Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Nova internet stranica ZET-a

• Please log in to reply
351 replies to this topic

#341 Ivan_T-101

Ivan_T-101
  • Članovi
  • 7,033 posts
  • Joined 24.05.2005.
  • LocationZagreb

Posted 18.08.2017. - 22:05

lol... 

Bezveze je stranica, sve mi je i na mobitelu manje pregledno. Ne koristim više prvu generaciju smartphonea da mi treba sve pojednostaviti (a zapravo i na starom iphoneu 3 mi je zadnja stranica bila tak-tak, bez problema, iako mi je stari pregled s tablicama i dalje najdraži i volio bih da ne treba stalno skidat pdf nego da je html tablica prvi pregled, a pojedini polazak dodatna opcija), ugl pogotovo ne trebam dumb-down u desktop verziji...

Veliko je pogoršanje da treba mobitelom unedogled scrollati za polaske u smjeru B, iritantno.

Uglavnom sve je nepreglednije (preveliko) i kao da je rađeno za slabovidne, jedini zanimljivi dodatak je e-ispričnica, rofl. Od engleskog i dalje ni e na početnim pregledima (osim kad si već recimo 4-5 koraka doklikao do nečega), ne razumijem više ni gdje im je recimo sad cjenik, uopće nije isprva razumljivo gdje bi trebala biti uspinjača (zašto je sve pod "usluge"? to zvuči kao dodatne usluge na stranicama nekog hotela ili restorana, svi ostali prijevoznici u Hr imaju linkove prema linijama tj. osnovnoj djelatnosti na linkovima poput linije, polasci, vozni red itd.)...

Dakle ništa pametno i nikakav napredak, jedino je velika tipka na vozne redove intuitivna (dok je sve ostalo gore), ali opet se gubi vrijeme na klikanje tramvaji/autobusi>dnevni, većina prijevoznika noćne ima kao zasebnu kategoriju da ne opterećuje pregled regularne mreže i to funkcionira, ali ZET je pametniji (pa je otišao i "korak dalje" pa ih sve pobrljao na karti).

#342 Ivan_T-101

Ivan_T-101
  • Članovi
  • 7,033 posts
  • Joined 24.05.2005.
  • LocationZagreb

Posted 18.08.2017. - 22:22

Aha, cjenik je kad scrollaš do kraja početne stranice, ali ne pod "usluge" ili nekom drugom stavkom na gornjem drop-down meniju... Ma jako dobro.

A pozadina za cjenik je elegantna skica prastarog O305G još u starijoj verziji VÖV-Front, dok bilo kojih već 8 godina nema u Zg, haha. 'Ajd dobro, meni to izgleda kul samo ne znam zašto podsjetit potencijalnog putnika da će mu možda doći nešto zastarjelo (iako ovog konkretnog odavno nema).

Uglavnom sve skupa besmisleno. :)

#343 tram4

tram4
  • Moderatori
  • 11,021 posts
  • Joined 31.10.2007.
  • LocationZagreb

Posted 18.08.2017. - 22:48

Ja ne dijelim s Ivanom toliko razočaranje, dapače. Ionako se ni ne može očekivati ništa revolucionarno sa novim vizualnim identitetom, dakle nikakav kvalitativni pomak nije učinjen. Doslovno su iste stvari na ovoj stranici kao i na prošloj (osim krivo označenih tramvajskih linija) samo u drugom rasporedu i s drugim grafičkim oblikovanjem. 

Meni je i ova verzija sasvim intuitivna, ne znam zašto bi cijene i trebale biti odmah na "dohvat ruke". Po meni je sve sasvim pregledno i jasno, a stranica je atraktivnija, preglednija i modernija. I ono što mi se sviđa, definitivno je korak naprijed u brendiranju, ovi piktogrami i simboli tramvaja, autobusa koji se pojavljuju i kao dio vizualnog identiteta. To je falilo prije.

Po meni treba raditi na sadržaju, što je bitnije. Ovo je samo kozmetička promjena, iako naravno i o tome treba voditi računa i s tog aspekta je ovo ok. Mobilnu verziju nisam još isprobao, stara je bila loša i gnjavaža jer se sve trebalo zumirati i tek se tamo gubilo vrijeme.

Noćne linije su oduvijek bile tu gdje su i sad, ne vidim što je tu nejasno. Naravno, loša je i nepregledna ova karta linija na koju su ubacili bezveze i noćne linije, no to nije novost koja je od sad. To su napravili lani ili preklani.

