Jump to content

Po seabralovu tragu II


Pfaff

Recommended Posts

Kad sam već u GK tj. na pol puta do Karlovca, odlučio sam se provesti prugom kojom sam se posljednji put vozio još kao student prije nekih 40 godina. Vlak je polazio s II. vicinalnog kolosjeka na karlovačkom kolodvoru (od crvene cigle), u kolodvorskoj restauraciji mogao si popiti kavu, a bome i ručati, vlakić, sastojeći se od drvenih baatića s otvorenim peronima vukla je, meščini, 51-ca... Nas grupica studenata utrpala se tako jedne sunčane kasnoproljetne/ranoljetne subote u vlakić i u stilu "Tko pjeva, zlo ne misli", otputila se u goste prijateljici iz jednog sela blizu Ozlja na kupanje i roštilj na jezeru ispod starog ozaljskog grada. Those were the days, my friend...

Osim svega ostalog, ja sam vjerovatno jedini 4rumaš koji u zadnjih godinu-dvije nije prošao ovu trasu što već nadilazi sve oblike nepristojnog ponašanja!

Dosta cmoljavih uspomena, ajmo kunkretno, što bi rekli oni iz Bibinja. Najprije treba isplanirati putovanje. Zima je pa to sve nije baš jednostavno. Treba:
- izvući auto iz garaže,
- provjeriti opremu,
- ponijeti baterije,
- nabaviti kruh za sendviče (jer mi se inače može desiti da zakasnim na vlak pa završim u Gospiću),
- dovesti se u Karlovac,
- kupiti putnu ispravu,
- i još čitav niz sitnica...

Od svih po VR-u ponuđenih opcija, najviše mi se dopao 7760. Kasnije sam pitao kako to da taj vlak ima broj koji počinje sa 7 (sedaš) pa su me podučili da je to znak da ide preko granice/meje. Zanimljivo.

KarlovacBubnjarci001.jpg

Do Karlovca autom kroz smrznuti GK. Evo se spuštam niz Jablan. U daljini se nazire Klek (pozdrav Jeanu)

KarlovacBubnjarci003.jpg

Vozna isprava. S popustom!

KarlovacBubnjarci002.jpg

Ovo će biti moj Šved. Papagajko. Baš su ga lijepo oprali i uredili za ovu prigodu. Nema čak ni grafita. Recesija? Nema se ni za sprej? Tsk, tsk...

KarlovacBubnjarci006.jpg

KarlovacBubnjarci005.jpg

Pravi Šved – izvorni talijanski!

KarlovacBubnjarci007.jpg

Na kolodvoru stojimo na prvom kolosjeku pa za Bubnjarce moramo koso lijevo preko svih kolosjeka. Sljedstveno tome, moramo pričekati onog Ogulinca koji upravo dolazi iz smjera Zagreba.

KarlovacBubnjarci004.jpg

Miran trenutak na kolodvoru. Prosjedi gospodin bez kape je majstor Ivan, moj domaćin. Onaj visoki je kondor – već dugo nisam sreo tako simpatičnog.

KarlovacBubnjarci008.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Majstor Ivan na radnom mjestu

 

KarlovacBubnjarci009.jpg

 

Na putu prema Bubnjarcima izvodio sam nekakve kerefeke s baterijama pa mi je jedan fotić bio privremeno u autu. Stoga nema fotki – samo moje uspomene (osim toga, seabral i ostali su uslikali tu prugu uzduž i popreko puno bolje od mene). Jedino sam uspio u Mahičnom uloviti ovu lijepu, staru ćenifu. Tradicijski posavski tip – od drvenih planjki

 

KarlovacBubnjarci010.jpg

 

Pruga Karlovac – Bubnjarci – Novo Mesto sagrađena je 1914. Šinski materijal je slabašan i kratak (vjerujem da bi se još našlo opreme iz tog doba) s nevarenim spojevima pa naš Šved lijepo klopoće kao svaki pristojni vlak. Brzine su odgovarajuće što mi nije smetalo jer sam mogao na miru uživati u krajoliku i informacijama koje mi je moj domaćin pričao.

