Jump to content
zeljeznice.net
Renato

Rasprava o izgradnji i održavanju infrastrukture

Recommended Posts

Generalski - Oštarije lagana 50, unutar te lagane su 20 iza stajališta Donje Dubrave (bilo je i prije zbog klizišta na tom mjestu), kroz kolodvor Gornje Dubrave je 20 od ulaznog signala od strane Generalskog pa sve do izlazne skretnice u pravcu Kukače. Od izlaza iz Kukače je 40, završava negdje iza stajališta Košare.

Od Moravica prema Rijeci su neke lagane pretvorene u ograničene brzine od izmjena, da, ali ne mogu se sad točno sjetit. Koliko se sjećam, mislim da je bila izmjena lagane u ograničenu kod predsignala Drivenika (odmah kod PSNa) na 40, i tamo da je od Zlobina prema Plasama pretvorena ona lagana 40 u ogr 40, ali nisam siguran.

Lagana kroz Dugo Selo je uvedena zbog pretpostavljam lošeg stanja kolosijeka i skretnica. Na 40 km/h se vozilo u skretanje u Dugom Selu i nije baš ulijevalo neku sigurnost, barem ne meni osobno. Vjerovatno se boje da se ne ponovi onaj kuršlus kao što je bio prije ne tako davnog vremena sa RCCCovim vlakom.

Moram još napomenuti da je bila ograničena od 50 od Vrbovca pa sve do mosta preko Lonjice prema Božjakovini, to je ukinuto i vraćena je redovna brzina na cijeloj dionici Dugo Selo - Vrbovec. A lagana od 20 kod Božjakovine zbog onog još stoji.

Znam to jer tamo često prolazim ali mi se nije pisalo u detalje. I te lagane na tom dijelu pruge će s vremenom postati ograničene brzine, kako jedna nestane druga se pojavi. Prije koji mjesec na dionici od Tovarnika do Rijeke je bila 31 (trideset i jedna) lagana vožnja!

Osobno nikada u ne idem u skretanje brzinom koja piše u KVR-u, uvijek koji kilometar pa i 10 sporije baš iz navedenog razloga.

Kako sad stvari stoje sa onim ZCP-ovima na pruzi Novska-Vinkovci preko kojih se vozilo 20 km/h, da li je i jedan od tih saniran? Mislim da ih je bilo cetiri ili pet cak?

Pozdrav iz Stubaka

Moram još napomenuti da je bila ograničena od 50 od Vrbovca pa sve do mosta preko Lonjice prema Božjakovini

Lonje.

Ili po ivanićki Lojna. :wink:

Serija 05 je zakon!

Lonje.

Ili po ivanićki Lojna. :wink:

Znam da je Lonja, moj tipfeler. Čini mi se da se most zove Lonjica, zato sam napisao, a možda i griješim u nazivu mosta.

Kako sad stvari stoje sa onim ZCP-ovima na pruzi Novska-Vinkovci preko kojih se vozilo 20 km/h, da li je i jedan od tih saniran? Mislim da ih je bilo cetiri ili pet cak?

Lagana vožnja je skinuta samo sa ŽCP-a Lužani od kojega su i krenuli problemi. Trenutno ih ima sedam:

Vinkovci-Ivankovo, km 165+125 - 165+145, 30 km/h

Str. Vrpolje-Andrijevci, km 196+195 - 196+205, 20 km/h

Garčin-Sl. Brod, km 209+365 - 209+375, 20 km/h (stajalište Donja Vrba)

Garčin-Sl. Brod, km 211+980 - 211+990, 20 km/h (stajalište Zadubravlje)

Sibinj-Oriovac, km 234+443 - 234+453, 20 km/h (stajalište Stari Slatnik)

S. Petrovo Selo-N. Gradiška, km 266+015 - 266+025, 20 km/h (stajalište Zapolje)

S. Petrovo Selo-N. Gradiška, km 269+695 - 269+705, 20 km/h

Kad već pišem, trenutna situacija je ovakva: Tovarnik-Rijeka = 30 laganih vožnji :roll:

Hvala na detaljnim podacima, ima jos dosta toga znaci... To bi otprilike znacilo da problema nema jedino na generalno remontiranim minijaturnim djelicima dionica tipa Novska-Okucani i Dugo Selo-ZG..

