Jump to content

Željeznički roštilj 2008 (Budinšćina - Varaždin - Čakovec)


Renato

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo opet nekaj nabrzaka od mene...

 

Nakon sakupljanja i prve sačekuše na potezu Podrute - Mađarevo.. i nakon traženja mjesta za roštilj na potezu Novi Marof - Krušljevec, našli smo IDEALNO mjesto u sjeni gdje drugdje nego ispod....

 

... željezničkog mosta, a pokraj teče rijeka Bednja... savršeno..

b3n1ip.jpg

 

.. i, idemo! Mare i Vice, tnx na sjajnom "pacu" i izvrsno ispečenom roštilju! Naravno, nikud bez ćevapa..

14o56j8.jpg

 

.. ekipa vodi raznorazne diskusije i usput roštiljimo naravno..

2eur7so.jpg

 

Između nekoliko vlakova tokom roštilja, dolazi i 992 iz Zagreba, ekipa se razbježala na razne sačekuše, a evo i Portosa i drempe u akciji..

wivzie.jpg

 

... a čekali su ovo...

t99slj.jpg

 

Nakon nekoliko sati dobrog druženja, fotografiranja i klope, završava roštilj i krećemo put Varaždina, uz stajanje na stanici Turčin:

21kkh.jpg

 

... a evo i par fotki ekipe u akciji iz Varaždina na raznoraznim mjestima duž kolodvora, pa sve do dizel-depoa:

20fz1i1.jpg

2h6r9nc.jpg

122em1w.jpg

 

Portos...

dm5eg4.jpg

 

Te i od mene jedno veliko hvala cijeloj ekipi na dobrom druženju cijeli dan, posebno organizatoru Drstoki na uloženom trudu, te Anti za stručno vodstvo..

Ante, ti si *ebena hodajuća željeznička enciklopedija! :mrgreen:

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

 

120/121 A. G. MATOŠ. Legenda.

Link to comment
Share on other sites

Nešto i s moje strane, no ne pretjerano da se i ostali pokažu

 

dsc02675oc7.jpg

 

Pronađite i skrivenog fotografa :)

 

dsc02698dj8.jpg

 

Ova je vrijedna truda, ugl. šikara šikara, izgreban totalka

 

dsc02718on4.jpg

 

dsc02763cn0.jpg

Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

Link to comment
Share on other sites

Evo i kako je to izgledalo s mojeg kuta gledanja.

Bilo je to predivno druženje koje bi poželio svakom railfanu. Predivan je osjećaj biti okružen ljudima koji imaju istu strast kao i ti. Stvarno neopisivo. Najljepše od svega je što smo se svi zajedno upoznali i mnogi od nas stekli nova prijateljstva. Nemam puno toga više za dodati, sve je bilo super, počevši od druženja, razgovora, fotkanja vlakova, roštilja, a vrhunac događanja bio je posjet varaždinskom depou uz stručno vodstvo našega Antiše. Veliko hvala Drstoki koji je bio inicijator akcije, Antiši koji nas je vodio kroz posjet Varaždinu i Čakovcu i svima koji su na bilo koji način bili uključeni u organizaciju ovog druženja.

 

Sada možemo krenuti i sa tekstualno-vizualnim putopisom.

 

Jedan dio ekipe uključujući i moju malenkost, trebao se naći u Zaboku. No, neki su malo kasnili, pa sam ja imao vremena dočekati i ispratiti Maestral u impozantnom sastavu od 9 vagona s 2 044 020 na čelu.

 

205.jpg

205-1.jpg

205-2.jpg

 

Nakon toga društvo se skupilo i krenuli smo prema Budinšćini. Tamo smo se našli i sa drugim dijelom ekipe, malo popričali, razradili strategiju i krenuli u sačekušu.

 

Prvo se čakao 3011

 

3011.jpg

 

A zatim i 3006.

 

3006-1.jpg

3006-2.jpg

3006-3.jpg

 

Nakon toga krenulo se u Podrute. Evo i slika tog kolodvora.

 

Podrute-1.jpg

Podrute.jpg

 

Zatim se krenulo u traženje pogodne lokacije za roštiljanje. Nakon manje potrage, lokacija je pronađena ispod željezničkog mosta preko rijeke Bednje. No, vremena za opuštanje nije bilo, jer je 3008 bio vrlo blizu. Slijedilo je munjevito raspoređivanje snaga. Nakon par minuta stiže

 

3008.jpg

 

I odlazi 3008.

