Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

zaposlenje

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 talični tom

talični tom
  • Članovi
  • 2 posts
  • Joined 03.10.2007.

Posted 03.10.2007. - 11:36

Pozdrav ljudi,

pošto sam završio prometni faks (željeznički smjer) i imam radnog iskustva, zanima me kako dobiti posao na HŽ-u ili nekim sestrinskim firmama HŽ-a.

Htio bi raditi ono za što sam se školovao ali čujem samo loše informacije o nemogućnosti dobivanja posla na HŽ-eu bez neke jake veze.

Molim vaša iskustva i sugestije.

Hvala

#2 sandro

sandro
  • Članovi
  • 94 posts
  • Joined 05.02.2006.

Posted 03.10.2007. - 21:36

Erraser, Glažar, tiho, ajde malo :)
Pisalo se svojedobno o školovanju za strojovođe, ali ne mogu naći na pretražniku.

#3 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 07.10.2007. - 15:38

kak da mu pomognem ? niti znam kaj je završio niti kakvog iskustva ima ?

#4 Glažar

Glažar
  • Članovi
  • 519 posts
  • Joined 11.11.2006.

Posted 07.10.2007. - 20:59

Hm, ja znam upravljati električnim lokomotivama i voziti vlakove, ali o mogućnosti zaposlenja nekoga sa faksom u kontekstu željeznice, na žalost, nemam pojma. :cry:
Kako ja shvaćam iz onoga što uspijevam isčitati iz "Željezničara" HŽ ne zapošljava izvana dok u vlastitim redovima nema nekih viškova koje može prekvalificirati. Da li je to i u stvarnosti tako? Mislim da nije!
"Nikada nemojte ljude uzimati zdravo za gotovo"

#5 sandro

sandro
  • Članovi
  • 94 posts
  • Joined 05.02.2006.

Posted 08.10.2007. - 12:16

Pa pustite sad fakultet, kako na HŽ-u ide zaposlenje kao strojovođa?
Jel se uopće upada na to izvana?

#6 tnardel

tnardel
  • Članovi
  • 401 posts
  • Joined 06.03.2007.
  • LocationMaksimir - zapadni

Posted 08.10.2007. - 18:12

Pozdrav ljudi,

pošto sam završio prometni faks (željeznički smjer) i imam radnog iskustva, zanima me kako dobiti posao na HŽ-u ili nekim sestrinskim firmama HŽ-a.

Htio bi raditi ono za što sam se školovao ali čujem samo loše informacije o nemogućnosti dobivanja posla na HŽ-eu bez neke jake veze.

Hvala

pošto bih se i ja jako volio zaposliti na HŽ-u (također sam ing. željezničkog smjera - tehnolog).
Slao sam molbu za posao u sve četri dijela HŽ-holdinga, ali samo mi je stigao odgovor od HŽ-infrastrukture. Naravno negativan, ali s napomenom da pokušao ponovno nakon nove godine. Naravno da ću pokušati, ali... Ostala tri dijela HŽ-a mi nikada nisu ni odgovorili.

poslao sam i mail u srednju školu za željeznički promet u Zagrebu za prekvalifikaciju za strojovođu, ali ni od njih nisam dobio nikakav odgovor.
Na žalost nemam nikakvog iskustva na radu na željeznici, osim prakse na ZG G. K-u tijekom studiranja...

Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama

Mes

#7 bubimir_1

bubimir_1
  • Članovi
  • 2,188 posts
  • Joined 12.01.2007.

Posted 08.10.2007. - 18:27

to i je problem u nasoj drzavi...

ne primaju na poslove ljude koji nemaju nikakvog iskustva..
pa nije mi jasno odkud ce dobit iskustvo kad ga niko nece primit da radi..
Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

#8 Glažar

Glažar
  • Članovi
  • 519 posts
  • Joined 11.11.2006.

