Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

zeljeznice.net posjetilo preko 1 000 000 posjetitelja!

• Please log in to reply
72 replies to this topic

#41 Stanley

Stanley
  • Moderatori
  • 16,622 posts
  • Joined 24.08.2006.
  • LocationZagreb

Posted 19.05.2009. - 14:43

Prvi put sam za ovu stranicu čuo na nekom portalu (možda Internet monitor, ne znam), svratio i otkrio forum. Neću to nikada zaboraviti, na forumu su bile 3 (slovima: tri) teme. Mislim da sam se tad i prijavio na forum, ne sjećam se dobro. Nisam više navraćao, mislio sam da je sve, kao i mnoge druge dobre ideje, jednostavno propalo. Kako li sam samo bio u krivu!
(zvuk koji čujete je moje posipanje pepelom)
Zaslužene čestitke svima, ponosan sam da sam član ovakvog foruma!
p.s. pod "ovakvog" prvenstveno mislim pristojnog foruma - nigdje drugo na ovim žalosnim prostorima nema takvog foruma cijepljenog od politike i dnevnih prepucavanja, samo skupina pametnih ljudi koji dijele znanje, sjećanja, ideje i ljubav prema željeznici. :wink:

Potpisujem gotovo sve što si napisao.
Vjerojatno si otkrio Forum davno prije vlastite registracije. Ja sam se registrirao ravno godinu dana prije tebe (kolovoz 2006.) i na njemu je već bila prava raskoš od tema.
No, to u ovom trenutku nije uopće važno.
Mislim da čestitke idu prije svega Antonu, koji je cijelu stvar pokrenuo (o vlastitom trošku!) i okupio oko sebe doslovce zadivljujuće mnoštvo railfanova. Ne zaboravljam prvi susret s njim, bilo je to početkom ljeta 2007. kada smo se Portos i ja vraćali s prvog zajedničkog putovanja u Vojvodinu. Sastali smo se s guzdom na vinkovačkom kolodvoru (a gdje bi drugdje?) i do sita se napričali.
Anton je bio znatiželjan što nas je privuklo na Forum. Stekao sam dojam, a imam ga i danas, da se guzda u početku nadao okupiti desetak-dvadeset željezničkih entuzijasta, ali je nehotice stvorio ''neman'' s mnogo stotina glava. :kul
Osobno sam iznimno zadovoljan što mogu u ovom cyber prostoru izraziti svoju strast prema željeznici, a da me nitko ne gleda kao da sam sišao s uma. :D
Serija 05 je zakon!

#42 Mili

Mili
  • Članovi
  • 2,486 posts
  • Joined 09.11.2007.
  • LocationNova Gradiška

Posted 19.05.2009. - 17:22

Prvi put sam za ovu stranicu čuo na nekom portalu (možda Internet monitor, ne znam), svratio i otkrio forum. Neću to nikada zaboraviti, na forumu su bile 3 (slovima: tri) teme. Mislim da sam se tad i prijavio na forum, ne sjećam se dobro.

Teško. Piše kako si prijavljen 2007, a forum je krenuo 2005, ako se ne varam. :--) Do 2007 je već bilo brdo tema :--)
Osim, ako te nisu banirali u međuvremenu, ili se nekako datum registracije pobrkao. Ili si možda koju godinu samo čitao forum (kao i ja), pa onda se tek prijavio. Što možda i nekima drugima ne bi bila loša strategija, jer tad već postanu jasna koliko/toliko pravila foruma, te nema bana već zbog prvih neodgovarajućih postova (iako konstruktivne kritike novim članovima itekako pomažu, koliko znam iz vlastitog iskustva). :--)

Zaslužene čestitke svima, ponosan sam da sam član ovakvog foruma!
p.s. pod "ovakvog" prvenstveno mislim pristojnog foruma - nigdje drugo na ovim žalosnim prostorima nema takvog foruma cijepljenog od politike i dnevnih prepucavanja, samo skupina pametnih ljudi koji dijele znanje, sjećanja, ideje i ljubav prema željeznici. :wink:

Potpisujem gotovo sve što si napisao.