 

KarlovacBubnjarci011.jpg

 

Eto smo stigli u Bubnjarce. Tu sam shvatio da imam u džepu 5€ koji su mi ostali kao kusur od neke kupovine u Trstu te da sam opremljen svim potrebnim za odlazak u inozemstvo! Karta mi je, istinabog, vrijedila samo do Bubnjaraca, ali sam se odlučio švercati. Nisu me ufatili!

 

Slikopisnozabilježbenu opremu sam pravodobno pogasio i posakrivao pa nije bilo neugodnosti s pograničnim vlastima.

 

KarlovacBubnjarci012.jpg

 

Brižni majstor Ivan je cijelo vrijeme puta ispisivao neke protokole. Jel' to zamjena za budnik?

 

KarlovacBubnjarci013.jpg

 

Most na Kupi, čamac na Kupi... Da nije te Kupe, mi bi već odavno bili u €U Krepah.gif Ovako ćemo čekati 2014. godinu (ako do onda tamo još bude nekog?)

 

KarlovacBubnjarci014.jpg

 

Iako se možda tako doima, ovo nije nužno pogled u svjetliju budućnost Mrgreen.gif

 

KarlovacBubnjarci015.jpg

 

I krajolik nije puno ljepši. Moj je poštovani pretšasnik (prethodnik) imao lijep zasnježen krajolik, a ja sam upao u razdoblje između dva snijega pa su prizori malo depresivni. Tjaaa...

 

KarlovacBubnjarci016.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Zeleni slovenski DMU serije 715 čeka samo nas

 

KarlovacBubnjarci017.jpg

 

KarlovacBubnjarci019.jpg

 

Poučen iskustvima iz ranijih prelazaka granice sa Slovenijom, odvažio sam se uslikati železnišku postaju Metlika sa sve pograničnim dužnosnicima. Nikome nije smetalo.

 

KarlovacBubnjarci018.jpg

 

KarlovacBubnjarci024.jpg

 

U Metliki smo čekali desetak minuta što mi je dobro došlo da uključim laptop, ispraznim memorijsku karticu, promijenim upravljačnicu...

 

A evo što sam 25. siječnja 2011. godine snimio iz upravljačnice Šveda na putu od Karlovca do Metlike:

 

 

 

 

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Tijekom mojeg tramakavanja po vlaku, jedna simpatična mejna punčka mi je udarila muhur na kartonček kao dokaz mog bavljenja u Sloveniji

 

KarlovacBubnjarci021.jpg

 

Onaj zeleni Slovenac je odmaglio glavom bez obzira pa sam na pozadini praznih kolosjeka u smjeru Novog Mesta uslikao moje domaćine. Kondor:

 

KarlovacBubnjarci022.jpg

 

Kondor i majstor Ivan

 

KarlovacBubnjarci023.jpg

 

Kolodvor je pust i prazan. Pogranično osoblje nestrpljivo tucka prstima čekajući da odemo...

 

KarlovacBubnjarci025.jpg

 

... tamo! Tam hote! Tam se štaka – tu se veli kaj!, reče mi jednom davno jedan malo nedruželjubivi susjed, pače brat u bivšoj državi, razljućen činjenicom da baš nisam maestralno vladao njegovim materinjim jezikom...

 

Inače, nadam se da ste primijetili da je kolodvor Metlika u zavoju, baš kao i Brod Moravice, ne? Roll.gif

 

KarlovacBubnjarci026.jpg

 

Vaš izvjestitelj na kolodvoru Metlika u jubilarnoj Štacionovoj "Žutka 50" majici s bulbom. Photo: majstor Ivan

 

KarlovacBubnjarci028.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

U povratku se zovemo 7761

 

KarlovacBubnjarci029.jpg

 

Došao nam je mahnuti.

