Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Grafiti na vlakovima i drugim željezničkim objektima..

• Please log in to reply
495 replies to this topic

#21 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,662 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 13.03.2010. - 11:37

Kad bi tko bio od volje vrlo bi lako doznao tko je na Forumu grafiter, ili ima veze s njima. Samo pogledati tko s esve i koliko često logirao na ovu temu.

.... ili pogledati tko je u anketi glasao s "da" 8)

#22 boy4train

boy4train
  • Članovi
  • 1,240 posts
  • Joined 04.07.2007.

Posted 13.03.2010. - 12:22

Kad bi tko bio od volje vrlo bi lako doznao tko je na Forumu grafiter, ili ima veze s njima. Samo pogledati tko s esve i koliko često logirao na ovu temu.

.... ili pogledati tko je u anketi glasao s "da" 8)

Pa recimo, ja prvi, zato jer meni iskreno grafiti ne smetaju, a za primjer uzimam dinamo čeh, koji je po meni lijep upravo zbog grafita. Jesam li grafiter, nisam. Znam li crtat? Imao sam likovni stalno ocjenu vrlo dobar, pa procjenite. Smatram li da bi vlakovi trebali imat' grafite? U određenim slučajima da.

#23 Kublach

Kublach
  • Članovi
  • 3,658 posts
  • Joined 03.06.2007.
  • Location127.0.0.1

Posted 13.03.2010. - 12:40

Ja sam isto glasao za da... Ali čisto iz jednog razloga, jer fali još ponuđenih odgovora u anketi.
Npr.
Meni je nepojmljivo vidjeti mađara bez grafita. Jučer sam vidio jednog takvog u potpunosti bez grafita - neobično je dosadan i bezvezan.
Smatram da bi trebalo dopustiti grafiterima da iz grafitiraju mađare ali ne grafite tipa: "Badava ste prali" i slične izjave te potpisivanje i navođenje imena mjesta.
Dakle, samo na mađare i to grafite tipa npr. kao što je gore boy4train naveo dinamo čeh.

Da nebi netko pomislio, strogo sam protiv grafita na ostalim vozilima i fasadama.

I ne, nisam grafiter.
Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118
SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

#24 STress

STress
  • Članovi
  • 1,473 posts
  • Joined 24.07.2009.
  • LocationIstočno od Gajnica

Posted 13.03.2010. - 14:00

"Dinamo" na čehu još može proći, jer čeh ima ograničen radijus kretanja. Zamisli kako bi se provela kompozicija (i ljudi i tehnika) kad bi jedan takav došao u Split... :shock:

#25 x-type

x-type
  • Članovi
  • 2,664 posts
  • Joined 04.12.2005.

Posted 13.03.2010. - 18:09

to je najbolji medij za predstavljanje vlastitih kreacija.

Kakva kreacija? To je samo glupa škrabotina..

-
ti bi mogao malo poštovati neke vrste umjetnosti koje se nekima sviđaju, a tebi ne. siguran sam da postoji i nešto što se tebi sviđa, a nekome je drugome bezveze. tak da shvati nas koji grafite cijenimo. naglasak na ovo "grafiti", a ne tagovi, potpisi, isprobavanja spreja i slične gluposti. iako i tagovi znaju biti zanimljivi, doduše rijetko. uostalom, pročitaj onu drugu temu od početka do kraja pa ćeš vidjeti da smo to sve već disertirali.
druga je stvar to što grafitima nije mjesto svugdje i da se često mogu smatrati uništavanjem imovine. ali postoje vrhunski i genijalni grafiti koji su krivi zato jer se nalaze na krivom mjestu. i ok, nije im zaista mjesto na vlakovima.
sad ću ja otići u krajnost i reći da grafiti na vlakovima zrače izuzetnom urbanom notom i predstavljaju neki znak suvremenog društva. tako da je nezamislivo zamisliti veliki grad bez izgrafitiranih vlakova koji se savršeno uklapaju u njegovu vizuru.
i za kraj ću odgovoriti u anketi da grafitima jest mjesto na vlakovima upravo zbgo tvojeg podcjenjivačkog i ignorantnog stava. koliko zaista tako mislim, procijenite sami.

#26 Matey41094

Matey41094
  • Članovi
  • 1,035 posts
  • Joined 23.04.2009.

Posted 13.03.2010. - 18:45

Uzeti ću za primjer ovu sliku.

