Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

PHOTOBUCKET - Kako najjednostavnije postaviti sliku na forum

• Please log in to reply
221 replies to this topic

#41 DB

DB
  • Članovi
  • 11,640 posts
  • Joined 23.10.2009.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 17.03.2011. - 12:44

Mogu preporučiti http://tinypic.com. Drži ga Photobucket pa..

Nakon kraćeg pretraživanja, odlučil sam ovde ugnijezdit pitanje (e da ne bi otvaral novu temu ... a znam kak je administracija osjetljiva ak se slučajno poklopi sa već sličnom arheološkom temom Posted Image ).

Dakle, ja koristim već godinama isključivo ovde citirani Tinypic i unatoč nekim skorašnjim komplikacijama, potpuno sam njime zadovoljan i ne želim ga mijenjat ni za kakav bolji (ili "bolji") server. Posted Image
No to je onak, usput, a pitanje se odnosi na sljedeće:

Ovu poruku uredio(la) je seabral: 16.03.2011 - 20:52
Razlog za uređivanje: Fotke su puno veće od propisanih, pa su uklonjeni [ img ] tagovi

- iz ovog posta: http://www.zeljeznic...post__p__340832

Na prošloj verziji foruma, fotke originalne veličine bi razvukle pregled stranice u širinu bar dvostruko od širine ekrana.
Zbog toga sam ih smanjival na 800 x 600 px, učital na Tinypic i postavljal na forum. Posted Image

Na ovoj verziji se ta veličina još dodatno automatski korigirala, pa sam svojedobno probal s originalnim veličinama - i stvar je prošla! Posted Image
Isto tak je bilo i s jučerašnjim postom, odnosno dotičnim fotkama (iz) splitskog tunela.
Ponavljam - meni je u okviru povrh svake fotke pisalo sljedeće:

Smanjeno na XX% (bilo je 1600 x 1200) - Kliknite sliku za povećanje

I naravno, pregled mi je bil potuno normalan.
Pa se sad pitam - jel to nekaj ne štima kod mene (u Google Chrome), kod ostalih - il samo kod Seabrala? Posted Image

Edited by DB, 17.03.2011. - 12:45.

#42 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,701 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 17.03.2011. - 13:28

Pa se sad pitam - jel to nekaj ne štima kod mene (u Google Chrome), kod ostalih - il samo kod Seabrala?

Ja gledam forum s FF 3.6 i također mi razvuče sliku na cijeli ekran (bez ikakvih dodatnih komentara ili upozorenja).

#43 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,673 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 17.03.2011. - 18:45

Pa se sad pitam - jel to nekaj ne štima kod mene (u Google Chrome), kod ostalih - il samo kod Seabrala? Posted Image

Pitanje je šta podrazumijevaš pod tim je li štimalo ili ne. I meni je forum smanjio tvoje fotke, ali one su i tako smanjene imale dimenzije 1120x840. Prema njima su ostale uobičajene fotke na forumu djelovale kao liliputanci.

Posted Image

Mislim da bi ipak bilo bolje da se svi držimo dogovorenih veličina fotki: max 800x600 pixela.

#44 DB

DB
  • Članovi
  • 11,640 posts
  • Joined 23.10.2009.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 17.03.2011. - 21:59

Pitanje je šta podrazumijevaš pod tim je li štimalo ili ne. I meni je forum smanjio tvoje fotke, ali one su i tako smanjene imale dimenzije 1120x840. Prema njima su ostale uobičajene fotke na forumu djelovale kao liliputanci.

Pa podrazumijeva se da ak štima, fotke su unutar polja predviđenog za širinu teksta (koje opet valjda ovisi o veličini ekrana i osobnim postavkama) - i to upravo govorim - da je kod mene sve štimalo, bez obzira na originalnu, odnosno smanjenu veličinu.
Također mi se sve fotke prikazuju u podjednakoj veličini (bez obzira na broj pixela)!

Mislim da bi ipak bilo bolje da se svi držimo dogovorenih veličina fotki: max 800x600 pixela.

OK - nisam pojma imal da ostali preglednici iskrivljuju prikaz. Posted Image

#45 ZlayoZg

ZlayoZg
  • Moderatori
  • 6,163 posts
  • Joined 06.06.2008.
  • LocationPruga ZG Resnik-ZG Žitnjak

Posted 09.04.2011. - 17:05

Kako se izgled stranice Photobucketa mijenjao,evo malo osvježenog tutorijala kako staviti fotografiju na forum.

1.Otići na stranicu http://photobucket.com/
2.Za kreiranje accounta otići na Sign up
3.U polja na sljedećoj stranici upišite podatke koji se traže i stisnuti Sign me up
4.Na idućoj stranici možete odabrati pretplatu na Pro account koji daje niz korisnih pogodnosti u odnosu na obični account
5.Na idućoj stranici možete dodati opis svog novog albuma ako želite i stisnete Next.
6.Sljedeća stranica je vaša glavna stranica
Posted Image

7.Za upload fotografije ili videa odete na Upload now na vrhu ili Upload photos and videos i otvara se ovaj prozor
Posted Image

Ukoliko su vam fotografije veće od dozvoljenih 800X600 piksela za forum,a niste ih prije smanjili,možete otići na opciju Customize your upload options i otvara se ovo
Posted Image

Prebacite ikonu na 800X600 i kliknete Save.Tada će Photobucket obaviti resize kod uploada.

