Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Željeznice u medijima

• Please log in to reply
3376 replies to this topic

#21 Zeus

Zeus
  • Moderatori
  • 7,242 posts
  • Joined 04.02.2008.
  • LocationVeliko Trgovišće

Posted 16.08.2009. - 19:47

Evo priče koja govori kako se gospodin koji voli često spominjati moral u javnim istupima istoga i drži.

http://www.jutarnji....8,16,,172989.jl

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin:  :grin:  :grin:

#22 FreakyST

FreakyST
  • Članovi
  • 450 posts
  • Joined 29.03.2008.

Posted 16.08.2009. - 23:18

http://slobodnadalma...10/Default.aspx

Slobodna Dalmacija je imala jedna članak danas pun nepravilnosti.
Netko je komentirao članak i jako lijepo ispravio sve.

#23 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 30.08.2009. - 21:00

HŽ: Dižu kredite za spas, a vile ne žele prodati

Hrvatske željeznice, državna tvrtka čija je osnovna djelatnost prijevoz putnika, na području cijele Hrvatske posjeduje zemljišta, nekretnine, poslovne zgrade i hotele u vrijednosti od gotovo dvije milijarde kuna.

Najveću vrijednost u imovini HŽ-a imaju zemljišta čija je procijenjena vrijednost oko 1,6 milijardi kuna. Na nevjerojatnih 92 milijuna četvornih metara zemljišta, koje to državno poduzeće posjeduje, nalazi se 69 upravnih i poslovnih zgrada, vrijednosti oko 60 milijuna kuna.

No, u ukupnoj imovini HŽ-a potkrao se i mrtvi kapital. Na Jadranu, na atraktivnim lokacijama u Rijeci, Splitu, Lošinju, Kaštel Lukšiću i na Ugljanu, HŽ posjeduje ukupno sedam vila i ljetovališta, vrijednih čak 120 milijuna kuna. Iako se te nekretnine prostiru na više od 30.000 četvornih metara, one trunu - posljednjih desetak godina ne služe ničemu jer su ta golema zdanja, s više stotina soba i apartmana, potpuno devastirani i napušteni.

Neke hotele Željeznice nisu uspjele prodati ni nakon nekoliko javnih natječaja, a nekima nije riješen imovinsko-pravni status, tvrde u toj tvrtki. Na odmaralištima koje su uspjeli prodati, HŽ je dobar dio novca izgubio.

Kredit od 27 milijuna eura

Najbolniji primjer, kako tvrdi predsjednik Sindikata strojovođa, Nenad Mrgan, jest prodaja derutnog odmarališta u Lovranu za 16 milijuna kuna tvrtki “Ugo oprema” prije dvije godine. To odmaralište danas vrijedi 30 milijuna kuna. U sindikatima su zbog takvih primjera ogorčeni jer smatraju da se u imovinu HŽ-a mora investirati i njoma zaraditi.

Osim što su hoteli, što priznaje i sam HŽ, u devastiranom stanju Željeznice ih odbijaju prodati ili obnoviti i namijeniti vanjskom tržištu. Svoja dugovanja i dugogodišnje projekte radije namiruju podizanjem novih kredita, tvrdi Nikola Rubčić iz Sindikata i član NO-a infrastrukture HŽ-a.

- U ožujku ove godine podigli smo kredit na 27 milijuna eura da bismo pokrili dugovanja.

Odbijena prodaja

Moj prijedlog da procijenimo vrijednost imovine i tim novcem pokrijemo troškove nije bio usvojen - rekao je Rubčić.

Time je HŽ jedno od rijetkih državnih poduzeća koje, za razliku od Hrvatskih šuma ili HEP-a, svojim zaposlenicima ne može ponuditi ljetovanje u svojim odmaralištima.

Željeznice ipak imaju nešto što druge tvrtke nemaju: vlastite “željezničke” stanove, i to njih 1341, čija je ukupna vrijednost samo 27 milijuna kuna. Ti stanovi su se prodavali i iznajmljeni zasposlenicima po povlaštenim cijenama, a dodjeljivali su se putem natječaja.

- Od 1341 stana, njih 784 nalazi se u infrastrukturnom pojasu i čine javno dobro u vlasništvu RH. Ti se stanovi ne mogu prodavati, a u njima žive zaposlenici gradskih kolodvora, strojovođe i slično - rekla je Vlatka Škorić, glasnogovornica HŽ-a.

http://www.monitor.h...-prodati/24373/

#24 inflameswetrust

inflameswetrust
  • Članovi
  • 3,315 posts
  • Joined 28.02.2009.
  • LocationPožega

Posted 31.08.2009. - 15:41

Ovo već graniči s ludošću sve skupa...fala Bogu da smo u banani. Sad samo treba čekati još jednu nesreći pa da vidiš...nedaj Bože da bude u centru Zagreba, i otamo će otić željeznica... :wink:
Posted Image

Moje fotografije.

