Jump to content

Putopisi u pripremi


seabral

Recommended Posts

Ima li zainteresiranih da objavim putopis sa Mauricijusa koji bi se sastojao od povijesnih priča dok je bilo željeznice na Mauricijusu te mojih slika preostalih lokomotiva u službi spomenika. Uz poneke opise i digresije istih, kao i okoliša gdje ih nađoh a u nekom putopisno-povijesnom stilu, s više naglaska na putopisno?

Link to comment
Share on other sites

Ima li zainteresiranih da objavim putopis sa Mauricijusa koji bi se sastojao od povijesnih priča dok je bilo željeznice na Mauricijusu te mojih slika preostalih lokomotiva u službi spomenika. Uz poneke opise i digresije istih, kao i okoliša gdje ih nađoh a u nekom putopisno-povijesnom stilu, s više naglaska na putopisno?

 

Ne pitaj nego sipaj.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pa sad kad svi pisu od svukud iako nema zeljeznice imam i ja nekih 1000 ispucalih fotografija :kul3 iz Šibenika pa jel da napravim kakav putopis ili??

 

Fotografije vlakova su u mojoj galeriji ali ostalo je jos mora,sunca i povijesnih tvrdava pa....?

Link to comment
Share on other sites

Pa sad kad svi pisu od svukud iako nema zeljeznice imam i ja nekih 1000 ispucalih fotografija :kul3 iz Šibenika pa jel da napravim kakav putopis ili??

 

Fotografije vlakova su u mojoj galeriji ali ostalo je jos mora,sunca i povijesnih tvrdava pa....?

 

Ne pitaj nego pucaj!

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dugo već nevidim Stibovih putopisa..ili ja krivo gledam...... Ima li neko putovanje u pripremi? užitak je čitati Tvoje putopise.

Bilo je (a izgleda da će ih biti još) dosta putovanja od zadnjeg pravog putopisa, ali jednostavno ne stignem napraviti potpuni putopis.

Nadam se da ću u dogledno vrijeme nadoknaditi zaostatke.

Može se, dakle, reći da su u pripremi slijedeći putopisi:

  • Istanbul, rujan 2013 - tekst je već napisan, slike izabrane, ali...
  • Dubai, rujan 2013
  • London, listopad 2013 - samo jedna noć, ali ima nekoliko slika
  • London, veljača 2014 - štrajk u podzemnoj, više vlakova i tramvaja
  • Dublin, ožujak 2014
  • Stockholm, lipanj 2014
  • Helsinki, rujan 2014

a u planu je još nekoliko zanimljivih mjesta krajem ove i u prvoj polovici slijedeće godine.

 

Kao što je Pfaff napisao, ponešto informacija i slika stavljam u odgovarajuće teme i izvan "putopisa" ;)

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Uskoro cu postaviti jedan kraci "putopis" sa posjete malom zeljeznickom muzeju u Plant City...zajedno sa posjetom gradicu Mount Dora i njihovom istorijskom vozicu..

Oba gradica su na Floridi,tako da nisam daleko putovao :kul3

gif%20train.gif
Link to comment
Share on other sites

Marioo, on 09 Sept 2014 - 22:21, said:snapback.png

Pa sad kad svi pisu od svukud iako nema zeljeznice ...

 

Da ne trošim vrijeme i više ne pišem?

 

Radi ša oš dok te ne ufate.

Sub sole aut pluvia ducemus ea.

Link to comment
Share on other sites

Radi ša oš dok te ne ufate.

 

Podsjećam da je uvaženi moderator ovog podforuma jednom rekao (ja čuo na svoje uši): - Ako se bar jednom spomene željeznica to može proći pod putopis.

Dakle nema fatanja (osim eventualno s nekom Fatom, ali to već spada u temu ''Puno zabave'').

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

 

Podsjećam da je uvaženi moderator ovog podforuma jednom rekao (ja čuo na svoje uši): - Ako se bar jednom spomene željeznica to može proći pod putopis.

Dakle nema fatanja (osim eventualno s nekom Fatom, ali to već spada u temu ''Puno zabave'').

Spomeneš željeznicu i OK?

Željeznicu ću da spomenem opet (evo već jesam) i time sam ispunio zahtjeve. :smile:

Sub sole aut pluvia ducemus ea.

