Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Atron, stajališni displeji (3)

• Please log in to reply
490 replies to this topic

#21 homonovus

homonovus
  • Članovi
  • 423 posts
  • Joined 07.10.2009.

Posted 26.01.2011. - 23:59

Hvala :wink:
Lijepo je znati da stvar ipak funkcionira :)

#22 Dixie

Dixie
  • Članovi
  • 733 posts
  • Joined 19.01.2006.

Posted 27.01.2011. - 08:18

Na displejima koji su postavljeni i u funkciji sustav radi s preko 95% točnosti,...

Vrijedi uglavnom za neka stajališta (Trg, Draškovićeva).
Ali već na GK je to li-la. Stoji npr. da 6 dolazi za "0 min" (iako je ne vidiš nigdje u daljini Branimirove), a 9 recimo za 3 min. Devetka dođe za 2 minute i tek kad je već spremna, displej promjeni da je 9 stigla, ali 6 koje još nema ni blizu je i dalje "0 min".

Često idem s GK, Držićeva (konkretno, jučer došla 3 - nema je na displeju, iz nje druga trojka parsto metara iza - nema ni nje, ali atron veli "13 stiže za 1 min, 2 za 6 min"), MSU (bus), Mihanovićeva, Cibona...
Ako bih gledao po ovim stanicama - sustav je točan po tome da tramvaj/bus dolazi (iako redosljed nije točan), ali vremena :wink: ...malo morgen. Da ga j.....š, kako mi kod Cibone (prema centru) može napisati X dolazi za "0 min", a još se nije pojavio ni na stanici prije?

STIB, ne znam otkud ti podatak o 95% točnosti, ali ja kao putnik na nekoliko zbilja frekventnih stanica mogu tvrditi da je točnost sustav mizerna. Da mu i dam toleranciju 2 minute (i koji će mi onda vrag displej?), nema tu ni 70% točnosti. Koga vraga mi znači 100% točnosti na displejima od Savišća do Žitnjaka gdje ima situacija u toku dana da je samo jedan ili nijedan putnik u tramvaju, ako na GK displej ima takvu točnost da više nitko od redovitih putnika ne obrača pažnju na njega?

#23 Westin

Westin
  • Članovi
  • 1,921 posts
  • Joined 02.07.2009.
  • LocationZagreb

Posted 27.01.2011. - 13:31

P.S. znam i pratim samo tramvajski podsustav, ne znam kako je kod autobusa.

Iako i ja autobusni podsustav pratim ovako u "hodu", vjerovatno je ista stvar jer je i sustav potpuno isti ako ne i gore, jer ako bus i malo zaobilazi trasu ( npr. zbog asfaltiranja neke ceste), vozni put se odmah napušta i bus se "gubi".

Isti je i za bus na nekim mjestima u gradu skoro svaki put izgubi vezu.
Recimo na displaju u Bukovačkoj piše da petica dolazi za 8 minuta , a petica dođe za 3 minute jer tramvaj je krenuo ranije .I nekad prikaže da je taj tram došao, a nekad ne.I onda se događa da na sljedećim stanicama piše da dolazi za 3 ili 4 minute , a dođe odmah jer Atron nije dovoljno brz(cijeli sustav) da to odmah registrira.Isti slučaj je i sa busevima s Glavnog kolodvora na stanica Lisinski i NSD.Nekad prikaže ,a nekad ne makar bus ide po voznom redu to jest nije krenuo ranije

#24 zagrepcanka1991

zagrepcanka1991
  • Članovi
  • 824 posts
  • Joined 18.12.2007.
  • LocationZagreb

Posted 27.01.2011. - 18:24

Isti je i za bus na nekim mjestima u gradu skoro svaki put izgubi vezu.
Recimo na displaju u Bukovačkoj piše da petica dolazi za 8 minuta , a petica dođe za 3 minute jer tramvaj je krenuo ranije .I nekad prikaže da je taj tram došao, a nekad ne.I onda se događa da na sljedećim stanicama piše da dolazi za 3 ili 4 minute , a dođe odmah jer Atron nije dovoljno brz(cijeli sustav) da to odmah registrira.Isti slučaj je i sa busevima s Glavnog kolodvora na stanica Lisinski i NSD.Nekad prikaže ,a nekad ne makar bus ide po voznom redu to jest nije krenuo ranije

Nije samo za peticu, isto radi i za ostale linije, konkretno: jedan sam dan išla za Dubec i pisalo je na Bukovačkoj u smjeru grada 11 - 8min, a križali smo ga na Hondlovoj, dakle samo stanicu dalje. Busevi su svoja priča, kod MSU-a piše 220 da dolazi za 6 minuta i 221 za 1 minutu i smanji se 220 na 3min, 221 na 0 i opet 220 dođe prije i često smo već na Bundeku kad se u daljini vidi 221 kako dolazi na stanicu. Mislim da je pogreška ne samo sa apsolutnim i relativnim vremenima nego i sa proračunima koliko je busu/tramvaju potrebno da prođe određenu dionicu. Iz primjera sa 11 bi se dalo zaključiti da je ostavljeno dosta vremena za put od recimo Dubrave do Bukovačke, jer je pruga na tom potezu dosta uništena. To što većina vozi kao da pruzi nije ništa, zbog, kao što je tram 4 jednom napomenuo, dobrog ponašanja NT-a na takvoj pruzi, to je druga stvar.