Vjerojatno si otkrio Forum davno prije vlastite registracije. Ja sam se registrirao ravno godinu dana prije tebe (kolovoz 2006.) i na njemu je već bila prava raskoš od tema.
No, to u ovom trenutku nije uopće važno.
Mislim da čestitke idu prije svega Antonu, koji je cijelu stvar pokrenuo (o vlastitom trošku!) i okupio oko sebe doslovce zadivljujuće mnoštvo railfanova. Ne zaboravljam prvi susret s njim, bilo je to početkom ljeta 2007. kada smo se Portos i ja vraćali s prvog zajedničkog putovanja u Vojvodinu. Sastali smo se s guzdom na vinkovačkom kolodvoru (a gdje bi drugdje?) i do sita se napričali.
Anton je bio znatiželjan što nas je privuklo na Forum. Stekao sam dojam, a imam ga i danas, da se guzda u početku nadao okupiti desetak-dvadeset željezničkih entuzijasta, ali je nehotice stvorio ''neman'' s mnogo stotina glava. :kul
Osobno sam iznimno zadovoljan što mogu u ovom cyber prostoru izraziti svoju strast prema željeznici, a da me nitko ne gleda kao da sam sišao s uma. :kul

I ja pod-potpisujem. Ovo s politikom je stvarno točno, žalosno za druge forume, ali odlično za ovaj. Bilo je već političkih upadica i političkih provokacija, no sve se to sredilo, uglavnom zahvaljujući vrijednim i kvalitetnim administratorima i moderatorima. Velike čestitike svim administratorima, moderatorima i naravno "gazdi" Antonu.

Kad smo već kod mase ljudi, na početku sam reklamirao stranicu, misleći isto, kako će doći samo nekoliko ljudi na drugim forumima i wikipediji. No ispostavilo se, kako je došlo do masovne reklame "prijatelj-prijatelju, ovaj dvjema, ovaj drugima" i tako je lavina bila krenula. Usporedimo li s drugim forumima slične tematike, još uvijek je moje osobno mišljenje, kako je ovaj zapravo najkvalitetniji. Citati u novinama su pisani odavde, "krađa" fotki se dešavala i bilo je svašta. To je ustvari kompliment o kvaliteti.

A, i neki političari su pravili prezentacije o nekim željezničkim sustavima, u kojima sam prepoznao formulacije vlastitih riječi iz postova?! To već govori i o kvantitativnoj kvaliteti.

I nemojmo zaboraviti, ipak se vidi, kako puno ljudi ima interesa prema željeznici, a budimo realni, teško je i postojalo nešto prije ovoga foruma. On je ustvari pokrenuo puno stvari, privlačeći i ljude iz struke, koji čitaju i želje korisnika, te su neke stvari ispravno napravljene od početka, jer se čuje, barem donekle i uvažava, "glas" običnog railfana i konstruktivni dijalog se razvio.
Povremene provokacije zanemarimo i budućnost je sigurna. :D

#43 Stanley

Stanley
  • Moderatori
  • 16,622 posts
  • Joined 24.08.2006.
  • LocationZagreb

Posted 19.05.2009. - 18:13

Moj uvaženi forumaški drug je nešto pomiješao u citiranju, pa pozivam admine da to isprave.
Ne da mi jako smeta, ali šteta je da ovako lijepi post ostane zbrkan.
Nakon što to obavite, ovaj moj post možete obrisati.
P.S. Odite vrit i vi i vaših deset minuta za editiranje. 8)

#44 Pfaff

Pfaff
  • Članovi
  • 16,606 posts
  • Joined 13.06.2007.
  • LocationRijeka

Posted 19.05.2009. - 19:36

P.S. Odite vrit i vi i vaših deset minuta za editiranje. 8)

Aha, i Ti si dakle primijetio da je onih 24 sata nekako ušlo u se, pače šćućurilo se 8)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

#45 duma

duma
  • Članovi
  • 445 posts
  • Joined 07.03.2008.