Posted Image

Ovaj crni potpis, ili što god to bilo, ne liči na ništa. Ako vam liči, slobodno recite. To su banalne gluposti poput "RTF"=Retfala
Naspram njega, pogledajte grafit na boku garniture 125.
Taj "grafit" već ima smisao, ali se s njim nemogu pokriti neki bitniji dijelovi vlaka, kao numeracija ili prozori. Putnik koji je dobio 2. prozor vjerovatno je gledao u nebo. A osim toga što Stanley kaže, neka si nađu neku oronulu ruševinu i neka isprobavaju koliko ih je volja.
2044 007 - Karavela, mala karavela!

#27 josip

josip
  • Članovi
  • 5,745 posts
  • Joined 17.11.2008.
  • LocationVelika Gorica

Posted 13.03.2010. - 18:54

Pa kad već toliko vole grafite, nek si išaraju doma stan, a ne vlakove :--)

#28 drempa- tzv-v7

drempa- tzv-v7
  • Isključeni korisnici
  • 7,977 posts
  • Joined 08.05.2008.
  • LocationTarazije 42

Posted 14.03.2010. - 03:00

Jedino što pđdržavam je projekt Tam 11 eađen na rotoru pod pokroviteljstvom HRT -a i ostalih bendova prije bar 5 godina ostalo je ne vrijedni spo,mena u zadnje vrijeme te jedino kaj se priča o obnovi zid au Branimirovoj jer za zadnnji projrkt je siralla grupa Tram 11 kpja se raspakla a oni su jedini od stare škole repa ovo ostalo je smeče gok god Generale WOO nee nPRAVI NEKI PRINATI ALBUM ostalo je smeče jebeš Coneecttt oni s un astLI raspa dom legendarnih Tram 11 ako su grafiti nebuloze neemaju smisla takjo d GRfiti nastali u posljdnje vjemme nemaju neku poruku a kolko ja znam Bolesna BrČse vračaju sa novim albumom sa singlicom Mi nemamo Hit sa šprivijensom sa novog albuma .

#29 drstoka

drstoka
  • Članovi
  • 7,369 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 14.03.2010. - 12:15

drempa, jel ti ikad pročitaš\lektoriraš text prije nego kaj ga pošalješ? :mrgreen: :mrgreen:
#1 truth hurts
#2 It's hard not to hate..

#30 Vedi

Vedi
  • Članovi
  • 1,596 posts
  • Joined 08.01.2007.
  • LocationMursko Središće, Croatia

Posted 14.03.2010. - 19:39

drempa, jel ti ikad pročitaš\lektoriraš text prije nego kaj ga pošalješ? :) :P

Sorry drempa, istina, al' ovaj post ti je najjači do sad! :palac:

Jedino što pđdržavam je projekt Tam 11 eađen na rotoru pod pokroviteljstvom HRT -a i ostalih bendova prije bar 5 godina ostalo je ne vrijedni spo,mena u zadnje vrijeme te jedino kaj se priča o obnovi zid au Branimirovoj jer za zadnnji projrkt je siralla grupa Tram 11 kpja se raspakla a oni su jedini od stare škole repa ovo ostalo je smeče gok god Generale WOO nee nPRAVI NEKI PRINATI ALBUM ostalo je smeče jebeš Coneecttt oni s un astLI raspa dom legendarnih Tram 11 ako su grafiti nebuloze neemaju smisla takjo d GRfiti nastali u posljdnje vjemme nemaju neku poruku a kolko ja znam Bolesna BrČse vračaju sa novim albumom sa singlicom Mi nemamo Hit sa šprivijensom sa novog albuma .

S tim da mi se nije dalo boldati zareze/razmake/točke i tvrdo i meko č! :mrgreen:
A. G. MATOŠ. Pjesnik.

120/121 A. G. MATOŠ. Legenda.

#31 Zeljezni

Zeljezni
  • Članovi
  • 1,374 posts
  • Joined 22.10.2008.
  • LocationRijeka

Posted 14.03.2010. - 19:50

.... ili pogledati tko je u anketi glasao s "da" :palac:

Nepouzdan pokazatelj i prejednostavno. Jer dio onih koji su glasali ZA grafite se samo zafrkavaju, a dio oni koji su glasali PROTIV najvjerojatnije ili crta ili svršava na takve "umjetnine". Više je načina za utvrditi autorstvo, ja ih iznalazim tri. Ni jedan nije ni represivan, ni "sačekuša". Samo malo razmišljanja, analitike, i pokoja bačena kost ("ljepilo") ... No, kad mjerodavni ne nalaze tko krade gorivo, kako će naći tko uništava vozila ... A grafiteri to znaju, pa se izdrkavaju glumeći umjetnike i buntovnike. A u stvari samo štetočinjare dok nekome ne pukne film i počne rješavati problem. Prije ili kasnije ...