#25 tramvajac 92

tramvajac 92
  • Članovi
  • 2,592 posts
  • Joined 20.12.2007.
  • LocationZagreb

Posted 27.01.2011. - 19:17

Zato od Vončinine do Draškovićeve nije dobro izračunato. Tram bi to trebao prijeći za 2 min a u stvarnosti se to zna otegnuti i na tri puta više...

#26 Westin

Westin
  • Članovi
  • 1,921 posts
  • Joined 02.07.2009.
  • LocationZagreb

Posted 02.02.2011. - 23:21

Jučer navečer na trgu su stavili obavijest da vozi bus umjesto tramvaja 31 i 34 i time nekima pomogli ,a nekima odmogli jer se vidjela jedna manje linija.

#27 nbucic

nbucic
  • Članovi
  • 473 posts
  • Joined 08.07.2008.
  • LocationZagreb, Slavonski Brod

Posted 03.02.2011. - 01:10

i na tram stanici Siget je oko 22h pisalo da su noćne linije 31 i 34 zamijenjene autobusima. A to me jako smeta kad je 34 u nzg zamijenjen autobusom :mrgreen: :D
Hladni Kalašnjikov izmisliše topli ljudi!
http://nedorecensam.blogspot.com/

#28 Westin

Westin
  • Članovi
  • 1,921 posts
  • Joined 02.07.2009.
  • LocationZagreb

Posted 03.02.2011. - 01:32

i na tram stanici Siget je oko 22h pisalo da su noćne linije 31 i 34 zamijenjene autobusima. A to me jako smeta kad je 34 u nzg zamijenjen autobusom :mrgreen: :D

To znam jer ne stoji na svakoj stanici(most Mladosti,Jadranska Avenija,S.D. Stjepan Radić i velik je puno je za hodat onima slabe kondcije pogotovo ponoći izmežu Savskog gaja i Veslačke) i treba preći preko ceste ako si skužio da bus dolazi pod uvjetom da je stao na stanici.

#29 Kublach

Kublach
  • Članovi
  • 3,643 posts
  • Joined 03.06.2007.
  • Location127.0.0.1

Posted 28.02.2011. - 09:29

Upravo sam primio sliku od zagrepcanke1991

Ja vjerujem da ZET samo želi da ih pogleda Jennifer Lopez
:lool :lool :rolleyes:

Posted Image
Posted Image

Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118
SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

#30 badrobie86

badrobie86
  • Članovi
  • 193 posts
  • Joined 31.03.2010.
  • LocationZagreb

Posted 28.02.2011. - 20:16

Prije bi rekao da je atron pocuclao bocu najgoreg Ribara, makar mi to sugerira dotična poruka kad ju "izgovorim" hehe

#31 tram4

tram4
  • Moderatori
  • 11,020 posts
  • Joined 31.10.2007.
  • LocationZagreb

Posted 01.03.2011. - 00:41

Prije bi rekao da je atron pocuclao bocu najgoreg Ribara, makar mi to sugerira dotična poruka kad ju "izgovorim" hehe

Prije je onaj tko je to pisao pocuclao bocu najgoreg ribara. :zivio:

#32 Prakticar

Prakticar
  • Moderatori
  • 8,855 posts
  • Joined 19.09.2005.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 01.03.2011. - 08:56

Prije je onaj tko je to pisao pocuclao bocu najgoreg ribara. :zivio:

:kul

Nije to nitko pisao, nego je vjerojatno došlo do kakvog prekida signala u trenutku slanja podataka i bitovi su stigli u nepotpunoj kombinaciji, koja je dala to što je dala. To je isto kao što se meni (ne znam da li i vama) ponekad zna dogoditi da vijest na teletekstu izgleda ovako:

"Jutrosđe naćžružnom ćrijela5u do oćila teškaž rometna nesrećažu kojoj je ćudjelovalož sobno vozilo..." Onda odem stranicu-dvije dalje i vratim se i onda je u redu. Ili ne. Kako kad. Ponekad je tekst toliko izmasakriran da ga je nemoguće razumjeti. Naravno, kad se na kraju pojavi ispravan tekst, onda postane jasno da nije pogriješio onaj tko ga je pisao, nego su se podaci "posvađali" u prijenosu.

