Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Atron, stajališni displeji (3)

• Please log in to reply
490 replies to this topic

#81 ogi2004

ogi2004
  • Članovi
  • 1,790 posts
  • Joined 24.09.2005.

Posted 22.09.2011. - 08:53

Nisi shvatio, po kublachovom postu sam shvatio da su u ZET-u stavili led narančastu rasvjetu umjesto zelene.
Ali to na sreću nije slučaj, nego je display potpuno nov i sviđa mi se. Jedino mi nie jasno čemu zamjena, možda su se oni displayi pokazali kao nepouzdani jer je mehanizam zaglavljivao, na ovim LED displayima nema pokretnih dijelova.

aha, da je zet napravio naranđasto, bez obzira na izvedbu, onda bi bilo sranje. kad je novo, tvorničko, onda ti se sviđa. u čemu bi bio problem naranđaste ledice na zelenoj flip-dot podlozi? jedva čekaš/te neku sitnicu koja običnom smrtniku ne znači apsolutno ništa samo da bi mogao/li imat razlog tko će kreativnije izvrijeđat zet.

ovo je upravo ono što naglašavam. ovdje vlada stereotip, što god zet napravi - ne valja.
imate na forum.hr topic "na ovom topicu pljujemo zet" ili tako nešto. kolko vas je tamo registrirano?

Edited by ogi2004, 22.09.2011. - 08:58.

#82 Lordenere

Lordenere
  • Članovi
  • 60 posts
  • Joined 08.01.2010.

Posted 22.09.2011. - 09:47

aha, da je zet napravio naranđasto, bez obzira na izvedbu, onda bi bilo sranje. kad je novo, tvorničko, onda ti se sviđa. u čemu bi bio problem naranđaste ledice na zelenoj flip-dot podlozi? jedva čekaš/te neku sitnicu koja običnom smrtniku ne znači apsolutno ništa samo da bi mogao/li imat razlog tko će kreativnije izvrijeđat zet.

ovo je upravo ono što naglašavam. ovdje vlada stereotip, što god zet napravi - ne valja.
imate na forum.hr topic "na ovom topicu pljujemo zet" ili tako nešto. kolko vas je tamo registrirano?

Bravo. Ovaj forum je u posljednje vrijeme dosta izgubio na kvaliteti. Zet nije savršen, ali zbilja nije ni toliko užasan kako ga neki opisuju.

Isprike na off topicu.

#83 tram4

tram4
  • Moderatori
  • 11,068 posts
  • Joined 31.10.2007.
  • LocationZagreb

Posted 22.09.2011. - 11:56

Bravo. Ovaj forum je u posljednje vrijeme dosta izgubio na kvaliteti. Zet nije savršen, ali zbilja nije ni toliko užasan kako ga neki opisuju.

Isprike na off topicu.

Pa normalno da nije užasan i nitko ga takag ne opisuje, ali dobre stvari kao i one koje nisu se također pišu.Ogi je inače vozač ZET-a koji normalno brani svoju firmu i misli da nitko ništa n4 zna o tome osim njega i "stručnjaka" u firmi u kojoj je zaposlen.Također nije istina da ja pišem samo loše stvari o ZET-u jer sam u zadnjih par postova napisao pohvale, ali normalno to se ne gleda jer ljude zanima samo ono što je loše i negativno.

Ne radi se o tome što je tvornički a što nije, nego se radi o tome da led rasvjeta narančaste boje nema što raditi na podlozi zelene boje jer i onda display bio zeleno-narančasti i to bi izgledalo totalno neuredno. Nikad nitko nebi takav display napravio osim možda za cirkus, i na kraju se pokazalo da i nije i napisao sam da mi se novi LED display sviđa. Ne vidim promblem, osim onog klasičnog problema "a šta će to tebi, šuti mali, šta ti znaš". :cool:
Da vidio sam onu temu "ljujemo po ZET-u" i gadi mi se kakvih tamo seljačina ima. Ovo nije pljuvanje po ZET-u!

