Jump to content

III. željezničko krkanje Budinšćina + Varaždin


Stanley

Recommended Posts

U Varaždinu je danas održana treća po redu roštiljijada forumaša zeljeznice.net.

Svaki put nas je sve više. Ove godine bilo nas je čak dvadeset. Suučesnici su bili (abecednim redom): 2063-XXX, Bitter, drempa-tzv, drstoka, egérke, Ferito + njegov kolega (ime nisam zapamtio), ivog, Jean, neutralac, Pfaff, Portos, reiche06, ruxrux, Skretničar, Stanley, STIB, Victor, Zagi988 i Zeus. U Varaždinu nam se pridružio i lokalni domorodac Vedi.

Nakon poduljeg nadmudrivanja oko pojedinosti (vidi podforum Razno) bilo je jasno samo to:

- da se sastajemo u 8.30 na kolodvoru Budinšćina

- da sa sobom nosimo goleme količine mesnih pripravaka i ostalih nezdravih tvari

- da će se ostala pitanja, uključivo lokaciju za krkanje, rješavati u hodu

Ja sam izabrao ovu kombinaciju za putovanje: od Vrapča do Zaprešića vlakom 8006, a dalje s Pfaffom i Jeanom.

Pa krenimo s izvještajem.

 

Jutro nije obećavalo ništa dobro.

Srećom, nije se ostvarilo pravilo da se po jutru dan poznaje.

 

p7040002.jpg

 

Ovo sam jučer kupio u NAMI za 138 čuna: ranac-hladnjak. Napunio sam ga s 1 kg ćevapa, 4 sendviča i 4 Tuborga. Radi besprijekorno i dobro će doći ne samo meni, već i ostatku obitelji.

 

p7040003.jpg

 

Istim vlakom krenuo je i sused Božidar, poznatiji kao 2063-XXX. Na kolodvoru Zaprešić sastali smo se s Mediterancima Pfaffom i Jeanom:

 

p7040008.jpg

 

Stigao je 994, u kojem su bili STIB, egérke i Victor. Namjeravali smo ih snimiti, ali su oni blagoizvoljeli fotkati s druge strane vlaka.

 

p7040011.jpg

 

Teretnjak za Varaždin, kojeg smo kanili snimiti negdje usput ali ga nismo dočekali. O tom potom.

 

p7040015.jpg

 

(Nastavlja se)

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Od Zaprešića do Zaboka išli smo autocestom. Pfaff je dobro opalio po plinu i stigli smo na vrijeme da dočekamo 994 u Zaboku:

 

p7040017.jpg

 

Dečki iz vlaka su se konačno disciplinirali :D :

 

p7040020.jpg

 

Mi se odnekud poznajemo?

 

p7040021.jpg

 

Bio si na visini zadaće! Otpust!

 

p7040027.jpg

 

Od Zaboka do Budinšćine vozili smo lokalnom cestom, pa nam je 994 zbrisao i stigao prije nas.

Dok je dio društva brbljao vani...

 

p7040036.jpg

 

...primorsko-kalifornijski lobi udobno se smjestio u lokalnom kafiću:

 

p7040034.jpg

 

Društvo već postaje nestrpljivo. Idemo nekamo ili ne idemo?

 

p7040045.jpg

 

(Nastavlja se)

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Napokon se krenulo. Prva destinacija: Podrute. Imali smo bogat vozni park:

 

p7040048.jpg

 

Odmah se navalilo na fotografiranje:

 

p7040051.jpg

 

p7040054.jpg

 

Dečki, da me mama vidi!

 

p7040056.jpg

 

Capo di tutti capi:

 

p7040057.jpg

 

(Nastavlja se)

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Iduća destinacija: Novi Marof.

Tu nas je prometnik blagoizvolio upitati zakaj se motamo po kolodvoru, koga vraga slikamo i tko nam je to dopustio.

Zeus i ja pokazali smo prstom na logo KLJŽ na našim majicama, rekli tko smo i obavijestili ga da imamo pismenu dozvolu od HŽ-a.

Na to je prometnik postao vrlo ljubazan. Zeus ga je pitao zna li nešto o teretnjaku kojeg namjeravamo snimiti. Gospodin nas je na to pozvao u svoj ured i pred nama na računalu provjerio status vlaka.

Vijest nije bila ohrabrujuća: teretnjak je još uvijek u Zaprešiću.

