Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Od Ravnice pa do krsa, preko vrhova, i tako sve do mora.....

• Please log in to reply
299 replies to this topic

#241 dulevoz

dulevoz
  • Članovi
  • 1,404 posts
  • Joined 09.09.2007.
  • LocationBeograd

Posted 29.06.2009. - 08:58

Vmax na ovoj deonici je 85km/h, u galeriji sam sacekao jedan teretni, koji je prosisao dobrih 80km/h, sto nije bilo ni malo svejedno:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Ovako je bilo i meni i foticu posle prolaska ove grdosije :lool

Posted Image

Pozdrav,
Dulevoz

#242 VICTOR

VICTOR
  • Članovi
  • 6,314 posts
  • Joined 20.04.2006.
  • LocationZagreb, Oranice

Posted 29.06.2009. - 09:51

Eh...Gostun...na jednoj od želejzničkih karata bilo je naznačeno da se stanica (kolodvor) nalazi unutar tunela (baš ucrtano usred tunela). Zacijelo tiskarska greška, no zahvaljujući ovom forumu saznao sam da se u jednom od tunela nalazi ulazni signal. Izgleda da tuneli nisu nimalo kratki (i do km ili dva) pa zacijelo otuda takav fantastičan podatak od 90% navedene dionice u tunelima. Ove galerije su fascinantne - pretpostavljam da su rađene kako bi povezale niz kraćih tunela i spriječile odrone stijenja i kamenja.

Fantastično, dulevoz, slikaj i čuvaj nam se :lol: (ovo u galeriji ne bih se usudio ni u snu :lool ).

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

#243 dulevoz

dulevoz
  • Članovi
  • 1,404 posts
  • Joined 09.09.2007.
  • LocationBeograd

Posted 15.02.2010. - 18:57

13.02.2010. sam opet malo obisao barsku prugu, ali ovaj put po najvecem nevremenu koje je bilo u Beogradu, smetovi, vetar i ostalo... Krecem iz Beograda, na prvoj slici pogled kroz staklo upravljacnice, nisam video cak ni kuda idem:

Posted Image

Pogled nazad na skroz zaledjen voz:

Posted Image

Pozdravi, on je tek dosao iz Uzica i sa barske pruge, a mene tek ceka da vidim kakva je situacija:

Posted Image

Prosao kijevacki tunel:

Posted Image

Pozdrav,
Dulevoz

#244 dulevoz

dulevoz
  • Članovi
  • 1,404 posts
  • Joined 09.09.2007.
  • LocationBeograd

Posted 15.02.2010. - 19:01

Izlazim iz tunela Bela Reka, stajaliste Nenadovac pod snegom se i ne vidi:

Posted Image

Nepredvidjeno zadrzavanje na signalu, pa malo ciscenja nije na odmet:

Posted Image

Posted Image

Od Lastre prema Samarima:

Posted Image

Posted Image

Pozdrav,
Dulevoz

#245 dulevoz

dulevoz
  • Članovi
  • 1,404 posts
  • Joined 09.09.2007.
  • LocationBeograd

Posted 15.02.2010. - 19:07

Jedan od par mostova na ovoj deonici:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Izlaz iz Samara:

Posted Image

Posted Image

Prema Razani:

Posted Image

Posted Image

Izmedju Razane i Kosjerica:

Posted Image

Izmedju Kosjerica i Pozege:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Dalje prema Pozegi, sa neverovatnih 50km/h

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Samo sam cekao ovu blagu s krivinu, i tih neverovatnih 80km/h:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image
U Pozegi na drugom cekaju dva vagona, koji se dodaju ovom vozu kacimo pa idemo dalje put juga. Na trecem stoji takodje barac, u suprotnom smeru, jedan deo od 5 vagona nastavlja za Beograd, a dva komada cekaju polazak prema Kraljevu, Lapovu i dalje za Nis.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Tu je bilo izuzetno lepo nebo za fotografisanje, nekako plavo ispalo bez dodatnog podesavanja wb:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Pozdrav,
Dulevoz

#246 dulevoz

dulevoz
  • Članovi
  • 1,404 posts
  • Joined 09.09.2007.
  • LocationBeograd

Posted 15.02.2010. - 19:13

U Uzicu dolazi smena, pa dalje pretezno fotografisem sa dene strane, kroz nesto prljaviji prozor:

Odosmo dalje, u Staparima se ukrstili sa 2102:

Posted Image

Branesko Polje (za mene najlepsi deo barske pruge, ne racunajuci CG) ocarava lepotom i ostavlja bez teksta kako leti, tako i zimi, dok preko njega jurcamo redovnom 90km/h

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Zlatibor:

Posted Image

Deonica Zlatibor - Ribnica i ribnicki most zimi nisu nista ruzniji od Branesaca:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Inace, sto smo juznije to je manje snega, umesto da bude obrnuto, da ga na Zlatiboru bude kao i uvek vise nego u Beogradu... Uvacki most:

