Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Zagreb GK

• Please log in to reply
514 replies to this topic

#1 tehnika

tehnika
  • Članovi
  • 1,156 posts
  • Joined 05.03.2006.

Posted 04.10.2008. - 18:09

Jučer navečer sam zapazio da je putnički vlak krenuo sa Zagreb GK za Zagreb ZK kada je na izlaznom signalu bio signal oprezno (žuto) a patuljasti signal je pokazivao signal slobodnog prolaza. Kada je vlak došao do Studenskog centra tj. prošao skretničku izolaciju na glavnom signalu se upalio signal slobodno (jedno zeleno svjetlo) a patuljasti je pokazivao zatvoren prolaz. Nakon što je vlak došao vjerojatno do Zapadnog kolodvora i oslobodio pružni odsjek na signalu se pojavio signal oprezno (jedno žuto svjetlo) a patuljasti signal je pokazivao zatvoren prolaz.

Molim željezničke radnike da paze na pokazivanje signala i porave ga dok nije došlo do nesreće.

Pozdrav svima

#2 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 04.10.2008. - 19:36

molio bih tehniku da ne baljezga... na glavnom kolodvoru nema žutih izlaznih signala na strani prema zapadu već se signali daju isključivo kombinacijom jednog,dva ili tri zelena svjetla...

a vjerojatno se vidi predsignal ulaznog signala koji je jednoznačan i NEMA patuljasti manevarski signal....
i kombinacija boja koju je pokazao je TOČNA, pošto je na tom dijelu pruge kolodvorski razmak i nema APB-a...
a zeleno se pojavilo u trenutku kada je dan ulaz u zapadni kolodvor...
a patuljasti ranžir koji se vidi nema veze sa položajem PREDSIGNALA zapadnog kolodvora već je isključivo u putu vožnje od izlaznog signala do zadnje skretnice zagreb glavnog kolodvora...

#3 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 04.10.2008. - 20:10

desno je izlazni signal s 4 perona 1kolosijeka
iza mađara (6111) vidi se predsignal zapadnog kolodvora
a ispod, vjerujte mi, nema patuljastih signala već se iz daljine vidi ovaj na slici koji je ispred, te se u mraku neiskusno oko lako izgubi....

Posted Image

#4 mini cooper

mini cooper
  • Članovi
  • 1,295 posts
  • Joined 23.07.2005.
  • LocationOsijek

Posted 04.10.2008. - 20:13

Ne znam jel se s GK-a vidi predsignal ZK-a, no čitajući ovo tehnika je očito vidio predsignal ZK-a koji je pokazivao "očekuj stoj". Dok je vlak došao do ulaznog signala ZK-a predsignal se prebacio na "očekuj slobodno" jer je vlak u međuvremenu dobio ulaz u ZK.

#5 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 04.10.2008. - 20:49

ma naravno cooper, ali radi se o ovome citatu:

Molim željezničke radnike da paze na pokazivanje signala i porave ga dok nije došlo do nesreće.

#6 VICTOR

VICTOR
  • Članovi
  • 6,320 posts
  • Joined 20.04.2006.
  • LocationZagreb, Oranice

Posted 04.10.2008. - 23:18

Čak i ja znam da izlazni signali na GK (prema zapadu) daju samo zeleno svjetlo, a da žutop može pokazivati samo predsignal ulaznog signala na ZK :kul

Premda već idem u Signalna pitanja, ipak ću pitati: kako to da je tako kratki razmak između GK izlaznog i predsignla? Ista je sitaucija i kad se kreća sa ZK: jedva više od 100 metri dijeli izlazni signal od predsignala :?

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

#7 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 05.10.2008. - 08:21

razmak je mali jel ljudi brkaju jednoznačne signale.... :mrgreen:

predsignal pretpokazuje signalne znake ulaznog signala,
izlazni signali nemaju veze sa predsignalima...
važno je da između predsignala i ulaznog signala postoji zaustavni put...

#8 tehnika

tehnika
  • Članovi
  • 1,156 posts
  • Joined 05.03.2006.

Posted 05.10.2008. - 18:32

molio bih tehniku da ne baljezga... na glavnom kolodvoru nema žutih izlaznih signala na strani prema zapadu već se signali daju isključivo kombinacijom jednog,dva ili tri zelena svjetla...

a vjerojatno se vidi predsignal ulaznog signala koji je jednoznačan i NEMA patuljasti manevarski signal....
i kombinacija boja koju je pokazao je TOČNA, pošto je na tom dijelu pruge kolodvorski razmak i nema APB-a...
a zeleno se pojavilo u trenutku kada je dan ulaz u zapadni kolodvor...
a patuljasti ranžir koji se vidi nema veze sa položajem PREDSIGNALA zapadnog kolodvora već je isključivo u putu vožnje od izlaznog signala do zadnje skretnice zagreb glavnog kolodvora...

Žao mi je ali znam razliku između predsignala i izlaznog signala, a također nisam ni daltonist da ne razlikujem boje.
Ostalo nemam namjeru komentirati.

Pozdrav svima

#9 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 05.10.2008. - 18:35

neznam kako da drugačije onda to nazovem...
ali opet ponavljam... NEMA ŽUTOG na izlaznim signalima prema zapadnom kolodvoru i svaka daljnja rasprava je suvišna...

#10 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 05.10.2008. - 18:42

ajde tehnika, reci na kojem peronu si gledao taj signal? jel izlazni signali na gk su postavljeni na kraju svakog perona....

#11 VICTOR

VICTOR
  • Članovi
  • 6,320 posts
  • Joined 20.04.2006.