... sad ću ja otići u krajnost i reći da grafiti na vlakovima zrače izuzetnom urbanom notom i predstavljaju neki znak suvremenog društva. tako da je nezamislivo zamisliti veliki grad bez izgrafitiranih vlakova koji se savršeno uklapaju u njegovu vizuru.

Nadajući se da nikad nećeš biti u prilici baviti se definiranjem funkcioniranja i izgleda nekog grada, podsjetio bi te da uz tu "urbanu" vizuru suvremenog društva obično ide i ulično nasilje, beznađe, kriminal, obračuni ...

Pa ti uživaj u takvom ozračju. Ili "zračenju", svejedno ...

Pa kad već toliko vole grafite, nek si išaraju doma stan, a ne vlakove Wink

Kako ne, pa da ih babo istabura.
Moraš znati nešto o vlakovima. Nije važno kamo idu. Važno je odlučiti da se na njih ukrcamo.

#32 Zeljezni

Zeljezni
  • Članovi
  • 1,374 posts
  • Joined 22.10.2008.
  • LocationRijeka

Posted 14.03.2010. - 20:13

Evo jedna današnja, u sami sumrak. Koje je opravdanje za to, genijalci ...

Posted Image

PS: nakon poduzeg razmisljanja i konzultacija, jedino objasnjenje je - u prenesenom (ali i doslovnom) smislu - u maloj cuni ...
Moraš znati nešto o vlakovima. Nije važno kamo idu. Važno je odlučiti da se na njih ukrcamo.

#33 x-type

x-type
  • Članovi
  • 2,664 posts
  • Joined 04.12.2005.

Posted 14.03.2010. - 22:11

... sad ću ja otići u krajnost i reći da grafiti na vlakovima zrače izuzetnom urbanom notom i predstavljaju neki znak suvremenog društva. tako da je nezamislivo zamisliti veliki grad bez izgrafitiranih vlakova koji se savršeno uklapaju u njegovu vizuru.

Nadajući se da nikad nećeš biti u prilici baviti se definiranjem funkcioniranja i izgleda nekog grada, podsjetio bi te da uz tu "urbanu" vizuru suvremenog društva obično ide i ulično nasilje, beznađe, kriminal, obračuni ...

Pa ti uživaj u takvom ozračju. Ili "zračenju", svejedno ...

paaa, ovaj, kak da ti kažem - da, ide. isto kao i borba protiv istog.

#34 Ante-vž

Ante-vž
  • Moderatori
  • 5,348 posts
  • Joined 15.04.2005.
  • LocationTrnovec Bartolovečki

Posted 14.03.2010. - 22:45

Molim administratore da uvedu glasanje za post godine! Ovo je favorit!

:kul :D :D :D :D

moŽdkha i zzza posjT Destlječča al ovo nmea vzee s albubminma od Bolaesna braČa!

Sorry Drepma - ovo je bolje od Montija i ekipe! Hvala ti, život mi je duži za jedno pet godina!

Bok!

Ante

P.S. Sorry za OT. Moj stav o grafitima na vlakovima je jasan - samo službena bojanja.

41830019715_d1a15f23c9_o.jpg

42012054674_dc7b12daa5_o.png

a035.gif

#35 Matey41094

Matey41094
  • Članovi
  • 1,035 posts
  • Joined 23.04.2009.

Posted 14.03.2010. - 23:07

Slažem se s ostalima, a osim toga ovo i nije prvi put. Malo pripazi na gramatiku jel stvarno zna zapasti za oko ponekad (uključujući ovaj post).
Ja ponekad znam i uređivati post po dva-tri puta samo da je gramatički točan.

Što se tiče grafita, mislim da je anketa pokazala svoje. Bez obzira ko glasa u inat ili ne, brojke ankete govore dovoljno.
2044 007 - Karavela, mala karavela!

#36 egérke

egérke
  • Članovi
  • 7,612 posts
  • Joined 08.06.2006.
  • LocationKvatrić

Posted 14.03.2010. - 23:11

Slažem se s ostalima, a osim toga ovo i nije prvi put. Malo pripazi na gramatiku jel stvarno zna zapasti za oko ponekad (uključujući ovaj post).