Edited by tram4, 22.09.2011. - 12:01.

#84 Kublach

Kublach
  • Članovi
  • 3,650 posts
  • Joined 03.06.2007.
  • Location127.0.0.1

Posted 22.09.2011. - 13:46

Pa normalno da nije užasan i nitko ga takag ne opisuje, ali dobre stvari kao i one koje nisu se također pišu.Ogi je inače vozač ZET-a koji normalno brani svoju firmu i misli da nitko ništa n4 zna o tome osim njega i "stručnjaka" u firmi u kojoj je zaposlen.Također nije istina da ja pišem samo loše stvari o ZET-u jer sam u zadnjih par postova napisao pohvale, ali normalno to se ne gleda jer ljude zanima samo ono što je loše i negativno.

Ne radi se o tome što je tvornički a što nije, nego se radi o tome da led rasvjeta narančaste boje nema što raditi na podlozi zelene boje jer i onda display bio zeleno-narančasti i to bi izgledalo totalno neuredno. Nikad nitko nebi takav display napravio osim možda za cirkus, i na kraju se pokazalo da i nije i napisao sam da mi se novi LED display sviđa. Ne vidim promblem, osim onog klasičnog problema "a šta će to tebi, šuti mali, šta ti znaš". :cool:
Da vidio sam onu temu "ljujemo po ZET-u" i gadi mi se kakvih tamo seljačina ima. Ovo nije pljuvanje po ZET-u!

Potpisujem, svaka čast, odličan post. :zivio:
Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118
SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

#85 tramvajac 92

tramvajac 92
  • Članovi
  • 2,603 posts
  • Joined 20.12.2007.
  • LocationZagreb

Posted 22.09.2011. - 14:57

Zar nisu točkice u tom flip dot displayu u boji?

#86 tram4

tram4
  • Moderatori
  • 11,068 posts
  • Joined 31.10.2007.
  • LocationZagreb

Posted 22.09.2011. - 15:27

Zar nisu točkice u tom flip dot displayu u boji?

Da točkice i ledice koje ih po noći sovjetljavaju su u istoj boji. A bilo je rečeno da su te ledice u narančastoj boji a točkice ostale u zelenoj, ad a je to tako, to bi izgledalo kao živi cirkus i totalni fuš.
Ali ipak nije, nego je display posve nov i nema flip-dot nego je cijeli display od ledica u narančastoj boji.

#87 zet-ovac

zet-ovac
  • Članovi
  • 1,347 posts
  • Joined 03.06.2007.
  • LocationZG

Posted 22.09.2011. - 16:56

Ne znam, meni to nije naranđasto nego tamno žuto.:smile:
Nedavno sam bio na sistematskom pregledu i nemam razloga sumnjati da ne raspoznajem boje dobro.
Jedan test je bio upravo na tu temu.

#88 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,670 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 22.09.2011. - 18:51

Zanima me kako se te ledice vide kad u display upre sunce?
Flip-dotima to nije nista smetalo.

#89 ogi2004

ogi2004
  • Članovi
  • 1,790 posts
  • Joined 24.09.2005.

Posted 23.09.2011. - 09:19

ne izmotavaj se i ne filozofiraj, a pogotovo ne ubacuj u raspravu gdje radim jer to uopće nije bitno, niti se vadi na nešto što ti misliš da sam ti htio reći, a nisam. nadam se da si pohvatao sve što sam htio reći ovom rečenicom.