 

KarlovacBubnjarci030.jpg

 

Krenusmo. Vizure uz prugu su čisti "Leksikon YU mitologije": Beti, Kolpa san, Komet...

 

KarlovacBubnjarci031.jpg

 

Imao sam jednoć tuš kadu i umivaonik boje breskve...

 

KarlovacBubnjarci032.jpg

 

Lijep je ovaj most. Još da nije na granici...

 

KarlovacBubnjarci033.jpg

 

Riječanima je ova pruga očigledno ukleta. U Bubnjarcima sam uspio složiti generalnu frku. Našao sam ispečatani kartončić iz Slovenije, ali osobnice ni u ludilu. Svi su se rastrčali po vagonu tražeći ju. I majstor Ivan i kondor i dva pogranična policajca... Na kraju je ipak bila u novčaniku, ali u krivom redosljedu. Usput mi je kondor donio i putnu ispravu koja mi je također ispala, a on ju je pritom i poništio.

Sve uz obavezno upozorenje: "Znate da se tu ne smije slikati?!" Pa stoga i nisam.

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Prva fotka u 'Rvackoj je stajalište Brlog grad. Neš ti kombinacije Roll.gif

 

KarlovacBubnjarci034.jpg

 

Moj domaćin me upozorava: Ovo je vikendica g. druga Leke...

 

KarlovacBubnjarci035.jpg

 

... a odmah do je vikendica pok. Ivice Račana.

 

KarlovacBubnjarci036.jpg

 

ŽCPR sa R u Kamanju. Ovdje opet nailazim na tragove svog uvaženog pretšasnika.

 

KarlovacBubnjarci037.jpg

 

Slično kao i u Istri, pruga Karlovac – Bubnjarci je opremljena likovnim signalima. I svi funkcioniraju. Upozoren sam na zgodan spoja starog i jako novog – svjetla na signalima napajaju se iz baterija koje pune solarni kolektori!

 

KarlovacBubnjarci038.jpg

 

Kamanje. Lijepa, velika, uredna stanica. Naš vlak pogoduje đacima koji putuju u Karlovac pa se na svakom službenom mjestu nađe lijepa hrpica putnika.

 

KarlovacBubnjarci039.jpg

 

Zaluka. Nekadašnja tvornica perlitne žbuke. Meščini da više ne radi. Ovo bi mogao biti izvanredan objekt za kakvu kulturnu namjenu. Samo da je uložiti nešto sredstava.

 

KarlovacBubnjarci040.jpg

 

KarlovacBubnjarci041.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Stari Ozalj grad na brdu poviše Kupe rijeke. Ispod tunel Zrinski.

 

KarlovacBubnjarci042.jpg

 

Tu smo se onomad brčkali

 

KarlovacBubnjarci043.jpg

 

Karlovačka munjara. Kao mali sam se naslušao priča o njoj jer je ing. Edgar Montina, ravnatelj munjare i kasniji ravnatelj osječke munjare, bio kućni prijatelj mojih i proveo zadnje godine života u Rijeci. Pamtim ga kao izrazito uglađenog i otmjenog gospodina.

 

KarlovacBubnjarci044.jpg

 

Kolodvor Ozalj. Opet đaci putnici

 

KarlovacBubnjarci046.jpg

 

I ovdje se više pouzdaju u klasično grijanje. Toplometar je, nažalost, bio predaleko za očitavanje, al nije bilo hladno

 

KarlovacBubnjarci047.jpg

 

Prometnik ga ne gleda svisoka – on je samo tako građen Krepah.gif

 

KarlovacBubnjarci048.jpg

 

sebralov most...

 

KarlovacBubnjarci051.jpg

 

... i Stanleyev blokhauz

 

KarlovacBubnjarci052.jpg

 

Stajalište Zorkovac

 

KarlovacBubnjarci053.jpg

 

KarlovacBubnjarci054.jpg

 

Ostatke nekadašnje natpisne table netko je korisno upotrijebio!

 

KarlovacBubnjarci055.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Mahično. Polužje signala smješteno je na svježem zraku. To još nisam vidio.

