Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Spremište u Dubravi

• Please log in to reply
139 replies to this topic

#1 Prakticar

Prakticar
  • Moderatori
  • 8,855 posts
  • Joined 19.09.2005.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 23.01.2006. - 12:00

87 i 89, ako se ne varam. Možda čak i 88, ali to ne bi bilo logično, jer 88 je muzejski. Ako ih vidim s Ljubljanske (a često ih se vidi) napisat ću.

Nego, zanimljivo je primijetiti da su Katice jedine kod kojih još nijedan ne fali :?:

Kad smo već kod Katica, 327 koja je nedavno "prošetala" po travi i pločniku nakon sudara s autom na Žitnjaku ponovo vozi :)

Ali sam vidio 303 neki dan na Trgu žrtava fašizma sa spuštenim pantografom na onom komadiću kod Zvonimirove koji se upotrebljava samo za skraćenja kako čeka dizalicu. I par minuta kasnije sam vidio kako je vuče.

Je li to zato što je došla u Dubravu? :twisted: :twisted: :twisted:

#2 Portos

Portos
  • Moderatori
  • 10,575 posts
  • Joined 01.12.2005.
  • LocationZaprešić, Hrvatska

Posted 23.01.2006. - 13:34

Nemoj biti zločest (u vezi 303 u Dubravi) :twisted:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

#3 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 23.01.2006. - 22:06

87 i 89, ako se ne varam. Možda čak i 88, ali to ne bi bilo logično, jer 88 je muzejski. Ako ih vidim s Ljubljanske (a često ih se vidi) napisat ću.

Nego, zanimljivo je primijetiti da su Katice jedine kod kojih još nijedan ne fali :?:

Kad smo već kod Katica, 327 koja je nedavno "prošetala" po travi i pločniku nakon sudara s autom na Žitnjaku ponovo vozi :)

Ali sam vidio 303 neki dan na Trgu žrtava fašizma sa spuštenim pantografom na onom komadiću kod Zvonimirove koji se upotrebljava samo za skraćenja kako čeka dizalicu. I par minuta kasnije sam vidio kako je vuče.

Je li to zato što je došla u Dubravu? :twisted: :twisted: :twisted:

Lako moguće jer u zadnje vrijeme često vidim katice na 13-ici sa potrganim "displejem" (krpom) a to sam do sad u 20 godina kako su došle vidio čak jednom... :D

#4 ogi2004

ogi2004
  • Članovi
  • 1,790 posts
  • Joined 24.09.2005.

Posted 23.01.2006. - 22:43

to sam i ja vidio. tek su ih preuzeli i već stavljaju plastičnu oznaku jer su sredili transparent. brzi su, nema kaj :?
moram slikat i stavit u novine

#5 Arno

Arno
  • Članovi
  • 2,516 posts
  • Joined 04.09.2005.

Posted 23.01.2006. - 22:53

I ja sam to vidio, na 303 mislim (ili 302). Nisam mogao vjerovati, jer otkad znam za sebe te krpe su uvijek dobro funkcionirale.

#6 Ivan_T-101

Ivan_T-101
  • Članovi
  • 7,033 posts
  • Joined 24.05.2005.
  • LocationZagreb

Posted 23.01.2006. - 23:01

to sam i ja vidio. tek su ih preuzeli i već stavljaju plastičnu oznaku jer su sredili transparent. brzi su, nema kaj :?

Nisam vidio, ali očito se događa kad svi kažete... Ne mogu vjerovati, moram onda reći da je ekipa u garaži Dubrava sramota. Prvo su uneredili sve stare GT6, na manhajmerima to radi možda na 1-2 od 5, a sada i katice... Strašno, možda ću pretjerati, ali mislim da treba poboljšati uvjete, ili ako su uvjeti jednaki kao u Trešnjevci a ne radi se jednako, nekoga kazniti zbog nemara.

#7 Ivan_T-101

Ivan_T-101
  • Članovi
  • 7,033 posts
  • Joined 24.05.2005.
  • LocationZagreb

Posted 24.01.2006. - 00:13

I, molim te, molim te, popljuj ih koliko god možeš :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: , poslije 20 godina uredne eksploatacije sada ovo... Ogorčen sam i pitam se
STVARNO, ZAR IH NIJE SRAM??? Nadam se da imaju nekakvo opravdanje.

#8 rasklopac

rasklopac
  • Članovi
  • 858 posts
  • Joined 27.10.2005.

Posted 24.01.2006. - 01:26

... Strašno, možda ću pretjerati, ali mislim da treba poboljšati uvjete, ili ako su uvjeti jednaki kao u Trešnjevci a ne radi se jednako, nekoga kazniti zbog nemara.