Link to comment
Share on other sites

 

Radi ša oš dok te ne ufate.

 

Posto me se vuce van iz mirovine i propitkuje o nekakvim putopisima i pisu se svakakve insinuacije o tome kako sam ja protivnik putopisa a jos vise "nezeljeznickih" putopisa pa da objasnim cjenjenom clanu 68847.

 

Pa sad kad svi pisu od svukud iako nema zeljeznice imam i ja nekih 1000 ispucalih fotografija :kul3 iz Šibenika pa jel da napravim kakav putopis ili??

 

Fotografije vlakova su u mojoj galeriji ali ostalo je jos mora,sunca i povijesnih tvrdava pa....?

 

Dakle u ovom postu sam rekao da imam puno ispucalih fotki iz Šibenika i jel ljude zanima jedan Nezeljeznicki putopis...da bi nakon toga napisao...

 

 

Budem onda nesto pripremio samo dok obradim fotografije....treba vremena ;)

 

...iz cega je jasno vidljivo da cu napisati jedan nezeljeznicki putopis.

 

Postovani kolega 68847 ponekad poruke procitajte do kraja i sa razumijevanjem jer sam ja napisao da pripreman jedan putopis bez zeljeznice....ne trebate zato

 

pisati pp i dva puta postavljat jedno te isto pitanje.

 

i neznam zasto ste se mene uhvatili jer ja uopce vas putopis nisam nikad ni pogledao a kamo li da znam o cemu vi pisete pa da se osjecate prozvanim.

 

 

I na kraju da otklonimo jos jednu nedoumicu..Mario nikad nije rekao da ne voli nezeljeznicke ili zeljeznicke putopise....Mario je samo rekao i kritizirao besmislene

 

putopise sa pruga koje su milijun puta prozvakane ili gluposti kao sto je kopiranje Pfaffa sa slikavanjem WC-a po kolodvorima ili fotografiranjem skretnica po mrezi HZ-a i pozdravljanjem istih sa "Pozdrav Pfaffovom prijatelju/rodaku iz Lokava"To su Pfaffove cake i kopiranje je smijesno ako ne i tragikomicno.

 

Nadam se da sam sad objasnio neke nejasnoce...Hvala lijepo na citanju.Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Posto me se vuce van iz mirovine i propitkuje o nekakvim putopisima i pisu se svakakve insinuacije o tome kako sam ja protivnik putopisa a jos vise "nezeljeznickih" putopisa pa da objasnim cjenjenom clanu 68847.

 

 

Dakle u ovom postu sam rekao da imam puno ispucalih fotki iz Šibenika i jel ljude zanima jedan Nezeljeznicki putopis...da bi nakon toga napisao...

 

 

Budem onda nesto pripremio samo dok obradim fotografije....treba vremena ;)

 

...iz cega je jasno vidljivo da cu napisati jedan nezeljeznicki putopis.

 

Postovani kolega 68847 ponekad poruke procitajte do kraja i sa razumijevanjem jer sam ja napisao da pripreman jedan putopis bez zeljeznice....ne trebate zato

 

pisati pp i dva puta postavljat jedno te isto pitanje.

 

i neznam zasto ste se mene uhvatili jer ja uopce vas putopis nisam nikad ni pogledao a kamo li da znam o cemu vi pisete pa da se osjecate prozvanim.

 

 

I na kraju da otklonimo jos jednu nedoumicu..Mario nikad nije rekao da ne voli nezeljeznicke ili zeljeznicke putopise....Mario je samo rekao i kritizirao besmislene

 

putopise sa pruga koje su milijun puta prozvakane ili gluposti kao sto je kopiranje Pfaffa sa slikavanjem WC-a po kolodvorima ili fotografiranjem skretnica po mrezi HZ-a i pozdravljanjem istih sa "Pozdrav Pfaffovom prijatelju/rodaku iz Lokava"To su Pfaffove cake i kopiranje je smijesno ako ne i tragikomicno.

 

Nadam se da sam sad objasnio neke nejasnoce...Hvala lijepo na citanju.Pozdrav.

 

Hvala lijepo na pisanju.