tebi očito logika nije jača strana, pa ću ti probat pojasnit moju reakciju i način na koju si ju isprovocirao. znači rasprava je bila, pojednostavnjeno:

osoba A: stavili su novi displej druge boje
osoba B: to je sigurno kombinacija ovoga i onoga
osoba C (ti): ako je to to, onda je to novi zetov fuš
osoba D: nije to kombinacija nego pravi proizvod
osoba C (opet ti): sviđa mi se

jel ti kužiš ako imaš imalo smisla za logiku kaj si napisao? ako ti ja dam kolač za koji kažeš da ti je fin, a nakon toga ti kažem da sam ga napravio od mješavine kravlje balege i blata, onda ti nije više fin!?!?
običan putnik se ne penje do displeja da bi provjerio koje boje je flip-dot, a koje ledica koja ga osvjetljava. on vidi samo konačnu boju, bilo kao kombinaciju toga dvoje (što je po tebi čisti zetov fuš), bilo kao originalnu boju ledice (što se tebi sviđa).
i sad reci da nisi jedva dočekao da spustiš zetu novu kritiku?

#90 Prakticar

Prakticar
  • Moderatori
  • 8,855 posts
  • Joined 19.09.2005.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 23.09.2011. - 11:18

Što se mene tiče, displeji mogu biti i ultraljubičasti ili infracrveni, bitno mi je da su točni i da ih moje ćoravo oko vidi i po kiši i po suncu i po noći. Običnom putniku, pa i meni koji sam malo manje običan, ipak je najljepši proizvod onaj koji najbolje radi.

Tram4, ako ti, čak ni u postu kojim se kakti opravdavaš da zapravo nisi pljuvao po ZET-u, ne možeš odoljeti da njihove stručnjake stavljaš pod navodne znakove, čime implicite opet pljuješ po njima i po onome tko ih je zaposlio, onda zaista moraš preispitati svoje stavove jer ovo nije prvi put da si se obrecnuo na ljude koji pošteno i savjesno rade svoj posao i imaju godina iskustva više nego ti života. Cijenim mladenačku predanost i volju za mijenjanjem, ali i moj sin, koji je samo koju godinu mlađi od tebe, ako mu nešto nije jasno dođe i pita "tata, mene muči zašto ovo nije onako, nego je ovako?" Sjedne i posluša odgovor.

Ti stručnjaci, koje ti degradiraš samim tim što ih stavljaš u navodnike, svoje odluke vjerojatno su donijeli na temelju iskustva, znanja, testiranja različitih varijanti, odnosa kvalitete i cijene (jer, iznad tih stručnjaka postoje i oni koji određuju koliko će se novaca potrošiti) i sigurno nisu namjerno izabrali najlošiju varijantu. Možda nisi upoznat s činjenicom da ja, iako ne radim u ZET-u, poznam određeni broj tih stručnjaka po kojima ti zdušno pljuješ, ali baš zbog poštovanja prema njima i njihovim naporima ne želim se upuštati u diskusije s onima koji svoja mišljenja temelje na predrasudama, a ne na iskustvu.

Ovo ti kažem kao osoba koja je u ruci prije držala šarafciger nego olovku. A kao moderator foruma te upozoravam da malo pripaziš na ton.

#91 tram4

tram4
  • Moderatori
  • 11,068 posts
  • Joined 31.10.2007.
  • LocationZagreb

Posted 23.09.2011. - 13:08

Nikog se tu ne vrijeđa, koliko to puta moram ponoviti. Ja nisam spominjao nikakve stručnjake nego sam jasno i glasno nešto kritizirao i sad me se tu proziva za nekakvo vrijeđanja ljudi koji predano rade svoj posao. Stučnjaci su tek spomenuti u odgovoru za Ogija. I također mi nije jasno zašto meni pišeš da pripazim na ton kad Ogi svaku put sa svojim nervoznim komentarima povisi ton ili malo zapari sa kojom uvredicom npr. tebi logika nije jača strana..i onda da ja pripazim.

