Jump to content

Photo

Zagreb - Split

• Please log in to reply
854 replies to this topic

#541 Vice

Vice
  • Moderatori
  • 3,328 posts
  • Joined 05.08.2007.
  • LocationŠibenik

Posted 04.08.2012. - 04:59

Danas je 2 044 007 sasvim solidno odradila posao na 525 sa samo 17 minuta kašnjenja.

Ajmo splićani, razveselite nas sutra ujutro jednom jutarnjom fotkom male karavele na vlaku 520 u Dalmaciji. :-D

Da nisan sad došo iz noćne, možda i bi, i poslika miću karavelicu i IC plus restoran, no premoren san tako da me sad jedino čeka krevet :spa:

#542 Westin

Westin
  • Članovi
  • 1,438 posts
  • Joined 02.07.2009.
  • LocationZagreb

Posted 04.08.2012. - 13:48

Danas je 2 044 007 sasvim solidno odradila posao na 525 sa samo 17 minuta kašnjenja.

Ajmo splićani, razveselite nas sutra ujutro jednom jutarnjom fotkom male karavele na vlaku 520 u Dalmaciji. :-D

520 je dovukla u Zagreb sa samo 9 minuta zakašnjenja

#543 DešBu

DešBu
  • Članovi
  • 796 posts
  • Joined 11.12.2011.
  • Location10 km istočno od Vinkovaca

Posted 04.08.2012. - 15:18

520 je dovukla u Zagreb sa samo 9 minuta zakašnjenja

zanima me čije osoblje vozi dizela kada nema nagibnih

Željeznica je bolest ili ljubav
Od nje se ne može obraniti
Kada te jednom privuku željezne tračnice
Od njih se više nikad ne možeš oitkinuti

#544 Dash9

Dash9
  • Članovi
  • 498 posts
  • Joined 16.03.2010.

Posted 04.08.2012. - 17:16

zanima me čije osoblje vozi dizela kada nema nagibnih

Kakvo je to pitanje ?

#545 HijenA

HijenA
  • Članovi
  • 1,326 posts
  • Joined 21.12.2007.
  • LocationPoljanica, Donja Bistra

Posted 04.08.2012. - 19:01

Kakvo je to pitanje ?

vjerojatno misli koji strojovodje, da li iz splita ili iz zagreba/varazdina. koliko znam, SV iz splita nemaju ispit za 2044?
Hej haj, bas nas briga,
vozamo se na taljiga!

#546 Dash9

Dash9
  • Članovi
  • 498 posts
  • Joined 16.03.2010.

Posted 04.08.2012. - 22:26

vjerojatno misli koji strojovodje, da li iz splita ili iz zagreba/varazdina. koliko znam, SV iz splita nemaju ispit za 2044?

Neki splitski strojovođe imaju ispit za 2044.Na koju foru varaždinsko osoblje može voziti za Split ?

#547 Brunoh

Brunoh
  • Članovi
  • 6,685 posts
  • Joined 07.03.2007.
  • Location.

Posted 04.08.2012. - 22:36

OT

A na koju foru mogu voziti Istrijani iz Bjelovara prek Vž i Zagorja u Pulu?

2z8q8zt.jpg

#548 Dash9

Dash9
  • Članovi
  • 498 posts
  • Joined 16.03.2010.

Posted 04.08.2012. - 23:12

OT

A na koju foru mogu voziti Istrijani iz Bjelovara prek Vž i Zagorja u Pulu?

Ti to govoriš o posjedu redovitih vlakova ???
I mislio sam da ne.

#549 DešBu

DešBu
  • Članovi
  • 796 posts
  • Joined 11.12.2011.
  • Location10 km istočno od Vinkovaca

Posted 05.08.2012. - 02:22

Kakvo je to pitanje ?

meštre, baš me to zanima... ako splićani nemaju ispit za 2044 tko onda to vozi?

Željeznica je bolest ili ljubav
Od nje se ne može obraniti
Kada te jednom privuku željezne tračnice
Od njih se više nikad ne možeš oitkinuti

#550 HijenA

HijenA
  • Članovi
  • 1,326 posts
  • Joined 21.12.2007.