Pozdrav iz Stubaka

Nisu ni Okučani-Novska bajni. Jučer i danas problemi (valjda) sa signalizacijom. Vozi se izgleda na kolodvorski razmak. A nije prvi put. Jučer od Novske do Nove Gradiške sa 211 se vozio oko 50 minuta, umjesto 18. Dok se vlak dovukao do Okučana...

Nakon remonta oba kolosijeka izmedju Resnika i Žitnjaka,danas su ukinute lagane vožnje od 40 i 20 km/h i uvedena redovna brzina od 100 km/h za oba smjera.

Kutina je opet na laganih 20 km/h. Od Okučana do Novske se stajalo ispred svakog ŽCP-a, možda opet standardni problemčić. Ispada da je još najbolje od Kutine do Dugog Sela gdje se prži 60, nema nikakvih stajanja, laganih vožnji, etc.

Nece na slavonskoj pruzi biti mira prije remonta Dugo Selo-Novska i Okucani-Vinkovci izgleda....

Pozdrav iz Stubaka

Kutina je opet na laganih 20 km/h. ...

Upravo sad je kroz kutinski kolodvor prosao RCCC teretnjak u punoj brzini.

EDIT: Putnicki 2011 takodjer vozi po redovnoj brzini kroz kolodvor.

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Upravo sad je kroz kutinski kolodvor prosao RCCC teretnjak u punoj brzini.

EDIT: Putnicki 2011 takodjer vozi po redovnoj brzini kroz kolodvor.

Ukinuta je lagana!8)

Već je danima neispravan APB na dionici Novska-Okučani, vlakovi prometuju u kolodvorskom razmaku, 7 prijelaza neosigurano + 2 u samom kolodvoru Okučani.

Već je danima neispravan APB na dionici Novska-Okučani, vlakovi prometuju u kolodvorskom razmaku, 7 prijelaza neosigurano + 2 u samom kolodvoru Okučani.

Na ta dva prijelaza u kolodvoru Okučani su branici gore, čak je na izlazu prema Starom Petrovom Selu svjetlosni prometni znak prekriven vrećom. Veoma zeznuto za strojovođu za prolaziti, jer ljudi idu ko idioti preko te pruge.

Navodno da je veći kvar u pitanju, da neće još 10-tak dana biti popravljeno.

Ukinute su lagane vožnje 20 km/h na putnim prijelazima "Rešetari" i "Zapolje" između Nove Gradiške i Starog Petrovog Sela. Ne razumijem zašto se te lagane vožnje po prijelazima ukidaju na rate, a uvedene su u isto vrijeme.

Koliko ih je jos ostalo ?

Pozdrav iz Stubaka

Koliko ih je jos ostalo ?

Sad je ostala samo jedna, ŽCP na stajalištu Stari Slatnik. Ona između Starog Petrovog Sela i Nove Kapele je zbog radova na zamjeni provizora betonskim propustom.

Poučan video o uzrocima pojava uzastopnih uvala:

https://youtu.be/9njqDgjIcWQ

Zanimljiv video. Odmah se sjetim dionice od Mrzlog Polja do Draganića :mrgreen:

Vidim da je počela košnja džungle u Vinkovci teretnom kolodvoru, točnije u "D" parku. Očišćeno je 4-5 kolosijeka cijelom dužinom i cijela istočna skretnička lira. Priprema li se to demontaža ili se taj dio vraća u funkciju? Dva spojna kolosijeka sa sadašnjim kolodvorom su nedavno remontirana, a nedavno sam tamo vidio parkiranu garnituru tadova pa se nadam najboljem.