A sad odgovor Ogiju. Također mi nije jasno što misliš pod ovim izmotavanje potšo sve jasno i glasno pišea tvoja interpretacija onoga što sam napisao je naravno kriva!
Dakle još jedanput ponavljam: Napisao sam da ako su naknadno u display stavljali narančase/žute ledice na zelenu flip-dot podlogu, to je sigurno fuš ZET-a, i bio bi da su to stvarno napravili. Da je takav display i tvornički napravljen nebi mi se svidio.
I nisam napisao da mi se to sviđa, nego sam napisao da mi se sviđa novi LED display. Ja nikad lošu kritiku ZET-u nisam dao, a da je nisam dokazao ili objasnio, i sad je to nekima teško slušati pa me nastoje zaustaviti u tome kao u nekadašnja vremena kada si morao paziti što govoriš. <_<

Ja ne govorim da u ZET-u nema stručnjaka i ljudi koji vole i rade kako spada svoj posao kako spada, dapače! Da ih nema, naš gradski prijevoz bi bitno lošije funkcionirao ili uopće nebi fukcionirao, ali ima dovoljno onih drugih, onih pod navodnicima koji rade svoj posaopreko volje, ili zabušavaju i piju kavu po cijeli dan ili pak nemaju smisla za taj posao pa rede gluposti.

Edited by tram4, 23.09.2011. - 13:22.

#92 Prakticar

Prakticar
  • Moderatori
  • 8,855 posts
  • Joined 19.09.2005.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 23.09.2011. - 14:39

A tebi ni u jednom djeliću sekunde nije palo na pamet da je možda osvjetljavanje zelenog flip-dota narančastim LED-icama napravljeno kao proba, koja je u radionici najbolje izgledala od svih mogućih varijanti, pa stavljena na teren da se vidi kako će se ponašati?

Pa bez obzira na to gdje se to dogodilo. U ZET-u, kod proizvođača ili u CERN-ovom laboratoriju?

Iskreno, ja bih to, eto, baš sad rado isprobao!

Znaš li koja se boja automobila istraživanjima pokazala kao najuočljivija? Narančasta. Osim na snijegu. Tada je najuočljivija - crvena.

Znaš li koja je boja najneuočljivija na cesti? Siva i srebrna.

Znaš li koja je najpopularnija i najčešće kupovana u zadnje vrijeme? Srebrna.

Shvaćaš li sad razliku između stručnjaka i "stručnjaka"?

Sad to primijeni na displej.

#93 ogi2004

ogi2004
  • Članovi
  • 1,790 posts
  • Joined 24.09.2005.

Posted 23.09.2011. - 19:30

A sad odgovor Ogiju. Također mi nije jasno što misliš pod ovim izmotavanje potšo sve jasno i glasno pišea tvoja interpretacija onoga što sam napisao je naravno kriva!
Dakle još jedanput ponavljam: Napisao sam da ako su naknadno u display stavljali narančase/žute ledice na zelenu flip-dot podlogu, to je sigurno fuš ZET-a, i bio bi da su to stvarno napravili. Da je takav display i tvornički napravljen nebi mi se svidio.
I nisam napisao da mi se to sviđa, nego sam napisao da mi se sviđa novi LED display. Ja nikad lošu kritiku ZET-u nisam dao, a da je nisam dokazao ili objasnio, i sad je to nekima teško slušati pa me nastoje zaustaviti u tome kao u nekadašnja vremena kada si morao paziti što govoriš. <_<

beznadan slučaj. ja šumom ti drumom.
bacio si komentar na BOJU displeja u stilu "fuš zeta" prije nego se uopće saznalo kakav je displej. jel tako? rasprava je bila o boji. da je ta boja postignuta kombinacijom flop-dota zelene boje i ledice roze boje sa ljubičastim točkicama, to bi po tebi bio zetov fuš.
naknadno se ispostavilo da je boja displeja od originalnih ledica, i to ti je super. dakle????
jel uopće bitno kakve je boje i kako je to postignuto?