Ne želim stati u obranu ekipe koja održava tramvaje u Dubravi ali moram odgovoriti da uvjeti za održavanje tramvaja Dubravi i Trešnjevci nisu ni izbliza jednaki. U Dubravi nikad nema djelova, a alat i oprema su za jednostavnije popravke. Vjerujem da su ove natpisne trake morali slati na Trešnjevku na krpanje ili što već.
Trešnjevka je matični pogon i tamo je pravi servis i puno mehaničara, strojara, električara itd.,itd. Mislim da je u Dubravi svega par električara i to je to.
Ponavljam, ne želim braniti ekipu iz Dubrave jer je održavanje puno lošije od Trešnjevke ali jednim dijelom to je i problem logistike i općenito, razlike u mogućnosti održavanja.

#9 Portos

Portos
  • Moderatori
  • 10,575 posts
  • Joined 01.12.2005.
  • LocationZaprešić, Hrvatska

Posted 24.01.2006. - 09:09

... Strašno, možda ću pretjerati, ali mislim da treba poboljšati uvjete, ili ako su uvjeti jednaki kao u Trešnjevci a ne radi se jednako, nekoga kazniti zbog nemara.

Ne želim stati u obranu ekipe koja održava tramvaje u Dubravi ali moram odgovoriti da uvjeti za održavanje tramvaja Dubravi i Trešnjevci nisu ni izbliza jednaki. U Dubravi nikad nema djelova, a alat i oprema su za jednostavnije popravke. Vjerujem da su ove natpisne trake morali slati na Trešnjevku na krpanje ili što već.
Trešnjevka je matični pogon i tamo je pravi servis i puno mehaničara, strojara, električara itd.,itd. Mislim da je u Dubravi svega par električara i to je to.
Ponavljam, ne želim braniti ekipu iz Dubrave jer je održavanje puno lošije od Trešnjevke ali jednim dijelom to je i problem logistike i općenito, razlike u mogućnosti održavanja.

Žalosno je i da SD još uvijek, već duže od 25 godina, otkad je izgrađeno NEMA adekvatnu upravnu zgradu nego su sve službe smještene u derutnoj baraci. I sada se planira umjesto ST graditi NOVO spremište u Prečkom, a ništa se ne ulaže u Dubravu, i od prvog dana tramvaji tamo stoje vani na otvorenom. Za servis je doista žalosno da se za svaki imalo veći popravak tramvaje mora voziti u ST.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

#10 Ivan_T-101

Ivan_T-101
  • Članovi
  • 7,033 posts
  • Joined 24.05.2005.
  • LocationZagreb

Posted 24.01.2006. - 09:43

Da, znam da je Dubrava jednostavna garažica bez puno sadržaja... Onda bi za stanje trebao odgovarati netko viši od ljudi u Dubravi. Ako je 20 godina nešto moglo funkcionirati u Trešnjevci, a u Dubravi odjednom više ne može, znači da je stanje u Dubravi gore nego što sam mislio.
Ne znam, jednostavno mislim da je strašno da katice sada izgube krpe... :oops: Ogorčen sam i pisao sam što mi je prvo palo na pamet. :oops: Netko mora odgovarati ako se to nastavi, ali, istina, najgore bi bilo tražiti žrtvenog jarca u Dubravi ako jadni ljudi nemaju sa čime obaviti posao.

Možda bi poboljšanje Dubrave trebalo staviti među prioritete... A još nema nikakvih ozbiljnih planova, zar ne? :cry: :evil:

#11 crotram

crotram
  • Članovi
  • 4,348 posts
  • Joined 13.12.2005.
  • LocationZagreb

Posted 01.02.2006. - 20:58

Da, znam da je Dubrava jednostavna garažica bez puno sadržaja... Onda bi za stanje trebao odgovarati netko viši od ljudi u Dubravi. Ako je 20 godina nešto moglo funkcionirati u Trešnjevci, a u Dubravi odjednom više ne može, znači da je stanje u Dubravi gore nego što sam mislio.
Ne znam, jednostavno mislim da je strašno da katice sada izgube krpe... :oops: Ogorčen sam i pisao sam što mi je prvo palo na pamet. :oops: Netko mora odgovarati ako se to nastavi, ali, istina, najgore bi bilo tražiti žrtvenog jarca u Dubravi ako jadni ljudi nemaju sa čime obaviti posao.
Možda bi poboljšanje Dubrave trebalo staviti među prioritete... A još nema nikakvih ozbiljnih planova, zar ne? :cry: :evil:

Pa Dubrava se mora poporaviti prije 2270 :D Već se pokušavalo s 2200 doć DO spremišta.Pruga-užas,a spremište neču niti komentirati

#12 crotram

crotram
  • Članovi
  • 4,348 posts
  • Joined 13.12.2005.
  • LocationZagreb

Posted 01.02.2006. - 21:07

Evo kako je Dubrava dobra(Spremište trešnjevka)pogledajte tramvaj do 2210:
Posted Image
Tramvaj sposobni popravit nisu!!!!!!!!!!!!!

#13 tmk_2200

tmk_2200
  • Članovi
  • 3,483 posts
  • Joined 29.07.2005.

Posted 01.02.2006. - 21:34

Dubrava nema opremu za veće popravke...

#14 crotram

crotram
  • Članovi
  • 4,348 posts
  • Joined 13.12.2005.
  • LocationZagreb

Posted 01.02.2006. - 21:42

Dubrava nema opremu za veće popravke...

