Jump to content

Putopisi u pripremi


seabral

Recommended Posts

Za uvod nekoliko fotki.

A cijeli putopis će biti nočas ili tokom sutrašnjeg dana. :)

 

img4735.jpg

 

img4691.jpg

 

img4875.jpg

 

img4630.jpg

 

img4837.jpg

 

7122white3upjte.gif

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja i prijatelj planiramo u srijedu izlet na relaciji ZG - RI - ZG. Polazak iz ZG u 6:30, dolazak u RI u 10:10. Polazak iz RI u 17:15, dolazak u ZG u 20:57. Ako bi se nam želio netko pridružit :arrow: PP.

Link to comment
Share on other sites

Za uvod ...

 

img5146.jpg

 

img5208.jpg

 

img5186.jpg

 

img5173.jpg

 

Uskoro! :grin:

7122white3upjte.gif

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

2044 i ja smo danas posjetili Slavonski Brod. :grin:

 

Za uvod...

img6535.jpg

 

img6600.jpg

 

img6690.jpg

 

Cijeli putopis će biti kroz par dana, a možda i manje. :)

7122white3upjte.gif

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Ne znam razmislit ću... A ako nađeš kakvu 600 mm prugicu, nećeš biti OT

 

Ostalo je par metara na mulu kod Češke vile.

"Rekbi da su sagradili ono komad željeznice, da njome plaše švrake i gavrane kroz našu Zagoru"

Juraj Kapić, 1891.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jedne subote u rujnu namjeravam posjetiti jedno ubavo mjestašce…

 

O7BvnTL.jpg

 

… koje se zove Šandrovac. Nekada je postojalo stajalište na pruzi Bjelovar - Kloštar koje se zvalo Šandrovac, a u novije vrijeme Zid Katalena. Nažalost je stajalište ukinuto pa moram prilagoditi itinerer.

Namjeravam ići vlakom koji iz Zagreba polazi u 7.32 i u 9.24 stiže u Paulovac. Povratak je vlakom iz Paulovca u 16.40, a u Zagreb stiže u 18.47.

Od Paulovca do Šandrovca je cca 8 km i to namjeravam odvaliti pješaka. Isto i u povratku. S obzirom na dosta raspoloživog vremena (preko 7 sati) moguće je razgledanje ex kolodvora i tunela Paulovac. Dodatna opcija je spuštanje iz Šandrovca do bivšeg stajališta Zid Katalena, pa dalje prugom do tunela i stajališta Paulovac.

Dakako, moguć je i obratan redoslijed.

 

Putevi od Paulovca i Mišulinovca do Šandrovca:

 

chzvIGp.jpg

 

Od Šandrovca do stajališta Zid Katalena vodi seoski put (odokativno 3-4 km), a stajalište je pri vrhu slike:

 

PtHcX10.jpg

 

Put sam planirao za subotu 5. rujna, a u slučaju lošeg vremena 12. rujna.

Ovime pozivam eventualno zainteresirane iz forumaškog društva da mi se pridruže. Uvjet je dobra konda za pješačenje i nema jamranja tipa ''kad ćemo već jednom stići''.

Svima koji se odluče za ovu malu ekspediciju dodjeljujem počasno članstvo u izviđačima i vještarstvo pješaka. :kul

P.S. Alternativa je i prijevoz automobilom pri čemu se može obići puno više lokacija, ali ja dotično vozilo nemam pa ako netko uskoči ne bih imao ništa protiv. Troškovi se naravno dijele po glavi stanovnika.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jedne subote u rujnu namjeravam posjetiti jedno ubavo mjestašce…… koje se zove Šandrovac.

 

Interesantno, ........ mozda sam uvijek mislio da je to mjesto samo izmisljotina............kad sam bio "klinac" vise puta sam cuo moje "starce" da u ljutnji ili za neku glupost su te uvijek poslali u taj

 

"Sandrovac"............

 

Ocekujem taj putopis............vjerojatno cu svatiti, zasto Sandrovac!

 

Velimir

Link to comment
Share on other sites

Interesantno, ........ mozda sam uvijek mislio da je to mjesto samo izmisljotina............kad sam bio "klinac" vise puta sam cuo moje "starce" da u ljutnji ili za neku glupost su te uvijek poslali u taj

 

"Sandrovac"............

 

Ocekujem taj putopis............vjerojatno cu svatiti, zasto Sandrovac!

 

Velimir

Ako nije bio Šandrovac, bili su Frkljevci...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav!!

 

Nije me bilo prilično dugo /razne akcije na sve strane.../ ali uskoro se vraćam u velikom stilu:

 

YY3MCU.jpg

 

 

Vozova će biti na pipetu ali zanimljivih priča - taman!!

 

pozdrav,

 

Petar

...i onda je on mene pogledao a ja ne volim kad me neko pogleda....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Budući da je infra neki dan izgleda potpuno ubila mapper za smrtnike, može li mi netko sa pristupom dati pregled kretanja za vlak 521 od 13.12.2015., link ili screenshot? Treba mi za putopis da znam gdje sam slikao koju sliku.

Link to comment
Share on other sites

... može li mi netko ... dati pregled kretanja za vlak 521 od 13.12.2015., link ili screenshot? ...

Malo prošaraj ovdje (nemogu ti reć na kojoj točno stranici, jer ih je 21) tu ćeš naš Kurir u .pdf-u pa tamo potraži to što ti treba

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Malo prošaraj ovdje (nemogu ti reć na kojoj točno stranici, jer ih je 21) tu ćeš naš Kurir u .pdf-u pa tamo potraži to što ti treba

Ma nije mi problem vidjeti vozni red, nego mi baš treba pregled kretanja iz mappera jer tog dana vlak imao šarena vremena kašnjenja pa mi vozni red nije od neke velike pomoći. Dalo bi se iskombinirati, ali lakše bi mi bilo s mapperom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nije baš da bude putopis, ali bude put ... :loko

No vidjevši kako lege jamraju na svakog ko u njihovom dvorištu kupi tramvajsku kartu, a da ju oni ne carine, odlučil sam ovim putem najavit da sam od sutra do preksutra u Osijeku, pa ko ima volje i vremena sutra popodne samnom popit kav...pivu, bi'će mi dragodiklić. a060.gif

 

Dogovor putem privatnef020.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Vidim da Ti se želja pod stare dane napokon ostvarila. (I bez više bravarske...!)

 

Lako je tebi zezati se, a ja sam po izlasku iz kabine morao sapunati ruke 4 (četiri) puta samo zbog rukohvata pri penjanju/spuštanju. :kul

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...