#94 Kublach

Kublach
  • Članovi
  • 3,650 posts
  • Joined 03.06.2007.
  • Location127.0.0.1

Posted 23.09.2011. - 21:51

A Isuse Bože koja je ovo rasprava, ma dajte, ovo je strašno.
Mogu li ja objasniti kako ja doživljavam situaciju ? Ne? Dobro, ipak ću objasniti.
Dakle
tram4 je napisao na moju pretpostavku da su na zeleni flipdot nalemili narančaste ledice da mu se ta kombinacija ne sviđa bio to TVORNIČKI ili displej iz ZETove radione. Što je i normalno, tko bi normalan stavio zeleni flipdot na narančaste diode, al dobro, možda i toga ima, neću ulaziti u to. Ako je to nekome kul ili super, zašto veliki gradovi (s kojima se naravno, uspoređujemo, logično da se nećemo uspoređivati sa Islamabadom u Pakistanu) nisu toga ranije sjetili ? No dobro, POTPUNO nebitno.
Kada smo ustanovili da su SAMO narančaste diode i POSTAVILI sliku, tram4 je lijepo napisao da mu se samo narančaste diode sviđaju, bilo da su displeji iz ZETove radione ili da je displej iz TVORNICE izašao takav kakav je montiran.

Sorry na OT, ali fakat mi je dosta bespredmetnih rasprava na forumu kojih je sve više i više - isto tako, svi skaču na svaki trzaj da bi došlo do neke takve rasprave.
Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118
SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

#95 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,670 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 23.09.2011. - 22:18

Sorry na OT, ali fakat mi je dosta bespredmetnih rasprava

I meni. :prof

#96 Westin

Westin
  • Članovi
  • 1,922 posts
  • Joined 02.07.2009.
  • LocationZagreb

Posted 30.09.2011. - 22:51

U nedjelju 25.09.(radovi Maksimirska ) displej je pokazivao apsolutno vrijeme za četvorku makar je radio atron u tramvaju normalno koja je dolazila iza 17-stice
Posted Image

Edited by Westin, 30.09.2011. - 22:52.

#97 NT 2200

NT 2200
  • Članovi
  • 7,234 posts
  • Joined 19.11.2006.
  • LocationZürich-Höngg

Posted 01.10.2011. - 12:04

Pa pretpostavljam da je na displeju pisalo samo Kvaternikov trg, dakle nije ni moglo pisati ništa drugo nego apsolutno vrijeme.

aym6c2.jpg23tm7mg.jpg

Galerija mojih fotografija: http://www.zeljeznic...00-fotografije/

Moj Youtube-kanal: https://www.youtube....39Idty0Ah9-2OSg

#98 Westin

Westin
  • Članovi
  • 1,922 posts
  • Joined 02.07.2009.
  • LocationZagreb

Posted 01.10.2011. - 12:19

Pa pretpostavljam da je na displeju pisalo samo Kvaternikov trg, dakle nije ni moglo pisati ništa drugo nego apsolutno vrijeme.

Na atronu je bilo okrenuto na normalan vozni red to jest Dubec , a ne smjer Kvaternikov trg

#99 NT 2200

NT 2200
  • Članovi
  • 7,234 posts
  • Joined 19.11.2006.
  • LocationZürich-Höngg

Posted 03.10.2011. - 08:29

Ako se stanice nisu normalno vrtile, tj. ako nije stisnuo stajalište dostignuto, onda isto piše apsolutno vrijeme

aym6c2.jpg23tm7mg.jpg

Galerija mojih fotografija: http://www.zeljeznic...00-fotografije/

Moj Youtube-kanal: https://www.youtube....39Idty0Ah9-2OSg

#100 Westin

Westin
  • Članovi
  • 1,922 posts
  • Joined 02.07.2009.
  • LocationZagreb

Posted 01.11.2011. - 01:26

Danas displeji u zadnjem redu ( ne svi ) imaju kontakt broj ZET-a 060..... što diskriminira pogotovo na dvorednim displejima

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users