Susretljivi prometnik zaslužuje svoju fotografiju:

 

p7040062.jpg

 

Dok se ostatak društva razišao mili moji kuda koji, uglavnom na kojekakve sačekuše, Pfaff, Jean, egérke i ja zasjeli smo u kafić kod kolodvora. Naš profesor i hungarolog promaknut je u ministra vanjskih poslova, jer za koju minutu vlakom iz Varaždina stiže Ferito i njegov kompanjon, a društvo im u vlaku pravi STIB.

 

p7040064.jpg

 

Vlak je stigao:

 

p7040069.jpg

 

Ovo su naši mađarski prijatelji:

 

p7040074.jpg

 

p7040077.jpg

 

(Nastavlja se)

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Pripremili smo sačekušu Macosi iz smjera Zagreba na ŽCPR kod sela Sveti Ilija:

 

p7040082r.jpg

 

Društvo se sprema za prolazak Macose...

 

p7040083.jpg

 

... koja se pojavljuje u zavoju iza brijega:

 

p7040084.jpg

 

Misija je uspješno obavljena. Nastavljamo put...

 

p7040086.jpg

 

... do konačne destinacije za popunu zaliha u želucima:

 

p7040090.jpg

 

(Nastavlja se)

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da mi koji prijeđe u moje Međimurje bez putovnice!

 

p7040089.jpg

 

Smjestili smo se ispod cestovnog mosta preko Drave.

To je bila razborita odluka, jer smo se na taj način zaštitili od kiš(ic)e.

 

p7040094.jpg

 

S riječi na djela:

 

p7040102.jpg

 

Majstor-pečenjar bio je Božidar, poznatiji kao 2063-XXX. Evo ga u musavom izdanju. Ne obraćajte pozornost na ono što piše iznad glave:

 

p7040104.jpg

 

Jedan moj prijatelj bi rekao: viđe situacije!

 

p7040105.jpg

 

Odjednom su svi utihnuli:

 

p7040107.jpg

 

(Uskoro završetak)

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Jedna delicija za drugom:

 

p7040109.jpg

 

Njam, njam... Nisam znao da se ovi kontinentalci tako dobro hrane.

 

p7040112.jpg

 

Jel ima repete?

 

p7040113.jpg

 

Čuj, sad kad si se najeo priznaj da bi ti bilo bolje živjeti u Hrvatskoj nego u Kaliforniji.

 

p7040118.jpg

 

Zeus, Vedi i drempa mudroslove na temu putničkih vagona HŽ-a:

 

p7040128.jpg

 

Hmm... Ovaj mađarski časopis puno je zanimljiviji od ''Željezničara'':

 

p7040129.jpg

 

Pfaff i Jean prevezli su moju malenkost i egérkea do Zagreba. Mene su iskipali na Glavnom kolodvoru, taman na vrijeme da uhvatim Zagorca u 19.04. Evo me opet na domicilnom stajalištu:

 

p7040133.jpg

 

Toliko od mene na ovu temu. Ostali su zasigurno pripremili pregršt dobrih i zanimljivih slika, pa očekujte zaista bogati putopis.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam još pod dojmom i moram se ispričati ekipi za vž-kolodvoru što sam ih naglo napustio jer sam taman stigao na 995 8)

 

Osmijeh mi nije silazio s lica sve dok nisam došao do slika s posljednje, varaždionske etape. Pukom nesmotrenošću i slučajnošću digao sam ISO parametre u modovima u kojima sam slikao na 800 :kul:kul:lol:8) i koloplet slike iz Varaždina kai i iz vlaka na povratku su jedva upotrebljive uz obilnu pomoć Photoshopa i sličnog. Kako su fotiću upravo i baterije otkazale poslušnost, moram ustanoviti je li se to dogodilo slučajno (u što sam uvjeren i želim vjerovati) ili se nešto drugo dogodilo. Iz navedenog razloga, svoj prilog odgađan kroz dva-tri dana dok se saberu i slegnu dojmovi te probavi pečenje s roštilja :lool

 

Da ipak to ne ispadne samo tako...eto vam jedna slika-mamilica:

mamilica.jpg

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam odusevljen izletom, a poglavito prizorom duplog Sveda preko mosta. Stvarno fantasticno. Ima li tko uspjelu fotku?