 

3008-1.jpg

3008-2.jpg

 

Po povratku u bazu, ekspert Portos okinuo je jednu zajedničku fotku sa visine.

 

Fotograf-1.jpg

 

Zatim se krenulo u roštiljanje.

 

Rotilj-1.jpg

Rotilj-2.jpg

Rotilj-1-3.jpg

 

Nakon prvog dijela gozbe, ponovno smo svi krenuli na pozicije jer 3015 samo što nji bio tu. I evo, stiže 3015

 

3015.jpg

3015-1.jpg

3015-2.jpg

 

A s njime je stiglo i njegovo visočanstvo Ante-Vž, glavom i skrivenom bradom.

 

Ante-1.jpg

 

Slijedio je drugi dio gozbe, a nakon toga fotkanje vlaka 3017

 

3017.jpg

3017-1.jpg

3017-2.jpg

 

A odmah zatim i ubrzanog 992

 

992.jpg

992-1.jpg

 

Nakon toga slijedilo je skupljanje krpica i put prema Varaždinu uz stručno vodstvo Antiše. Putem nam je predstavio kolodvor Turčin.

 

Turin.jpg

 

Ubrzo smo stigli u Varaždin i tamo odmah zatekli što drugo nego Bt galeriju.

 

V-1.jpg

 

Nakon što smo vidjeli stari motornjak,

 

V-2.jpg

 

Slijedilo je neplanirano iznenađenje. Zaprega 2 043 002 i 2 062 055. Impozantno.

 

Tandem.jpg

Tandem-1.jpg

 

A tek ovo.

 

Vozilo.jpg

Vozilo-1.jpg

 

Nakon toga popili osvježili smo se pićem u obližnjem kafiću, te krenuli put depoa. Uz put smo naletili na 2 044 012 koja je spremno čekala da preuzme 4 Bt-a i krene s njima put Čakovca, šveda 012 i bonda 007 na 3012 .

 

2044012.jpg

ved012.jpg

3012.jpg

 

I konačno depo. Veličanstveno. Na samom početku, krampovi odmaraju i čekaju nove zadatke

 

Depo-2.jpg

Depo-3.jpg

Depo-1-1.jpg

 

Tu je i neaktivna ličanka 056

 

Depo-4.jpg

 

I kramp 004, koji prema viđenom neće tako skoro na pruge.

 

Depo-5.jpg

 

Zatim gomila džemsova

 

Depo-6.jpg

Depo-7.jpg

 

Šveđani

 

Depo-14.jpg

 

Novoobojani 008

 

Depo-8.jpg

Depo-9.jpg

 

macosa 028 (za koju sam mislio da će uskoro izaći s remonta, a kad tamo…)

 

Depo-12.jpg

 

i trenutno umirovljene zelena 009 i plava 003

 

Depo-10.jpg

Depo-11.jpg

 

Nakon izlaska iz depoa čekalo se 3021

 

Depo-15.jpg

 

Još mi je ostalo malo memorije, pa sam odlučio da bi bilo korisnije pofotkati ove frikove, nego koprivničku i golubovečku macosu.

 

Fotografi-4.jpg

Fotografi-3.jpg

 

Nakon toga, pala je odluka da se ide u Čakovec.

Za petnaestak minuta bili smo tamo i morao sam prijeći na ne baš omiljeni način fotkanja-mobitelom. Iz istog razloga stavit ću još samo par fotki

 

k-1.jpg

k-2.jpg

 

Od strane kolodvorskog osoblja zamoljeni smo potpisati peticiju protiv ukidanja brzog međunarodnog vlaka 204/205, što smo sa zadovoljstvom učinili. Odlučili smo da ćemo pričekati vlak 204, koji je kasnio 30 minuta.

U međuvremenu nam se osmjehnula sreća i stigla je slovenka i svi smo brzo navalili na nju.

 

Slovenka-1.jpg

Slovenka-2.jpg

>

Slovenka-4.jpg

 

Posjetili smo i povijesnu građevinu s modernim prozorima

 

k-3.jpg

 

I nedugo zatim stigao je i 204.