8.Kada kliknete na Select photos and videos otvara vam se prozor u kojem birate jednu ili više fotki za upload.
Posted Image

9.Kad upload završi,kliknete na Save and continue to my album.Sad se pojavio vaš album sa fotografijama što ste ih uploadali i još samo morate ikonom otići na fotografiju koju želite staviti na forum,kliknuti na IMG code i link kopirati u polje za postanje na forumu.

I to je sve.Nadam se da sam pomogao. :palac:

#46 ZlayoZg

ZlayoZg
  • Moderatori
  • 6,163 posts
  • Joined 06.06.2008.

Posted 12.04.2011. - 23:01

U idućih par dana će trajati radovi na održavanju servera Photobucketa,pa neki članovi možda neće moći vidjeti svoje fotke,tj.neće se učitati na forum,nego će se pojaviti ova slika:
Posted Image

#47 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,682 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationDonja Bistra, Croatia

Posted 13.04.2011. - 11:00

Posted Image

S obzirom da ovaj svemirski software za forum uređuje slike tako da se prilagodi monitoru korisnika smatram da treba ukloniti ogranicenje od 800x600. To je prije bilo nuzno jer je stvaralo probleme pri pregledavanju foruma no sada tog stvarno nema.

#48 DB

DB
  • Članovi
  • 11,640 posts
  • Joined 23.10.2009.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 13.04.2011. - 11:15

S obzirom da ovaj svemirski software za forum uređuje slike tako da se prilagodi monitoru korisnika smatram da treba ukloniti ogranicenje od 800x600. To je prije bilo nuzno jer je stvaralo probleme pri pregledavanju foruma no sada tog stvarno nema.

Kolko sam ja shvatil, ima još nekih "muzejskih" internetskih preglednika u uporabi, koji ignoriraju smanjivanje ... Posted Image
A slažem se da bi bilo dobro - jer je to automatski par koraka manje (a nije da sam jedamput odustal od dodavanja fotki, jer mi se nije dalo preuređivat jednu-dve fotke za objavu).

#49 Pfaff

Pfaff
  • Članovi
  • 16,606 posts
  • Joined 13.06.2007.
  • LocationRijeka

Posted 13.04.2011. - 16:48

Dečki, ne talasajmo - jedva sam se navikao na "svemirski" forum, najbolje da sad moram mijenjati proceduru uploada...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

#50 ZlayoZg

ZlayoZg
  • Moderatori
  • 6,163 posts
  • Joined 06.06.2008.

Posted 13.04.2011. - 21:18

U idućih par dana će trajati radovi na održavanju servera Photobucketa,pa neki članovi možda neće moći vidjeti svoje fotke,tj.neće se učitati na forum,nego će se pojaviti ova slika:
http://i731.photobuc...hotobucket1.jpg

Iako je bilo predviđeno da će smetnje trajati do 11.04.2011. u ponoć,do dan danas još nisu riješeni.Današnje očitovanje Photobucketa:

"Poštovani Photobucket korisnici,
Ponovno se ispričavamo zbog smetnji koje se pojavljuju kod nekih korisnika i koje još nisu u potpunosti riješene.
Iskusili smo probleme sa dijelom naše infrastrukture,što je rezultiralo nemogućnošću prijave malog broja korisnika na svoje račune.Odmah smo počeli održavanje kako bismo riješili problem,te radimo na tome da se fotografije i videi ponovno mogu prikazivati ​​što je brže moguće.Međutim, s obzirom na veliki broj datoteka i ogromnu količinu podataka koji su uključeni,to je uzelo značajnu količinu vremena i mnogo dulje nego što smo u početku očekivali.
Imajte na umu da radimo sve što je moguće da vratimo uslugu što je brže moguće.Mi razumijemo vaše frustracije i probleme uzrokovane ovim smetnjama,ali mi ćemo vas nastaviti obaviještavati o stanju i vremenu završetka smetnji.

Hvala na strpljenju,

Jim Goss

VP operacije"

Neki spominju da je hakiran,mada Photobucket to nigdje ne spominje.

#51 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,682 posts
  • Joined 26.03.2005.

Posted 18.04.2011. - 12:14

Dečki, ne talasajmo - jedva sam se navikao na "svemirski" forum, najbolje da sad moram mijenjati proceduru uploada...

Nije to nikakvo talasanje. Jednostavno vise ne treba fotke smanjivati na 800x600 jer forum to zna sam uraditi.

#52 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,701 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 18.04.2011. - 12:20

Jednostavno vise ne treba fotke smanjivati na 800x600 jer forum to zna sam uraditi.

Nisam baš siguran da se to događa sa svim fotografijama.

#53 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,682 posts
  • Joined 26.03.2005.