 

Premda si jos slazem dojmove, mogu takodjer vec sada reci - da je ovo bilo jedino sto sam radio u HR ovo ljeto, isplatilo bi se. Fenomenalan je dozivljaj napokon moci popricati (nakon godinu dana) s tako divnim ljudima te po prvi puta upoznati nove forumase!

 

Drempu sam zafrkavao, ali sam ga zato za iskupljenje otfural do doma.

Vediju kapa dolje za popis stanja putnickih vagona.

Ivacu zelim da mo sve prodje kak spada za 6 dana.

Zeusu hvala na brzom tecaju razlikovanja vagona na zagorskoj pruzi.

STIBu hvala na Osnovama ZG Novogradnje.

Skretnicaru i Bitter hvala * 1000 na dobroj porciji smijeha (ono glede onog od prije)

Pfaffu - eh, steta sto nisam imal olovku i papira kod sebe, majstor si bio i ostao

Neutralcu fala na pijaci i na izvijescu o stanju u HR skolstvu

Victoru zelim da mu je bar ona Makoza na Sv Iliji uspjela, jedini je stajao na dobroj lokaciji za tu fotku

2063-XXX - alal ga dobro ispece! I daj postaj ono s mosta, super je ispalo, ne znam samo tko se vise uplasio - ti ili SV?

Portosu poruka - pleskavice su bile bolje od leskovackih!

Jean - popil sam ti dve pive, mislim da si to ti donio, a ak nisi, hvala onome tko je prinio Bavariju

Reicheu hvala na ugodnom drustvu do ZG. Nadam se da sam ti malo omeksao osjecaje prema USA

Zal mi je da Stanleya nisam malo jace pritisnuo po pitanju boravka u tzv. Donjim krajevima bivse nam drzave, ima on jos materijala, 100%

 

Te naposlijetku - Stoku nisam dosta zafrkavao, nadoknadit cu ja to jednom drugom prilikom, a za sada samo jedno veliko hvala na organizaciji!

Link to comment
Share on other sites

Ha, evo mogu samo reći da je Zagorski dio ekipe sretno završio putovanje prvo u 21.00 u Budinšćini, a zatim u 22.00 u Zaboku i u 23.30 u Krapini.. :lool

 

Ko ono ima najdalje do kuće.. :lol:

 

 

Nego, ona slika trojca kaj viri iz Bt-a me neodoljivo podsjeća na onu s prvog roštilja, kad skoro ista postava ima onaj neki pogled.. :kul

 

 

I da Victore, da bar nismo pričali o ISO 800.. 8)

 

 

Onima, koji su doma i nestrpljivo iščekivajući putopis, nek im bu žal kaj nisu prisustvovali ovoj lijepoj manifestaciji..

Link to comment
Share on other sites

 

Dečki iz vlaka su se konačno disciplinirali :lool :

 

p7040020.jpg

 

tu sam kompoziciju dočekal na kolodvoru iz smjera čakovca :lol: očito sam zakasnil :kul

 

nazalost.jpg

 

 

 

ja sam vas tražil pod mostom za ludbreg i koprivnicu 8) još sam si mislil iti pogledati most po dravom ali me kiša zahvatila, to sam već napisal 8)

 

 

tak mi je sad žal :kul

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

 

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Link to comment
Share on other sites

Mda evo i mene doma tek sad, iako je moja posljednja (i prva aka alfa i omega :lool ) postaja bila Budinšćina. Fala svima na ugodnom društvu, nadam se da vam nije bilo pretraumatično kaj sam vas vodio na putovanje u nepoznato, bez plana i voznog reda. :lol: Osobno najvolim spontano šalabajzati svijetom pak sam i vama danas tako zasosio. :kul Ipak, zadovoljan sam današnjim danom.

 

Velebilježim se sa štovanjem. 8)

 

Molim, počnite se pripremati za IV. tradicionalni međunarodni roštilj Budinšćina 2010. koji će se za razliku od do sada zaista i održati u Budinšćini. 8)

 

EDIT: molim, updateajte temu Bikiii friškim fotografijama. Hvala. :kul

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

Onima, koji su doma i nestrpljivo iščekivajući putopis, nek im bu žal kaj nisu prisustvovali ovoj lijepoj manifestaciji..

 

A kaj ak su imali nekog glupog posla i nisu mogli a hteli su ići na "friški zrak"? Daj budite fletni i kipajte fotke na svetlo dana. Lijep pozdrav cijeloj ekipi.

