Jump to content

Photo

Loše ZET-ove karte mreža linija

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 robertl

robertl
  • Članovi
  • 799 posts
  • Joined 29.07.2005.
  • LocationZagreb

Posted 10.11.2008. - 09:09

Kako vam se čine planovi mreža za ZET-ovoj stranici?
Tramvajski plan još i nekako ide, barem se mogu pratiti tokovi pojedinih linija i stajališta.
http://www.zet.hr/tramvaj/dnevni.aspx

Ali autobusni plan nije precizan!
http://www.zet.hr/au...usna-mreza.aspx
Ne vidi se dobro kuda prolaze pojedine linije, a kamo li pojedina stajališta. Pogledaje naročito zapadni dio grada :?

Mislim da bi ZET trebao napraviti cijelokupni detaljni plan linija na temelju plana grada, kao npr. ovaj dolje:
Posted Image

#2 Ivan_T-101

Ivan_T-101
  • Članovi
  • 4,422 posts
  • Joined 24.05.2005.
  • LocationZagreb

Posted 10.11.2008. - 10:26

Karte su sramotno loše, pogotovo autobusna. Ne znam kako velika firma poput ZET-a može reproducirati tako neinformativan i amaterski napravljen sadržaj. No, puno stvari u ZET-u ne funkcionira, zašto onda očekivati da bi to trebalo... :roll: Bitno je impresionirati raju novim tramvajima i autobusima koji su novi jedno vrijeme, a ulagati u službe koje bi trebale podići održavanje sustava i kvalitetu usluge je u drugom planu...

Ja sam napravio kartu za gradski dio, pa evo opet link netko nije vidio :)
(verzija stara pola godine, bit će nova (ako se ZET u međuvremenu ne sjeti izdati nešto bolje, iako nemam baš nade u to) kada jednog dana pohvatam nova imena svih stanica koja su pametnjakovići sa novom najavom stavili :roll: ).

http://autobusi.org/...53.0;attach=708

#3 robertl

robertl
  • Članovi
  • 799 posts
  • Joined 29.07.2005.
  • LocationZagreb

Posted 10.11.2008. - 11:21

Super, baš mi se sviđa :-) Mora da si se otelio dok si to radio.
Btw, odkud znaš sva imena stanica, s obzorom da na nekima nema table s imenom?

#4 Ivan_T-101

Ivan_T-101
  • Članovi
  • 4,422 posts
  • Joined 24.05.2005.
  • LocationZagreb

Posted 10.11.2008. - 12:18

Super, baš mi se sviđa :-) Mora da si se otelio dok si to radio.

:mrgreen:

Btw, odkud znaš sva imena stanica, s obzorom da na nekima nema table s imenom?

Nema gotovo niti jedna tablu sa imenom, nažalost... Zato ih Atron zna, ispisuje i govori. :)

#5 Mili

Mili
  • Članovi
  • 2,486 posts
  • Joined 09.11.2007.
  • LocationNova Gradiška

Posted 14.11.2008. - 20:15

(verzija stara pola godine, bit će nova (ako se ZET u međuvremenu ne sjeti izdati nešto bolje, iako nemam baš nade u to) kada jednog dana pohvatam nova imena svih stanica koja su pametnjakovići sa novom najavom stavili :roll: ).

Svaka čast. Vrlo dobro napravljeno. :mah

#6 fskobic

fskobic
  • Članovi
  • 68 posts
  • Joined 08.03.2008.

Posted 20.11.2008. - 00:41

http://autobusi.org/index.php?option=com_smf&Itemid=26&action=dlattach;topic=1053.0;attach=708

Svaka cast za ovo... Nisam se mogao sjetiti gdje sam nasao tu kartu, pa nisam znao ni kome moram zahvaliti..

Prema toj karti sam poceo ucrtavati te linije na GoogleEarth (o kojem sam inace ovisan). Ucrtao sam sve tram linije jos davno (dnevne i nocne) i vise od pola autobusnih. Nadam se da se nisu velike promjene dogodile u medjuvremenu. Seabral me cimao da to sredim jos malo pa da stavimo to ovdje na forum, al me je komp zezao dosta dugo s virusima. Sad sam ga neki dan sredio i radi savrseno. Jos mi treba kojih tjedan dva da dovrsim to, pa cemo stavit ovdje negdje linkove.