Posted 08.10.2007. - 20:24

Kada je u pitanju zapošljavanje strojovođa, u Rijeci se u poslijednje 3-4 godine zaposlilo po mojoj slobodnoj procjeni oko 35-40 ljudi. Ne znam točno koliko ih je od njih prekvalifikanata a koliko onih s završenom redovnom 4-ro godišnjom školom za strojovođu.
Činjenica je da ih je velika većina zaposlena izvana, što govori da postoji neki ključ, samo nitko ne zna koji. Svi šute, a natječaja nema???
"Nikada nemojte ljude uzimati zdravo za gotovo"

#9 tnardel

tnardel
  • Članovi
  • 401 posts
  • Joined 06.03.2007.

Posted 08.10.2007. - 20:32

Kada je u pitanju zapošljavanje strojovođa, u Rijeci se u poslijednje 3-4 godine zaposlilo po mojoj slobodnoj procjeni oko 35-40 ljudi. Ne znam točno koliko ih je od njih prekvalifikanata a koliko onih s završenom redovnom 4-ro godišnjom školom za strojovođu.
Činjenica je da ih je velika većina zaposlena izvana, što govori da postoji neki ključ, samo nitko ne zna koji. Svi šute, a natječaja nema???

Pa ključ je vjerovatno neka debela vezica i/ili uzica? Nije li?

Mes

#10 bubimir_1

bubimir_1
  • Članovi
  • 2,188 posts
  • Joined 12.01.2007.

Posted 09.10.2007. - 05:56

Pa ključ je vjerovatno neka debela vezica i/ili uzica? Nije li?

tak kažu.....
Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

#11 talični tom

talični tom
  • Članovi
  • 2 posts
  • Joined 03.10.2007.

Posted 09.10.2007. - 07:26

kak da mu pomognem ? niti znam kaj je završio niti kakvog iskustva ima ?

Pošto sam studirao uz rad i imam radnog iskustva u komercijali (radio sam u nabavi i veleprodaji, da budem precizniji još uvijek radim). Završio sam Željeznički smjer - usmjerenje tehnologija. I ja sam slao životopise svim holdinzima HŽ-a i nisam još dobio odgovor. Moje pitanje je sljedeće: jeli se čovjek može zaposliti u Hž-u regularnim putem ili ti treba neka jaka veza (ne zanima me prekvalfikacija u strojovođu).

Hvala

#12 šturc

šturc
  • Članovi
  • 5 posts
  • Joined 10.10.2007.

Posted 11.10.2007. - 18:12

Pozdrav ljudi,

Hvala

pošto bih se i ja jako volio zaposliti na HŽ-u (također sam ing. željezničkog smjera - tehnolog).
Slao sam molbu za posao u sve četri dijela HŽ-holdinga, ali samo mi je stigao odgovor od HŽ-infrastrukture. Naravno negativan, ali s napomenom da pokušao ponovno nakon nove godine. Naravno da ću pokušati, ali... Ostala tri dijela HŽ-a mi nikada nisu ni odgovorili.

poslao sam i mail u srednju školu za željeznički promet u Zagrebu za prekvalifikaciju za strojovođu, ali ni od njih nisam dobio nikakav odgovor.
Na žalost nemam nikakvog iskustva na radu na željeznici, osim prakse na ZG G. K-u tijekom studiranja...

Daj mi reci jesi molbe slao na e-mail adresu direktno ili u odjel za ljudske resurse i kako si naslovio molbu?i ja bi trebao poslati ali ne znam na koju adresu ili mail!
Hvala!

#13 tnardel

tnardel
  • Članovi
  • 401 posts
  • Joined 06.03.2007.

Posted 11.10.2007. - 19:11

Jednostavno sam ih poslao preporučeno u Mihanovićevu. Ako se strpiš do sutra,napisati ću ti adrese, jer ih nemam ovdje. Oni svaku molbu moraju uruđbirati, pa se nakon nekog vremna (par dana) možeš interesirati pod kojim brojem su ti pohranjene kod njih. Želim ti uspjeh vći nego što sam ja imao.

