Jump to content

Putopisi u pripremi


seabral

Recommended Posts

Planiram sutra ili prekosutra se provozati do Varaždina i natrag i naravno tamo neko vrijeme boraviti, pa ako je netko zainteresiran da mi se pridruži neka mi se javi preko PP danas do 8 navečer. Ako bi išao sutra išao bi vlakom 3004, a preksutra 992 ili 3004.

Link to comment
Share on other sites

Forumaški kolega železocestnik me podsjetio (na forumu vlaki.info) da smo nešto pričali o posjetu Ljubljani i Borovnici. To bi se moglo napraviti negdje u rujnu. Ima li zainteresiranih pa da složimo ekipu?

Hm ... ja sam obećal Patakyu da bum jedamput u Ljubljanu. Al ja bi samo tam, ne zanimaju me nikakve borovnice (evntualno borovničec icon_razz.gif).

I meni bi pasal kraj rujna a i da se ide vlakom.

Link to comment
Share on other sites

Evo da najavim putopis za osmi mesec. U ponedeljak rano krećem na put i vraćam se 06.08. Ako ne bude nepredviđenih situacija maršruta je Beograd - Lviv - Odessa - Moskva - Sankt Peterburg - Kaliningrad - Gdansk - Szczecin - Berlin - Beograd. Naravno, sve isključivo gvozdenim drumom. :)

 

Pozdrav!

Edited by rasha
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Danas popodne je između Žeinaca i Luke bio jedan mini-cipelcug u akciji s one-man-band posadom. Usprkos prijetećem olovnom nebu sa svih strana, nisam uspio pokisnuti i to zapravo brojim u najveći uspjeh ovog cipelcuga. :--)

Izvještaj uskoro.

Link to comment
Share on other sites

Ovih dana krećem na putovanje Zagreb - Rostock - Copenhagen - Stockholm - Copenhagen - Berlin - Leverkusen - Amsterdam - Bruxelles - Luxembourg - Strasbourg - Zagreb. Ima li tko kakvih efikasnih prijedloga što vrijedno putopisanja tamo pogledati? :)

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

Ovih dana krećem na putovanje Zagreb - Rostock - Copenhagen - Stockholm - Copenhagen - Berlin - Leverkusen - Amsterdam - Bruxelles - Luxembourg - Strasbourg - Zagreb. Ima li tko kakvih efikasnih prijedloga što vrijedno putopisanja tamo pogledati? :)

Copenhagen: osim vlakova, gradski i prigradski crveni S-tog i metro bez vozača

Stockholm: Nova tramvajska linija u centru grada, ostali tramvaji i metro koji na mnogo mjesta vozi iznad zemlje, preko i uz jezera

Berlin: S-Bahn - specifični vlakovi, tramvaji u najljepšoj žutoj boji

Amsterdam: plavo-bijeli tramvaji, žuti vlakovi

Bruxelles: STIB :wink: (tramvaji zlatno-srebrne boje)

Strasbourg: prvi od francuskih gradova koji je ponovno uveo moderne tramvaje

 

(u svakom slučaju, pravi raj *zavist*)

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Ovih dana krećem na putovanje Zagreb - Rostock - Copenhagen - Stockholm - Copenhagen - Berlin - Leverkusen - Amsterdam - Bruxelles - Luxembourg - Strasbourg - Zagreb. Ima li tko kakvih efikasnih prijedloga što vrijedno putopisanja tamo pogledati? :)

Zagreb: zgrada Glavnog kolodvora, Tomislavov trg, Strossmayerov trg, Zrinjevac, Vlaška (spomenik Augustu Šenoi), Kaptol & katedrala, Tkalčićeva, Duga ulica, Kamenita vrata, Grič (uspinjača, Lotršćak, Štrossmayerovo šetalište - spomenik A. G. Matošu, Katarinski trg & crkva, Markov trg & crkva, Mesnička, Ilica, Cvjetni plac, Jelačić plac, Jurišićeva ...

 

Amsterdam: Centraal Station, Rookin, burza, Dam, Leidsplein, Rijksmuseum, vožnja "vodenim tramvajem" po kanalima u centru ... (za pješačenje uz glavne i poprečne kanale obavezno provjeravati u planu grada gde se nalaziš ... da sam sebi ne dođeš iza leđa).

 

Bruxelles: Central Station (jedinstveni kolodvor u podzemlju) i centar grada s Grand Place (Muzej piva), Maneken Pissom i katedralom (centar se obiđe pješice za pol sata), Atomium na Heyselu (metroom), "gornji grad" (kraljevska palača i park s pogledom na centar grada). Ne savjetujem obilazak EU i NATO palača, jer su to zgradurine zbijene jedna do druge bez ikakvog drugog sadržaja (ev. se provesti pokraj njih busom ...).

 

Luxemburg - grad (centar se prepješači za pol sata - na drugoj obali su uglavnom skupi dućani i poslovne zgrade).

Link to comment
Share on other sites

Luxemburg - grad (centar se prepješači za pol sata - na drugoj obali su uglavnom skupi dućani i poslovne zgrade).

