Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Pruga Beograd-Bar kroz Bosnu(Objasnjeno uz fotografije)!

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 dulevoz

dulevoz
  • Članovi
  • 1,404 posts
  • Joined 09.09.2007.
  • LocationBeograd

Posted 13.05.2009. - 19:19

Barska pruga iz Srbije u Republiku i Bosnu, pa nazad:

Veliki spust na izlazu iz stanice Jablanica:

Posted Image

Brdo iznad 99-og tunela od Beograda, predstavlja drzavnu granicu, izmedju Srbije i Republike Srpske(Bosne):

Plavo-beli stubic desno pored pruge, spust od 17promila...
Posted Image

Tunel je duzine 125m, a vec ovu sliku sam slikao na teritoriji Republike Srpske:

Posted Image

Evo pogleda na isti tunel, gledano sa druge strane Jablanickog vijadukta:

Posted Image

Pogled na Jablanicki most:

Posted Image

Dalje, gledano prema Bosni, levo cuvarska kucica, maltene napustena:

Posted Image

Odmah iza krivine, cuveni tunel Goles

Jedan je od najduzih, nije najduzi, ali je bio najskuplji i ujedno najtezi za izgradnju. Ogromne kolicine vode su izlazile pod zemljom, dok to nije sanirano, radnici iz po zavrsetku smene, prevozili bi se drvenim balvanima, do izlaza. Eto kolika je kolicina vode bila.

Posted Image

Brdo iznad goleskog tunela predstavlja granicu izmedju Republike i Bosne, tako da se moze reci da barska pruga prolazi i kroz 4 zemlje (Srbija, Republ. Srpska, Bosna, (opet Srbija), pa na kraju Crna Gora.

Stanica Goles nalazi se neposredno po izlasku iz Goleskog tunela, nalazi se u Bosni. Pogled na planine, pravo u daljini, nalaze se u opet u Srbiji, a desno od stajalista je takodje Bosna:

Posted Image

Kroz prelepu Bosnu:

Posted Image

Posle par kilometara i par manjih tunela nailazi se na Strpce:

Posted Image

Jedna od najlepsih stanica na barskoj pruzi... Sa nje puca pogled na mesto Strpci i poznati bazen pored reke Uvac:

Posted Image

Reka Uvac predstavlja drugi deo drzavne granice Srbije i Bosne. Na ovoj slici moze se prosto objasniti, sumoviti greben desno od reke je u Srbiji(malo neobicno), a ovaj sa koga je slikano je strmina ispod stanice Strpci i nalazi se u Bosni:

Posted Image

Napustena stanicna zgrada, a ljudi ovde silaze uglavnom u sezoni i spustaju se do kupalista:

Posted Image

Na plavoj tabli: "Dobro dosli u BIH"

Posted Image

Drugi deo stanice je smesten u trokolosecnom tunelu:

Posted Image

Par tunela i krivudanja kroz Bosnu:

Posted Image

Nailazi se na cuveni Uvacki most(na slici je pogled sa pruge, u pravcu juga):

Posted Image

Uvacki most je jedan od najvecih, najduzih i najvisih:

Posted Image

Preko njega se ponovo ulazi u Srbiju:

Posted Image

Opet jedna cuvarska kucica, tacnije, brdo iznad ovog tunela je Granica:

Posted Image

Pogled unazad, dole kanjon Uvca, pravo st. Strpci, a levo na slici je teritorija Srbije:

Posted Image

Posted Image

Opet u Srbiji, pogled prema Priboju...

Posted Image

Verovatno sam dosta bio opsiran u objasnjavanju, sve detaljno, da bi i onaj ko nikada tuda nije prolazio, mogao da razume, ali skratio sam koliko je to bilo moguce...

Toliko od mene, o cesto postavljanom pitanju u vezi granica na Barskoj pruzi, pa se nadam da je sada dosta jasnije :mrgreen:

Pozdrav,
Dulevoz

#2 egérke

egérke
  • Članovi
  • 7,612 posts
  • Joined 08.06.2006.
  • LocationKvatrić

Posted 13.05.2009. - 22:44

Neka karta bi dobro došla...

#3 dnovakovic

dnovakovic
  • Članovi
  • 3,220 posts
  • Joined 24.11.2006.
  • LocationOsijek

Posted 14.05.2009. - 10:59

Evo jedna dobra karta ali na kojoj nažalost nisu ucrtane granice....

http://www.avijacija...es/image45.html

Pozdrav iz Osijeka !

#4 410 EXP

410 EXP
  • Članovi
  • 2,405 posts
  • Joined 18.05.2007.
  • Locationnegdje

Posted 14.05.2009. - 13:48

.............ali skratio sam koliko je to bilo moguce...

A zašto si skraćivao, fenomalne fotke kao i krajolik !!

