Jump to content

Putopisi u pripremi


seabral

Recommended Posts

Sutra,ako sve bude kako treba,moj dragi gost Baltazar treba da prispe do mene u Ravangrad i nakon malo više od godinu dana ponavljamo moj Bački Trougao(Sombor-Subotica-Novi Sad-Bogojevo-Sombor). Pošto je meni foto-aparat riknuo,nadam se da će Baltazar doneti svoj,pa očekujte putopis Bački Trougao revisited.

Edited by hadzibane

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

U subotu,15.10.2011. ekipa u sastavu ZlayoZg,Marioo,ivog,zeljko256,ICE-3M i STIB planira izlet u Gorski Kotar i obilazak kolodvora Skrad,Škrljevo,Fužine i Delnice.Plan je slijedeći:

 

- Zagreb GK-Skrad -> vlak 700(6:35-9:11)

- Skrad-Škrljevo -> vlak 4000(11:27-12:44)

- Škrljevo-Fužine -> vlak 4001(13:55-14:35)

- Fužine-Delnice -> vlak 4603(16:21-16:42)

- Delnice-Zagreb GK -> vlak 701(18:18-21:06)

 

E sad:kod HŽ-a sam dobio popust od 40% za skupno putovanje za sve ove vlakove i ukupna cijena karte po osobi je 120 kn.Kod prijave broja osoba sam naveo da nas ide 7 kako je prvotno i bilo dogovoreno i isplanirano,ali jedan putnik je morao odustati i samim time je jedno mjesto ostalo upražnjeno.

Je li ima zainteresirani kandidat koji je bi htio ići i ući u ovaj popust?

 

Neka se ovdje ili meni na PP javi onaj koji je voljan ići kao skupina i dati cijeli iznos(120 kn),a neka se ne javljaju za popust oni koji bi htjeli ići,a koristili bi druge popuste za putovanje(P-4,K-33j,K-33s i sl.).

Prvi koji se javi da bi išao i platio 120 kn ulazi u skupni popust.

 

Naravno,mogu se i ostali pridružiti,ali onda neće putovati sa popustom 40%(mjesta ima samo za jednoga),nego će platiti drugi iznos(veći ili manji),zavisno o popustu kojeg imaju ili ostvaruju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav!!

 

Ljudi moji!!!

Svi znate da sam u stanju da učinim sve zarad dobre fotogragije...i kroz minska polja i kroz blato, glib i na ivicu mosta...ali, ono što mi se desilo u Albaniji u petak prevazilazi sve do sada!!! sećate se da sam vam obećao putopis iz Albanije...ovo mi je već 4ti put da sam u toj zemlji u poslednjih pola godine i sa svakog puta donosim par stotina fotografija...i sve to lepo sistematizujem i spremam vam ultra-exkluzivne snimke, naročito za ljubitelje dizela :-)

 

e, sad, u pokušaju noćnog snimanja u petak, prvi put /a nadam se i poslednji!!!!/ mi se desilo da je neko pripucao na mene, i to, iz ak-47, kineske proizvodnje!!! sreća pa je bio totalni mrak pa smo kolega i ja izvukli živu glavu, uz malo okrznut auto od rikošeta!! naravno, uspeli smo posle i da snimimo ono što sam i nameravao...

 

očekujte uskoro exkluzivu :-)

 

pozdrav,

 

Petar

...i onda je on mene pogledao a ja ne volim kad me neko pogleda....

Link to comment
Share on other sites

e, sad, u pokušaju noćnog snimanja u petak, prvi put /a nadam se i poslednji!!!!/ mi se desilo da je neko pripucao na mene, i to, iz ak-47, kineske proizvodnje!!!

 

Neznam zakaj me ovo ne cudi :rolleyes:

 

i jos me zanima kak si uspio skuzit da je Kalašnjikov kineske proizvodnje ??? :mrgreen:

 

Reportazu jedva cekam.

Link to comment
Share on other sites

Svi znate da sam u stanju da učinim sve zarad dobre fotogragije...i kroz minska polja i kroz blato, glib i na ivicu mosta... očekujte uskoro exkluzivu :-)

Nešto se sjećam da s tobom ne može biti dosadno. Ljudi se kotrljaju niz nasip, motaju se po državnoj granici, dolazi policija... :mrgreen:

Nestrpljivo čekam putopis.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Nešto se sjećam da s tobom ne može biti dosadno. Ljudi se kotrljaju niz nasip, motaju se po državnoj granici, dolazi policija... :mrgreen:

Nestrpljivo čekam putopis.