Posted 05.08.2012. - 02:35

Neki splitski strojovođe imaju ispit za 2044.Na koju foru varaždinsko osoblje može voziti za Split ?

covjek je kulturno pitao, a ti si reagirao kao da te uhvatio skripcem za muda. ohladi covjece, ako ti se ne da odgovarat na ova, ocito po tebi, debilna pitanja onda ih isfiltriraj/preskoci/ignoriraj. i nemoj svoje frustracije lijeciti na ljudima s foruma, moze? a sto se tice tko ima koji ispit i gdje se moze voziti: sta ja znam koji SV ima koje polozene ispite i sta ja znam kuda koji moze voziti. sto se mene tice, bilo koji SV moze voziti na bilokojoj pruzi ukoliko ima KVR. zato je pitanje i postavljeno!
Hej haj, bas nas briga,
vozamo se na taljiga!

#551 Dash9

Dash9
  • Članovi
  • 498 posts
  • Joined 16.03.2010.

Posted 05.08.2012. - 02:51

meštre, baš me to zanima... ako splićani nemaju ispit za 2044 tko onda to vozi?

Zagreb.

#552 Dash9

Dash9
  • Članovi
  • 498 posts
  • Joined 16.03.2010.

Posted 05.08.2012. - 03:20

covjek je kulturno pitao, a ti si reagirao kao da te uhvatio skripcem za muda. ohladi covjece, ako ti se ne da odgovarat na ova, ocito po tebi, debilna pitanja onda ih isfiltriraj/preskoci/ignoriraj. i nemoj svoje frustracije lijeciti na ljudima s foruma, moze? a sto se tice tko ima koji ispit i gdje se moze voziti: sta ja znam koji SV ima koje polozene ispite i sta ja znam kuda koji moze voziti. sto se mene tice, bilo koji SV moze voziti na bilokojoj pruzi ukoliko ima KVR. zato je pitanje i postavljeno!

Da odgovorim i tebi....pitanje je fakat...neću reći debilno...ali...za početak spusti se na sve četiri.
Zato mudri čovječe uključi sive stanice i razmisli.Ti si barem akademski obrazovan čovjek pa neće biti problem.
Nagibni je jednoposjed jel tako ? Jest.
Ukoliko je situacija da se nemože ispoštovati PTU,mora se dati zamjena sa drugim vozilom.Tako ? Tako !
Vuča ispostavi dizel lok...nebitna serija.
A ta smrdulja je dvoposjed.Jest ? Je.
Daklem,ako je splićo dovezao nagibnog,došao je sam,ako se vraća doma ide dizelom....što u konačnici govori da mu netko mora praviti društvo na loksi.Je ? Je.
E sad...ako je ispostavljena 2062 vozit će vjerovao ili ne Splićo.Ako je 2044 onda će sjesti na lijevu stranu i prepustiti vožnju istom onom nesretniku koji je bio aviziran da pizdukne u Split i natrag mimo turnusa.
Da riješimo još jednu dubiozu...zašto neće doći SV recimo iz.....Virovitice ?
Zato što kamaru radnog vremena isti taj kolega iz Mikešvaroši potroši na reži vožnju do Zagreba...pa prijem lokse...pa ovo pa ono i budući da nam je smjena na brzim vlakovima još uvijek 10 sati...najvjerovatnije će čovjeku isteći smjena tamo negdje....u vražjoj materi.Možda bi prema tvom poimanju rada na željeznici istog tog lika trebao dočekati izvanredan raskid ugovora o radu jer evo smrada...neće on voziti koliko bi afrički poznavaoc transportnog procesa želio.
Uputa 201 je vrlo jasna gdje,tko,kada i kako može upravljati pojedinim vozilom na određenim relacijama.
Vidiš...naveo sam uputu 201 koja je ipak temeljena na logici i zdravoj pameti
Ostavi ti moja muda i frustracije na miru.Točno...ne znaš tko i kada i s kojim ispitima može gdje voziti.
Da se tebe pita koji bi SV gdje vozio (samo sa KVR-om) slabo bi to izgledalo...jako slabo.Ti niti svoj auto mudra glavo nećeš po nepoznatoj cesti voziti s gasom do poda...a po tebi bi mi trebali ljude...hej momak...ljude voziti sa brzim vlakom tamo gdje nemamo predstavu o tome gdje je koja stanica,uspon,putni prijelaz,kritična dionica....da ne nabrajam.
Da kad sam sve ovo napisao....siguran sam...da je pitanje pogotovo za nekoga tko se želi baviti željeznicom i to javno objavljivati...debilno.
No hard feelings....ali tako je.

#553 SPILE008

SPILE008
  • Članovi
  • 723 posts
  • Joined 28.06.2010.
  • LocationBjelovar

Posted 05.08.2012. - 10:12

Dobro!!Čitam ovu temu pa bi htjeo znati jednu stvar dok je lok.2 044 007 zimus bila jedno vrijeme dolje u Dalmaciji vidim da je vozila teretne vlakove 65324/27 nije stajala u ložioni išla je do Perkovića,Labina Dalmatinskog i nazad i sad mene zanima tko je vozio onda te vlakove Zagrepčani,Varaždinci,Virovitičani,Osječani ili Vinkovčani sigurno nisu pa tko je onda! netko je!!!!