Znači to je dio pruge Beograd -Bar !!??

Pa tu sam prolazio kao klinac 7, 8 razred.išli smo na ljetovanje u Ulcinj, sa kolom prek ferijalnog saveza Yuge !!

Jel imaš možda koji tehnički podatak o duljini mosta, visini...??

DAAAAJ joooš :wink:

...samo mokri snovi za pojedine...

#5 VICTOR

VICTOR
  • Članovi
  • 6,319 posts
  • Joined 20.04.2006.
  • LocationZagreb, Oranice

Posted 14.05.2009. - 16:39

Slažem se s 410 EXP... vjeruj, baš nitko se neće buniti ako fotki i teksta bude još više i više i više... :mrgreen:

Usput, tunel Goleš...koliko je točno dugačak? Svakako znam da nije dulji od 5 km....

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

#6 hubke

hubke
  • Članovi
  • 67 posts
  • Joined 02.06.2009.
  • LocationSarajevo

Posted 15.07.2013. - 12:44

Barska pruga iz Srbije u Republiku i Bosnu, pa nazad:

"kroz 4 zemlje (Srbija, Republ. Srpska, Bosna, (opet Srbija), pa na kraju Crna Gora."

Niti je RS nikad bila država niti ce ikada to biti. Jednom da se za sva vremena stavi tacka sto se toga tice bar na ovom forumu. Par puta sam nailazio na sl. konstatacije kao sto je ova.

Jos jednom da ponovim. Ne postoji tzv. "Republika Srpska". Postoji samo Bosna i Hercegovina koja je međunarodno priznata. Kako bi se vi osjecali kad vam neko kaze da je Dubrovacka republika ustvari država ili da je Sandzak država. 

Prestanite sa ovim provokacijama molim vas.

Posted Image

#7 egérke

egérke
  • Članovi
  • 7,612 posts
  • Joined 08.06.2006.
  • LocationKvatrić

Posted 16.07.2013. - 11:42

Niti je RS nikad bila država niti ce ikada to biti. Jednom da se za sva vremena stavi tacka sto se toga tice bar na ovom forumu. Par puta sam nailazio na sl. konstatacije kao sto je ova.

Jos jednom da ponovim. Ne postoji tzv. "Republika Srpska". Postoji samo Bosna i Hercegovina koja je međunarodno priznata. Kako bi se vi osjecali kad vam neko kaze da je Dubrovacka republika ustvari država ili da je Sandzak država. 

Prestanite sa ovim provokacijama molim vas.

Iako se s tobom slažem da RS nije država, niti bi to trebala biti, ovdje ipak moram spustiti loptu na zemlju. Naime, Dule je napisao "kroz 4 zemlje (Srbija, Republ. Srpska, Bosna, (opet Srbija), pa na kraju Crna Gora." Koje su tu točno 4 zemlje? Srbija i Crna Gora su sigurne, ali treća i četvrta nisu Republika Srpska i BiH, kako ti želiš sugerirati da je on napisao, jer pruga Beograd-Bar ne prolazi nijednim drugim dijelom BiH osim RS. Dakle, treća država je "Republika Srpska, BiH", otprilike kako bi netko napisao "Wisconsin, SAD". Četvrta država je ponovno Srbija, nakon povratka s teritorija BiH.

Iako je činjenica da se u Srbiji često govori kako se nešto dogodilo "na granici Srbije i RS" (a ne BiH), a čak sam na jednoj tečajnoj listi u Beogradu vidio da pored konvertibilne marke piše "Federacija BiH", kao da je RS nešto posebno, a ne tek dio BiH.

#8 miroslavfl

miroslavfl
  • Članovi
  • 342 posts
  • Joined 04.01.2007.
  • LocationOrlando,Florida

Posted 16.07.2013. - 14:01

Jedno skroz off topic pitanje:koje institucije Srpska ima koje su nezavisne od BiH?

Davno sam otisao iz Bosne a i ne pratim sta se desava pa ne znam te detalje..

Poslana slika

#9 hubke

hubke
  • Članovi
  • 67 posts
  • Joined 02.06.2009.
  • LocationSarajevo

Posted 16.07.2013. - 14:53

Jedno skroz off topic pitanje:koje institucije Srpska ima koje su nezavisne od BiH?

Davno sam otisao iz Bosne a i ne pratim sta se desava pa ne znam te detalje..

Evo ovdje sve pise. Ovo i za ostale vazi.

http://www.ccbh.ba/p...EGOVINE_bos.pdf

P.S.  Nemojte ovo shvatiti kao da hocu da se svadjam i sl. samo zelim da ispravim neke stvari koje su ocigledno pogresne.

svako dobro  :)

Posted Image

#10 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,547 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 19.07.2013. - 19:26

Time je ova diskusija o zemljama/državama završena! :prof

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users