Preporučam investirati 10-ak jevra u vožnju izletničkim traktor-vlakićem. Vidiš puno uz interesantan komentar. Ako se nađe vremena, bilo bi zgodno pogledati one dvije nekadašnje okrugle lokomotivske remize na drugoj strani od zgrade kolodvora. Kolodvor je inače pun zanimljivih superbrzih vlakova iz Francuske.

Ako putuješ vlakom, pokušaj si složiti vožnjicu dolinom Moselle do Triera. Prekrasan krajolik, a možeš i posjetiti rodnu kuću starog bradonje koji opet postaje aktualan :rolleyes:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

...

Ako putuješ vlakom, pokušaj si složiti vožnjicu dolinom Moselle do Triera. Prekrasan krajolik ...

thumbs.gifcheer.gif

 

... a možeš i posjetiti rodnu kuću starog bradonje koji opet postaje aktualan :rolleyes:

Podsetil si me kad sam se po Trieru snalazil pomoću reklamnog plana ... i dolaskom na Karl Marx Strasse pomislil "aha - sad sam na pravom putu"! icon_mrgreen.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

U ponedjeljak planiram put za požegu sa frendicom i malo posjetiti obitelj, do kapele ću niskopodnim, ako bude išao, a dalje mogu malo poslikat kakvo je stanje..

Neki su otišli predaleko da bi tamo tek na kraju shvatili da nisu ni krenuli...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Riječani pomoč.

 

 

U subotu dolazim u Rijeku vlakom 4000 pa imam nekoliko pitanja

 

1. Kolika je udaljenost od željezničkog do autobusnog kolodvora - pješke ili javnim prijevozom (koje linije, cijena karte) jer po voznom redu ima autobus u 16:00 za Rovinj, a tamo moram biti do najkasnije 19 sati.

2. Neka skicirana karta bila bi i više od pomoći :)

 

Hvala puno.

Od Konjščine do Sibira...

Link to comment
Share on other sites

Nisam Riječanin, ali ti mogu pomoči.

Za početak evo ti karta http://preglednik.arkod.hr/ARKOD-Web/#layers=DOF,ZU,LPIS_FILTERED,LPIS_200,LPIS_210,LPIS_310,LPIS_320,LPIS_410,LPIS_421,LPIS_422,LPIS_423,LPIS_424,LPIS_490,LPIS_900&map_x=337995.5&map_y=5023109&map_sc=3571

Na karti se vidi i željeznički i autobusni kolodvor, a udaljenost između njih ti je nekih 300m.

Željeznički prepoznaješ, a autobisni ti je ovaj mali trg na kojem se vide bijeli krovovi autobusa (njih 7 naslaganih na hrpi). Dakle kada dođeš na Rijeku i izađeš iz zgrade željezničkog kolodvora skreneš desno i ideš po ulici koja ide uz kolodvor i kada prijeđeš prugu, nakon 100m dođeš do trga na kojem je autobusni kolodvor, a i vidil budeš buseve. Nemoj da te zbuni malo čudan izgled kolodvora, naime izgleda kao terminal za gradske buseve ili čak i gore, uglavnom kolodvor nije u blistavom stanju, kao uostalom niti željeznički.

Nadam se da sam ti uspio pomoči.

Link to comment
Share on other sites

Ma treba ti punih 5 minuta od jednog do drugog..

Kak ti je već i rečeno, kad izađeš iz kolodvora kreni desno ulicom, nakon stotinjak metara pređeš preko pruge, tu je i cestovni podvožnjak u istom smjeru, već i u daljini (ma viš ti 100 metara daljine :mrgreen: ) ćeš vidjet buseve i sam kolodvor..

Bitno je samo da kreneš desno i nemreš fulati..

Ako fulaš, onda stvarno.. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kako sam napisao u ovoj temi http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/85-bt-vagoni/page__st__620 planiram napravit zadnju vožnju bt-om. Znam da s obzirom na komfor tih vagona ovo čudno zvuči, ali ti su vagoni jako dugo vozili našim prugama, pa se želim provozati sa njima zadnji puta dok su još u prometu, s obzirom da ih više ne bude.

 

Ako je netko zainteresiran mi se pridružiti išao bi sutra sa vlakom 3004 koji ima jako velike šanse da ima bt u svom sastavu. Išao bi do Varaždina, pa ako je netko od Varaždinaca zainteresiran sutra za :pivo neka mi se javi na PP.

Link to comment
Share on other sites

Jel neko od zagorske ekipe zainteresiran za putovanje do Gornje Stubice. Nikad nisam putoval tom prugom pa mislim da bi to sutra trebalo ispraviti i eventualno napraviti jedan mali putopis :) Javite se na PP.

Edited by zeljko256

Od Konjščine do Sibira...

Link to comment
Share on other sites

Tek smo se vratili sa jednog, a već planiram drugi i to dvoetapni. Iako neznam kad bi se to moglo realizirati, tim više što je najavljeno pogoršanje vremena.

 

Prva etapa: Zabok - Đurmanec (standardno, vlak)

 

zabokdurmanec.jpg

 

Druga etapa: Đurmanec - Državna granica (cipelcug), opcija Dobovec (Slovenija)

Google maps kaže da ima oko jadan sat hodanja u jednom smjeru, do Dobovca je još oko 20 minuta.

 

durmdobovec.jpg

Od Konjščine do Sibira...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...