Jump to content

Putopisi u pripremi


seabral

Recommended Posts

Pozdrav!!

 

sada ćete pasti u nesvest - nudi mi se put u Severnu Koreju krajem novembra meseca!!!!! 13 dana u najzanimljivivoj zemlji na planeti :mrgreen: :mrgreen:

 

ima li iko odavde iskustava sa tog područja??

 

pozdrav,

 

Petar

...i onda je on mene pogledao a ja ne volim kad me neko pogleda....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Slika nogica u škafu?

Ma noge su mi skroz ok .... nakon svega sam još dobrovoljno otpješačio od Glavnog kolodvora doma :lol:

Jedino sam barem 5 puta zakljucao glavom, kad sam se na sunčanoj strani Desiroa vozio od Zidanog Mosta prema Dobovi.

Link to comment
Share on other sites

Kako za sljedećega voznog reda prijeti ukidanje vlakova za BiH,a kako se još nikad nisam vozio tom prugom(Volinja-Banja Luka),sutra idem vlakom 397 i natrag sa 396 u jednodnevni posjed rodnom gradu Banja Luci. :mrgreen: :mrgreen: Tamo sam bio već par puta,ali samo u prolazu ili jako kratko,tako da je ovo jedinstvena prilika.

Iako vremenska prognoza baš i ne ide na ruku(kažu bit će pretežno i umjereno oblačno,ali bez kiše),ipak ću skočiti do tamo.Probat ću zabilježiti ono najvažnije u gradu,pa ćemo "skemijati" neki putopis. :palac:

 

P.S. kakva je situacija tamo sa fotkanjem?Čuo sam da je zabranjeno fotkati u kolodvorima,a tamo bih se zadržao samo po dolasku i odlasku jedno kratko vrijeme..

Link to comment
Share on other sites

P.S. kakva je situacija tamo sa fotkanjem?Čuo sam da je zabranjeno fotkati u kolodvorima,a tamo bih se zadržao samo po dolasku i odlasku jedno kratko vrijeme..

Generalni konzulat Republike Hrvatske u Bosni i Hercegovini, Banja Luka

Dunja Jevak, generalna konzulica

Milana Kranića 1

Tel: 00387 51 259 300, 259 305

 

Pa nek' Te vade... Krepah.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

P.S. kakva je situacija tamo sa fotkanjem?Čuo sam da je zabranjeno fotkati u kolodvorima,a tamo bih se zadržao samo po dolasku i odlasku jedno kratko vrijeme..

Ne znam kako je u drugim kolodvorima u BiH, ali u Sarajevu na glavnom (ili kako se taj kolodvor već zove) piše da je zabranjeno, premda sam ja uhvatio veći broj fotki prije nego sam vidio taj natpis, a nitko se nije ništa bunio.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam gdje bi ovo stavio, ali mi se ova tema čini najpogodnijoj za to. Naime, ja sam došao na jednu ideju za jedan ekšn. Od kad sam prvi puta pogledao ovaj putopis http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?showtopic=7292, imao sam želju tako nekaj ponovit. Onda mi je baš danas (znam malo kasno) palo na pamet da je u ponedjeljak praznik, a u Sloveniji radni dan, pa bi to bio najpogodniji moguči dan za tako nekaj. Kako za pješačenje ovom dionicom ima malo drukčije planove (od Đurmanca do granice i nazad), a i ne prelazi mi se granica s jednosmjernom kartom, tako bi se ovaj put ipak razlikovao od seabralovog od prije tri godine, a i zakaj ponavljati. Dakle iz Celje bi se išlo prvo do Svetog Roka ob Sutli, pa onda do Imenog i kako onda ostaje još dosta vremena, može se otič još do Velenja. Problem je kaj taj izlet nije jeftin. povratna karta Zagreb - Celje košta 133 kune, a toliko bi još došlo i to vozikanje po Sloveniji. Jel ima zainteresirani? Znam da sam kasno došao na tu ideju, ali kaj je tu je.

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da ti je moj putopis poslužio kao inspiracija :D

Jedino mi nije skroz jasno kako bi tvoje putovanje trebalo trebalo izgledati. Spominješ vožnju do Celja i natrag, a i hodanje od Đurmanca prema granici i natrag u Đurmanec. To mi je nekako nespojivo u jednom danu, barem ako se to sve obilazi vlakom. Kako si točno mislio putovati ?

 

Nadam se da ćeš naći društvo (ja u ponedjeljak ne mogu). A ako ga ne nađeš, onda to isto ne bi trebao biti nerješivi problem (barem meni nikad nije bio problem otići na put sâm sa sobom ;-))

 

Samo jedan savjet: ako ikako možeš, izbjegavaj školske vlakove u Sloveniji. Svaka moja zabluda kad sam ušao u takav vlak je završila horror vožnjom u krcatom, pretrpanom, prebučnom i zagušljivom vlaku, svejedno da li je to bio Fiat, Kanarček ili Desiro.

Link to comment
Share on other sites

Od kad sam prvi puta pogledao ovaj putopis http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?showtopic=7292

Stvarno je nešto posebno taj putopis zajedno s ovim: http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/7620-bohinjskom-prugom-od-jesenica-do-sezane-14052009/ :smile: Da sam u ponedjeljak doma i da imam dovoljno novca, pridružio bi ti se.