#554 Deelka

Deelka
  • Članovi
  • 140 posts
  • Joined 18.06.2007.
  • LocationHamburg

Posted 05.08.2012. - 11:30

Da odgovorim i tebi....pitanje je fakat...neću reći debilno...ali...za početak spusti se na sve četiri.
Zato mudri čovječe uključi sive stanice i razmisli.Ti si barem akademski obrazovan čovjek pa neće biti problem.
Ukoliko je situacija da se nemože ispoštovati PTU,mora se dati zamjena sa drugim vozilom.Tako ? Tako !
Daklem,ako je splićo dovezao nagibnog,došao je sam,ako se vraća doma ide dizelom....što u konačnici govori da mu netko mora praviti društvo na loksi.Je ? Je.
E sad...ako je ispostavljena 2062 vozit će vjerovao ili ne Splićo.Ako je 2044 onda će sjesti na lijevu stranu i prepustiti vožnju istom onom nesretniku koji je bio aviziran da pizdukne u Split i natrag mimo turnusa.
Zato što kamaru radnog vremena isti taj kolega iz Mikešvaroši potroši na reži vožnju do Zagreba...pa prijem lokse...pa ovo pa ono i budući da nam je smjena na brzim vlakovima još uvijek 10 sati...najvjerovatnije će čovjeku isteći smjena tamo negdje....u vražjoj materi.Možda bi prema tvom poimanju rada na željeznici istog tog lika trebao dočekati izvanredan raskid ugovora o radu jer evo smrada...neće on voziti koliko bi afrički poznavaoc transportnog procesa želio.
Uputa 201 je vrlo jasna gdje,tko,kada i kako može upravljati pojedinim vozilom na određenim relacijama.
Vidiš...naveo sam uputu 201 koja je ipak temeljena na logici i zdravoj pameti
Ostavi ti moja muda i frustracije na miru.Točno...ne znaš tko i kada i s kojim ispitima može gdje voziti.
Da se tebe pita koji bi SV gdje vozio (samo sa KVR-om) slabo bi to izgledalo...jako slabo.Ti niti svoj auto mudra glavo nećeš po nepoznatoj cesti voziti s gasom do poda...a po tebi bi mi trebali ljude...hej momak...ljude voziti sa brzim vlakom tamo gdje nemamo predstavu o tome gdje je koja stanica,uspon,putni prijelaz,kritična dionica....da ne nabrajam.
Da kad sam sve ovo napisao....siguran sam...da je pitanje pogotovo za nekoga tko se želi baviti željeznicom i to javno objavljivati...debilno.

WOW! Respekt! Respekt! Respekt!
Konacno se nasao netko ko mi je otvorio oci i stavio do znanja da s obzirom da
- nemam pojma da postoji Uputa 201
- neznam koliko strojovodja sjedi u kojoj lokomotivi
- koliko sati traje jedna smjena strojovodje na odredjenoj loksi
- neznam da pstoji i sto je PTU
da sam jedan debil :ne zna:

WOW! Dash9, je li ti palo na pamet da ti post objavljues na forumu ljubitelja zeljeznice a ne na forumu zaposlenih na zeljeznici?
Osnovno pravilo jednog posta je respekt prema drugim clanovima foruma. Razmisli o tome prije nego ponovo tvojim postovima prave LJUBITELJE zeljeznice deklasiras na sve cetiri...

U par zadnjih godina, zahvaljujuci kolegama koji su laicima objasnjavali kako pojedine stvari i sistemi na HZ-u funkcioniraju, saznao sam puno pojedinosti koje su mi pomogle bar djelomicno shvatiti kompleksno funktionirane jedne zeljeznice. Jos jednom hvala svima koji pokusavaju zeljeznice pribliziti njezinim ljubiteljima.

Na srecu (jer sam ja po tebi - iako me ne poznas - na cetveronoznom nivou ) ne mogu se spustit na tvoj nivo (taj je po tebi jako visok jer ti poznas sva pravila, upute, etc) tako samo da mi samo preostaje

reci lijepi pozdravi od jednog ( :shock: ) debilnog akademski obrazovanog matematicara iz Hamburga.

#555 Dash9

Dash9
  • Članovi
  • 498 posts
  • Joined 16.03.2010.

