Jump to content

Putopisi u pripremi


seabral

Recommended Posts

Evo da i ja najavim svoj hodopis za danas i to već za 2 sata.

Ići ću propješačiti dio od Zaprešića do Podsused Stajališta(cca 4 km),pa ako se netko hoće pridružiti,neka bude u Zaprešiću u 11:30.

Šta je na kraju bilo s ovim hodopisom ? Za sada nema niti fotki, niti putopisa ... :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Već neko vrijeme Fox i ja imamo ideju da bismo otišli napraviti reportažu o novom kolosijeku za NEXE cementaru u Našicama. Ima li još zainteresiranih za ideju? Uzmite u obzir da je teren brežuljkast i prolazi kroz šumu, pa kondicija i dobre cipele ne bi bile naodmet :drvosjeca

 

Inflames

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pošto sam ovaj tjedan kod dede i bake u Glini, danas sam napravio kratki cipelcugopis do stajališta Gređani tako da ovim postom najavljujem njegovo izlaženje za oči javnosti (jedino što vam ne mogu točno reći dan kada će to biti jer sve ovisi o tome kada ću se vratiti kući u Karlovac jer tu surfam sa sticka za internet na kojem nemam dovoljno prometa da uploadam fotke ... ali mislim da bude najkasnije do utorka)

 

samo još imam jedno pitanje: gdje moram objaviti taj post (u infrastrukturi ili putopisima)?

Link to comment
Share on other sites

danas sam napravio kratki cipelcugopis do stajališta Gređani tako da ovim postom najavljujem njegovo izlaženje za oči javnosti... samo još imam jedno pitanje: gdje moram objaviti taj post (u infrastrukturi ili putopisima)?

Evo ti idealnog mjesta:

 

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/3319-sisak-caprag-petrinja-glina-gvozd-vojnic-skakavacslike/

 

Naša ekipa nažalost nije stigla do Gređana, pa bi to fino upotpunilo temu.

Još ako imaš sliku željezničkog mosta na Glini...

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kako sada stoje stvari, slijedeći ponedjeljak (6.) ili utorak (7. lipnja), ovisno o prognozi vremena, bih napravio jedno kružno putovanje:

Zagreb > 983 > Kloštar > 3604/6806 > Koprivnica > 6806/3606 > Varaždin > 3015/3017 > Zagreb

Ima li eventualno zainteresiranih suputnika?

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Kako sada stoje stvari, slijedeći ponedjeljak (6.) ili utorak (7. lipnja), ovisno o prognozi vremena, bih napravio jedno kružno putovanje:

Zagreb > 983 > Kloštar > 3604/6806 > Koprivnica > 6806/3606 > Varaždin > 3015/3017 > Zagreb

Ima li eventualno zainteresiranih suputnika?

Načelno zainteresiran, no...

... prognoza za ponedjeljak je fujtajfl, a za utorak idimi-dođimi. Bumo još vidli.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

U pripremi putopis rudnicke pruge uskog kolosijeka u Wasseralfingenu(GER).Pruga je aktivna i sluzi za posjetitelje rudnika.

Takoder planiram putopis pruga,vlakova,kolodvora i drugih stvari u podrucju Crailsheima.

Link to comment
Share on other sites

Načelno zainteresiran, no...

... prognoza za ponedjeljak je fujtajfl, a za utorak idimi-dođimi. Bumo još vidli.

Prognoza za ponedjeljak je danas nešto bolja, ali mislim da nije dovoljno sigurna.

Ostaje opcija utorka.

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

jučer sam išao vlakom za Zagreb. znam da je to dosta posjećena relacija, ali ipak sam odlučio napraviti putopis. putopis će biti na forumu čim uredim fotografije

Link to comment
Share on other sites

Mislim da temu nisam pogriješio!

Najava i poziv za okupljanje za koje već sada znam da će biti izvor više putopisa.

 

dsc09404pe.jpg

 

Dana 19. juna' date=' nedelja, Udruženja Bosanski kolosijek-Banovići organizuje vožnju banovićkim ćirom za članove Udruženja Bosanski kolosijek, članove foruma i za sve druge ljubitelje ćire i željeznice, uopšte. Ko god želi može doći.[/i']

Sama vožnja je nako, gratis, besplatna! Jedina novčana izdvajanja su za obrok od 8 KM (4 €), koji će biti služen na vozu.

Sastav garniture bi bio lok 83-158 sa tri putnička vagona, na slici gore, vožnja sa foto stajanjima.

Detaljan plan vožnje i okupljanja

10.30 do 11.00-Okupljanje učesnika u prostorijama Udruženja, druženje i planiranje. Prostorije udruženja su u zgradi "Srednja samačka" do zgrade opštine u gradu Banovići, treće skretanje lijevo po prelasku pruge u gradu...