#33 veky

veky
  • Članovi
  • 149 posts
  • Joined 24.06.2009.
  • LocationZagreb

Posted 01.03.2011. - 09:34

Praktičaru, uz sve dužno poštovanje, to uopće nisu slične pojave. Na teletekstu se često prenesu krivo određeni bajtovi ili čak bitovi (ovisno o veličini paketa), koji najčešće nisu susjedni, već su "susjedni" po položaju u bloku (teletekst koristi neiskorištene horizontalne scan-linije, pa efektivno imaš "crte" po ekranu, samo se one interpretiraju kao pogrešna slova). Ovdje je prilično očito da je netko samo tresnuo tipkovnicu - pogledaj raspored j,l,o,k,i,h na standardnom QWERTYju, pa ćeš skužiti. :-)
~Veky

#34 Prakticar

Prakticar
  • Moderatori
  • 8,855 posts
  • Joined 19.09.2005.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 01.03.2011. - 11:13

Da, nisam obraćao pažnju na raspored slova... možda se netko naslonio, a možda je bila i neka :mm: :kul

Jer, znam da Atron prenosi automatski podatke iz prikaza koji vide na ekranu, a ima valjda i mogućnost ručnog unošenja teksta, što je netko očito zabunom uključio.

#35 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,660 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 04.03.2011. - 10:50

Izgleda da ćemo ovu temu uskoro moći zatvoriti:

ZET: Propada sustav nadzora gradskog prijevoza od 10 mil. €

Sustav nadzora gradskog prijevoza Atron, vrijedan deset milijuna eura, nije više u funkciji jer je ZET ljude koji su radili na njegovu održavanju premjestio u druge odjele. Večernji list piše kako je smisao dijelom izgubilo i elektroničko plaćanje prijevoza u koje su uložili oko pet milijuna kuna. ZET nije izvijestio zašto se takvo ulaganje ne isplati. Atron je inače sustav koji regulira broj tramvaja na prugama, mjeri njihovo vrijeme dolaska i odlaska, a te podatke šalje na infostupove na tramvajskim postajama.

Turistički vlakiće ZET-a su u garaži na "sigurnom", iako leasing rate svakog mjeseca stižu na naplatu. Mjesečna rata je nešto manje od 100.000 kuna, a dva vlakića su 2008. godine kupili za 700.000 eura. Dubai je čak odustao od njihove kupnje, a tadašnji direktor ZET-a, Ivan Tolić, objasnio je kako su skupi jer je u cijenu uključeno održavanje te osiguranje.

ZET-ovi autobusi od 1. ožujka više ne voze od Donje Bistre do Kraljevog Vrha jer im je navodno posao nerentabilan. Presečki grupa se sada brine o lokalnom prijevozu u toj općini, a putnici će godišnju iskaznicu ZET-a moći koristiti i za vožnju Presečkim. U Zagrebu će se smanjiti promet autobusnih linija, a neki neće više voziti nedjeljom.

http://www.24sata.hr...d-10-mil-212155

#36 zagrepcanka1991

zagrepcanka1991
  • Članovi
  • 824 posts
  • Joined 18.12.2007.
  • LocationZagreb

Posted 04.03.2011. - 11:12

A zašto? Zbog zabrane zapošljavanja koja je na snazi u cijelome Holdingu i zbog koje se ljudi moraju premještati... Sramota! Ma ZET više uopće nije firma vrijedna spomena u takvom kontekstu, bolje je bilo stanje u fiktivnoj tvrtci koju sam imala na jednom predmetu u srednjoj školi, tamo smo bar znali ko koga, a ovdje ni to ne znaš...

#37 Adam

Adam
  • Članovi
  • 2,907 posts
  • Joined 10.09.2006.
  • LocationVaraždin / Zagreb

Posted 04.03.2011. - 23:38

Da li to znači da displeji sa prikazima vremena dolaska tramvaja više neće biti u funkciji? :shock:
Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

#38 tram4

tram4
  • Moderatori
  • 11,020 posts
  • Joined 31.10.2007.
  • LocationZagreb

Posted 04.03.2011. - 23:42

Jooj, ne razumijem kako se i dalje vjeruje novinama, 24 sata, Jutarnji, Večernji.
Ja ću se prema ovome odnositi kao da ništa nisam pročitao.

#39 Mili

Mili
  • Članovi
  • 2,486 posts
  • Joined 09.11.2007.
  • LocationNova Gradiška

Posted 04.03.2011. - 23:44

Prestrašno. Toliko novaca baćeno u vjetar. :neutral:

Ironičan komentar: A možda da daju GPP-u, kad ga se već hoće rješiti. :rolleyes:
Ovdje Buscard proradio odlično, na internetu se vidi dolazak vozila. I začudo, to radi. Isprobano.

#40 lok62serija

lok62serija
  • Članovi
  • 94 posts
  • Joined 28.06.2009.

Posted 05.03.2011. - 01:53

Prestrašno. Toliko novaca baćeno u vjetar. :neutral:

Ironičan komentar: A možda da daju GPP-u, kad ga se već hoće rješiti. :rolleyes:
Ovdje Buscard proradio odlično, na internetu se vidi dolazak vozila. I začudo, to radi. Isprobano.

A primjerice u Splitu isti Buscard već godinama ne radi.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users