Posted 05.08.2012. - 11:40

Dobro!!Čitam ovu temu pa bi htjeo znati jednu stvar dok je lok.2 044 007 zimus bila jedno vrijeme dolje u Dalmaciji vidim da je vozila teretne vlakove 65324/27 nije stajala u ložioni išla je do Perkovića,Labina Dalmatinskog i nazad i sad mene zanima tko je vozio onda te vlakove Zagrepčani,Varaždinci,Virovitičani,Osječani ili Vinkovčani sigurno nisu pa tko je onda! netko je!!!!

U svakoj vuči vlakova postoji netko sa ispitom za 2044.Najčešće se radi o osoblju koje je prije dolaska u bilo koju vuču na ličkoj pruzi radilo negdje na kontinentu pa ostvarilo prijelaz.Prema rasploživim resursima se radi turnus osoblja,vlakova i lokomotiva.Ako imaš dovoljno osoblja u vv Split,Knin za jedan par vlakova zašto ne bi i 2044 malo vozio dolje ?

#556 HijenA

HijenA
  • Članovi
  • 1,326 posts
  • Joined 21.12.2007.

Posted 05.08.2012. - 11:42

heh, zar da zbog ovog tvog posta sam sebe degradiram? :lol:

znaci da ne vozi SV iz splita, sto sam ja na pocetku rekao. a ti si reagirao kao da sam nekog ubio.

tko je pricao o izvanrednom otkazu? o cemu ti tu trabunjas?! postavljeno je jednostavno pitanje, tko gdje moze voziti i zasto. a ti si se postavio na zadnje noge kao da smo postavili ne znam kakvo pitanje. daj molim te procitaj ponovo moje i pitanje DesBua i spusti se ti, covjece, na zemlju.

pa naravno da ne znam, zato postoji forum da se pita. ili bi po tebi svi trebali sve znati pa nam ne bi trebao forum?!

glupost. vozit cu onako kako mi znakovi govore. tako da necu nikoga ugroziti ni sa cim. ja ni na cestama koje znam ne jurim, kak si ti rekao. ti mozda da?

nikad nisam rekao da se hocu bavit zeljeznicom, ali da mi je hobi - jest. i upravo zbog toga sto profesionalno nisam vezan za sustav zeljeznice, masu toga ne znam. i nije me sram to priznati. ali kad mi netko odgovori bezobrazno kao sto si ti odgovorio, a na sasvim benigno pitanje, onda se pitam kakvi to idioti sa kakvim to svojstvenim problemima rade na tom istom sustavu. ako ti se ne da radit taj posao, odjebi i nadji drugi. ako ti se ne da mene citat, odjebi me (ignore) i nastavi dalje. ako ti se ne da odgovarati na forumu na kojem svatko moze postaviti pa i debilno pitanje (a, JFTR, ne postoje debilna i glupa pitanja, vec postoje samo takvi odgovori, a tvoj je debilan i glup), odjebi i ne odgovaraj na forumu. ide mi vise stvarno na jetra bezobrastina pojedinih ljudi ovdje. pa ako zbog ovog sad popijem ban, bit ce aleluja. dosta mi je prepucavanja preko foruma sa mediokritetima koji sebe dizu u nebesa a sve ostale ili suptilno ili javno nazivaju idiotima bez mozga. eto, NHF :roll:
Hej haj, bas nas briga,
vozamo se na taljiga!

#557 Dash9

Dash9
  • Članovi
  • 498 posts
  • Joined 16.03.2010.

Posted 05.08.2012. - 11:50

WOW! Respekt! Respekt! Respekt!
Konacno se nasao netko ko mi je otvorio oci i stavio do znanja da s obzirom da
- nemam pojma da postoji Uputa 201
- neznam koliko strojovodja sjedi u kojoj lokomotivi
- koliko sati traje jedna smjena strojovodje na odredjenoj loksi
- neznam da pstoji i sto je PTU
da sam jedan debil :ne zna:

WOW! Dash9, je li ti palo na pamet da ti post objavljues na forumu ljubitelja zeljeznice a ne na forumu zaposlenih na zeljeznici?
Osnovno pravilo jednog posta je respekt prema drugim clanovima foruma. Razmisli o tome prije nego ponovo tvojim postovima prave LJUBITELJE zeljeznice deklasiras na sve cetiri...

U par zadnjih godina, zahvaljujuci kolegama koji su laicima objasnjavali kako pojedine stvari i sistemi na HZ-u funkcioniraju, saznao sam puno pojedinosti koje su mi pomogle bar djelomicno shvatiti kompleksno funktionirane jedne zeljeznice. Jos jednom hvala svima koji pokusavaju zeljeznice pribliziti njezinim ljubiteljima.

