Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

5. obljetnica foruma!

• Please log in to reply
93 replies to this topic

#1 drstoka

drstoka
  • Članovi
  • 7,369 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 31.01.2010. - 14:29

Kaj, danas je 5. rođendan forumu i nitko ništa... :wink:
Evo, tko ne zna, prije točno 5 godina se naš najdraži The admin regao na forum kojega je napravio i to se uzima kao rođendan foruma. Bar je tako bilo do sada.
Hvala ti Antone na ideji i ovome forumu!
http://www.zeljeznic...viewprofile&u=2

(P.S. tema je ovdje jer "dolje" nitko ne čita...)
#1 truth hurts
#2 It's hard not to hate..

#2 american.star

american.star
  • Članovi
  • 494 posts
  • Joined 24.07.2009.
  • LocationCoburg

Posted 31.01.2010. - 14:41

Kaj, danas je 5. rođendan forumu i nitko ništa... :kul

Smemo i mi forumaški pupoljci slaviti? :wink:

#3 milepaclo

milepaclo
  • Članovi
  • 190 posts
  • Joined 09.03.2006.

Posted 31.01.2010. - 14:44

Pa sretan nam rođendan!! :jup :D :kul :wink:

#4 hadzibane

hadzibane
  • Članovi
  • 2,793 posts
  • Joined 16.08.2006.
  • LocationSombor,Vojvodina

Posted 31.01.2010. - 15:09

Sretan rođendan!!!
I još puno godina ovakvog lepog druženja želim!
Druže Stari,skrenuo sam s' puta...
Sad me jaše i Kurta i Murta.......

#5 Portos

Portos
  • Moderatori
  • 10,596 posts
  • Joined 01.12.2005.
  • LocationZaprešić, Hrvatska

Posted 31.01.2010. - 15:58

Ja sam došao malko kasnije, ali sam ipak jedan od starijih forumaša. Kako je malen tada forum bio, i imali smo samo jedan tramvajski podforum, nije bilo putopisa, nije bilo uskotračnog podforuma...
A vidi nas sada...

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

#6 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,670 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 31.01.2010. - 16:31

i imali smo samo jedan tramvajski podforum,...

A u proljeće 2005. nije bilo niti tog jednog tramvajskog podforuma :wink:

U svakom slučaju, jako lijepi jubilej i jedno veliko hvala Antonu na pokretanju ovog foruma i svim forumašima na brojnim interesantnim prilozima .... :kul

#7 Mili

Mili
  • Članovi
  • 2,486 posts
  • Joined 09.11.2007.
  • LocationNova Gradiška

Posted 31.01.2010. - 16:37

Sretan rođendan forumu !

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Neka je barem još 5 godina, ali neka je i puno više.

#8 Zeus

Zeus
  • Moderatori
  • 7,245 posts
  • Joined 04.02.2008.
  • LocationVeliko Trgovišće

Posted 31.01.2010. - 16:43

I ja čestitam na ovom jubileju prije svega Antonu, zatim "najstarijim" članovima foruma, a također i svima koji aktivno sudjeluju u radu foruma i doprinose njegovoj kvaliteti i raznovrsnosti.

SRETAN ROĐENDAN !!! :cheer:

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin:  :grin:  :grin:

#9 Stanley

Stanley
  • Moderatori
  • 16,702 posts
  • Joined 24.08.2006.
  • LocationZagreb

Posted 31.01.2010. - 17:54

Ne bi se baš reklo, al' nek ti bude.
Umjesto čestitki, koje se podrazumijevaju sâme po sebi, rekao bih da je guzda Anton prije točno pet godina stvorio neman koja se otela kontroli. :palac:
Meni osobno ovaj Forum puno znači, jer sam pred stare dane dobio priliku da priznam kako sam od malih nogu railfan, a nitko me ne gleda kao da sam sišao s uma. :cheer:
Ujedno sam dobio priliku upoznati se i družiti se s puno sjajnih ljudi, koji dijele isti interes kao i moja malenkost.
To je, po meni, najveći uspjeh ovog Foruma.
Serija 05 je zakon!

#10 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,699 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 31.01.2010. - 17:55

Iako mnogi od nas (s pravom) pamte i slave svoje vlastite godišnjice na forumu, ova je zaista ona prava!
:palac: :party :bend :idea :idea
(jer bez osnivanja foruma ne bi bilo svega ostalog...)
:pivo
Hvala i Antonu kao prvom, kao i onima koji su se tek nedavno uključili jer i oni (svojim pitanjima i ponekad nespretnostima) obogaćuju forum. :cheer:

#11 drempa- tzv-v7

drempa- tzv-v7
  • Isključeni korisnici
  • 7,977 posts
  • Joined 08.05.2008.
  • LocationTarazije 42

Posted 31.01.2010. - 17:59

Čestitam svim forumašima godišnjicu ovoga foruma a posebno Antonu i ostalim koji su na forumu od početka jer ja spadam u one koji ima najviše pola staroti foruma staža na njemu i da se i dalje unapređuje i vodi ovaj forum sa svim događanjima vezanim za željeznice .