#25 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 31.08.2009. - 15:51

Obavijest:

Postovi vezani na poluprazne vlakove su izdvojeni i spojeni s drugom sličnom temom:
http://www.zeljeznic...pic.php?t=10238

#26 Drazen

Drazen
  • Članovi
  • 19 posts
  • Joined 11.08.2009.

Posted 01.09.2009. - 21:47

Neznam gdje da ovo stavim iz današnjeg glasa Slavonije, a možda je netko već i stavio!!!

http://www.glas-slav..._vijesti=113045

#27 ZlayoZg

ZlayoZg
  • Moderatori
  • 6,156 posts
  • Joined 06.06.2008.
  • LocationPruga ZG Resnik-ZG Žitnjak

Posted 06.09.2009. - 02:39

Hrvatske željeznice odlučile zaraditi na studentima

Iako studenti na području Grada Zagreba imaju besplatan prijevoz Hrvatskim željeznicama i ZET-om, oni koji studiraju izvan glavnog grada moraju prema tumačenju HŽ-a kupiti kartu do zagrebačkog Glavnog Kolodvora, a ne do prve stanice gdje počinje administrativna granica i odakle kreće besplatan prijevoz!

http://www.index.hr/...ima/449040.aspx

#28 wiggum

wiggum
  • Članovi
  • 2,424 posts
  • Joined 02.05.2007.
Posted 06.09.2009. - 11:22

Hrvatske željeznice odlučile zaraditi na studentima

Iako studenti na području Grada Zagreba imaju besplatan prijevoz Hrvatskim željeznicama i ZET-om, oni koji studiraju izvan glavnog grada moraju prema tumačenju HŽ-a kupiti kartu do zagrebačkog Glavnog Kolodvora, a ne do prve stanice gdje počinje administrativna granica i odakle kreće besplatan prijevoz!

http://www.index.hr/...ima/449040.aspx

pa meni to nije nikakva novost. mene su gulili tak redovito. i išel sam pitati baš informacije na glk. i rekli su mi da to krpanje s pokazom nije bilo moguće.

ali opet prijatelj iz zaprešića je redovito kupoval mjesečnu kartu do podsuseda, a od podsuseda se vozil na temelju pokaza.

nekad je i meni to uspjelo, ali većinom ne. i to je ono najgore bilo, neko ti je dal, neko nije pa nisam ni sam znal kaj je točno.

#29 FreakyST

FreakyST
  • Članovi
  • 450 posts
  • Joined 29.03.2008.

Posted 06.09.2009. - 12:27

Nagibni vlak na putu prema Splitu naletio na prepreku - nasred pruge bila vrata i dječja kolica

http://slobodnadalma...83/Default.aspx

#30 Mili

Mili
  • Članovi
  • 2,486 posts
  • Joined 09.11.2007.
  • LocationNova Gradiška

Posted 06.09.2009. - 16:46

Opet nagibni... !!! :mrgreen: :mrgreen: ;) ;)

Baš nema sreće. :cry:

#31 HijenA

HijenA
  • Članovi
  • 1,326 posts
  • Joined 21.12.2007.
  • LocationPoljanica, Donja Bistra

Posted 06.09.2009. - 19:13

danas je nagibni bio tema na Nova TV dnevniku. vrlo tendenciozno odradjena reportaza, prvi dio nisam vidio ali jedna stvar me jako iziritirala. naime, novinar koji je radio reportazu je iznio broj stradalih ljudi te unistenih automobila na nesrecama na ZCPR. pri tome naravno nije spomenuo da valjda skoro svaki ZCPR ima i andrijin kriz i znak STOP te da bi se samo pridrzavanjem toga (sto su svi vozaci morali nauciti u vozackoj skoli) broj nesreca smanjio za vise od 50% a ne da se poveca (ove godine u odnosu na proslu godinu imamo povecanje od valjda 20ak nesreca). takodjer, sama reportaza je zavrsila vrlo tendenciozno, naime novinar se usudio izreci recenicu (pokusat cu citirat iako vjerojatno necu biti 100% ispravan):

Na skoro 2700 km koliko u Hrvatskoj ima pruga danas u HZu nitko putnicima ne moze tvrditi da su sigurni...

tako nesto je izrekao taj novinar. ovo je stvarno debilana, nadam se da ce netko napisat demantij (od nasih ljudi iz KLJZ) jer ovo je bezrazlozno pljuvanje. pljuvanje bez ikakvog dokaza. to vec prelazi bezobrastinu i postaje idiotizam vecih razmjera. rado bi da netko iskopa tu reportazu (link na nju) i stavi ovdje, pa da je svi izanaliziramo i napisemo demantij, ako vec HZ nece to napravit.
Hej haj, bas nas briga,
vozamo se na taljiga!

