Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

[Crna kronika] (2005-2006)

• This topic is locked This topic is locked
227 replies to this topic

#1 Fabi

Fabi
  • Članovi
  • 441 posts
  • Joined 26.03.2005.

Posted 08.11.2005. - 21:29

Predlazem da u ovaj thread postamo samo crnu kroniku..
Ako prijedlog nije dobar.. neka admin moderira.

Znaci bez postova komentara, samo crna kronika..

Pozdrav.
Pokrenuti vlak je vazno, ali je puno vaznije zaustaviti ga. (Lj. Simunovic)

--
. [Fabi]

#2 Fabi

Fabi
  • Članovi
  • 441 posts
  • Joined 26.03.2005.

Posted 08.11.2005. - 21:29

08. 11. 2005.

preneseno sa:
http://www.tportal.h...08/0432006.html

Vlak usmrtio stariju žensku osobu

U naletu vlaka danas oko 11 sati na križanju Branimirove i Osječke ulice u Zagrebu poginula je starija ženska osoba, izvijestila je Policijska uprava zagrebačka
ZAGREB - Identitet poginule žene još nije utvrđen, a poznato je samo da je starije dobi. U trenutku kad je prelazila prugu, na nju je naletio vlak na relaciji Zagreb - Vinkovci.

Nesretnu ženu vlak je nakon silovitog udarca gurao prugom još sedamdesetak metara.

Promet je zatvoren, a policija najavljuje skoru normalizaciju.

Media servis
utorak, 08.11.2005.

--
. [Fabi]

#3 Fabi

Fabi
  • Članovi
  • 441 posts
  • Joined 26.03.2005.

Posted 08.11.2005. - 21:31

08. 11. 2005.

preneseno sa:
http://www.tportal.h...08/0184006.html

Traktor podletio pod vlak, nema ozlijeđenih

Posted Image

Na pruzi Koprivnica-Virovitica između Đurđenovca i Kloštra na željezničko-cestovnom prijelazu kod Kalinovca jutros oko 8 sati dogodila se nezgoda u kojoj srećom nije bilo ozlijeđenih

ZAGREB - Do nezgode je došlo kada je traktor podletio pod intercity vlak koji je vozio na relaciji Osijek-Zagreb, priopćile su Hrvatske željeznice.

U nezgodi je pričinjena samo materijalna šteta. Željezničko-cestovni prijelaz, ističu u HŽ-u, osiguran je znakovima cestovnog prometa (Andrijin križ i znak Stop).

Zbog nezgode je željeznički promet između kolodvora Đurđenovac i Kloštar privremeno u prekidu.

HŽ očekuje kašnjenja vlakova Osijek-Zagreb i Zagreb-Osijek od 60 do 70 minuta. Stoga se ispričavaju svim putnicima zbog kašnjenja i mole ih za razumijevanje.

Media servis
utorak, 08.11.2005.

--
. [Fabi]

#4 Ante

Ante
  • Članovi
  • 456 posts
  • Joined 06.04.2005.

Posted 09.11.2005. - 15:20

Preneseno sa:
http://www.vecernji-...413855/index.do

Podletjevši pod vlak, teško ozlijeđen vozač kombajna

BELI MANASTIR - Ozljede opasne po život zadobio je vozač kombajna koji je jutros podletio pod putnički vlak na relaciji Beli Manastir - Osijek.
Po podacima Policijske uprave osječko-baranjske, nastradao je S. S. (1933.) iz Beloga Manastira.

Hrvatske željeznice izvijestile su da se nesreća dogodila u 9,03 sati na željezničko-cestovnom prijelazu osiguranom tzv. "andrijinim križem" na izlazu s kolodvora Beli Manastir prema Čemincu. Vozač kombajna pokušao je prijeći prugu u trenutku kada je nailazio putnički vlak koji prometuje na relaciji Beli Manastir - Osijek, navodi HŽ.

Zbog policijskog očevida u prekidu je željeznički promet na relaciji Beli Manastir - Osijek. Putnici vlaka, pod koji je podletio kombajn, vraćeni su u Beli Manastir, a za vrijeme prekida prometa putnici lokalnih vlakova na relaciji Osijek - Beli Manastir bit će prevoženi autobusima, izvijestio je, uz ostalo, HŽ.

(Hina)

#5 Fabi

Fabi
  • Članovi
  • 441 posts
  • Joined 26.03.2005.

Posted 05.12.2005. - 22:10

25. 11. 2005.