Posted Image

Posted Image

Pribojska Raca:

Posted Image

Posted Image

Kada smo se spustili u Priboj snega maltene da nije bilo:

Posted Image

U Prijepolju snega nije bilo uopste:

Posted Image

Posto mi je zaista za taj dan bilo dosta klackanja na masini, preko potreban mi je bio odmor, pa sam se vratio IC-om, naravno u 1.razredu, cisto komocije radi i da ne delim kupe nisakim. Drugi razred ima solidnu popunjenost, a u prvom maltene samo ja i kondukteri... Tu sam napravio i koju slicicu:

Posted Image

U Beograd sam stigao sa oko 1h kasnjenja, sto je za taj dan i situacije u saobracaju bilo super. Nego mi malko nije jasno sta je majstor radio i zasto se pojedinim deonicama vukao kao prebijen, pa nas je do Beograda stigao putnicki, koga smo prestigli cak u Samarima.......... Lepotan u nocnom ambijentu:

Posted Image

Voznja ovim vozom kao i uvek nezaborvna je, posebno u nocnom ambijentu, posto je zvucno izolovan jako dobro, muzika upotpunjuje ambijent za uzivanje, pa mozete misliti kakva je milina putovati!

Beograd 23h:

Posted Image

Pozdrav,
Dulevoz

#247 dulevoz

dulevoz
  • Članovi
  • 1,404 posts
  • Joined 09.09.2007.
  • LocationBeograd

Posted 15.02.2010. - 19:15

Cik pogodite sta ova slika predstavlja?

Posted Image

U pitanju je fotografija nastala ekspozicijom od 15 sekundi, pogled kroz prozor na deonici Bela Reka - Resnik. Kako se voz spustao prema Resniku, svetla su ostavljala trag u suprotnom smeru, narano inverzno, pa dok je voz isao na dole, svetla su isla na gore. Nije to sve, primecujete nepravilnosti u linijama. Gledajuci sa leve na desnu stranu, tragovi su prvo bez drasticnih oscilacija, sto se negde posle par sekundi promenilo, pa su poceli da lice na sinusoidu, ali ne pravilnu, vec sa ometajucim sumovima (elektrotehnicari ce me razumeti :--) :--) ). Do te promene je doslo onoga trenutka, kada je nastupila lagana voznja. Dok se voz kretao pravilno redovnom brzinom, svetla su ostavljala pravilan kontinualni trag, ali cim smo usli u laganu, voz je poceo da vibrira, zbog loseg stanja koloseka, sto se jasno vidi :kul3

Naravno malo sale nikada na odmet, ali fotografija je zasita nastala upravo na tom delu barske pruge, gde pocinje lagana, pa se ovome sto sam ispisao i da verovati :--)

Pozdrav,
Dulevoz

#248 Stanley

Stanley
  • Moderatori
  • 15,165 posts
  • Joined 24.08.2006.
  • LocationZagreb

Posted 15.02.2010. - 20:23

Naprosto fantastično. Bravo!
A lijepo si se uvalio u upravljačnicu... :?
Serija 05 je zakon!

#249 dulevoz

dulevoz
  • Članovi
  • 1,404 posts
  • Joined 09.09.2007.
  • LocationBeograd

Posted 15.02.2010. - 21:28

Nego, barskom prugom izuzetno retko idem u vagonu, skoro uvek samo u upravljacnici :?

Pozdrav,
Dulevoz

#250 alenosk

alenosk
  • Članovi
  • 19 posts
  • Joined 30.12.2009.
  • LocationOsijek

Posted 15.02.2010. - 22:46

što reći ..nego samo.. ovo je fascinantno... :mrgreen: :mrgreen: :D :kul :x 8) :shock: :shock: :shock:

#251 ivog

ivog
  • Administratori
  • 11,614 posts
  • Joined 16.10.2005.
  • LocationKrapina

Posted 16.02.2010. - 00:08

Jako lijepo i zanimljivo..

A i vidim imaš zanimljivo štivo za čitati..
Onu knjigu s vlakovima imam i ja, uspio ju nabavit na jednim "Interliberu" za recimo sitne novce (prema tak velikoj knjizi)..

#252 Pfaff

Pfaff
  • Članovi
  • 16,606 posts
  • Joined 13.06.2007.
  • LocationRijeka

Posted 16.02.2010. - 08:41

Šta da kažem? Izvanredno! Posted Image

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

#253 dulevoz

dulevoz
  • Članovi
  • 1,404 posts
  • Joined 09.09.2007.
  • LocationBeograd

Posted 16.02.2010. - 14:33

Jako lijepo i zanimljivo..

A i vidim imaš zanimljivo štivo za čitati..
Onu knjigu s vlakovima imam i ja, uspio ju nabavit na jednim "Interliberu" za recimo sitne novce (prema tak velikoj knjizi)..

