Jump to content

Putopisi u pripremi


seabral

Recommended Posts

Prema dogovoru od prošlog tjedna, otvaram novu temu s najavama putopisa. Ova najava je izuzetno kratkoročna jer mi se upravo sad ukazala prilika za tim, ali ako ništa drugo, barem imamo temu za nove najave :--)

Nastavak cipelcuga-šikaropisa po kumrovečkoj pruzi: Klanjec - Draše, 26.02.2011:

 

Vrapče - Harmica 11.47 - 12.14

Harmica - Klanjec 12.25 - 13.03

 

cipelcug

 

Draše - Harmica 16.18 - 16.48

Harmica - ZG-ZK 17.00 - 17.36

Link to comment
Share on other sites

Prema dogovoru od prošlog tjedna, otvaram novu temu s najavama putopisa. Ovaj najava je izuzetno kratkoročna jer mi se upravo sad ukazala prilika za tim, ali ako ništa drugo, barem imamo temu za nove najave :--)

Nastavak cipelcuga-šikaropisa po kumrovečkoj pruzi: Klanjec - Draše, 26.02.2011:

 

Vrapče - Harmica 11.47 - 12.14

Harmica - Klanjec 12.25 - 13.03

 

cipelcug

 

Draše - Harmica 16.18 - 16.48

Harmica - ZG-ZK 17.00 - 17.36

E da sam ovo vidio prije sat vremena ne bi cipelcugirao sam :roll:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Držim fige da se vratiš živ.

Ja ću, dao bog, sutra tramvajem u Prečko (svako prema mogućnostima...)

Je, vracam se ziv, Madjarom iz Harmice.

 

@Portos: sorry, sat vremena ranije ni ja nisam znao da cu ici.

Link to comment
Share on other sites

A pitanje je hoćemo li ikad saznati što je bilo presudno kod donošenja odluke!

Nije zapravo ništa bitnoga ... jedna promjena privatnih planova je stvorila dosta slobodnog vremena da se nekud ode landrati. A to nisam htio propustiti :--)

Link to comment
Share on other sites

Za subotu planiram još jedan cipelcug po kumrovečkoj pruzi. Ovaj put javljam ranije, pa tko želi može se pridružiti.

 

Cipelcug Prosinec - Kraj Donji, 05.03.2011

udaljenost: 6,8 km + dodatno šalabajzanje oko pruge

 

Raspored:

 

Kustošija - Harmica 7:38 - 8:08

Harmica - Prosinec 8:13 - 8:37

 

cipelcug

 

Kraj Donji - Harmica 12:07 - 12:15

Harmica - Kustošija 12:22 - 12:54

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!!

 

evo još 2 najave:

 

- Moscow zima 2011.

- Albanija zima 2011. sa exkluzivnim HD snimcima do sada neviđenim nigde!!

 

uskoro, kada se malo sistematizuje...

 

pozdrav,

 

Petar

Edited by Gruber

...i onda je on mene pogledao a ja ne volim kad me neko pogleda....

Link to comment
Share on other sites

Najava

 

1.Banatska Magistrala i svo njeno rasturenstvo i agonija(pred kraj Marta)

 

2.Zagreb-Vrpolje-Osijek 14,04 i slike koncerta Roger Watersa 13.04(Seabral,jesi li zainteresovan za taj event?Veruj mi;VREDI svaku paru!Gledao sam ga u BPešti 2002 i ostao nem 4 sata posle svirke...)

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

2.Zagreb-Vrpolje-Osijek 14,04 i slike koncerta Roger Watersa 13.04(Seabral,jesi li zainteresovan za taj event?Veruj mi;VREDI svaku paru!Gledao sam ga u BPešti 2002 i ostao nem 4 sata posle svirke...)

 

Super da dolaziš u Zagreb. Što se koncerta tiče, moram priznati da me previše ne vuče. Waters će prezentirati "The Wall", a "The Wall" mi nikad nije previše "sjeo", za razliku od ranije faze Pinkića koju smatram zaista sjajnom.

 

 

 

BTW, ...

 

Cipelcug Prosinec - Kraj Donji, 05.03.2011

udaljenost: 6,8 km + dodatno šalabajzanje oko pruge

... ovu rundu sam upravo prošao u one-man-band postavi ... fotke ću postaviti tokom idućih dana.

Link to comment
Share on other sites

Nakon konzultacija sa stanovitim adminom o mjestu objave plana,evo jedne najave za proljeće.

Daklem...

Ja i Marioo smo došli na ideju da bi u skorašnje vrijeme(u 4. ili 5.mjesecu,zavisi o mogućnostima drugih) mogli potegnuti jedan izlet čak do Knina.Cilj bi nam bio depo u istome mjestu i obilazak Unske pruge do Strmice(za dalje ne znam jel pametno ići zbog blizine državne granice).Naravno,išlo bi se u ishođenje dozvole za posjetu i obilazak depoa jer naše dozvole za fotografiranje tamo ne vrijede i ne bih želio prevaliti toliki put,pa da na kraju bude "ne može".

