Jump to content

Putopisi u pripremi


seabral

Recommended Posts

Da, stvarno će biti zanimljiv putopis.

 

Veseli me da je Stankec navratil u moje mjesto i da smo se malo podružili. Ponovilo se. ;):palac:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Put je već odrađen (početkom lipnja), ali putopis će izgleda pričekati moj GO koji počinje ovaj petak.

U međuvremenu možete pogađati zemlju (i jedan od gradova kroz koji sam prolazio) ;)

mp3t.jpg

 

Željeznički kolodvor je iza leđa.

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

od 28.7 ( +, - koji dan) pa do 20.8. obitavam na krku... pripremit ću putopis svoga puta, te obilaska otoka krka i njegovih znamenitosti, vjerojatno i malog lošinja... ;)

Željeznica je bolest ili ljubav
Od nje se ne može obraniti
Kada te jednom privuku željezne tračnice
Od njih se više nikad ne možeš oitkinuti

Link to comment
Share on other sites

od 28.7 ( +, - koji dan) pa do 20.8. obitavam na krku... pripremit ću putopis svoga puta, te obilaska otoka krka i njegovih znamenitosti, vjerojatno i malog lošinja... ;)

 

Vidiš, to mi nikad nije palo na pamet napraviti. :idea

Dobra ideja ... i dobro došao u "moj kvart" ! :D

Link to comment
Share on other sites

hvala seabrale...imaš li koju preporuku znamenitosti, osim naravno onih meni poznatih (vrbnik, šilo, dobrinj) :D

Željeznica je bolest ili ljubav
Od nje se ne može obraniti
Kada te jednom privuku željezne tračnice
Od njih se više nikad ne možeš oitkinuti

Link to comment
Share on other sites

hvala seabrale...imaš li koju preporuku znamenitosti, osim naravno onih meni poznatih (vrbnik, šilo, dobrinj) :grin:

 

Šilo naravno u prvom redu, jer tu je moj domicil :lol:

 

A ostalo ... Vrbnik i Dobrinj svakako vrijedi posjetiti. A isto tako i stari grad Omišalj, kao i grad Krk i Bašku (ukoliko se u Baškoj uspiješ progurati od horde turista). O Bašćanskoj ploči sad radije ne bih ... to smo sve učili u školi. Risika navodno isto ima neki stari grad (zidinu), ali njega još nisam obišao pa ne mogu preporučiti. Lijepo je krenuti i od Punta prema Staroj Baškoj .... na nekih 1-2 km ispred Stare Baške se cesta naglo počinje spuštati, a s vrha puca jedinstven i prekrasan pogled na gomilu manjih i većih otoka.

 

Meni osobno su interesantna i trajektna pristaništa: Črišnjeva i Voz ispod Krčkog mosta - tamo gdje se odvijao promet prije nego što je napravljen Krčki (ex. Titov) most, zatim staro pristanište u Šilu (ex. linija za Crikvenicu), pristaništa u uvali Valbiska (prema Cresu) i u Baškoj (ex linija prema Senju i Loparu na Rabu). Ima sigurno još puno toga .... samo ovisi o tome šta te sve zanima.

Link to comment
Share on other sites

Šilo naravno u prvom redu, jer tu je moj domicil :lol:

 

A ostalo ... Vrbnik i Dobrinj svakako vrijedi posjetiti. A isto tako i stari grad Omišalj, kao i grad Krk i Bašku (ukoliko se u Baškoj uspiješ progurati od horde turista). O Bašćanskoj ploči sad radije ne bih ... to smo sve učili u školi. Risika navodno isto ima neki stari grad (zidinu), ali njega još nisam obišao pa ne mogu preporučiti. Lijepo je krenuti i od Punta prema Staroj Baškoj .... na nekih 1-2 km ispred Stare Baške se cesta naglo počinje spuštati, a s vrha puca jedinstven i prekrasan pogled na gomilu manjih i većih otoka.

 

Meni osobno su interesantna i trajektna pristaništa: Črišnjeva i Voz ispod Krčkog mosta - tamo gdje se odvijao promet prije nego što je napravljen Krčki (ex. Titov) most, zatim staro pristanište u Šilu (ex. linija za Crikvenicu), pristaništa u uvali Valbiska (prema Cresu) i u Baškoj (ex linija prema Senju i Loparu na Rabu). Ima sigurno još puno toga .... samo ovisi o tome šta te sve zanima.

 

Hvala...

Već proteklih 12 godina svako ljeto obitavam na krku, točnije u Gostinjcu, maleno mjestašce između Dobrinja, Šila i Vrbnika...