Posted 05.10.2008. - 22:00

razmak je mali jel ljudi brkaju jednoznačne signale.... :mrgreen:

Na GK (za zapad) izlazni jest jednoznačni, ali i na ZK izlazni jest višeznačni. Doduše, on ima i strelicu za desno, moguće se onda odnosi na teretni kolosijek kaj ide prema Ciboni.

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

#12 bubimir_1

bubimir_1
  • Članovi
  • 2,188 posts
  • Joined 12.01.2007.

Posted 05.10.2008. - 22:12

Dva predsignala su jedino gledajući sa GK prema zapadu na pruzi prema Sisku i Karlovcu.
Možda se nešto krivo vidjelo, bez uvrede

#13 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 06.10.2008. - 08:56

o kud smo sad zašli... signali sa strelicom... :roll:

a vidim ja da treba napraviti malu školu signalizacije.... :mrgreen:

na jednu od ovih predsignalnih ploča je victor mislio...

ploča 107 se ugrađuje na sve predsignale
a ploče 108 i 109 su samo i isključivo za dvoznačne signale
dakle 108 i 109 nemožete nači na likovnim i jednoznačnim signalima...
Posted Image

iz zapadnog prema zagrebu postoje posebani predsignali i ponavljač predsignala ulaznog signala u glavni kolodvor..
a molio bi da sve koji ništa nisu shvatili da ponovno pogledaju filmove
zagreb-dobova i dobova-zagreb... :wink:

#14 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 06.10.2008. - 11:01

vratimo se na temu...

ovako izgledaju izlazni signali na glavnom kolodvoru postavljeni na zapadnoj strani... i gdje je mogla svjetlit žuta lanterna ???
to sam upravo išao slikat....

Posted Image

#15 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 06.10.2008. - 12:01

položaj većine izlaznih signala na glavnom kolodvoru... zapadna strana

u ove dvije slike jedino nisam obuhvatio signale na 9 i 10 teretnom kolosijeku...
Posted Image
Posted Image

i napomena, na drugoj slici jedini "grupni signal" na glavnom kolodvoru prekrila je djelomično nadstrešnica a radi se o signalu sa IV perona 2 kol i V perona....

i dajem vam 2 video uratka

izlazak mađara za dobovu...
http://www.zeljeznic...video/izlaz.avi

i izlazak zagorca...
http://www.zeljeznic...ideo/izlaz2.avi

filmici su 13tak mb...

eto, nadam se da smo sada završili sve dileme oko signaliziranja izlaznih signala na glavnom kolodvoru...
i ako bi na jednom od ovih signala gorila žuta... vjerujte mi radilo bi se o TEŠKOM kvaru i prekršaju koji bi se
kosio sa "Člankom 54" signalnog pravilnika 1 koji kaže...

Posted Image

eto toliko od mene.... :mrgreen:

#16 VICTOR

VICTOR
  • Članovi
  • 6,320 posts
  • Joined 20.04.2006.

Posted 06.10.2008. - 12:05

Bormeč se naš profač potrudil :P

:D :) :lol:

Bravo, bravo :jup :jup

BTW: po broju zelenih nadmašili smo i Japance i Nijemce, oni imaju tek po dva. I samo malo brže pruge :kul

#17 VICTOR

VICTOR
  • Članovi
  • 6,320 posts
  • Joined 20.04.2006.

Posted 06.10.2008. - 12:10

Viuš, viš...a predsignal se ne deaktivira po prolasku mađara, nego tek kad ovaj doge do ulaznog na onom nadvožnjaku u Jukićevoj? :shock: :shock: :shock:

#18 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 06.10.2008. - 12:19

Viuš, viš...a predsignal se ne deaktivira po prolasku mađara, nego tek kad ovaj doge do ulaznog na onom nadvožnjaku u Jukićevoj? :shock: :shock: :shock:

a $%&$%#"$%$#" :mrgreen:

pa nema apb-a, nema telekomande... to je jednoznačni PREDSIGNAL i ovisan je o pokazivanju ONOG signala u Jukičevoj, a i u koju boju bi se trebao promjeniti kad prođe vlak? u crvenu? crvenog svjetla na njemu NEMA zato je predsignal, a ne glavni signal....
i promjeni boju u onom trenutku kada se signal u jukićevoj prebaci na crveno....
predsignal kaže:
1. očekuj slobodno - zelena mirna
2. očekuj stoj - žuta mirna
3. očekuj ograničenje brzine - zelena trepčuča...

vožnju prugom prema zapadnom zabranjuju ili dozvoljavaju "IZLAZNI SIGNALI"...

#19 VICTOR

VICTOR
  • Članovi
  • 6,320 posts
  • Joined 20.04.2006.

Posted 06.10.2008. - 13:56

Hm..pa u žutu...kaj će mu onda baliza :oops: :oops: :mrgreen: :kul

Ma pusti, bezndan sam slučaj :oops: :kul Stalno zaboravljam da je tu u igri međukolodvorski razmak. Jedva sam skužio APB i sad opet još i ovo :mrgreen:

Imal si vrašku sreću da je ulaz u ZK bio zeleno. Ja nemam takvih iskustava...kad idem mađarom stojim u Jukićevoj u 60 % slučajeva :?

#20 tehnika

tehnika
  • Članovi
  • 1,156 posts
  • Joined 05.03.2006.

Posted 06.10.2008. - 18:08

ajde tehnika, reci na kojem peronu si gledao taj signal? jel izlazni signali na gk su postavljeni na kraju svakog perona....

Bio sam na prvom i u 10 navečer pa su mi se poklopili signali. Priznam pogrešku.

Pozdrav svima

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users