 

KarlovacBubnjarci056.jpg

 

Lijevo se odvaja kolosjek u pogon impregnacije pragova.

 

KarlovacBubnjarci057.jpg

 

Impregnacija. Navodno imaju i vlastitu manevru. Ne znam da li je netko opsežnije istraživao industrijske kolosjeke na potezu Karlovac - Mahično, ali tu ima posla za cjelodnevni Eksn.gif.

 

KarlovacBubnjarci058.jpg

 

KarlovacBubnjarci059.jpg

 

Evo još. Tu su dva industrijska kolosjeka koji se doimaju kao triangla, ali se zapravo križaju. Tu je moralo biti zabavno dok je sve bilo u funkciji.

 

KarlovacBubnjarci061.jpg

 

KarlovacBubnjarci062.jpg

 

Ulazimo u Karlovac. Veliki vijadukt na ACRZ

 

KarlovacBubnjarci063.jpg

 

Šoping centar uz brzu karlovačku cestu. O tom će još biti govora Mrgreen.gif

 

KarlovacBubnjarci064.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Eto nas na cilju. Lijevo su I. i II. vicinalni kolosjek koji se danas više ne koriste. S II. vicinala je nekoć polazio vlak za Bubnjarce.

 

KarlovacBubnjarci065.jpg

 

Kako lijep prizor – gužva i gnječa na ulazu u vagon. Eh, bude mi se uspomene.

 

KarlovacBubnjarci066.jpg

 

Daj jednu da plaknem pluća! A Zagor je na mob'telu VidBudale.gif

 

KarlovacBubnjarci067.jpg

 

Karlovački kolodvor je neuobičajeno pust. Osim jedne beskrajne kompozicije Eas-a...

 

KarlovacBubnjarci070.jpg

 

... tu je još samo jedna ASEA koja drijema iza njih. Čudno. Tu je uvijek neki urnebes. Recesija?

 

KarlovacBubnjarci069.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Moj Šved je dobio novog majstora i sad će do Duge Kićanke. Nažalost mi je ovdje parkiran Pfaffmobil, a i najbolja itd., itd. bi se zabrinula ako zakasnim. Još moram po kruh...

Koristim prigodu da se majstoru Ivanu zahvalim na gostoprimstvu i mnoštvu vrlo korisnih informacija koje je podijelio samnom. Nek mu je sretno u daljem radu.

 

KarlovacBubnjarci068.jpg

 

Posljednji pozdrav.

 

KarlovacBubnjarci071.jpg

 

A evo i filmića s povratne vožnje iz Metlike

 

 

 

 

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Znao sam (po čuvenju) da negdje u blizini karlovačkog kolodvora postoji trgovina gdje se može kupiti kruh. To mi je bio radni zadatak na povratku kući. Na Google Earth sam si pogledao taj dio Karlovca i označio put od kolodvora do Getroa. Ja doduše nisam bio tamo jer ne volim Getro buduć je vlasnik riječkog Getroa pretvorbeni kriminalac, ali sam zato otišao u Interspar.

Točkicama sam označio put VidBudale.gif

 

KarlovacBubnjarci073.jpg

 

Kad sam došao pred Interspar, napravio sam par orjentacijskih fotografija. Ravno preko brze ceste su kolosjeci karlovačkog kolodvora. Otprilke s tog položaja je slikana ona ranije fotografija iz vlaka.

 

KarlovacBubnjarci074.jpg

 

Ulaz u Interspar. Ravno iza pa malo dalje (ali bliže kolodvoru) je Getro

 

KarlovacBubnjarci075.jpg

 

Iza one tamne fasade nalazi se čvorište Karlovac na ACRZ

 

KarlovacBubnjarci076.jpg

 

Sorry na ovom OT.gif, ali se nadam da sam ovim opširnim objašnjenjem ipak nekome pomogao u nekoj budućoj frci Roll.gif

 

Put natrag vodio me opet u snijegom okićeni Gorski kotar...