Zamisli, Risika mi je najljepše mjesto, a podno Risike je plaža koja se zove sv. Marek... Još bi par detalja dodao o plaži no zadržat ću za putopis. :seljak:

 

O ostalim detaljima koji su naravno malo dalje od Gostinjca ću pokušat naći prijevoz jer nemam vozački ispit, a ni auto na krku, tako da će me posluiti moj bicikll... :D

 

Željeznica je bolest ili ljubav
Od nje se ne može obraniti
Kada te jednom privuku željezne tračnice
Od njih se više nikad ne možeš oitkinuti

Link to comment
Share on other sites

Hvala...

Već proteklih 12 godina svako ljeto obitavam na krku, točnije u Gostinjcu, maleno mjestašce između Dobrinja, Šila i Vrbnika...

Zamisli, Risika mi je najljepše mjesto, a podno Risike je plaža koja se zove sv. Marek... Još bi par detalja dodao o plaži no zadržat ću za putopis. :seljak:

 

Da, jako dobro znam gdje je Gostinjac ... to je samo par kilometara udaljeno od mene. A isto tako često odem u Risiku i Sv. Marak.

 

Inače, Sv. Marak je nekad davno (prije WWII) bio pristanište linijskih brodova za stanovnike Risike, a možda i Gostinjca, u vrijeme dok još nije bilo ni cesta ni trajekata. Ovdje je jedan moj plovidbeni red iz 1937/38 godine, pa da vidiš kako se nekad stizalo na Krk :grin:

 

SvMarak.jpg

Link to comment
Share on other sites

A Sv. Jakov je valjda današnje Jadranovo?

 

Mislim da si u pravu.

Nema drugih značajnih mjesta na potezu između Crikvenice i Kraljevice .... a pogotovo ih u ono doba nije bilo.

Link to comment
Share on other sites

Zakonom o funkcioniranju općina 14. lipnja 1952. ukinuta je općina Sv. Jakov-Šiljevica. Za novi naziv mjesta na referendumu održanom 1954. izabrano je ime Jadranovo (ostali predloženi nazivi bili su: Ribarevo, Lovorovo, Zidarevo, Radenovo), ali je etnik Jakovar/Jakovarka ostao i nakon promjene naziva mjesta u Jadranovo.

 

S Wikipedije.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Na već više mjesta najavljivan put u Melbourne krećem danas, letom u 13:00 za London sa zagrebačkog aerodroma ... pa ak ima ko da mi se pridruži ... :palac:

 

Za sad ne planiram neki posebni putopis, nego dopunu Medine teme ... osim merlnburnških tramvaja i ev. kojeg lokalnog vlaka, kolodvora i sl., ostatak putovanja se odnosi na avione b075.jpg aerodrome ... i jedrenje. a035.gif

 

 

a010.gif

Link to comment
Share on other sites

Maaaši ruk'cama Bird1.gif

 

Nego, s jedrenjem malo kasniš - Ameri su osvojili... A što se tiče putopisa, samo Ti fotkaj, puno fotkaj, a tekst ćemo lako naknadno dodati!

 

BTW, a tko će sad krcati zajedljive komentare? Si odredio v.d.?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Na već više mjesta najavljivan put u Melbourne krećem danas, letom u 13:00 za London sa zagrebačkog aerodroma ... pa ak ima ko da mi se pridruži ... :palac:

 

Za sad ne planiram neki posebni putopis, nego dopunu Medine teme ... osim merlnburnških tramvaja i ev. kojeg lokalnog vlaka, kolodvora i sl., ostatak putovanja se odnosi na avione b075.jpg aerodrome ... i jedrenje. a035.gif

 

 

a010.gif

 

Sretan put. I mirno more. Izbjegavaj CA Dash 8 avione navodno su prošepavili ;-)

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

 

Sretan put. I mirno more. Izbjegavaj CA Dash 8 avione navodno su prošepavili ;-)

Fala, avijoni su uspjesno poletali i slijetali, iako bi dobrim dijelom dio avionskog luksuza menjal za ofucani komfor HZ-ovih vlakova.

 

Inace, mislim da bu ipak bil nekakav putopis, jer su se u medzuvremenu pojavili kojekakvi neocekivani vlakovi ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na povratku sam iz Grčke.Zanimljiva zemlja,prosvjedi ,neredi a neki djelovi Atene izgledaju kao Bejrut.A željeznica je tek zanimljiva.Putopis slijedi uskoro kada proberem slike...i malo dođem sebi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...