#32 ZlayoZg

ZlayoZg
  • Moderatori
  • 6,156 posts
  • Joined 06.06.2008.
  • LocationPruga ZG Resnik-ZG Žitnjak

Posted 06.09.2009. - 19:33

Na prugama ostavljaju zavezane svoje ljubimce

Dječja kolica, hladnjaci, perilice rublja, bickli. Ne nalazi se sve to na odlagalištu krupnog otpada, nego na željezničkim prugama! Tamo ih ostavljaju nesavjesni građani i time ne samo da rade veliku štetu, već ugrožavaju sigurnost putnika.

http://dnevnik.hr/vi...ce-za-njih.html

#33 FreakyST

FreakyST
  • Članovi
  • 450 posts
  • Joined 29.03.2008.

Posted 06.09.2009. - 21:03

ministar kalmeta i čelnik hž-a zoran popovac najavljuju ukidanje linija

http://slobodnadalma...55/Default.aspx

Članak nije loše napisan. :--)

#34 44521

44521
  • Članovi
  • 167 posts
  • Joined 10.07.2009.

Posted 07.09.2009. - 08:34

danas je nagibni bio tema na Nova TV dnevniku. vrlo tendenciozno odradjena reportaza, prvi dio nisam vidio ali jedna stvar me jako iziritirala. naime, novinar koji je radio reportazu je iznio broj stradalih ljudi te unistenih automobila na nesrecama na ZCPR. pri tome naravno nije spomenuo da valjda skoro svaki ZCPR ima i andrijin kriz i znak STOP te da bi se samo pridrzavanjem toga (sto su svi vozaci morali nauciti u vozackoj skoli) broj nesreca smanjio za vise od 50% a ne da se poveca (ove godine u odnosu na proslu godinu imamo povecanje od valjda 20ak nesreca). takodjer, sama reportaza je zavrsila vrlo tendenciozno, naime novinar se usudio izreci recenicu (pokusat cu citirat iako vjerojatno necu biti 100% ispravan):

Na skoro 2700 km koliko u Hrvatskoj ima pruga danas u HZu nitko putnicima ne moze tvrditi da su sigurni...

tako nesto je izrekao taj novinar. ovo je stvarno debilana, nadam se da ce netko napisat demantij (od nasih ljudi iz KLJZ) jer ovo je bezrazlozno pljuvanje. pljuvanje bez ikakvog dokaza. to vec prelazi bezobrastinu i postaje idiotizam vecih razmjera. rado bi da netko iskopa tu reportazu (link na nju) i stavi ovdje, pa da je svi izanaliziramo i napisemo demantij, ako vec HZ nece to napravit.

budi sretan da nisi u onih 6 iz nagibnog vlaka, tako da sigurno novinar nije ništa slagao. nitko, ali baš nitko ti ne može garantirati sigurnost, to je valjda svima jasno, pitanje je samo položaj zvijezda i planeta u trenutku kretanja na put. :?

#35 brundo

brundo
  • Članovi
  • 18 posts
  • Joined 31.07.2009.

Posted 07.09.2009. - 10:27

http://dnevnik.hr/vi...ce-za-njih.html

#36 HijenA

HijenA
  • Članovi
  • 1,326 posts
  • Joined 21.12.2007.
  • LocationPoljanica, Donja Bistra

Posted 07.09.2009. - 12:53

budi sretan da nisi u onih 6 iz nagibnog vlaka, tako da sigurno novinar nije ništa slagao. nitko, ali baš nitko ti ne može garantirati sigurnost, to je valjda svima jasno, pitanje je samo položaj zvijezda i planeta u trenutku kretanja na put. :mrgreen:

ma daj, to je poziv na linc. po istom principu, nitko ti ne moze garantirati sigurnost ako izadjes iz svoje kuce. sta je rjesenje, biti u kuci cijelo vrijeme? ajmo ukinuti automobile, nitko nam ne garantira da ce onaj iz drugog smjera proci pored nas a da nas nece pogodit frontalno sa 150 km/h. mislim, kojesta. naglasavanje da nesto nije sigurno 100% (iako zdrav razum svakog covjeka jednostavno to zna unaprijed) sigurno nije ni dobronamjerno niti svrsishodno. pogotovo u situaciji kada se raspravlja o ukidanju pruga, odnosno prijevoza po njima. po meni, to je prljava igra. i zato mislim da treba reagirati.
Hej haj, bas nas briga,
vozamo se na taljiga!