#7 seabral

seabral
  • Administratori
  • 18,421 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 20.11.2008. - 06:01

Jos mi treba kojih tjedan dva da dovrsim to, pa cemo stavit ovdje negdje linkove.

Stavit ćemo ih u FAQ-ove :D
Drago mi je da čujem da su ti problemi s kompom prošlost. Posted Image

#8 T4YU+B4YU

T4YU+B4YU
  • Članovi
  • 7 posts
  • Joined 21.12.2008.

Posted 16.01.2009. - 21:13

Karte su sramotno loše, pogotovo autobusna. Ne znam kako velika firma poput ZET-a može reproducirati tako neinformativan i amaterski napravljen sadržaj. No, puno stvari u ZET-u ne funkcionira, zašto onda očekivati da bi to trebalo... :roll: Bitno je impresionirati raju novim tramvajima i autobusima koji su novi jedno vrijeme, a ulagati u službe koje bi trebale podići održavanje sustava i kvalitetu usluge je u drugom planu...

Karta je izvrsna osim treče stanice linije 15 gdje se zove se Gračansko šetalište umjesto Gračanski Mihaljevac
najdraži tramvaji 224 347 464 917 943 2107 2246

#9 tram4

tram4
  • Moderatori
  • 7,094 posts
  • Joined 31.10.2007.
  • LocationZagreb

Posted 16.01.2009. - 21:24

Karta je izvrsna osim treče stanice linije 15 gdje se zove se Gračansko šetalište umjesto Gračanski Mihaljevac

Ne,ne, Gračanski Mihaljevac je 100% i nije treća neg 2-ga stanica od Mihaljevca i Dolja. :wink:

I I još jedan detalj, stanica na liniji 116 i 117 se nezove Pevec, nego Solidum. :wink:

#10 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 14,570 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 16.01.2009. - 21:45

Ne,ne, Gračanski Mihaljevac je 100% i nije treća neg 2-ga stanica od Mihaljevca i Dolja. :wink:

Da, ali na Ivanovoj karti piše Gračansko Šetalište...

#11 celicana

celicana
  • Članovi
  • 323 posts
  • Joined 02.11.2011.
  • LocationRijeka-Škurinje Novo Naselje

Posted 17.01.2012. - 15:25

U zadnje vrijeme sam na ovu temu pogledao o javnom prijevozu u Europi na Google-u pod : Javni prijevoz - popis po gradovima-Korisno.Putovnica.net.
U Krakowu karta tramvajske mreža linija i u Ljubljani autobusna slične su ZET-ovim tramvajskim.Stoga smatram da ZET-ova karta mreže tramvajskih linija nije tako loša.Što se tiče imena autobusnih stajališta ZET-a one su sad vidljive na mrežama autobusnih linija po autobusnim terminalima na web stranicama ZET-a.
Ipak možda ne bi bilo loše da se naprave interaktivne karte autobusnih linija na temelju plana grada iako su meni dobre i postojeće na web stranicama ZET-a s obzirom na to da se njihovi nazivi slažu s najavom stajališta u autobusima.
Što je pohvalno za ZET je činjenica da za vrijeme većih i dugotrajnijih radova na tramvajskim prugama i kontaktnoj mreži zna se objaviti karta mreža tramvajskih linija po privremenim izmijenjenim trasama što olakšava snalaženje kada neke linije prometuju izmijenjenim trasama.
I za kraj jedan mali prijedlog ZET-u.Vratite na ZET-ove karte mreža tramvajskih linija na tramvajskim stajalištima "crvene strjelice" s oznakom na hrvatskom i engleskom jeziku "ovdje sam" koje su nekad na starijim kartama pokazivale stajalište tramvaja na kojem si, radi lakšeg snalaženja.
Veliki pozdrav iz Rijeke!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users