#344 Ivan_T-101

Ivan_T-101
  • Članovi
  • 7,033 posts
  • Joined 24.05.2005.
  • LocationZagreb

Posted 18.08.2017. - 22:51

Na staroj je trebalo zumirati ali najveći problem je bilo to da su uveli pop-up holdingove reklame za odvoz smeća i slično, ali ne znam kako bi drugačije uveo na ekran duži popis nego da treba malo zumirati (no zato kažem da je tablica kao prva opcija bolja)... No sad treba bez orijentacije scrollati do mile volje jer se ne može od-zumirati a jako je veliko prikazano, za jače linije na ekranu je nekad i manje od 1 h polazaka po ekranu.

I ja se slažem za piktograme, već sam rekao, ali ne može se na to svest stranica. Cjenik nije bitan? Uglavnom pokušava izgledat moderno ali osim par stvari na kojima je ostala na istom, manje je funkcionalna i bezvezna, nije poanta da bude samo lijepo. Treba uvoditi još funkcija na stranici, treba uvesti engleski itd, ali ovoliko redizajna je bilo nepotrebno za relativno novu stranicu koju se lako moglo manje izmijeniti i puno više prilagoditi stvarnim potrebama.

#345 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,662 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 19.08.2017. - 09:14

Ispravljena je tablica tramvajskih linija.

#346 NT 2200

NT 2200
  • Članovi
  • 7,227 posts
  • Joined 19.11.2006.
  • LocationZürich-Höngg

Posted 19.08.2017. - 19:57

Da web stranica javnog prijevoza grada koji je navodno najbolja turisticka destinacija u Europi (da mi je znati po kojim kriterijima) nema englesku verziju je stvarno sramotno...

aym6c2.jpg23tm7mg.jpg

Galerija mojih fotografija: http://www.zeljeznic...00-fotografije/

Moj Youtube-kanal: https://www.youtube....39Idty0Ah9-2OSg

#347 Igor 2110

Igor 2110
  • Članovi
  • 1,326 posts
  • Joined 31.10.2013.
  • LocationZagreb

Posted 19.08.2017. - 23:33

Ko jos vidio imat englesku verziju :P kaj nisu oni izasli iz eu hehe... Mi smo ipak napredniji ;)

#348 Garfield

Garfield
  • Članovi
  • 1,912 posts
  • Joined 13.06.2009.
  • LocationDugo Selo

Posted 11.02.2018. - 16:00

Osvanula je verzija ZET-ove stranice na engleskom!

Quod licet Iovi, non licet bovi.

#349 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 11.02.2018. - 19:11

Osvanula je verzija ZET-ove stranice na engleskom!

Super ! Neki put ZET zaista zna neočekivano i ugodno iznenaditi :grin:

#350 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,662 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 11.02.2018. - 21:46

U engleskoj verziji postoje 143 niskopodna tramvaja a u hrvatskoj verziji samo 142. Koji je to "samo za Engleze" tramvaj?6941bce844e2d48f7e3f025c5f25ad4e.jpg Pozdrav iz Zagreba

#351 Ivan_T-101

Ivan_T-101
  • Članovi
  • 7,033 posts
  • Joined 24.05.2005.
  • LocationZagreb

Posted 12.02.2018. - 01:05

Zabavno kako je fraza "za prijevoz" prevođena stalno nespretnom frazom "for transporting".

A prosjek godina autobusa čudesno "stoji" na 8 već tri godine zaredom od kupovine plinskih mini kantica, iako je i tad bio bliže 9-10 pošto je zadnja velika nabavka bila stara već 6 godina i otad je kupljeno samo 19 novih...  :mrgreen:

#352 mcm

mcm
  • Članovi
  • 836 posts
  • Joined 13.04.2007.
  • LocationZagreb

Posted 04.10.2018. - 15:30

mali OT na temu GPS pozicije tramvaja i ZET-ovih isprika...

HŽPP je ipak napravio korak naprijed...

HŽPP PlanerLike Page

[GPS POZICIJE VLAKOVA] U novoj verziji aplikacije će po prvi put u nekom mobilnom softveru na području Republike Hrvatske biti implementirana značajka praćenja GPS pozicije vlakova. To znači da ćete moći u bilo kojem trenutku saznati gdje se vlak točno nalazi ukoliko posjeduje dostupan GPS signal te za koliko dolazi na stajalište u blizini kojeg se nalazite. Ponosan na sebe što sam uspio izgraditi algoritam za praćenje i ažuriranje pozicije vlakova u aplikaciji. Ova značajka će značajno unaprijediti korisničko iskustvo vožnje željeznicom zbog toga jer će putnici moći pravovremeno planirati odlazak na stajalište. Posebno je to važno u zimskim mjesecima dok su temperature niske i ukoliko stajalište ne posjeduje grijanu čekaonicu.

izvor: link

optika

HAIL TMK 900

MERCEDES AMG PETRONAS F1 TEAM

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users