11.30 do 12.00-Okupljanje na vozu u stanici Separacija

12.00 do 13.00-Vožnja od stanice Separacija do stanice Jug, sa tri zadržavanja zbog foto stopova

13.00 do 14.00-Razgledanje radionice i depoa, Vožnja od stanice Jug do stanice Grivice sa dva foto stopa.

14.00 do 14.30-Ručak u stanici Grivice, ali na vozu!

14.30 do 15.00-Vožnja od stanice Grivice do stanice Turija sa dva foto stopa

15.00 do 15.30-Okretanje u stanici Turija

15.20-Povratak do početne stanice Separacija

16.00-Silazak sa voza, opraštanje učesnika ili nastavak druženja u nekom od ugostiteljskih objekata, po želji...

Dobrodošli!

Molim svoj dolazak da najavite na ovim istim stranicama ili na P.P. zbog bolje organizacije svega!

pozdrav...

Posavina exspres

Link to comment
Share on other sites

Kako sad stvari stoje, ja bih se vjerovatno odvažio na takav put, a samnom bi iz Rijeke putovao Jean. No, moram priznati da mi je to skupocjen luksuz i život bi mi bio puno ljepši kad bih mogao, meknimo, u Zagrebu pobrati 2-3 grla do Banovića i natrag koji bi samnom podijelili taj dio troškova. Stanley, Ruxrux, Egerke, STIB?

 

U nadi brzog i povoljnog odgovora, drugarski pozdravljam...

 

SF - SN

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Na mene se ne može računati, ja se nadam da ću se već u subotu brčkati u moru - puno bliže Rijeci nego Banovićima :wink:

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Na mene se ne može računati, ja se nadam da ću se već u subotu brčkati u moru - puno bliže Rijeci nego Banovićima :wink:

Još jedan kontinentalac u hladnoj tekućini - ha, dobro! (I hvala na odgovoru)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Još jedan kontinentalac u hladnoj tekućini - ha, dobro! (I hvala na odgovoru)

Nemoj sad prestrašiti STIB-a ... nije baš tako hladna. Probao ja ... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ja planiram jedan izlet u petak u Rijeku. Namjeravam iči u Rijeku na izložbu na ˝Galebu˝ i mislim sa nagibnim ujutro iz Splita u 8:50 sa dolaskom u Rijeku u 16:12. Mislim se vratiti trajektom koji ide iz Rijeke u 19:00.Dolazak u Split u subotu u 7:00. Pitanje za Riječane jel mi dosta 2 sata i 30 min za dolazak iz kolodvora u luku i obilazak broda. I jel 900 kasni u dolasku u Rijeku? Pitanje za ekipu iz Splita jel ima ko volje ič sa mnom?

Link to comment
Share on other sites

I jel 900 kasni u dolasku u Rijeku?

Ovaj dio te neće razveseliti baš najbolje.Naime,u zadnjih tjedan dana 900 konstantno kasni i to:

-06.06.- 25 min

-07.06.- 30 min

-08.06.- 44 min

-09.06.- 42 min

-10.06.- 30 min

-11.06.- 67 min

-12.06.- 59 min

-13.06.- 22 min

Link to comment
Share on other sites

Kako sad stvari stoje, ja bih se vjerovatno odvažio na takav put, a samnom bi iz Rijeke putovao Jean. No, moram priznati da mi je to skupocjen luksuz i život bi mi bio puno ljepši kad bih mogao, meknimo, u Zagrebu pobrati 2-3 grla do Banovića i natrag koji bi samnom podijelili taj dio troškova. Stanley, Ruxrux, Egerke, STIB?

U nadi brzog i povoljnog odgovora, drugarski pozdravljam...

SF - SN

Hvala na pozivu, ali... Spremam se na jedan obiteljski susret u Splitu, a puno putovanja opterećuje moj proračun. Uostalom, u Banovićima sam bio lani i pače vozio se u kuhinji (čitaj: upravljačnica parnjače). Vjerujem da bi mogao lako popuniti ta preostala tri mjesta i bez mene.

SF - SN

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Kako sad stvari stoje, ja bih se vjerovatno odvažio na takav put, a samnom bi iz Rijeke putovao Jean. No, moram priznati da mi je to skupocjen luksuz i život bi mi bio puno ljepši kad bih mogao, meknimo, u Zagrebu pobrati 2-3 grla do Banovića i natrag koji bi samnom podijelili taj dio troškova. Stanley, Ruxrux, Egerke, STIB?

 

U nadi brzog i povoljnog odgovora, drugarski pozdravljam...

 

SF - SN

 

Ja bih vrlo rado išao, no ima jedan problem - naime, moja draga ovu nedjelju ima produkciju (amaterski se bavi glumom), i to u 8 navečer, a sumnjam baš da bismo stigli za manje od 4 sata od Banovića do Zagreba.

Ali nismo li planirali neku sličnu akciju u rujnu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...