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Link to comment
Share on other sites

Od mene samo par nepovezanih impresija. Bilo mi je lijepo pa sam bio lijen puno slikati :shock:

 

Mi Mediteranci smo, obzirom na geografsku dislociranost, morali ustati nešto ranije. "Kaufland" je još pospano drijemao...

 

Budinscina09-01.jpg

 

... a i Jean u 05:03 nije izgledao bitno bolje!

 

Budinscina09-02.jpg

 

Nakon posve neposebnog putovanja, stigli smo u niskom letu do Zaprešića 15' ranije od dogovorenog. I tu je sve drijemalo

 

http://s583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/Budinscina/?action=view&current=Budinscina09-03.flv

 

Jean i ćenifa (da ne trošim dvije slike)

 

Budinscina09-05.jpg

 

Budinscina09-06.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Stiglo nešto naroda: Stanley i 2063-XXX - potonji nažalost bez najavljenog zaprežnog tendera

 

Budinscina09-12.jpg

 

Kafa i ovisnost

 

Budinscina09-13.jpg

 

Onda smo u 07:27 ispratili teški putnički vlak s duplom zapregom u kojem su se navodno vozili i neki Forumaši

 

Budinscina09-19.jpg

 

http://s583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/Budinscina/?action=view&current=Budinscina09-20.flv

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Novi Marof

 

Budinscina09-44.jpg

 

Reiche06 i ćenifa (da ne trošim dvije slike)

 

Budinscina09-38.jpg

 

Stanley s civilne strane kolodvora (nas dvojica na putu prema krčmi)

 

Budinscina09-45.jpg

 

Zasjeda kod Sv. Ilije

 

http://s583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/Budinscina/?action=view&current=Budinscina09-50.flv

 

Željeznica i makovi (bok, Jura)

 

Budinscina09-51.jpg

 

Dogovor br. 2 kod Sv. Ilije (neuspjeli)

 

Budinscina09-52.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Na kraju smo završili pod mostom (oće to od neuredna života)

 

Budinscina09-67.jpg

 

Budinscina09-68.jpg

 

Napokon sam i osobno upoznao imenjaka - Rux i neutralac

 

Budinscina09-53.jpg

 

Naš vatropirac & glavni roštiljdžija

 

http://s583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/Budinscina/?action=view&current=Budinscina09-55.flv

 

2063-XXX i Portos su se dobro naznojili 'raneći nas

 

Budinscina09-58.jpg

 

Budinscina09-62.jpg

 

Al' je vrijedilo!

 

Budinscina09-59.jpg

 

I tako. Doma smo stigli bez problema s malom devijacijom trase kroz središte metropole!

 

Bilo mi je lijepo, upoznao sam osobno još neke 4rumaše i predlažem da doskora izmislimo neku izliku za slično Majmunovo negdje u Istri

 

Poseban pozdrav seabralu i Barneyu koji su bili u duhu s nama ter nam komunikacijskim sredstvima poželjeli dobru zabavu & dobar tek...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Nešto prije 8h stvari su već bile u AX-u, a ja sam prošetao do mesnice VD po friške pečenice kojih je 2 kg konzumirano na već spomenutom krkanju ispod mosta. Zagi 988 bio je točan i u 8.00h krenuli smo prema Budinšćini gdje smo, vozeći slalom između hodočasnika i biciklista, stigli u 9.00h. Ekipa je čekala samo nas dvojicu. Nakon kave sa Pfaffom i RuxRuxom u Cugu prije cuga zbog cuge krenuli smo do Podruta.

 

podrute

r01.jpg

 

Dok su 4 auta i njihove posade u kolodvoru Novi Marof čekale STIB-a i Mađarske kolege Ivog, Drempa, Viktor, Reiche, Zagi i ja dočekali smo njihov vlak par km prije kolodvora.

 

r02.jpg

 

r03.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Iduča sačekuša bila je malo ispred i na stajalištu Sv. Ilija

 

r04.jpg

 

dio panorame Varaždina

 

r05.jpg

 

stiže Macoza

 

r06.jpg

 

r07.jpg

 

i odlazi

 

r08.jpg

 

iz ovog vinograda desno od Macoze nastala je jedna od fotki Ante-Vz koja je izložena u Vž kolodvoru

 

r09.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...