Preneseno sa:
http://www.tportal.h...25/0324006.html

Pješak poginuo u naletu vlaka

Posted Image

Pedesettrogodišnji Ljudevit Veltruski poginuo je jučer poslijepodne kada je na njega u Retkovcu na području Dubrave naletio vlak

ZAGREB - Policijska uprava zagrebačka (PUZ) je priopćila da je jučer oko 18,30 sati na području Dubrave, VII. Retkovec, vlak naletio na pješaka na južnom kolosijeku željezničke pruge Zagreb-Sesvete na neobilježenom pješačkom prijelazu.

Pješak Ljudevit Veltruski na mjestu je poginuo, a njegovo je tijelo prevezeno u Zavod za sudsku medicinu i kriminalistiku, objavio je PUZ.

Media servis
petak, 25.11.2005.

--
. [Fabi]

#6 Fabi

Fabi
  • Članovi
  • 441 posts
  • Joined 26.03.2005.

Posted 05.12.2005. - 22:12

05. 12. 2005.

Preneseno sa:
http://www.tportal.h...05/0070006.html

Muškarac poginuo na pružnom prijelazu u Sisku

Posted Image

Na neoznačenom pružnom prijelazu u Sisku jutros je poginuo muškarac u kojeg je udario putnički vlak, priopćila je sisačko-moslavačka Policijska uprava

SISAK - Nesreća se dogodila kod pružnog semafora između Ulice Ivana Fistrovića i Gradske tržnice Kontroba, na pruzi Sisak-Sisak Caprag.

Policija obavlja očevid i utvrđuje je li riječ o nesreći prilikom prelaska neoznačenog pružnog prijelaza ili o samoubojstvu.

Hina
ponedjeljak, 05.12.2005.

--
. [Fabi]

#7 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,675 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationDonja Bistra, Croatia

Posted 05.12.2005. - 22:15

05.12.2005

SISAK - Na neoznačenom pružnom prijelazu u Sisku jutros je poginuo muškarac u kojeg je udario putnički vlak, priopćila je sisačko-moslavačka Policijska uprava.

Nesreća se dogodila kod pružnog semafora između Ulice Ivana Fistrovića i Gradske tržnice Kontroba, na pruzi Sisak-Sisak Caprag.

Policija obavlja očevid i utvrđuje je li riječ o nesreći prilikom prelaska neoznačenog pružnog prijelaza ili o samoubojstvu.

#8 Fabi

Fabi
  • Članovi
  • 441 posts
  • Joined 26.03.2005.

Posted 06.12.2005. - 22:06

05. 12. 2005.

Preneseno sa:
http://www.tportal.h...05/0804006.html

Preživio nalet jurećeg vlaka

Posted Image

U naletu vlaka na osobni automobil na cestovnom željezničkom prijelazu u Nuštru na pruzi Vinkovci-Nuštar večeras oko 18,30 sati lakše je, srećom, ozlijeđen tridesetšestogodišnji vozač, dok je automobil potpuno uništen

VINKOVCI - Do nesreće je došlo kada je Damir Novak, koji je djelatnik Interventne jedinice policije PU vukovarsko-srijemske, u vrijeme izvan službe neoprezno osobnim automobilom marke citroen saxo prelazio pružni prijelaz u Nuštru ne uvjerivši se prethodno nailazi li prugom vlak.

U trenutku kada je došao na prijelaz, u osobni automobil u kojem se nalazi udario je teretni vlak HŽ-a koji je upravo nailazio. U udaru vlaka, Damir Novak je lakše ozlijeđen, dok je na automobilu prouzročena potpuna šteta.

Nakon pružene pomoći u Općoj bolnici Vinkovci, lakše ozlijeđeni Damir Novak pušten je kući, potvrdila je policija.

--
. [Fabi]

#9 Ante-vž

Ante-vž
  • Moderatori
  • 5,335 posts
  • Joined 15.04.2005.
  • LocationTrnovec Bartolovečki

Posted 07.12.2005. - 12:49

U naletu vlaka na osobni automobil na cestovnom željezničkom prijelazu u Nuštru na pruzi Vinkovci-Nuštar večeras oko 18,30 sati lakše je, srećom, ozlijeđen tridesetšestogodišnji vozač, dok je automobil potpuno uništen

Slika je baš u skladu! :D

#10 Ivan_T-101

Ivan_T-101
  • Članovi
  • 7,014 posts
  • Joined 24.05.2005.
  • LocationZagreb

Posted 08.12.2005. - 00:22

Slika je baš u skladu! :D

Onaj TGV gore je još bolji :D

#11 Fabi

Fabi
  • Članovi
  • 441 posts
  • Joined 26.03.2005.