Posted 20.05.2009. - 10:04

slucajno sam otkrio zeljeznice.net trazeci objasnjenje numeracija i fotke crne 4ero kotacne nemami koja je jednog ljeta projurila pored nas (koji smo vozili cestom) po pruzi izmedju zvecaja i karlovca..... frend mi nije vjerovao da sam vidio auto koji se vozi po pruzi sam trebao fotke za potkrijepiti svoje tvrdnje :kul u to doba je anton tek sastavljao sadrzaje na zeljeznice.net, u meni se ponovo probudila ljubav prema zeljeznici koja je pocela otprilike kad sam prohodao, sati i sati zurenja u vlakove na glavnom, voznje na THE mjestu iza vozaca u bikovima na 12ici... zaraza od malih nogu :D

forum sam "zvakao" odavno malo po malo i trebalo mi je vremena da se registriram, mislim da je "okidac-tema" bila otpis 153 lokomotive

u svakom slucaju cestitke i zahvala svima koji su ulozili svoje vrijeme, trud, znanje i novac, najveca pohvala sto politika nije sastavni dio foruma i nadam se da ce tako ostati i dalje :wink:

Chuck Norris vozi elektru bez žice. :mrgreen:

#46 egérke

egérke
  • Članovi
  • 7,612 posts
  • Joined 08.06.2006.
  • LocationKvatrić

Posted 20.05.2009. - 11:39

Ja sam do Željeznica.net došel preko stranica HŽ-a. :kul

Ali sam već prije posjećival Railfaneurope (za koji ne znam kak sam ga našel), pa sam bil upoznat s imenima poput Toma Bačić, Renato Cazin, Frank Válóczy...

#47 Pfaff

Pfaff
  • Članovi
  • 16,606 posts
  • Joined 13.06.2007.
  • LocationRijeka

Posted 20.05.2009. - 11:49

Eto, a meni je za sve skupa rekao kobler... :kul

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

#48 josip

josip
  • Članovi
  • 5,723 posts
  • Joined 17.11.2008.
  • LocationVelika Gorica

Posted 20.05.2009. - 19:17

ja sam došao do foruma tak da sam na pretraživanju slika upisival Hž, pa sam videl neke loksice, pa sma upisal njihove numeracije i tako sam preko slika došao do foruma

#49 ruxrux

ruxrux
  • Članovi
  • 2,428 posts
  • Joined 15.02.2007.
  • LocationSan Jose, Kalifornija

Posted 20.05.2009. - 21:13

Ja sam na Yahoo-u trazio podatke o pokojnoj mirogojskog pruzi i nasao nas Forum!

#50 ZlayoZg

ZlayoZg
  • Moderatori
  • 6,153 posts
  • Joined 06.06.2008.
  • LocationPruga ZG Resnik-ZG Žitnjak

Posted 20.05.2009. - 21:15

Ja sam tražio po netu nekakve simulacije vožnje vlaka,upisao u Google "simulacija vožnje vlaka",došao do ovog foruma i vidio podforum "Simulacije" za koji je trebala registracija za pristup,registrirao se i to je to. :wink: :|

#51 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 21.05.2009. - 04:47

Nije loše podsjetiti se i na naše komentare od prije dvije godine u temi: "Kak ste se, kvragu, navukli na Forum?" :|
http://www.zeljeznic...opic.php?t=5012

#52 Vlado

Vlado
  • Članovi
  • 1,371 posts
  • Joined 29.12.2007.
  • LocationGodinjak

Posted 21.05.2009. - 10:55

Posto se rasprava nastavila oko toga kako smo dosli do ovoga foruma mozda da i ja napisem koju :kul3
Vec sam pisao zasto volim zeljeznicu pa cu samo o tome zasto sam ostao na forumu:
Nemam pojma sto sam trazio i dosao ovdje (u pocetku samo kao promatrac) ali za aktivnije sudjelovanje na forumu je kriv jedan dogadjaj. Ljeta gospodnjeg 2007. mi se oglasio TV, poput vece petarde. Tada sam shvatio da sam ostao bez "omiljene" kucne posasti. No, tu je bio zeljeznice.net forum koji mi je pruzao utjehu i tako zamijenio TV. Registracija je uslijedila tek 29.12.2007. a prvi post su bile fotografije Asee i Brene koje su bile snimljene koji dan prije ili tocnije na moj rodjendan. Nedavno sam kupio novi TV (nakon gotovo 2 godine) ali ga gotovo ne gledam. Draze mi je slobodno vrijeme provesti uz dobro drustvo na forumu i u 3D modeliranju, vlakova naravno :kul