Na srecu (jer sam ja po tebi - iako me ne poznas - na cetveronoznom nivou ) ne mogu se spustit na tvoj nivo (taj je po tebi jako visok jer ti poznas sva pravila, upute, etc) tako samo da mi samo preostaje

reci lijepi pozdravi od jednog ( :shock: ) debilnog akademski obrazovanog matematicara iz Hamburga.

Uzalud tebi matematika...ne razumiješ ironiju.Dakle...moj odgovor je bio decidirano usmjeren samo jednoj osobi a njegov nick ima obilježje...gle...4 noge.
Pozdrav i tebi (sve si nabrojao) u Hamburg.
Prestanite se skrivati iza maske ljubitelja željeznice i počnite napokon pisati konkretne stvari koje se temelje na suvislim činjenicama koje opetovano mogle barem zrno pridonijeti napretku moje tvrtke ( samim time i podizanjem kvalitete usluge prema korisnicimaa )o kojoj se najčešće skrbite na način da biste dijelili otkaze ili da se natječete tko će bolje i kvalitetnije pljunuti po HŽ-u.Ne kažem da niste u pravu sa kritikama...ali što kad vam ponestane pljuvačke ?

I da Spile 008...OT...navedene manevre nemaju RDU.Samo radio stanicu.

#558 Dash9

Dash9
  • Članovi
  • 498 posts
  • Joined 16.03.2010.

Posted 05.08.2012. - 13:01

Dragi moj hijena....nemam namjeru prestati odgovarati na forumu....nemam namjeru odjebati....imam svoju briju i ja ću je gurati !
Slobodna smo zemlja slobodnih ljudi....tako da si ti zadnja osoba na kugli zemaljskoj koja će mi sugerirati što da radim...pa makar implicirao seksualne radnje.
I da....svidjelo mi se ovo sa mediokritetom !
Stvarno mi se svidjelo....

#559 seabral

seabral
  • Administratori
  • 18,260 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 05.08.2012. - 17:48

Dečki, rasprava je odlična, samo vas molim da dalje bude bez prostarenja i bez međusobnog vrijeđanja. 8)

#560 Marioo

Marioo
  • Moderatori
  • 3,676 posts
  • Joined 17.01.2008.
  • LocationZagreb

Posted 06.08.2012. - 09:47

glupost. vozit cu onako kako mi znakovi govore. tako da necu nikoga ugroziti ni sa cim. ja ni na cestama koje znam ne jurim, kak si ti rekao. ti mozda da?

Glupost pises ti i to kakvu glupost.

Pokusat cu ti dati jedan primjer onako laicki bez nekih nepotrebnih fraza,pravilnika i slicnih gluposti sto me ne zanima.

Dakle radi se o nasem putovanju za Split pa cu ti reci jedan istinit dogadaj a drugi sta bi bilo kad bi bilo.

Pruga negdje oko Generalskog ,mrkla noc i odjednom opali autostop sta,tko,zasto??? u biti odgovor se je mogao dobiti kad se razdanilo,netko je maknuo onaj loparic sa zutim

krugom i bacio ga u grmlje i vlak presao prek balize i ukljuci se autostop.ok nista strasno .

E sad u Ogulinu vlak preuzima SV Hijena na turneru i vozi duzim krajem naprijed i sav nadobudan ima prvu voznju za Split,nema veze sta ne poznaje prugu vozit ce po znakovima.

1.Stvarni dogadaj.

Priblizavamo se Lickoj Jasenici gdje imamo krizanje dva putnicka vlaka,odjednom nas vlak staje i trubi ko lud,stao je na crveno koje je isti onakav znak (loparic ili kako se to vec zove) i mora cekati skretnicara koji ce ga pustiti u kolodvor.

2.Zamisli sad ovaj scenarij.

Sv Hijena vozi taj vlak sa nekih 80km/h i priblizava se Lickoj Jasenici ali on to nema pojma,gleda znakove.

Netko je maknuo loparic i bacio ga u grmlje a skretnicara jos nema da da ulaz jerbo na drugoj strani pusta vlak.

I sta bi se sad moglo dogoditi??? jer pod:

1.nema znaka,netko ga je maknuo ili ga je vjetar srusio,nevazno.

2.nema skretnicara da da ulaz.

3.SV Hijena ne pozna prugu i nezna da ulazi u kolodvor a skretnice nisu postavljene ili drugi vlak je vec u kolodvoru a skretnice vode bas na taj kolosijek

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users