 

Ima li možebitnih kandidata?

Link to comment
Share on other sites

Naravno,išlo bi se u ishođenje dozvole za posjetu i obilazak depoa jer naše dozvole za fotografiranje tamo ne vrijede i ne bih želio prevaliti toliki put,pa da na kraju bude "ne može".

Svakako zatražiti dozvolu za ulazak u depo grupa-grupica iz registrirane udruge ljubitelja željeznice bla, bla, bla a uz to i "vezu " koja bi malo progurala zahtjev.... jer zbilja nema smisla prevaliti put od nekih cca 300 km i ispred porte "odbij - ne može".

Link to comment
Share on other sites

Portos je bio i jos netko od splitske ekipe tak nek jave iskustva.

Uglavnom mene ne zanima radiona mene najvise interesira ono groblje vani

Iskustva sam Ti rekao dva kata više, a sad mi pojasni pojmove "groblje" i "vani"

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Moje tamošnje iskustvo je bio gromki: "Ne može"

 

 

Jel' treba ja ovdale da vam sređujem posetu depou i deponiji u Kninu,hehehe :mrgreen: Jako sam dobar sa 2-3 MV/SV odatle koji bi to mogli da reše očas posla.Uz to...Ja sam u 4. mesecu u HR,pa je u plan uleteo i izlet ka Martin Brodu i Kninu.

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

Iskustva sam Ti rekao dva kata više, a sad mi pojasni pojmove "groblje" i "vani"

 

Pod "groblje vani" mislio sam na one neaktivne karavele i licanke koje stoje van radione tj.htjedoh reci da me ne zanima ulazak u radionu.

 

Jel' treba ja ovdale da vam sređujem posetu depou i deponiji u Kninu,hehehe :mrgreen: Jako sam dobar sa 2-3 MV/SV odatle koji bi to mogli da reše očas posla.Uz to...Ja sam u 4. mesecu u HR,pa je u plan uleteo i izlet ka Martin Brodu i Kninu.

 

Sreduj :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Pod "groblje vani" mislio sam na one neaktivne karavele i licanke koje stoje van radione tj.htjedoh reci da me ne zanima ulazak u radionu.

 

 

 

Sreduj :mrgreen:

 

Pozdrav!!

 

Skrenuću vam pažnju da, ako već idete u pogranično područje, žestoko budete oprezni i izdejstvujete pismenu dozvolu od GRANIČNE POLICIJE HR i BiH!!!!

Ovo vam ne govorim napamet - iakok sam dobio i te dve dozvole, ponovo sam imao velikih problema sredinom januara kada sam ponovo bio u tom području i kada sam snimao kadrove za dokumentarac o Unskoj železnici na kojem jako dugo ozbiljno radim. Ovo shvatite veoma ozbiljno, hrvatska granična policija je izuzetno nepredusretljiva po ovom pitanju, uprskos pismenoj dozvoli koja je stigla direktno iz uprave granične policije!!

 

koliko je ozbiljno i opasno snimati na ovom području, neka vam posluži i sledeći momenat - ekipa od 4 ljudi koji su bili sa mnom u januarau /dvojica lokalnih momaka, moj kolega tonac i ja kao snimatelj/ bila je naoružana lovačkim tandžarama zbog izgladnelih vukova koji špartaju po neprohodnim šumama oko pruge severno od Strmice! Verujte da nije prijatno videti čopor zavijajućih kojota koji vas stalno prati na udaljenosti dovoljnoj da vas, na prvi znak nepažnje, zaskoči i pojede!

 

kada se sneg otopi, spremite se i na medvede i, naročito, zmije u kasno proleće i leto!!

pamet u glavu, momci!!

 

pozdrav,

 

Petar

...i onda je on mene pogledao a ja ne volim kad me neko pogleda....

Link to comment
Share on other sites

Evo pošto sada imamo temu, red je najaviti da ću u nedjelju posjetiti kolodvor Mučna Reka zato što se još nisam vozio po toj pruzi dalje od Vrbovca, a osim toga uskoro kreće remont pa da kasnije mogu pričati: "Ovuda se još 2011. godine vozilo 50 km/h, i ja sam se vozio tuda u to vrijeme...." itd itd itd.

Bit će naravno i putopis. ;-)

P.S. Ako je netko za upoznavanje, ili da mi pravi društvo, može mi se javiti na PP za plan putovanja. ;-)

Edited by Dinko-KA

Stari Bl-ovci su zakon!!!

Link to comment
Share on other sites

Evo da i ja najavim svoj hodopis za danas i to već za 2 sata.

Ići ću propješačiti dio od Zaprešića do Podsused Stajališta(cca 4 km),pa ako se netko hoće pridružiti,neka bude u Zaprešiću u 11:30.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...