#53 Vice

Vice
  • Moderatori
  • 3,563 posts
  • Joined 05.08.2007.
  • LocationPožega

Posted 09.01.2011. - 19:37

Nije loše podsjetiti se i na naše komentare od prije dvije godine u temi: "Kak ste se, kvragu, navukli na Forum?" :roll:
http://www.zeljeznic...opic.php?t=5012

Dižem malo temu iz mrtvih, no izgleda da nam je forum u zadnjih par dana doživio ekspanziju novih korisnika, njih 12 u kratko vrimena :evil:

Postajemo sve popularniji :roll:

#54 Zeus

Zeus
  • Moderatori
  • 7,241 posts
  • Joined 04.02.2008.
  • LocationVeliko Trgovišće

Posted 09.01.2011. - 19:59

Dižem malo temu iz mrtvih, no izgleda da nam je forum u zadnjih par dana doživio ekspanziju novih korisnika, njih 12 u kratko vrimena :evil:

Imaju i više nego opravdan razlog za to.

NOVO od 06.01.2011:

Podforumi za koje je potrebna registracija i barem jedan post na forumu:
- Lokomotive
- Motorni vlakovi
- Vagoni
- Infrastruktura
- Priče iz prošlosti
- Modelarstvo
- Uskotračne željeznice
- Literatura

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin:  :grin:  :grin:

#55 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 09.01.2011. - 21:52

Malo više, cca 50tak, za sada, jer broj stalno raste.

Ovo je već realnije stanje, 400 registriranih korisnika u 24 sata. :evil:

Posted Image

Uploaded with ImageShack.us

#56 pikoc89

pikoc89
  • Članovi
  • 2,126 posts
  • Joined 06.01.2007.
  • LocationZagreb, Hrvatska

Posted 11.01.2011. - 22:37

E sad, jel to dobro ili lose sto smo dobili brdo novih clanova? :ne zna:
Down around the corner, half a mile from here

#57 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 11.01.2011. - 22:41

E sad, jel to dobro ili lose sto smo dobili brdo novih clanova? :ne zna:

Zašto bi bilo loše?

#58 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,679 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationDonja Bistra, Croatia

Posted 12.01.2011. - 10:02

E sad, jel to dobro ili lose sto smo dobili brdo novih clanova? :)

Svi oni koji su do sada neprijavljeno citali forum nisu nikada mogli nista napisati. Posto sada moraju biti prijavljeni, velika je sansa da ce se ukljuciti i u neku raspravu. Ne vidim kako bi to bilo lose....

#59 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,662 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 12.01.2011. - 11:28

Svi oni koji su do sada neprijavljeno citali forum nisu nikada mogli nista napisati. Posto sada moraju biti prijavljeni, velika je sansa da ce se ukljuciti i u neku raspravu. Ne vidim kako bi to bilo lose....

Nije loše, naravno.
Jedini problem je što dobar dio novih najprije postavlja pitanja na koja je već odgovoreno ili koja su detaljno obrađena u nekim temama koje se ne potrude/ne mogu pronaći, pa onda ima posla za moderatore/administratore oko spajanja tema.

#60 Vice

Vice
  • Moderatori
  • 3,563 posts
  • Joined 05.08.2007.
  • LocationPožega

Posted 12.01.2011. - 11:37

Nije loše, naravno.
Jedini problem je što dobar dio novih najprije postavlja pitanja na koja je već odgovoreno ili koja su detaljno obrađena u nekim temama koje se ne potrude/ne mogu pronaći, pa onda ima posla za moderatore/administratore oko spajanja tema.

Ljudi zaboravljaju na Tražilice i na FAQ-ove.
No zna se dogodit da je odgovor na neko pitanje u sasvim drugoj temi.
No oni koji se već duže vrime muvaju po forumu bez registracije mogu već otprilike i znati di se šta nalazi.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users