#12 Rudolf T

Rudolf T
  • Članovi
  • 1,630 posts
  • Joined 29.03.2005.

Posted 31.01.2010. - 19:27

Sretan rođendan forumu :bend :party :cheer: :palac:

#13 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 31.01.2010. - 20:52

Dana 31.01.2005. pokrenut je ovaj forum, uvijek to volim ponoviti, sa velikom skepsom, po pitanju broja posjetitelja i zainteresiranih osoba za ovu vrstu tematike na hrvatskom internetu, ali i šire.

Danas, pet godina poslije, brojke pokazuju suprotno.Jedan smo od najvećih specijaliziranih foruma na hrvatskom internet prostoru, a i najveći željeznički forum u ovom dijelu Europe.

Ovom prilikom se želim zahvaliti svim članovima, jer da nema vas, ne bi bilo ni ovog foruma, ni tisuće kvalitetnih tema, ni deseci tisuća kvalitetnih poruka, ni stotine tisuća fotografija.Vi ste srž ovog foruma i samo tako nastavite, nadam se da će u budućnosti se nastaviti ovakav trend kakav imamo do sada.

U razdoblju 31.01.2005.g. - 31.01.2010.g. imali smo 1 506 748 unique posjetitelja, a zadnja tri mjeseca broje mjesečnu brojku od preko 50 000 unique korisnika mjesečno- još jednom, čestitke svima!

Forum danas:

Posted Image

Prvi korisnik danas:

Posted Image

Na ovim linkovima možete vidjeti prošlu godinu i pretprošlu godinu.

#14 fobos

fobos
  • Članovi
  • 129 posts
  • Joined 16.04.2008.

Posted 31.01.2010. - 21:28

Kaj, danas je 5. rođendan forumu i nitko ništa... :shock:

Svim forumašima - dakle mojim prijateljima - dug život, mnogo zdravlja i sreće. Netko će reći da zdravlje podrazumijeva i sreću, ali ne: oni na Titanicu uglavnom su bili zdravi, ali nisu imali sreće!
Dočekajmo stotu!
Vaš fobos

#15 Dinarac

Dinarac
  • Članovi
  • 69 posts
  • Joined 18.05.2008.

Posted 31.01.2010. - 21:50

CESTITAM i hvala svima vama sto se brinete i suradjujete na jednom zaista lijepom forumu koji obiluje korisnim podatcima, obavijestima i zanimljivostima. Nadam se da cemo se jos dugo vremena susretati ovdje.

Pozdrav svima, Dinarac.

P.S. Hvala vam Papicu na obavijesti.

#16 tram4

tram4
  • Moderatori
  • 11,113 posts
  • Joined 31.10.2007.
  • LocationZagreb

Posted 31.01.2010. - 21:50

Sretan rođendan forumu, stvarno se lijepo razvio od svojih početaka, i sve više raste broj novih mlađih članova što me jako veseli, želim i daljnji rast interesa za naš hobi.
Naravno ništa nebi bilo bez Antona, kojemu puno hvala za ideju i realizaciju, kao i svim administratorima i moderatorima što ga čine urednim i preglednim. :hai :kul
Meni forum čini svakodnevnu zanimaciju, i prvo što napravim kad upalim comp. odem na forum pogledati što ima novoga i doprinjeti što je više moguće.

I da još ne zaboravim napomenuti možda i najvažniju stvar.
Ovaj forum mi je omogućio mnoge nezaboravne trenutke ( promocija knjige o 101, vožnja sa stojadinom sa dvije prikolice; prvi put i zadnji vjerovatno u životu i još puno toga...). Ali niti to nebi bilo moguće da nisam zahvaljujući forumu upoznao sjajne ljude i prijetelje s kojima ću zasigurno to i ostati.
Pogotovo mi je drago što sam saznao da ima jako puno mojih vršnjaka koje isto to zanima, a prije toga sam mislio da sam valjda jedini luđak na kugli zemaljskoj koji se zamara raklamama na tramvajima. :shock:

#17 Dinko-KA

Dinko-KA
  • Članovi
  • 1,336 posts
  • Joined 22.11.2009.
  • LocationZagreb

Posted 31.01.2010. - 22:00

Sretan rođendan!
Puno hvala Antonu koji je osmislio i napravio ovaj Forum. :shock:

P.S. Hvala na obavijesti, da mi nije došao mail ne bi se možda ni sjetio.

Stari Bl-ovci su zakon!!!