 

KarlovacBubnjarci077.jpg

 

Pozdrav Kleku (i Jeanu)

 

KarlovacBubnjarci078.jpg

 

... a evo kako je bura doradila ono što je nabacao papak s grtalicom Kuul.gif

 

KarlovacBubnjarci080.jpg

 

Za kraj, kako se i pristoji – evo i zemljovida!

 

KarlovacBubnjarci081.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Sorry na ovom OT.gif, ali se nadam da sam ovim opširnim objašnjenjem ipak nekome pomogao u nekoj budućoj frci Roll.gif

 

Fala ti na ovim detaljnim uputama! Još da si ih dao kojih dvadesetak dana ranije, Narcis-Kapo-Drempin slikopis iz Gospića bi možda bio bogatiji za koju fotku... :wink:

 

Pohvale, naravno, za dobro proveden dan i još jedan švedski akcijski film :) Do sad mi je bilo čisto nevjerojatno da si tolike "švedske" dionice hrvatskih pruga obišao, a ovu, koja je uz Buzet-Pula i Ogulin-Plaški najbliža Rijeci, da si omanuo...

 

Al' očekivao sam i barem jednu fotku policijskog Defendera...

d18bcddd.gif
Link to comment
Share on other sites

sebralov most...

Samo da napomenem da si se vozio u istom međunarodnom vlaku kojeg sam ja krajem prošle godine fotkao na tom mostu (naravno, u isto vrijeme) :)

 

Odličan putopis ..... ova pruga je toliko lijepa i interesantna da se uvijek može guštati uz neke nove detalje. Hvala ti na putopisu ... i na posvetama, naravno :wink:

Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem da si se vozio u istom međunarodnom vlaku kojeg sam ja krajem prošle godine fotkao na tom mostu (naravno, u isto vrijeme) :--)
Mmda! Taj vlak je očito vremenski najpovoljniji, pogotovo u zimsko doba :lol:

 

Pfaff, da ti to nisi dobil posel u HŽ-u sa ciljem raditi snimke pruga?? :roll:
Pozlatilo Ti se, al' nisam :kul

 

Lijepo, lijepo, zavidim ti na tolkom prugopisanju.. :D

A čuuuj, "Besposlen pop jariće krsti", veli narod. A kobler bi rekao da mi je to mjesto kopanja nosa iz dosade!

 

Sad ću se morati prebaciti na varaždinsko područje - ovdje sam potrošio sve Švede!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Sad ću se morati prebaciti na varaždinsko područje - ovdje sam potrošio sve Švede!

Ako tako nastaviš, uskoro ćeš skužiti da su ti jedini nepotrošeni Švedi ostali još na vinkovačkom području :kul

 

Nego, zaboravio sam pitati kako je tvoja najbolja reagirala kad si joj objasnio kamo si sve morao otići da bi kupio malo kruha i koliko i čime si se sve morao voziti da to napraviš. Nadam se da drugi put neće doći na ideju da ga sama ide peći. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ako tako nastaviš, uskoro ćeš skužiti da su ti jedini nepotrošeni Švedi ostali još na vinkovačkom području :lol:

Da, da. Mislim da još voze za Golubovec, ali se nadam da će mi netko od aboridžana pribaviti te i takve korisne informacije kad se konačno odlučim zagaziti u to. Isto vrijedi i za vinkovačko područje...

Iako, u nevolji prihvaćam i Plavce i Magyare iako su ovi potonji gadni za postavljanje opreme, ali ih vadi činjenica da jedini imaju utičnicu (što dobiješ na mostu - izgubiš na ćupriji)

 

Nego, zaboravio sam pitati kako je tvoja najbolja reagirala kad si joj objasnio kamo si sve morao otići da bi kupio malo kruha i koliko i čime si se sve morao voziti da to napraviš. Nadam se da drugi put neće doći na ideju da ga sama ide peći. :roll:

Ma, odlično. Ima ona razumijevanja za užasne žrtve koje ja polažem na oltar zajedničke sreće :kul

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Bravo Pfaff! Kao po starom dobrom običaju - sve je za ocenu 10! :roll:

 

Još samo da isprobaš ove ovdašnje prekodunavske Švede i tu napraviš filmiće sa jednih od najlepših pruga u Jevropi(Zaječar - Niš i Kraljevo - Požega) i "Švedologiju" si u potpunosti savladao.

