preporučiti? :) Planiram u subotu nekam ak bu snijeg padal.

 

Ak gađaš prugu, Ličko polje je često siromašno snijegom, dok su na okolnim planinama nanosi do nosa (valjda se zato i zovu - nanosi? b075.gif).

Vjerojatno bi zato dobra pozicija bila dionica Rudopolje - Vrhovine - pristupačna je cestama i ima upečatljivih objekata.

Link to comment
Share on other sites

Samo da pitam kam je je najzanimljivije iti kad padne snijeg?

 

Kao što je preporučio DB, dionica Rudopolje - Vrhovine je atraktivna i relativno lako pristupačna. Ali bih osobno tamo radije išao ljeti.
Zaključio sam da ideš automobilom(?), pa destinacija ovisi o stanju na cestama tj. količini snijega. Ne bi bilo dobro da te negdje zamete pa da ti vuci kažu ''dobro jutro''.
Za svaki slučaj ti predlažem i rezervnu varijantu, a to je dionica Josipdol - Plaški. Dosta je bliže, a cesta na čitavoj dionici slijedi prugu. Ima atraktivnih mjesta za sačekušu, a uz cestu su službena mjesta Vojnovac (ex kolodvor), Lički Podhum i Latin.
Među atraktivnim odredištima je tunel Vojnovac, koji se vidi u sredini slike:
7hNRA8P.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Samo da pitam kam je je najzanimljivije iti kad padne snijeg? :) Mene nekak drži Lika,koja mjesta bi trebalo posjetiti po zimi,tj kad pada snijeg ima ko kaj za predložiti,preporučiti? :) Planiram u subotu nekam ak bu snijeg padal.

U Lici buš se naćekao vlakova, možda i nešto naiđe ali po meni ne isplati se. Ja bih se radije utaborio negdje između D.Rese i Oštarija, tamo budeš barem imao prometa.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Fala dečki,je idem sa autom ;) ma išel bi nekam di ima snijega i nadam se da bu i padal za vikend,pa da malo protegnem noge u snijegu :) Zimske slike su mi posebno interesantne.Pa malo razmatram situaciju,ili bi bilo bolje do nekud sa vlakom možda sa Glavnoga,neki jutarnji vlak prema Lici?Al kaj bum onda samo bil na jednoj stanici?Nisam pametan a imam volju za iti nekam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...