#18 Zeljezni

Zeljezni
  • Članovi
  • 1,374 posts
  • Joined 22.10.2008.
  • LocationRijeka

Posted 31.01.2010. - 22:09

Dva sam puta dolazio na Forum, isključivo iz slijedećeg razloga. Danas, u vremenu kad željeznica u Hrvata nikad nije bila na klimavijim i neizvjesnijim kotačima, sudjelovanje na ovom Forumu možda je jedini način na koji možemo - naravno, ako nas to brine - sa sebe ponaosob skinuti grijeh i krimen njezina kontinuiranog i neupitnog upokojenja. Željeznica je dio nasljeđa, tradicije, (tehničke) kulture, povijesti, ponosa i uspomena svakog ozbiljnog naroda. Nažalost, kao i u mnogočemu drugome - u pomorstvu, zrakoplovstvu, itd. - Hrvati koji su nas i sve to oko nas vodili, proteklih dva su desetljeća bili vrlo učinkoviti u uništavanju svega navedenog u prethodnoj rečenici. Iako nema dvojbe da će sve to i nama i njima doći na naplatu, niej na odmet znati da se dio nas s time nikad nije slagao, te da - barem direktno - za to nije kriv ...

Ovaj Forum - unatoč pojedinim mužnjama jarca u rešeto - postao je jedno od relevantnijih i sve više "jedino" mjesto gdje se može pročitati kakva-takva istina o današnjim zbivanjima na željeznici u nas. To je lijepo postignuće, iako bi bilo još ljepše da - poput sličnih foruma u ozbiljnijim zemljama - pišemo o svjetlim trenucima i prošlosti, i sadašnjosti, i budućnosti željeznice. No, uvijek ima vremena - ako poživimo - krenuti i s takvim pisanjima, osobno sam vjerovanja da će to vrijeme prije ili kasnije doći. Iako će biti teško ...

Stoga pozdravljam svo članstvo i čestitam svima, a posebice pokretačima na ovoj lijepoj brojci.

Željezni
Moraš znati nešto o vlakovima. Nije važno kamo idu. Važno je odlučiti da se na njih ukrcamo.

#19 gaspa

gaspa
  • Članovi
  • 113 posts
  • Joined 23.01.2008.

Posted 31.01.2010. - 22:14

Tko je rekao da je najteže prvih pet godina?

Sudeći kako je krenulo - dalje će biti lako. Jer kad masa ulovi početno ubrzanje... ni gospodarska kriza, ni recesija je neće ni ograničiti, ni spriječiti.

Vjerojatno sad mnogi govore o početku foruma - "kao da je bilo jučer" - zaista, pet godina prođe u trenu. A to je ipak značajan jubilej. I za to treba zahvaliti svim entuzijastima koji su brojem i kvalitetom svojih priloga privlačili nove i nove znatiželjnike, stvorili i stalno jačali ovaj forum. Osim kao mjesto razmjene iskustava i mjesto gdje te nitko ne gleda kao čudaka zbog svojih sklonosti (prema željeznici i drugim prometalima, mislim), forum je zasigurno imao i veliku edukativnu ulogu za sve nas koji smo bliže definiciji simpatizera nego zadrtog ljubitelja, otkrivajući nam detalje jednog svijeta i upoznavajući nas sa stvarima i činjenicama iza kulisa, koje inače nisu vidljive.

I što onda drugo nego poželjeti još mnogo puta po pet godina, odnosno da se sadržaji foruma nađu što više i što češće tamo gdje trebaju - na ekranima, pred očima onih zbog kojih je forum stvaran i za koje forum i postoji.

#20 JAPA

JAPA
  • Članovi
  • 2 posts
  • Joined 04.01.2010.

Posted 31.01.2010. - 22:18

Danas, u vremenu kad željeznica u Hrvata nikad nije bila na klimavijim i neizvjesnijim kotačima, sudjelovanje na ovom Forumu možda je jedini način na koji možemo - naravno, ako nas to brine - sa sebe ponaosob skinuti grijeh i krimen njezina kontinuiranog i neupitnog upokojenja. Željeznica je dio nasljeđa, tradicije, (tehničke) kulture, povijesti, ponosa i uspomena svakog ozbiljnog naroda. Nažalost, kao i u mnogočemu drugome - u pomorstvu, zrakoplovstvu, itd. - Hrvati koji su nas i sve to oko nas vodili, proteklih dva su desetljeća bili vrlo učinkoviti u uništavanju svega navedenog u prethodnoj rečenici. Iako nema dvojbe da će sve to i nama i njima doći na naplatu, niej na odmet znati da se dio nas s time nikad nije slagao, te da - barem direktno - za to nije kriv ...

Ovaj Forum - unatoč pojedinim mužnjama jarca u rešeto - postao je jedno od relevantnijih i sve više "jedino" mjesto gdje se može pročitati kakva-takva istina o današnjim zbivanjima na željeznici u nas. To je lijepo postignuće, iako bi bilo još ljepše da - poput sličnih foruma u ozbiljnijim zemljama - pišemo o svjetlim trenucima i prošlosti, i sadašnjosti, i budućnosti željeznice. No, uvijek ima vremena - ako poživimo - krenuti i s takvim pisanjima, osobno sam vjerovanja da će to vrijeme prije ili kasnije doći. Iako će biti teško ...

Stoga pozdravljam svo članstvo i čestitam svima, a posebice pokretačima na ovoj lijepoj brojci.

Željezni

Teško je ovome nešto dodati osim želje da Forum doživi 25 godišnjicu :kul a osnivač 100 obljetnicu :hai :shock:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users