Posted 03.01.2006. - 11:05

02. 01. 2006.

Preneseno sa:
http://www.tportal.h...02/0211006.html

Bacio se pod vlak na Novu godinu

Posted Image

Zasad nepoznati muškarac ubio se rano ujutro 1. siječnja, bacivši se pod vlak kod Brdovca. Alkotestiranjem je utvrđeno da je strojovođa u trenutku nesreće imao 0,80 g/kg alkohola u krvi

ZAGREB - Policijska uprava zagrebačka (PUZ) izvijestila je da se jučer u 6,30 sati u Kolodvorskoj ulici u Prigorju Brdovečkom na ulazu u željezničku postaju Savski Marof nepoznati muškarac bacio pod putnički vlak, kojim je na relaciji Dugo Selo-Dobova upravljao 47-godišnji strojovođa.

Alkotestiranjem je utvrđeno da je strojovođa u trenutku nesreće imao 0,80 g/kg alkohola u krvi.

Tijelo nepoznatog samoubojice prevezeno je u Zavod za sudsku medicinu i kriminalistiku u Zagrebu.

--
. [Fabi]

#12 ivancrnkoci

ivancrnkoci
  • Članovi
  • 1,230 posts
  • Joined 27.08.2005.

Posted 03.01.2006. - 15:57

05. 12. 2005.

Preneseno sa:
http://www.tportal.h...05/0070006.html

Muškarac poginuo na pružnom prijelazu u Sisku

Posted Image

Na neoznačenom pružnom prijelazu u Sisku jutros je poginuo muškarac u kojeg je udario putnički vlak, priopćila je sisačko-moslavačka Policijska uprava

SISAK - Nesreća se dogodila kod pružnog semafora između Ulice Ivana Fistrovića i Gradske tržnice Kontroba, na pruzi Sisak-Sisak Caprag.

Hina
ponedjeljak, 05.12.2005.

Ovog u Sisku je sigurno pokupila garnitura sa slike. :?

#13 ivancrnkoci

ivancrnkoci
  • Članovi
  • 1,230 posts
  • Joined 27.08.2005.

Posted 03.01.2006. - 15:58

02. 01. 2006.

Preneseno sa:
http://www.tportal.h...02/0211006.html

Bacio se pod vlak na Novu godinu

Posted Image

Zasad nepoznati muškarac ubio se rano ujutro 1. siječnja, bacivši se pod vlak kod Brdovca. Alkotestiranjem je utvrđeno da je strojovođa u trenutku nesreće imao 0,80 g/kg alkohola u krvi

ZAGREB - Policijska uprava zagrebačka (PUZ) izvijestila je da se jučer u 6,30 sati u Kolodvorskoj ulici u Prigorju Brdovečkom na ulazu u željezničku postaju Savski Marof nepoznati muškarac bacio pod putnički vlak, kojim je na relaciji Dugo Selo-Dobova upravljao 47-godišnji strojovođa.

Alkotestiranjem je utvrđeno da je strojovođa u trenutku nesreće imao 0,80 g/kg alkohola u krvi.

Tijelo nepoznatog samoubojice prevezeno je u Zavod za sudsku medicinu i kriminalistiku u Zagrebu.

Sad slijedi suspenzija strojovođe zbog alkohola.

#14 trebor_tzv

trebor_tzv
  • Članovi
  • 870 posts
  • Joined 03.10.2005.

Posted 03.01.2006. - 16:34

Sad slijedi suspenzija strojovođe zbog alkohola.

Nije strojovođa kriv za to što se netko bacio pod vlak ali...
Gle... Alkohol i vožnja vlaka ne mogu ić zajedno. Taj koji upravlja (putničkim) vlakom nakon konzumiranja alkohola nije dovoljno ozbiljan za posao strojovođe! Suspenzija je minimum!
Znam da ništa ne znam, ali znam da znam više od onih koji misle da nešto znaju.

#15 zelenki

zelenki
  • Članovi
  • 526 posts
  • Joined 07.07.2005.