 

Samo jedan savjet: ako ikako možeš, izbjegavaj školske vlakove u Sloveniji. Svaka moja zabluda kad sam ušao u takav vlak je završila horror vožnjom u krcatom, pretrpanom, prebučnom i zagušljivom vlaku, svejedno da li je to bio Fiat, Kanarček ili Desiro.

Gotovo pa nemoguće izbjegnuti gužvu zbog školarca ako če ići na vlak između 12. i 15. sati.

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da ti je moj putopis poslužio kao inspiracija :D

Jedino mi nije skroz jasno kako bi tvoje putovanje trebalo trebalo izgledati. Spominješ vožnju do Celja i natrag, a i hodanje od Đurmanca prema granici i natrag u Đurmanec. To mi je nekako nespojivo u jednom danu, barem ako se to sve obilazi vlakom. Kako si točno mislio putovati ?

 

Nadam se da ćeš naći društvo (ja u ponedjeljak ne mogu). A ako ga ne nađeš, onda to isto ne bi trebao biti nerješivi problem (barem meni nikad nije bio problem otići na put sâm sa sobom ;-))

 

Samo jedan savjet: ako ikako možeš, izbjegavaj školske vlakove u Sloveniji. Svaka moja zabluda kad sam ušao u takav vlak je završila horror vožnjom u krcatom, pretrpanom, prebučnom i zagušljivom vlaku, svejedno da li je to bio Fiat, Kanarček ili Desiro.

Malo si me krivo shvatio. Mislio sam ovu turu napravit bez pješačenja, a od Đurmanca do granice i natrag drugi put. Stvar je u tome da imam neugodna iskustva s prelaženjem granice s jednosmjernom kratom, pa sam za ovaj put mislio napravit samo vožnju samo po Sloveniji, a i do Đurmanca vlakovi voze i subotom i nedjeljom, pa se to lako organizira.

 

Iskreno da idem sam sa sobom mi baš i nije neko društvo, jer taj jedini lik mi i nije baš nekaj zabavan :mrgreen: , tako da se nadam da ima još zainteresiranih jer mi se sam stvarno ne ide. Jedini je problem kaj sam stvarno malo prekasno javio :oops: , ali valjda se bude našao barem jedan railfan koga to zanima i ima vremena.

 

Evo kako sam ja to zamislio Zagreb(7.25.) - Celje(9.17.), Celje(9.21.) - Sveti Rok ob Sutli(10.33.), Sveti Rok ob Sutli(10.57.) - Stranje(11.39.), Stranje(11.42.) - Imeno(12.02.), Imeno(12.22.) - Celje(13.15.), Celje(13.32.) - Velenje(14.31.), Velenje(14.50.) - Celje(15.42.) ili Velenje(15.25.) - Celje(16.19.), a povratak za Zagreb sam mislio lovit vlak 311 koji kreče u 18.10. iz Zidanog Mosta, a za njega ima vlakova iz Celja u 16.23., 16.34.(ICS) i u 17.26. ili vlak 213, a za njega ima vlakova u 18.23. i 18.35.(ICS). Meni plan ne izgleda loše, ali je malo preskup i ovisi o kašnjenju vlaka 158, ali ako on kasni onda otpada Velenje i onda bi išli ovim vlakovima kojima si ti išao, smo kaj bi se iz Svetog Roka ob Sutli vračali vlakom, ali tu nastaje problem kaj nema direktnig vlaka za Celje, pa bi onda prvo išli do Velenja, pa onda do Imena i Svetog Roka ob sutli, pa na kraju lovili vlak 159 u Celju. Naravno, ako je netko zainteresiran i ima auto, onda bi mogli autom do Svetog Roka ob Sutli i onda se vozit vlakom, ali sve ovisi tko se javi, ali očito za sad zainteresiranih nema :-(

 

Školski valakovi bi mogli bit jedino preoblem ako bi išao do Velenja, ali i to se lako riješi. Prema Velenju se vozim, a nazad fotkam. Pretpostavljam da školarci idu samo iz Celja.

 

Stvarno je nešto posebno taj putopis zajedno s ovim: http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/7620-bohinjskom-prugom-od-jesenica-do-sezane-14052009/ :smile: Da sam u ponedjeljak doma i da imam dovoljno novca, pridružio bi ti se.

E da, ova druga ruta mi je isto jedna velika želja :klopa: Ali s druge strane, to se može i subotom, a ako bi se išlo radnim danom, tu bi rutu produžio rutom do Ajdovčine i natrag, ali ako bi netko jednom išao ovom rutom neka se svakoko javi, ja sam i više nego zaiteresiran.

Link to comment
Share on other sites

Uskoro će opet biti jedan kraći putopis iz Europe.

Za "Vorgeschmack" ova slika:

12p1005043800x600.jpg

 

Ne bi smjelo biti teško pogoditi zemlju, a ako netko otkrije i točno mjesto ima piće od mene prvom prilikom.

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Sustav napajanja s četiri tračnice, žuta linija i žice na stupovima u pozadini tipična su scenografija London Undergrounda.

 

Ali stanicu nikako da pronađem :(

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Link to comment
Share on other sites

Aha! Našao sam!

 

Rekonstruirao sam na displayu "Central Line" i prateći po Google Mapsu našao stanicu: Woodford!

 

Duguješ pivu :mrgreen:

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...