Da, zahvaljujući Gruberu i željeznicoljpstvo postaje ekstremni sport

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

I mene zanima kako li se to u mrklom mraku zna da je AK bas 'kineske' prozivodnje ???

Zanima me dali je Guber samo iz zvuka mnogao zakljuciti i dali je i municija kineska ili je mozda ruska ili iz ex-Yu, ili...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!!

 

@Marko, pogledaj gornju fotografiju, vidiš da smo se slikali sa dotičnim oružjem nakon incidenta :)

 

pozdrav,

 

Petar

...i onda je on mene pogledao a ja ne volim kad me neko pogleda....

Link to comment
Share on other sites

Kazes "pucao na mene" :puc

Covjek u mrklom mraku pucao na tebe [pretpostavljam bojevom municijom jer pominje rikoset], a onda ti to nazivas 'incidentom' ??

Nesta ne stima. Ili si isuvise dramatizovao to pucanje bas "na tebe" ili.

Ali bolje ovako: nakon 'incidenta' pricati sa tobom nego pisati u rubrici 'in memoriam' :rolleyes: :rolleyes:

?????

Pozdrav !!

Edited by marco
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!!

 

@marco: prilazi veliki beli službeni auto od 3000cm3 ka bočnom ulazu stanice Prenjaš, pola 11 noću, ugašenih farova, napolju duva vetar kao da sutra ne postoji, matori đed istrčava ni iz čega, otključava i repetira tandžaru, opaljuje jedan metak /paljba nameštena na pojedinačno/, razdaljina oko 80-100m, metak se odbija od nekog ogromnog metalnog zida sa naše leve strane i okržnjava zadnje levo krilo...pri tome ja vozim, te, tehnički, čuvar puca u mom smeru, tj, na mene :) kolega istrčava sa podignutim rukama i na albanskom priča 'ne pucaj, ne pucaj'....đed, koji je žestoko pod 'gasom', spušta pušku, zaključava...dolazim ja sa foto aparatom, 2x 0.5l vinjaka v.s. i stvar je rešena, mi slikamo, đed zadovoljan i zagrejan, albanski limar u Gostivaru pegla krilo za 20eur i svi srećni i svi na broju :) :)

 

pozdrav,

 

Petar

...i onda je on mene pogledao a ja ne volim kad me neko pogleda....

Link to comment
Share on other sites

... otključava i repetira tandžaru, opaljuje jedan metak /paljba nameštena na pojedinačno/...

Što je sad pak to? Tandžara (M-48 7,9 mm, namenjena za uništavanje neprijateljske žive sile vatrom, nožem i kundakom) i ima samo pojedinačnu paljbu...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!!

 

'Tandžara' - naziv za lovačku pušku, ja ga koristim za svako pešadijsko naoružanje :)

inače ak gruva i pojedinačno i rafalno /mada to svi znamo/.

 

pozdrav,

 

Petar

...i onda je on mene pogledao a ja ne volim kad me neko pogleda....

Link to comment
Share on other sites

Tandžara je jedna i jedinstvena - sve drugo su puške, automati itsl. (Iako je točno da se u Srbiji taj pojam koristi za svaku pušku, ali je tandžara postalo generičko ime za CZ M-48 / Mauser M-98)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm...Kalaš kineske proizvodnje,meci Prvi Partizan Užice... Hmmm,da,daaaa...

 

Pero,mani se takve uvertire i postavi slike kad budeš imao kad.

 

 

A što se noćnog snimanja tiče...Neću komentarisati... "Forsiranje" sirene na Macosi 209 u SO depo/niji/ + ono što je Stankec napisao za drugu avanturu... Hehehehe :-) Long story.

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kako se ukidaju vlakovi Karlovac-Metlika, a pitanje je da li budu ikad ponovo uvedeni, došao sam na ideju napraviti vožnju tom prugom. Kako večini koji bi eventualno bili zainteresirani paše samo vikend, a za vikend vozi samo jedan vlak na toj relaciji i to u subotu i to vlak 7762/7761 na taj put bi se išlo 3.12. Sad moguče je odmah se vratiti za Karlovac nakon 10 minuta u Metliki, a moguče je i napravit kružnu vožnju preko Ljubljane, a tu bi se vratili u Zagreb sa vlakom 311 (baš sad nekaj ne valja sa stranicom SŽ-a dok ovo pišem, pa ne mogu to provjerit). Da li je netko zainteresiran za tu vožnju?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

u nedelju opet u požegu krećem sa 741 te se vračam u 22 sata u Zagreb .

A kaj je bilo s Gospićem ? Nikakav putopis ovdje nismo vidjeli ...

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/10200-putopisi-u-pripremi/page__view__findpost__p__372129

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...