Ta knjiga mi je jedan od drazih rodjendanskih poklona, jos se ne mogu pohvaliti da sam je procitao, tek sam poceo, vec stigao da pregledam slike, kojih ima da pamet stane :D

Pozdrav,
Dulevoz

#254 x-type

x-type
  • Članovi
  • 2,664 posts
  • Joined 04.12.2005.

Posted 16.02.2010. - 14:38

ne znam je li mi ovaj crnogorski A vagon bolji izvana ili iznutra! rijetko dobro pogođena zvjerka :D

nego, jel se lokomotive na granici mijenjaju ili sve ide istom? i koji su uopće pogranični kolodvori? pretpostavljam da je u CG Bijelo Polje jer je to zadnji kolodvor prema Srbiji. a sa srbijanske strane se tek Brodarevo čini kao da ima drugi kolosijek

#255 dulevoz

dulevoz
  • Članovi
  • 1,404 posts
  • Joined 09.09.2007.
  • LocationBeograd

Posted 16.02.2010. - 16:22

Pogranicni kolodvori su Bijelo Polje u Crnoj Gori i Prijepolje Teretna u Srbiji. Sama zeleznicka a i drumska granica jeste stanica Vrbnica (bivsa Gostun). Carina se jos ne obavlja u hodu, vec crnogorska policija i carinici u Bijelom Polju, a srpski u Prijepolje Teretnoj. Brodarevo ima tri koloseka, isto kao Vrbnica. Izmedju Bijelog Polja i Prijepolja Teretne postoje tri stanice (ne racunam stajalista), Vrbnica (granicna) i Lucice i Brodarevo u Srbiji. Brodarevo je izuzetno udaljeno od mesta, pa tu nema ni putnika. Lucice je potpuno izolovana stanica, tako da u njoj nema ni stanicnih radnika.

Nadam se da je sada malo jasnije i da nema potrebe da iscrtam to na karti pa da prikazem. Ko je vredno pratio ovu reportazu od pocetka, na nekim od pocetnih stranica, ima slika ovih stanica...

Lokomotive se menjaju u Bijelom Polju, vec par godina unazad, jer nema sporazuma ZS-a i ZCG-a...

Pozdrav,
Dulevoz

#256 x-type

x-type
  • Članovi
  • 2,664 posts
  • Joined 04.12.2005.

Posted 16.02.2010. - 16:30

sve jasno, koordiniram s Google Earthom i nema potrebe za dodatnim pojašnjenjima :twisted:

#257 VICTOR

VICTOR
  • Članovi
  • 6,314 posts
  • Joined 20.04.2006.
  • LocationZagreb, Oranice

Posted 21.02.2010. - 11:43

Predivne slika, puno hvala :) :)

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

#258 dnovakovic

dnovakovic
  • Članovi
  • 3,189 posts
  • Joined 24.11.2006.
  • LocationOsijek

Posted 21.02.2010. - 14:54

Bravo Dule majstore !
Sada smo zahvaljujući tebi doživjeli putovanje barskom prugom i zimi....

Pozdrav iz Osijeka !

#259 dulevoz

dulevoz
  • Članovi
  • 1,404 posts
  • Joined 09.09.2007.
  • LocationBeograd

Posted 08.04.2010. - 19:47

Kraca foto akcija, sa puno pesacenja, 02.04.2010. Mali Panta i Dulevoz obilaze deonicu pruge Beograd - Bar od Samara prema Valjevu, tacnije do Valjevskog Graca, u prevodu 18,5km pruge vecim delom kroz kanjon reke Gradac. Tura je pocela dolaskom u Samare u ranim jutarnjim casovima, vozom 2101 iz Beograda, vec oko pola sest ujutru, neposredno pre svitanja. U planu nam je bilo da se spustimo do Lastre, vecim delom prugom i poslednju serpentinu da presecemo jednom meni odavno poznatom precicom, radi skracivanja od cca 4km tabananja golim kamenom...

U Samarima smo se smrzli odmah po izlasku iz voza (planinska klima). Momentalno smo bili primorani da zalozimo vatru, da bar doruckujemo pre pocetka pesacenja. Svanulo je potpuno za nepunih 10min. Prikupili smo energiju i krenuli.

Pogled na izlazne signale prema Lastri. Nalaze se na tacno 103.km pruge od Resnika (Beograda):

Posted Image

Kroz stanicu i na ulazu u tunel Drenovacki Kik na snazi je ogranicena sa 70km/h, dok je od skoro kroz stanicu i lagana sa 50km/h.

Posted Image

Ostalo je i pomalo snega, leda... u tunelu se nazire ulazni signal:

Posted Image

Brzi iz Kraljeva prema Beogradu:

Posted Image

Pozdrav,
Dulevoz

#260 dulevoz

dulevoz
  • Članovi
  • 1,404 posts
  • Joined 09.09.2007.
  • LocationBeograd

Posted 08.04.2010. - 19:47

Jedan tunel je bilo moguce obici okolo, kroz sumu, ostatkom nekadasnjeg starog pomocnog prilaza, tokom izgradnje pruge:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Pozdrav,
Dulevoz

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users