Jump to content

Izlet do Kennedya preko GK i RK (dosta slika)


zagi988

Recommended Posts

A za 661-255 mi je strašno žao što je ostala u Hrvatskoj.Iako su ex.JŽ,sad ŽS sve HŽP/HŽ lokomotive vratile ili trampile/što je,na primer, bio slučaj sa 661-120/ , 255 nikad nije vraćena u Srbiju.A uredno je bila plaćena modifikacija u Gredelju i sukcesija je izvršena... :roll:

 

JZ/ZS su vratile HZ lokomotive??? Nije tocno!

 

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Link to comment
Share on other sites

Zagi, Joža, bravo! Fala na friškim fotkama Kennedyja. Moram priznati da mi nije bilo lako gledati slike dviju legendi kako propadaju. Evo, iskreno i uistinu se nadam da će se naći neka imalo inteligentna duša sa barem sitnom natruhom railfanovskog razmišljanja na HŽ-ui prepoznati koliko je važno osposobiti ta dva Kennedyja i vratiti ih na posel. Ne neki udarnički, možda lagani turistički. Cijelo vrijeme se nadam da i ta dva posljednja ne budu otišla pod nož ili nekome drugome u vlasništvo, već da budu ipak ostali kao aktivan dio baštine željeznice ovog prostora. Pa da i odu drugom vlasniku, samo da ostanu žive i radne, već bi mi bilo draže.

 

Ne mogu a ne iskoristiti priliku i još jednom staviti moj model Kennedyja 015:

http://img85.imageshack.us/img85/1272/20612dr8.jpg

http://img682.imageshack.us/img682/1433/kennedyzaupload.jpg

 

Kod mene će uvijek imati posebno mjesto na maketi. I u srcu.

Hvala danijele, 2061 stvarno posebna je lokomotiva, u HR ih ima koliko ja znam još 5-6 komada(011,015,255, 216 i 023 nezz dal ima još koja). 015 se najbolje drži od svih njih, koliko toliko je još očuvana, te lokomotive već spadaju u kulturnu baštinu, u Srbiji, Makedoniji i Sloveniji sastavni su dio voznog parka skoro 50 godina(i još će). A kod nas su karijeru već završile, HŽ može bit sram :--)

Link to comment
Share on other sites

A za 661-255 mi je strašno žao što je ostala u Hrvatskoj.Iako su ex.JŽ,sad ŽS sve HŽP/HŽ lokomotive vratile ili trampile/što je,na primer, bio slučaj sa 661-120/ , 255 nikad nije vraćena u Srbiju.A uredno je bila plaćena modifikacija u Gredelju i sukcesija je izvršena... :roll:

 

JZ/ZS su vratile HZ lokomotive??? Nije tocno!

 

pozdrav

toma

 

A šta je bilo sa onih pet 442 lokomotiva koje su ostale"zarobljene"u Beogradu???Momci iz VV Subotica su ih preterali u Hrvatsku iako je već poodavno počelo da "gori"Ovo je jedan dobar primer saradnje železničara,bez obzira na trenutne okolnosti.Doduše...dobar deo kola nije vraćen jer ih HŽ nije potraživao obzirom da su u derutnom stanju i samo bi za CIOS bilo posla,a i te serije kola se sve manje upotrebljavaju i ima ih sasvim dovoljno

U Srbiji u BG ranžirnoj trune jedna od HŽP ex. 441 lokomotiva.Vinkovačka 661-036 je trampljena za 661-120/2061-101/.

Možda ima još neka lokomotiva,mada sumnjam.

 

Ovo nisam pisao da bi podgrevao tenzije i da se neko ne naljuti,ili nedaj Bože,pogrešno protumači kao neku političku priču,već su činjenice kojih se vrlo dobro sećam.No hard feelings! :lol:

 

Zaooftopičarili smo malko...Te se izvinjavam zbog toga.

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

A šta je bilo sa onih pet 442 lokomotiva koje su ostale"zarobljene"u Beogradu???Momci iz VV Subotica su ih preterali u Hrvatsku iako je već poodavno počelo da "gori"Ovo je jedan dobar primer saradnje železničara,bez obzira na trenutne okolnosti.

 

Koliko ja znam, nakon pocetka pobune na istoku Hrvatske, i pocetka napada JNA, kad je stao promet, iduci je dan na razini direktora ZTP-a Zagreb i ZTO-a Beograd dogovoreno da se pruga otvori na jedan dan i da se vozila vrate u domicil. To je i napravljeno.

 

U Srbiji u BG ranžirnoj trune jedna od HŽP ex. 441 lokomotiva.Vinkovačka 661-036 je trampljena za 661-120/2061-101/.

Možda ima još neka lokomotiva,mada sumnjam.