Mes

#14 šturc

šturc
  • Članovi
  • 5 posts
  • Joined 10.10.2007.

Posted 11.10.2007. - 19:43

Jednostavno sam ih poslao preporučeno u Mihanovićevu. Ako se strpiš do sutra,napisati ću ti adrese, jer ih nemam ovdje. Oni svaku molbu moraju uruđbirati, pa se nakon nekog vremna (par dana) možeš interesirati pod kojim brojem su ti pohranjene kod njih. Želim ti uspjeh vći nego što sam ja imao.

Daj molim te ako uhvatis vremena napisi mi adrese i na koga si naslovio te sto si slao u molbi, iako i ja sumnjam da ce biti ista prije izbora tj. do iza Nove godine. Kako si saznao broj pod kojim je spremljena tvoja molba?
Hvala ti unaprijed!

#15 tnardel

tnardel
  • Članovi
  • 401 posts
  • Joined 06.03.2007.

Posted 12.10.2007. - 07:45

Daj molim te ako uhvatis vremena napisi mi adrese i na koga si naslovio te sto si slao u molbi, iako i ja sumnjam da ce biti ista prije izbora tj. do iza Nove godine. Kako si saznao broj pod kojim je spremljena tvoja molba?
Hvala ti unaprijed!

Hž infrastruktura, HŽ Cargo, te HŽ Putnički prijevoz imaju iste adrese, a mislim da i HŽ Vuča vlakova je na toj adresi.
HŽ - Cargo
Prometni poslovi
Kadrovska služba
Mihanovićeva 12
10 000 Zagreb
(i za sve ostale identično samo se mijenja naziv društva)

A što se tiče "literature" koju sam im poslao, tu sam napisao: Molbu za zaposlenje, životopis, kopiju osobne, kopiju domovnice (zlu ne trebalo), kopiju diplome, kopiju radne knjižice, pogotovo onu stranu na kojoj je upisana stručna sprema te slika, potvrdu o nekažnjavanju (takoođer zlu ne trebalo), rodni list...
Mislim da ništa nisam zaboravio navesti.
Naravno na svaku od službi posebno je bilo adresirano.

Mes

#16 šturc

šturc
  • Članovi
  • 5 posts
  • Joined 10.10.2007.

Posted 12.10.2007. - 10:17

Hvala ti!
Valjda cemo i mi jednog dana docekati rad na zeljeznici! Kazu tko ceka doceka!

#17 Dražen

Dražen
  • Članovi
  • 716 posts
  • Joined 14.04.2005.

Posted 22.10.2007. - 11:51

Svako od novih poduzeća ima svoju kadrovsku. U Infrastrukturi se sad to zove UPRAVLJANJE LJUDSKIM RESURSIMA, i na Glavnom kolodvoru su.

Inače sve te podatke bi mogao naći na www.hznet.hr.

Za Infrastrukturu znam da su na webu, a za ostale ne znam.

Ovi papiri su dovoljni.

Pozdrav
www.vlakovi.com

#18 šturc

šturc
  • Članovi
  • 5 posts
  • Joined 10.10.2007.

Posted 21.01.2008. - 23:58

nazalost zahvatila nas faza izbora i sad se treba cekati da Vlada RH potvrdi uprave drz. firmi da bi znali bilo sto o poslu i hoce li uopce biti sto od toga!
btw. poslao sam u 11. mj. molbu i u HZ Holding i u ostale 4 sestrinske firme i naravno da od nikog nisam dobio nikakav odgovor!
znaci li to mozda da ima nade! :roll:
Mislim da je to ipak bilo retoricko pitanje :)

#19 Jim82

Jim82
  • Članovi
  • 4 posts
  • Joined 30.06.2008.

Posted 20.07.2008. - 13:05

Pozdrav

Ako bi ja mogao postavit pitanje. Zivim u njemackoj i radim tu kao strojovoda i bi sad htjeo snati kakve mogucnosti bi imao se zaposlitit u HZ i koje tecaje bi mora poloziti.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users