Posted 03.01.2006. - 17:06

---

#16 1142007

1142007
  • Članovi
  • 1,113 posts
  • Joined 04.06.2005.
  • LocationOsijek

Posted 22.01.2006. - 10:39

NEOPREZNI VOZAČ NALETIO NA PUTNIČKI VLAK

VARAŽDIN - Na nezaštićenom PP u neposrednoj blizini Varaždina neoprezni vozač nije se zaustavio na PP. U tom je trnutku iz smjera VŽ naišao putnički vlak na relaciji VŽ-KC. Sve ovo ne bih pisao da nisam bio u tom vlaku,tj. u upravljačnici.samo sam čuo sirenu, brzo kočenje, i tup udarac.zaustavili smo se nakon nekih 300-400 m. Auto nisam fotkal jer mi je bilo preveč daleko ići do prijalaza a kad smo se vračali oko auta bilo je puno murije.

Posted Image

Posted Image
Samo 1.razred !
1.'st class only !

#17 676

676
  • Članovi
  • 7 posts
  • Joined 26.01.2006.

Posted 27.01.2006. - 15:33

Najprije svim forumašima najljepše pozdrave iz Ljubljane. I sam sa željezničar to jest ex-strojevodja, još uvijek radim u vuči vozova u LJ. Iako sam si uzeo 2 dana za traženje nekih linkova na vašem forumu nisam uspio, pa mi se ovaj topic čini najprikladnijim za moju molbu. Stvar je u tome, da bih si veoma rado pogledao fotografije vezane za elektro vuču recimo u doba 1960 - 1990 vezano za područja bivše Jugoslavije. Isto tako, ako je moguče dobiti i neke linkove vezane na željezničke nesreče u to doba na istom prostoru. Posebice me zanima onaj stravičan udes u Zagrebu, mislim, da je bile 1974 godine.
Još jedanput se izvinjavam, ako sam promašio topic i srdačan pozdrav.

P.S. Pošto radim u operativi vuče u Ljubljani...ako nekom zatreba neki info komotno pitajte...

#18 igorail

igorail
  • Članovi
  • 1,244 posts
  • Joined 18.01.2006.

Posted 27.01.2006. - 17:25

Da također sam se i ja interesirao za veliku željezničku nesreću u Zagrebu mislim da je bila 1974. ili 1975. i da je bilo čak cca 60 ÷ 80 poginulih zaista ne znam točno. Mislim da je to najveća ž. nesreća svih vremena do sad na prostoru EX YU. Po jednoj priči je motorovođa zaspao (ne znam šta bi sa budnikom, i sl.) , previdio signal i eto katastrofe. Po drugoj priči je nešto bilo defektno oko skretnica (krivo postavljena ili prebačena na pola kompozicije prilikom prolaženja vlaka).
Međutim znam da se radilo o nekom međunarodnom expressu iz Austrije, Njemačke ili sl. a po godini nesreče zaključujem da je sistem Dobovskih zamjena lokomotiva funkcionirao (u funkciju etapno uvođen od 1969. g. do 1970-71. g. koliko znam), a i da je bila elektra. To znači da strojovođa nije mogao zaspati zbog 33 ili 36 km vožnje, jer je vozio tek od Dobove (barem ja tako rezonujem). Koliko sam čitao i sjećam se nekih slika, nesreća je bila baš u srcu stanice, vagoni isprevrtani i skrhani preko perona i kolosjeka... stravično !!!!!!!!!!!!!!!!!!

U svakom slučaju neko od starijh forumaša iz Zagreba bi mogao imati zanimljivih informacija, pa neka posta...

pozdrav igorail !

#19 Toma

Toma
  • Administratori
  • 8,501 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationZagreb

Posted 27.01.2006. - 17:35

pozdrav!
nesreca je bila 30. 8. 1974.
Ima nesto detalja na: http://danger-ahead....ents/zagreb.htm

Inace; lok je bila diesel JZ 661 216; koja je sacuvana u HZM-u; nakon nesrece je bila gotovo neostecena.
Nesrecu su skrivili strojovodja i pomocnik; iz jednostavnog razloga jer su bili kronicno premoreni. Jedna nesluzbena verzija uzroka nesrece je da su trebali dobiti smjenu u Sl. Brodu, ali su ljudi koji su trebali doci na smjenu bili pijani, pa je prometnik naredio ovoj dvojici da voze do Zagreba.

I danas se na portalima (koji su bili unisteni u nesreci) na istocnom ulazu u Glavni kolodvor vidi da su vareni - novi portali su postavljeni u stare temelje.

pozdrav
toma

#20 igorail

igorail
  • Članovi
  • 1,244 posts
  • Joined 18.01.2006.

Posted 27.01.2006. - 17:39

Izvinjavam se, znači da sam fulao sa podatkom o elektrolokomotivi i smjeru vlaka iz Slovenije.

pozdrav od Igora !

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users