Znam ali ovo nije velki popravak...Daj promjeni potpis :twisted: :twisted:

#15 crotram

crotram
  • Članovi
  • 4,348 posts
  • Joined 13.12.2005.
  • LocationZagreb

Posted 03.02.2006. - 17:17

Ta dubrava je stvarno u lošem stanju.Bio mi je brat danas u njoj ima i slike.Kaže da se to sranje s Trešnjevkom neda uspoređivati.Kaže da se o tramvajima skoro pa nebrine.Kad sam ja tamo projurio(Prije 2 mjeseca)tamo je bio čeh s razbijenim staklom-još je tamo.Kada to misle popraviti,ipak će dobiti niskopodnjake ne misle ih valjda u takvu okolinu poslati!?Ako misle nečemo ih imati dugo.Možda će 2 mjeseca biti u garaži i čekati da se grafit s njega makne.Primjetio sam da su tramvaji iz dubrave puni grafita za razliku od onih iz trešnjevke.Na Trešnjevci se tramvaju posvečuje više brige nego u Dubravi što je žalosno.Valjda će se nešto poduzeti!!!!

#16 Ivan_T-101

Ivan_T-101
  • Članovi
  • 7,033 posts
  • Joined 24.05.2005.
  • LocationZagreb

Posted 03.02.2006. - 23:23

Na 303 su vratili krpu, vidio sam još prije par dana.

#17 Arno

Arno
  • Članovi
  • 2,516 posts
  • Joined 04.09.2005.

Posted 03.02.2006. - 23:32

Na 303 su vratili krpu, vidio sam još prije par dana.

Ja sam prije 2-3 dana vidio 30x s potrganom krpom za broj linije pa strši upaljna žarulja samo.
Broj 13 je stajao dolje u kutu, onakva žuto-crna ploča.

#18 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,662 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 03.02.2006. - 23:33

Danas je takav 301.

#19 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,662 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 05.02.2006. - 21:33

Danas je takav 301.

Evo i slika (od jučer - subota):
Posted Image

#20 Okicizepa

Okicizepa
  • Članovi
  • 29 posts
  • Joined 24.02.2006.

Posted 05.03.2006. - 13:59

Ta dubrava je stvarno u lošem stanju.Bio mi je brat danas u njoj ima i slike.Kaže da se to sranje s Trešnjevkom neda uspoređivati.Kaže da se o tramvajima skoro pa nebrine.Kad sam ja tamo projurio(Prije 2 mjeseca)tamo je bio čeh s razbijenim staklom-još je tamo.Kada to misle popraviti,ipak će dobiti niskopodnjake ne misle ih valjda u takvu okolinu poslati!?Ako misle nečemo ih imati dugo.Možda će 2 mjeseca biti u garaži i čekati da se grafit s njega makne.Primjetio sam da su tramvaji iz dubrave puni grafita za razliku od onih iz trešnjevke.Na Trešnjevci se tramvaju posvečuje više brige nego u Dubravi što je žalosno.Valjda će se nešto poduzeti!!!!

upravo zbog ovakvog viskog mišljenja o zapadnoj remizi, istočna remiza je na cjedilu... Svugdje ima svakakvih majstora i fušera - u svakoj firmi, ali u ZETu vrijedi pravilo: što si bliže peći, bolje se budeš ogrijao... pošto je Dubrava "bogu iza leđa" (barem onima sa zapada - meni nije, meni je obrnuto) financije dolaze na kapaljku. Za svaki malo veći popravak se tram vuče u Trešnjevku - ne zato što nema sposobnog kadra da ga popravi, nego zato što svi dijelovi smrde u Trešnjevci, a ne daju ih u Dubravu. Zato tak dugo treba čekati na popravke na raznim kolima.
Stvar je u lovi i u djelovima.

Dubrava dobiva OSJETNO manje love nego što bi trebala. I istina je da je uprava u drvenoj baraci ZATO ŠTO SE NE MOŽE DOBITI SA TREŠNJEVKE ZELENO SVJETLO ZA PRESELJENJE ILI IZGRADNJU novog objekta. Osobno znam za probleme kod moljakanja stvari koje trebaju za funkcioniranje remize. Od rezervnih dijelova pa nadalje - da ne govorim o informatičkoj opremi... pa obične vreće zaz smeće šalju NA KOMADE, a ne pošalju cijelu onu rolu koja u dućanu košta par kuna.

Glede GTjaca - ZA NJIH NEMA NIKAKVIH DIJELOVA i oni se popravljaju krpanjem i improvizacijom i točka. Ti tramovi su uzeti kao privremeno rješenje još prije više od 10 god i trebali su biti u prometu 2-3 godine. Kada se neki razbije malo jače (bilo koji GT ili ČKD) on stoji na posebnom kolosjeku i sa njega se uzimaju dijelovi - ne stoji zato što se nitko ne brine o smeću. Kada se uzme sve korisno - ide na rezanje.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users