Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

zeljeznice.net posjetilo preko 1 000 000 posjetitelja!

• Please log in to reply
72 replies to this topic

#61 egérke

egérke
  • Članovi
  • 7,612 posts
  • Joined 08.06.2006.
  • LocationKvatrić

Posted 12.01.2011. - 14:18

Općenito je nagli priljev novih članova u neku zajednicu koja ima ustanovljena pravila veliki šok i treba vremena da se ti članovi priviknu na uzuse koji vladaju u toj zajednici. Bolje mali stalni priljev, nego nagli veliki.
Ovo govorim čisto iz sociološkog ugla, kao odgovor na pitanje zašto bi nagli priljev članova bio loš. Ako nije kontroliran, to može biti loše i donijeti neugodnosti. Ne kažem da će to nužno i ovdje biti slučaj, jer se ovdje troublemakeri promptno udalje.

#62 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 12.01.2011. - 14:42

Općenito je nagli priljev novih članova u neku zajednicu koja ima ustanovljena pravila veliki šok i treba vremena da se ti članovi priviknu na uzuse koji vladaju u toj zajednici. Bolje mali stalni priljev, nego nagli veliki.
Ovo govorim čisto iz sociološkog ugla, kao odgovor na pitanje zašto bi nagli priljev članova bio loš. Ako nije kontroliran, to može biti loše i donijeti neugodnosti. Ne kažem da će to nužno i ovdje biti slučaj, jer se ovdje troublemakeri promptno udalje.

Da, to stoji, ali samo u slučaju ako novi članovi nemaju apsolutno nikakvog pojma o toj zajednici. Ovo su sve ljudi koji godinama čitaju forum i znaju sve što i kako, samo se nisu iz njima poznatog razloga htjeli učlaniti, tako da ne vidim uopće kakvog problema može biti.
Druga bi stvar bila da je forum bio cijelo vrijeme zatvoren i da se odjednom pojavilo sto novih članova.

#63 inflameswetrust

inflameswetrust
  • Članovi
  • 3,315 posts
  • Joined 28.02.2009.
  • LocationPožega

Posted 12.01.2011. - 22:59

Lijep je priljev, a još bi ljepše bilo kada bi mnogi ti članovi i napisali ponešto, siguran sam da svako ima kakvu zanimljivu informaciju, iskustvo, sliku ili priču! :D
Istina je da je ugodno ovdje družiti se sa ekipom koja je konstantna i poznata, no osvježenje dobro dođe!
Sad, kako potaknuti čitače da postanu i pisači, jer koliko vidim velika većina pridošlica nije napisala ništa ili skoro ništa? (ne kažem da treba srljati i nabit gomilu postova kao npr ja u svojim početcima :hm)
Posted Image

Moje fotografije.

#64 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 13.01.2011. - 07:32

Sad, kako potaknuti čitače da postanu i pisači, jer koliko vidim velika većina pridošlica nije napisala ništa ili skoro ništa?

Doći će to s vremenom .... kao što je Renato na prehodnoj stranici napisao, sad kad su se registrirali, stvorili su prvi preduvjet da i dalje aktivno budu s nama.
A ja ih nikako ne bih nazvao pridošlicama .... svi su oni manje-više i ranije pratili forum i na malo drukčiji način bili članovi ovog foruma. :(

#65 Stanley

Stanley
  • Moderatori
  • 16,623 posts
  • Joined 24.08.2006.
  • LocationZagreb

Posted 13.01.2011. - 10:43

Sad, kako potaknuti čitače da postanu i pisači, jer koliko vidim velika većina pridošlica nije napisala ništa ili skoro ništa?

Doći će to s vremenom .... kao što je Renato na prehodnoj stranici napisao, sad kad su se registrirali, stvorili su prvi preduvjet da i dalje aktivno budu s nama.
A ja ih nikako ne bih nazvao pridošlicama .... svi su oni manje-više i ranije pratili forum i na malo drukčiji način bili članovi ovog foruma. :D

Je, nekom treba više i nekom manje vremena.
I ja sam nekoliko mjeseci zujao po forumu izdaleka, dok nisam napisao prvi post. Otada ne prestajem brbljati. :)
Serija 05 je zakon!

#66 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,662 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 13.01.2011. - 19:12

I na DSO se ljudi pitaju zaüto se neke teme više ne mogu čitati bez registracije.
Pokušao sam objasniti najbitinije.
http://www.drehschei....php?30,5196808

#67 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 13.01.2011. - 21:51

STIB ajde molim te složi tu obavijest za korisnike na njemačkom pa je stavim gore na naslovnicu, ali malo detaljnije, npr. da se moraj registrirati sa svojom .de ili .at email domenom i predstaviti u podforumu Članovi. Moj njemački je malo zahrđao. :--)

#68 zgembo

zgembo
  • Članovi
  • 2 posts
  • Joined 14.01.2011.