Kaj je najbolje, Drempin je post gramatički posve točan.
Problem je pravopisne naravi.

#37 Zeljezni

Zeljezni
  • Članovi
  • 1,374 posts
  • Joined 22.10.2008.
  • LocationRijeka

Posted 15.03.2010. - 07:55

paaa, ovaj, kak da ti kažem - da, ide. isto kao i borba protiv istog.

Kad god neka borba protiv nečega krene, već je unaprijed izgubljena. A glede borbe, da si ikad bio u kakvoj - posebice u onoj kakvom smo svojevremeno bili počašćeni - znao bi da treba sve učiniti da do borbe nikad ne dođe. Borba je konačno sredstvo, najčešće upitnih rezultata, i za sobom zaziva nove borbe, pa sve u krug ...

Uopće nije upitno da će - prije ili kasnije - neki grafiter dobiti po leđima, jer će naići na nekog zaštitara (najvjerojatnije s iskustvom navedene prave borbe) koji neće mariti ni za "umjetnost" ni za način uvjeravanja ...

Ovo što se dogodilo Drempi- tzv-v7 je nešto što se svakom od nas može dogoditi (osim ponekom nepogrešivom). I meni se nedavno nešto slično dogodilo, povezao sam brdo slova s prethodnim rječima, a za što sam dobio prijateljsku primjedbu jednog člana glede brzopletosti u pisanju. Često reagiramo brzim odgovorom, a ni ne pročitamo napisano. No, ako to nije pravilo već iznimka, ne treba praviti dramu ... Pa i ako nekad naoko nema smisao napisano, nije na odmet vjerovati da je autor imao razlog što je napisao.

Inače, odavno je poznato da je ukazivanje na pravopisne greške najniži oblik reagiarnja. Također, ako utekne malo gramatike, pa jel' to uopće problem? Tko stigne i na to misliti kao presudno, očito ima previš evremena, ili - još gore - više drži do forme nego do sadržaja ...

No, svako ima svoja veselja, moja su ta da radije čitam zanimljiv i duhovit post, ignorirajući gr(ij)eške, dajući prednost sadržaju a ne formi ...

Sad, baš da sam razumio što je uvaženi kolega Drempa- tzv-v7 želio kazati navedenom replikom, i nisam. No, vjerujem da je on znao ...

#38 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,682 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationDonja Bistra, Croatia

Posted 15.03.2010. - 10:06

Bas su zahebane te disleksicne tipkovnice.... :mrgreen:

#39 Zeljezni

Zeljezni
  • Članovi
  • 1,374 posts
  • Joined 22.10.2008.
  • LocationRijeka

Posted 15.03.2010. - 10:17

Bas su zahebane te disleksicne tipkovnice.... :?

Biće prije da hebu godine proizvodnje i blagodati minulog rada ... :mrgreen:

#40 Stanley

Stanley
  • Moderatori
  • 16,695 posts
  • Joined 24.08.2006.
  • LocationZagreb

Posted 15.03.2010. - 10:59

Ovo što se dogodilo Drempi- tzv-v7 je nešto što se svakom od nas može dogoditi (osim ponekom nepogrešivom)... Inače, odavno je poznato da je ukazivanje na pravopisne greške najniži oblik reagiarnja. Također, ako utekne malo gramatike, pa jel' to uopće problem?... No, svako ima svoja veselja, moja su ta da radije čitam zanimljiv i duhovit post, ignorirajući gr(ij)eške, dajući prednost sadržaju a ne formi...

Uglavnom se slažem s ovim što si napisao. Iako ne spadam u one čijim tekstovima treba prevoditelj - i ne smatram da se tako nešto može baš svakome od nâs dogoditi - i za mene je bitniji sadržaj od forme.
Već sam u nekoliko navrata, ajmo reći, blago prigovorio onima koji bi tražili dlaku u jajetu (tipa nije Č nego je Ć).
Premda...

Sad, baš da sam razumio što je uvaženi kolega Drempa- tzv-v7 želio kazati navedenom replikom, i nisam

... sam i osobno uspio dešifrirati tek nekih 75-80% onoga što je pisac htio reći. Pretpostavljam da je riječ o brzopletosti pri pisanju.
P.S. Mi tu seciramo ubogog i dobrodušnog drempu, a nitko se nije osvrnuo na usporedbu jedne Altamire s primitivnim svinjarenjem po željezničkim vozilima. Zemljo, otvori se... :mrgreen:
Serija 05 je zakon!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users