Posted 18.04.2011. - 12:29

Nisam baš siguran da se to događa sa svim fotografijama.

Imaš neki primjer gdje se nije dogodilo?

#54 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,701 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 18.04.2011. - 12:47

Imaš neki primjer gdje se nije dogodilo?

Mislio sam na ovaj primjer:
http://www.zeljeznic...post__p__343183
ali izgleda da je OK.
Svejedno, takve velike slike su i prilično "teške" (ova iz primjera je preko 2MB) pa bi bilo ipak dobro (p)ostaviti neko ograničenje.

#55 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,682 posts
  • Joined 26.03.2005.

Posted 18.04.2011. - 13:45

Mislio sam na ovaj primjer:
http://www.zeljeznic...post__p__343183
ali izgleda da je OK.
Svejedno, takve velike slike su i prilično "teške" (ova iz primjera je preko 2MB) pa bi bilo ipak dobro (p)ostaviti neko ograničenje.

Resize uredno odradi posao..
Sad kolicina prometa je problem, pogotovo ako se radi o putopisu.
Smatram da je 500kb po slici sasvim prihvatljivo i da ogranicenja ne trebaju biti po pikselima nego po tezini u kilobajtima.

#56 STress

STress
  • Članovi
  • 1,474 posts
  • Joined 24.07.2009.
  • LocationIstočno od Gajnica

Posted 09.12.2011. - 00:21

Kad pokušam linkati sliku, dobijem sljedeću poruku:
Nije dopušteno koristiti tu vrstu slike )ekstenziju) na ovom forumu
Korištena ekstenzija je .jpg. U čemu je problem?

#57 Pfaff

Pfaff
  • Članovi
  • 16,606 posts
  • Joined 13.06.2007.
  • LocationRijeka

Posted 27.06.2012. - 18:10

Što je s FotoBujolom? Javlja mi da je link resetiran. Nije valjda prdnuo u čabar?

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

#58 Pfaff

Pfaff
  • Članovi
  • 16,606 posts
  • Joined 13.06.2007.
  • LocationRijeka

Posted 20.09.2012. - 08:53

Znam da ovu temu nitko baš ne doživljava, ali svejedno idem probati...

Daklem, od prekjučer mi se nakon uploada slike na FotoBujol događa modifikacija imena uploadane fajle nekom random ekstenzijom. Npr. fajlu AngolaHorror.jpg nakon uploada nalazim pod imenom AngolaHorror_zps804e43c6.jpg.
Isto se događa kad pokušam uploadati iz nekog drugog foldera. Imam jedan stari FB account kojeg nisam prevukao u 'pro' - događa se isto. Pokušao sam upload neke posve druge slike napraviti s drugog laptopa - isto. Sve fotke mi nakon imena dobiju dodatak _zps------.jpg. Pokušao sam upload napraviti koristeći konekciju preko VipnetVodafonea, ali je rezultat isti.
Koliko znam, napravio sam testiranje lege artis - nije, dakle, u pitanju ni folder, ni komp, ni internet provider/konekcija ni account... Pisao sam Fotobujolovcima, ali nemam odgovora. Ima li možda netko neku ideju?

U međuvremenu sam po tom pitanju kontaktirao seabrala kao meritornog - on je probao i događa mu se isto?

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

#59 Vedran Zeman

Vedran Zeman
  • Članovi
  • 4,188 posts
  • Joined 17.10.2005.
  • LocationKloštar Podravski

Posted 20.09.2012. - 13:02

Odlučili su svima uključiti automatsko iskrivljavanje naziva fajlova, jer oni znaju bolje što je dobro za našu sigurnost od nas samih. :roll:

http://support.photo...ideo-file-names

Zasada je jedini način da se dobije originalni naziv fajla: nakon uploada kliknuti na sliku, i onda u izbornicima s desne strane pod "Photo info", klinuti na (edit) koji se nalazi na kraju retka "File Name". i promijeniti naziv.

P.S. Pozdrav Photobucketu. :kul3

Metro über (unter) alles! :kul3

#60 Pfaff

Pfaff
  • Članovi
  • 16,606 posts
  • Joined 13.06.2007.
  • LocationRijeka

Posted 20.09.2012. - 14:21

Odlučili su svima uključiti automatsko iskrivljavanje naziva fajlova, jer oni znaju bolje što je dobro za našu sigurnost od nas samih. :roll:

http://support.photo...ideo-file-names

Zasada je jedini način da se dobije originalni naziv fajla: nakon uploada kliknuti na sliku, i onda u izbornicima s desne strane pod "Photo info", klinuti na (edit) koji se nalazi na kraju retka "File Name". i promijeniti naziv.

P.S. Pozdrav Photobucketu. :kul3

Da se zasereš od radosti!
Ja sam pročitao njihov newsletter glede enkripcije naziva, ali nigje nisam primijetio da je to automatizam.

Balada o psu, ljubavi i majci...

Hvala na info

BTW, treba biti oprezan jer ako se po tome ide prčkati u settingu accounta ili albuma - odoše sve postojeće veze u P..M...

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users