 

Popis je kako slijedi:

 

U Hrvatskoj su ostale (ovo je prema sluzbenoj listi):

441 008, Gredelj

441 416, Koncar

441 515, Koncar

441 519, Koncar

461 140, Koncar

461 141, Koncar

645 033, Gredelj, popravak placen

661 120, Gredelj, popravak placen

661 255, Gredelj

664 060, Gredelj

712 136, Gredelj

712 202, Gredelj

712 203, Gredelj

 

U Srbiji su ostale:

441 049, ukradena iz Mirkovaca 1994

664 006, MIN

664 036, Novi Sad

664 040, MIN

 

Sve ZTO Beograd lokomotive koje su ostale u Hrvatskoj, postale su vlasnistvo agencije za sukcesiju. Ali, s obzirom da sukcesija nikada nije izvrsena kako treba (JAT, zgrade ambasada i slicno), niti lokomotive nisu vracene.

 

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Link to comment
Share on other sites

Evo da malo dodam slika,posto sam opet bio na RK:

 

2062 041 "čaka bolje dane"

dsc07662t.jpg

 

Kennedy 661-255 ih neće dočekati:

dsc07663s.jpg

 

GG (Glavni generator) u 661-255:

dsc07664.jpg

 

Krov od 2062 041,sad napokon znam kak izgledaju iskrolovke,vidio sam ih s 10 cm daljine :)

dsc07666d.jpg

 

Žaluzine na 2062 041,sad znam kak i one izgledaju izbliza:

dsc07667m.jpg

 

Moj "vodič kroz RK" na krovu od 2062 041:

dsc07665b.jpg

 

Roots puhalo na 2062 041:

dsc07668c.jpg

 

Nešto od parnog grijanja u 661-255:

dsc07670f.jpg

 

Jadan stari Francek,upitan broj:

dsc07672i.jpg

 

Svijetlo na 2044-025,jedna jedina koja jos ima ta svijetla i tu zelenu boju:

dsc07674p.jpg

 

U nekoj od 2062,piše koja ulja i maziva idu za pojedine djelove:

dsc07675e.jpg

 

Ispitni ormar(?) u 2044-025(ak se sjećam dobro),sjajni dio te lokomotive:

dsc07676p.jpg

I elektro ormar s ispitnim:

dsc07677a.jpg

 

vMax u Turneru i Hrvatski grb,ona voli Hrvatsku:

dsc07678e.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Koliko ja znam, nakon pocetka pobune na istoku Hrvatske, i pocetka napada JNA, kad je stao promet, iduci je dan na razini direktora ZTP-a Zagreb i ZTO-a Beograd dogovoreno da se pruga otvori na jedan dan i da se vozila vrate u domicil. To je i napravljeno.

 

 

 

Popis je kako slijedi:

 

U Hrvatskoj su ostale (ovo je prema sluzbenoj listi):

441 008, Gredelj

441 416, Koncar

441 515, Koncar

441 519, Koncar

461 140, Koncar

461 141, Koncar

645 033, Gredelj, popravak placen

661 120, Gredelj, popravak placen

661 255, Gredelj

664 060, Gredelj

712 136, Gredelj

712 202, Gredelj

712 203, Gredelj

 

U Srbiji su ostale:

441 049, ukradena iz Mirkovaca 1994

664 006, MIN

664 036, Novi Sad

664 040, MIN

 

Sve ZTO Beograd lokomotive koje su ostale u Hrvatskoj, postale su vlasnistvo agencije za sukcesiju. Ali, s obzirom da sukcesija nikada nije izvrsena kako treba (JAT, zgrade ambasada i slicno), niti lokomotive nisu vracene.

 

pozdrav

toma

13:4 wow koji fer omjer...

MI GRADIMO PRUGU - PRUGA GRADI NAS!

Link to comment
Share on other sites

kakve su to totalitarne cenzure? Mato-u sam rekao da fino prošeta ako mu nešto nije jasno. Ja znam zašto sam krenuo čitat temu staru 5 godina i zašto sam napisao to šta sam napisao. Ne mora biti jasno svakom slučajnom prolazniku. I šta bi tu moralo biti važno? meni ima smisla. Tebi naravno nema jer razmišljaš na način suprotiv mom.

MI GRADIMO PRUGU - PRUGA GRADI NAS!

Link to comment
Share on other sites

kakve su to totalitarne cenzure? Mato-u sam rekao da fino prošeta ako mu nešto nije jasno. Ja znam zašto sam krenuo čitat temu staru 5 godina i zašto sam napisao to šta sam napisao. Ne mora biti jasno svakom slučajnom prolazniku. I šta bi tu moralo biti važno? meni ima smisla. Tebi naravno nema jer razmišljaš na način suprotiv mom.

 

O kakvim to cenzurama pišeš ? Radi se o normalnom ophođenju na forumu. Da u svojem postu nisi napisao sve ono što si pisao, on bi i dalje bio ovdje.

I bolje bi bilo da si umjesto onog otresanja na Matu malo bolje obrazložio svoj post, jer je u pravilima forma lijepo definirano:

 

13. Prilikom rasprava držite se naslova teme i nemojte odgovarati na neku temu tek toliko da nešto napišete, već probajte odgovoriti kvalitetno i korisno.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...