Posted 14.01.2011. - 13:09

A ja ih nikako ne bih nazvao pridošlicama .... svi su oni manje-više i ranije pratili forum i na malo drukčiji način bili članovi ovog foruma. :--)

Ja bih se slozio s tobom, evo ja sam jedan primjer na forumu sam ima sigurno 2-3 godine, ali se nikad nisam registrovao, jer sam cisto posjetilac i citac foruma...
Nisam bas od prevelike koristi, ali me itekako zanimaju stvari pogotovo tema Uskotracne zeljeznice (pogotovo Zeljeznička stanica - kolodvor uskog kolosijeka u Sarajevu) jer toliko ima toga za vidjeti i procitati i sva cast momcima posebno milanu_s koji pise/u o tome :lool

#69 inflameswetrust

inflameswetrust
  • Članovi
  • 3,315 posts
  • Joined 28.02.2009.
  • LocationPožega

Posted 14.01.2011. - 16:09

Ja bih se slozio s tobom, evo ja sam jedan primjer na forumu sam ima sigurno 2-3 godine, ali se nikad nisam registrovao, jer sam cisto posjetilac i citac foruma...

Pod "pridošlice" nisam mislio da su novoregistrirani korisnici prvi put ovdje, već prvi put registrirani, ispričavam se ako me se krivo shvatilo :--) apsolutno sam za nove ljude, i nadam se iskreno da ćemo dobiti nova saznanja i zanimljivosti, :lool

Rado bih također vidio više ljudi iz manjih ili zabačenijih mjesta kao što je moj požeški kraj, jer meni su to željeznički najzanimljivija područja!!! :(
Posted Image

Moje fotografije.

#70 spqr5

spqr5
  • Članovi
  • 5 posts
  • Joined 11.05.2010.

Posted 14.01.2011. - 19:10

Pozdav svim članovima i korisnicima foruma. Forum je vrlo zanimljiv i pratim ga duže vreme. Nisam postovao jer smatram da za sada ne mogu doprineti kvalitetnoj raspravi. Nova pravila su mi onemogućila da pratim najzanimljiviji deo foruma, no ovaj post verujem to rešava, iako ne vidim svrhu takvog postupanja.

Po meni, veći problem je što eventualni novi korisnici ne mogu ni videti kakvih sve zanimljivih tema ima na forumu, pa se, samim tim, neće ni registrovati. Zbog toga, nova pravila gube svaku svrhu, jer će odbiti nove (stvarno nove) članove i korisnike.

#71 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 14.01.2011. - 19:59

Po meni, veći problem je što eventualni novi korisnici ne mogu ni videti kakvih sve zanimljivih tema ima na forumu, pa se, samim tim, neće ni registrovati. Zbog toga, nova pravila gube svaku svrhu, jer će odbiti nove (stvarno nove) članove i korisnike.

Ako ih odbije cca 330 000 poruka i cca 2900 članova, onda je to isključivo njihov gubitak.

Do ove odluke je nažalost došlo zbog višegodišnje zloporabe upravo ovog modela, gdje je svima bilo sve vidljivo.

#72 Medo

Medo
  • Članovi
  • 2,028 posts
  • Joined 29.03.2010.
  • LocationAdelaide - South Australia

Posted 14.01.2011. - 20:52

:wink:

Većina foruma, za koje ja znam, ima dio foruma otvoren isključivo za svoje članove ali to je obično dovoljno specifičan dio dok je najveći dio pristupačan svima – članovima i nečlanovima. Vjerojatno pate od neke vrste zlorabe (neznam na što se ovdje misli pod time jer ne pratim sve dijelove). Smeta me pomalo rečenica – blago prevedena; poljubi ili ostavi.
Osobno, godinama sam pratio ovaj forum i onda se tek prošle godine učlanio (čestitke za godišnjicu primam). Dal’ bih se učlanio da sam imao restriktivan pristup meni interesantnim djelovima... vjerojatno, kažem vjerojatno nebih jer nebih znao točno što dobijam ali ovo je sad gotovo akademsko pitanje jer sam član (mada se sad moram logirati). Ovaj forum možda ima tu kvalitetu koja će takvu odluku izdržati i s tom kvalitetom privuči nove članove bez stvarnog uvida u većinski sadržaj ali vremenom to može postati zamka ukoliko ta kvaliteta ne ostane konstanta jer većina „zatvorenih“ društava vremenom počinju oboljevati od sindroma - ustajali zrak. Nadam se i želim da ovu zajednicu ne stigne ta sudbina jer bi bila šteta da desetine tisuća vrijednih priloga ostane na raspologanju samo „maloj“ grupi ljudi ili povijesti. Što predlažem (?)– vidjeti kako ovo ide, recimo godinu dana i onda oni koji odlučuju neka razmisle kojim putem dalje. Ako je ovo već negdje rečeno, ispričavam se jer ne čitam sve rubrike.

Medo

P.S. Molim da se riječ „zatvoreno“ ne uzima suviše bukvalno.

#73 brzi

brzi
  • Članovi
  • 20 posts
  • Joined 05.03.2008.

Posted 10.06.2011. - 18:32

to da je milja ljudi posjetila forum znači da se i ima šta i iščitat ovdje..

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users