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

Još samo da isprobaš ove ovdašnje prekodunavske Švede i tu napraviš filmiće sa jednih od najlepših pruga u Jevropi(Zaječar - Niš i Kraljevo - Požega) i "Švedologiju" si u potpunosti savladao.

"Dobar dan, majstore! Ja sam iz 'Rvacke i rado bi se uvaljao k vama u pravljačnicu jer 'oću slikavat' prugu..." I na licima promatrat' efekat od tog... :roll:

(Iako, s mojom reputacijom stare kuke s Pasuljanskih livada - nikad se ne zna :kul )

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Još samo da isprobaš ove ovdašnje prekodunavske Švede i tu napraviš filmiće sa jednih od najlepših pruga u Jevropi(Zaječar - Niš i Kraljevo - Požega) i "Švedologiju" si u potpunosti savladao.

"Dobar dan, majstore! Ja sam iz 'Rvacke i rado bi se uvaljao k vama u pravljačnicu jer 'oću slikavat' prugu..." I na licima promatrat' efekat od tog... :roll:

 

Sa dozvolom koju imam da si došao i sa Staljingrada neš' imati problema! Tamo u Timočkoj Krajini ljudi su ZAKON i savršeno ih bole mauna ko je otale ili ondale! ZNAM iz iskustva.Pa kad je moj drugar Mašinovođa iz Nemačke mrtav načitan dobio komande od 661-258 da saćera teretni voz do Zaječara,nakon što smo se isekli na roštilju u jednom mestu Vratarnica i zaustavili voz i kad smo se nas DESET utrpali u kabinu 661 a TROJE bilo na gelenderu,sve je moguće.A da ne spominjem još par primera...Daklem,može.Ljudi su ovde,ipak,MALKO, drugojačiji nego što se misli. :D

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

... i Stanleyev blokhauz

Fala kaj si me se setil. :roll:

Meni je još simpatičnije ovo bez posvete...

 

Stajalište Zorkovac

... s obzirom da sam najljepše godine života proveo u Zorkovačkoj ulici (što smo već apsolvirali u drugim temama).

Usput, negdje sam čitao da je hidroelektrana Ozalj bila izgrađena za opskrbu Zagreba, a Karlovac je bio kolateralni dobitnik. Am I wrong?

P.S. Ak buš trebal društvo za Varaždin - Golubovec samo reci, le'ćemo kao meci (jedna od rijetkih pruga u Hrvatskoj kojom nisam putovao).

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Usput, negdje sam čitao da je hidroelektrana Ozalj bila izgrađena za opskrbu Zagreba, a Karlovac je bio kolateralni dobitnik. Am I wrong?

Eh to me sad previše pitaš, ali nije li Zagrev najprije imao neku paromunjaru?

 

P.S. Ak buš trebal društvo za Varaždin - Golubovec samo reci, le'ćemo kao meci (jedna od rijetkih pruga u Hrvatskoj kojom nisam putovao).

Bit će mi čast, ali saš'kaj da mi stigne prva ranša love sa biroa pa da sivim kako i koliko se mogu rastezati :roll:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Živopisan krajolik, putnik, željeznica....

Lijepo i zanimljivo, kao što smo i navikli od tebe. Hvala ti Pfaff!

 

Možda malo o.t...Mene zanima ona sličica mehaničkog signala gdje se kaže da je noćno osvjetljavanje urađeno novom tehnologijom, solarnom energijom...To je aktuelno i na mojoj pruzi, pa ako neko ima informacija i sličica, rado bih pogledao. Hvala!

pozdrav...

Posavina exspres

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...