#37 Stanley

Stanley
  • Moderatori
  • 16,652 posts
  • Joined 24.08.2006.
  • LocationZagreb

Posted 07.09.2009. - 15:02

Slažem se od prve do zadnje riječi.
A što se tiče ove tvrdnje uvaženog forumaša 44521...

budi sretan da nisi u onih 6 iz nagibnog vlaka, tako da sigurno novinar nije ništa slagao. nitko, ali baš nitko ti ne može garantirati sigurnost, to je valjda svima jasno, pitanje je samo položaj zvijezda i planeta u trenutku kretanja na put

... pitam se: mora li se fama o ''vlaku smrti'' širiti i ovim Forumom?
Po istoj logici, nakon nesreće u Zagrebu 1974. (154 putnika R.I.P.), trebalo je smjesta ukinuti željeznicu u Hrvatskoj kao prijevozno sredstvo.
Novinar nije ništa slagao? Moguće. Ili je debil, pa mu ništa nije jasno; ili traži senzaciju pod svaku cijenu, pa i tamo gdje je nema; ili radi za neki lobi, a protiv željeznice. Sve su varijante moguće, a po mojoj dijagnozi riječ je o kombinaciji svih navedenih uzroka.
Ja sam u životu proputovao željeznicom više kilometara nego li iznosi opseg ekvatora. I u cijelo to vrijeme samo jedanput sam bio svjedokom izvanrednog događaja, kada je moj vlak ''Ohrid'' kod Leskovca (Srbija) pokupio automobil na zaštićenom ŽCPR (4 poginula). Samoubojice koje kao sredstvo egzekucije izaberu vlak ne računam.
Opravdana zainteresiranost i ujedno odbojnost javnosti prema kriminalu u HŽ-u očito se pretvorila u hajku na željeznicu kao takvu, koja se otela svakoj kontroli zdrave pameti, pa bedastoće u medijima naprosto sustižu jedna drugu.
P.S.
Razmišljam je li da sutra ujutro idem na posao. Jer postoji stanovita mogućnost:
a) da me netko pogodi RPG-om u mafijaškom obračunu, kao onog slučajnog prolaznika usred Zagreba
:kul da mi padne cigla ili crijep na glavu
c) da mi na glavu padne avion
d) da me pijani budalaš pregazi na nogostupu
e) da Sjeverna Koreja ispali projektil s nuklearnom glavom, promaši New York i padne u Malešnicu
f) da mi se golub posere na glavu, što mi se već jednom dogodilo i to upravo kada sam svježe oprane kose išao na ''sudar'' s tadašnjim komadom... :mrgreen:
... itd. Sve to piše negdje u zvijezdama. Nažalost, gatara mi je na bolovanju, pa na posao hoćeš-nećeš ipak idem. Vlakom.
Serija 05 je zakon!

#38 dnovakovic

dnovakovic
  • Članovi
  • 3,228 posts
  • Joined 24.11.2006.
  • LocationOsijek

Posted 07.09.2009. - 17:32

Odličan tekst Stanley, slažem se u potpunosti sa svime što ste napisali i ti i HijenA.

Opravdana zainteresiranost i ujedno odbojnost javnosti prema kriminalu u HŽ-u očito se pretvorila u hajku na željeznicu kao takvu, koja se otela svakoj kontroli zdrave pameti, pa bedastoće u medijima naprosto sustižu jedna drugu.

Pozdrav iz Osijeka !

#39 Pfaff

Pfaff
  • Članovi
  • 16,606 posts
  • Joined 13.06.2007.
  • LocationRijeka

Posted 08.09.2009. - 02:17

Odličan tekst Stanley, slažem se u potpunosti sa svime što ste napisali i ti i HijenA.

Pridruzujem se cestitkama za izvrstan tekst! Stanley nam je kao vino - sto vremesniji...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

#40 stjepan

stjepan
  • Članovi
  • 756 posts
  • Joined 14.03.2009.

Posted 08.09.2009. - 06:53

Po vama treba biti tiho dok se na prugu postavljaju dječija kolica,kamenje,vežu "ljubimci",a nesavjesni vozači voze preko pruge kao po autocesti.Ovakve teme nisu uperene protiv željeznice,već protiv onih koji te gluposti čine i kad vide da se o tom piše mnogi će razmislit dali će to uradit.Osim tog,ovakve teme mobiliziraju i javnost i policiju jer i oni radije rade na onom o čemu se piše nego o onom o čem se malo zna.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users