Možda sam blago blentav al' nisam nerazuman i sve sam pročitao i uvijek sve čitam do kraja.

Pošto, najčešće, pišem "zezatorski" pitao sam i PP-om da ne bi bilo nedoumica.

Kako nema ni neželjezničkog putopisa niti odgovora (nakon 4 dana) onda sam odgovorio sam sebi.

Zašto sam se uhvatio?

Hvatam se za sve i svašta ako mogu napisati nešto na što se može odgovoriti (pogotovo humoristički odgovoriti).

Uzgredno, bila je tamo nekad, jedna "bocka" namjenjena baš meni.

Zaboravljeno?

Kako da znam da moj putopis nije nikad pogledan a eto ostali jesu, sudeći po uočenim smiješno - tragikomičlnim kopiranjima?

Da jeste pogledan (pročitan) znalo bi se da je moj stil daleko od uštogljeno - ozbiljnog.

Da ne bih davio, pitao sam (očito one koji čitaju) još prije putopisa "11.000 km...", da li ili ne li?

Rekoše da može, te ga napisah.

Forum je ogroman i skoro da nema pruge koja već nije prožvakana.

Žestoko prožvakane stvari obično smanjdrljam na brzaka baš zato što su svima poznate.

Ostalo gledam da propržim s lukom il' prvo bacim u dunst jer većina putopisa nije nit začinjena, nit termički obrađena.

Znao sam i ja slikati jako bitne objekte poznate kao WC i uočiti Pfaffovog prijatelja.

To su Pfaffove cake i skretnica više nije skretnica nego njegov prijatelj i to je nepromjenjljivo.

Uostalom, sve je već slikano i napisano na neki način, ovakav ili onakav.

Bi li iz toga proizilazilo da je kopiranje sve što se kasnije piše?

I zahvaljujem na : "poštovani kolega 68847"

Očito je poštovanje na račun godina iz profila pošto ga nisam zaslužio svojim "djelima" jer se ne čitaju.

Nadam se da sam sad objasnio neke nejasnoće.

Hvala lijepo na čitanju.

Pozdrav.

Sub sole aut pluvia ducemus ea.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sveti Nikola i njegov glasnogovornik u današnjem Tin Expressu:

 

QiutxbJ.jpg

 

Putopis će biti na forumu već danas pa je ovo manje najava današnje vožnje Zagreb - Dugo Selo - Zagreb, a više skretanje pozornosti na vožnje izvan Zagreba. Eto prilike za lovce na foto-šanse, a ako se netko uspije ubaciti u veseli vlak tim bolje - može dodati svoje impresije u putopisu koji ja otvaram.

Raspored vožnji izvan Zagreba citiram u skraćenom obliku iz priopćenja HŽ:

Na splitskom području vožnja za građanstvo bit će organizirana u subotu 13. prosinca 2014. na relaciji Split - Kaštel Stari i obratno. Vlak iz Splita polazi u 9.00 sati.

Na riječkom području vožnje za građanstvo bit će organizirane 6. i 20. prosinca 2014. na relaciji Rijeka - Delnice i obratno. Vlak iz Rijeke polazi u 9.30 sati. Nakon dolaska vlaka u Delnice djeca i roditelji moći će sudjelovati u igrama na snijegu, izradi snjegovića i skulptura od snijega, te posjetiti Park jelena i ledenu dvoranu, kao i adventski sajam.

U povodu Dana Grada Varaždina Grad Varaždin u nedjelju 7. prosinca poklanja djeci dvije besplatne vožnje „Tin-expressa“. Vlakovi će voziti na relaciji Varaždin - Ivanec i obratno i polaziti u 13.00 i 15.00 sati. Karte za besplatnu vožnju mogu se podići na blagajni varaždinskog kolodvora, a moguće je preuzeti najviše 4 karte.

Više informacija:

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/danas-humanitarna-voznja-bozicnog-vlaka-tinexpress-pogledajte-kad-se-vi-mozete-voziti/787770.aspx

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Na riječkom području vožnje za građanstvo bit će organizirane 6. i 20. prosinca 2014. na relaciji Rijeka - Delnice i obratno.

Bit će to dirljivo na sv. Nikolu u Deunicama. Koliko znam, planirano je i otvaranje "Lidl"-a

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...