 

Maestral.jpg

 

Te rastanak :cry: . I to bi bilo to.

 

Još jednom hvala svima i lijep pozdrav svim divnim ljudima koje sam jučer upoznao i s kojima sam se družio, i mogu samo reći da si nikad ne bi oprostio da jučer nisam bio tu.

 

Pomalo žalim one koji nisu iz raznih razloga mogli biti s nama (bok ben :mrgreen: ), i nadam se da će nam se pridružiti na nekom slijedećem druženju.

 

Toliko za sada.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A sad koja sličica..

 

Prva sačekuša je bila u koprivama na nasipu, tješim se da neću imati reumu u starosti..

 

Izvire iz šume..

 

rub1.jpg

 

I u punoj veličini..

 

rub2.jpg

 

 

Pa malo s druge strane, dok ne nestane iza zavoja..

 

rub3.jpg

 

rub4.jpg

 

 

Nakon toga smo našli novu lokaciju za fotkanja, te odmah i za roštilj...

 

Te smo i dočekali prvi vlak..

 

rub5.jpg

 

 

Odmah i jedna "viđeni fotografi"..

 

rub6.jpg

 

 

Nakon toga nam je stigla macosa..

 

rub7.jpg

 

rub8.jpg

 

rub9.jpg

 

rub11.jpg

 

 

Od tolikog fotkanja smo i ogladnili pomalo, nakon roštilja imali smo 2 vlaka u kratko vrijeme..

 

rub12.jpg

 

rub14.jpg

 

 

I u drugom smjeru..

 

rub16.jpg

 

rub17.jpg

 

 

Zatim Varaždin..

 

Ovoaj prizor nam je jako uljepšao dan..

 

rub24.jpg

 

 

Kao i razgledavanje depoa..

 

rub30.jpg

 

rub25.jpg

 

rub23.jpg

 

 

Ovu je drstoka zahtijevao, nadam se da je to to.. 8)

 

rub29.jpg

 

 

Možda i ovim lokomotivama svane sunce..

 

rub19.jpg

 

 

Još smo uhvatili koji vlak u Vž-u na kolodvoru..

 

rub21.jpg

 

rub22.jpg

 

 

Te smo krenuli put Čakovca..

 

Tam smo naletili na zanimljivu stvarčicu..

 

rub27.jpg

 

rub26.jpg

 

rub28.jpg

 

 

Te jedna kak bi rekli umjetnička.. :kul

 

rub20.jpg

 

 

Zasad to je to od mene (ima jooooš)..

 

 

Da samo nadodam filmiće..

 

644 brunda u leru..

 

 

 

Odlazak šveda iz Čakovca..

 

 

 

 

Odeee maestral prema moru..

 

 

 

 

Ode i 644 s teretnjakom..

 

Link to comment
Share on other sites

Od strane kolodvorskog osoblja zamoljeni smo potpisati peticiju protiv ukidanja

Moram malo zanovjetat, al bar buš imal dokaz da sam pročitao cijeli post a ne samo ofrlje pogledao slike :D

Ugl. protiv promjene trase Maestrala ;)

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

Od strane kolodvorskog osoblja zamoljeni smo potpisati peticiju protiv ukidanja

Moram malo zanovjetat, al bar buš imal dokaz da sam pročitao cijeli post a ne samo ofrlje pogledao slike :D

Ugl. protiv promjene trase Maestrala ;)

 

Mislil sam na ukidanje kroz Zagorje, ali opravdavam zanovijetanje. :wink:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3011 smo čekali u Podrutama na način da su forumaši stajali na mjestima gdje su nickovi plavo napisani. 3006 za ostale ne znam ali ruxrux je stao na moje mjesto a ja otišao par stotina metara dalje. Na slici je označeno i mjesto prošlogodišnjeg roštilja. Ivog, Drstoka, Zeus, Vice & Mare te Bubimir vlakove su sačekali dalje prema Budinšćini.

 

Podrute.jpg

 

Ispod mosta preko Bednje bilo je savršeno mjesto, sa njega smo dočekali raštrkani čak 4 vlaka. Raspored forumaša uz prugu teško bih popamtio teško se prisječam gdje sam sam stajao.

 

Bednja.jpg

 

I na slici Varaždina označeni su kolodvor i depo

 

Varadin.jpg

 

Za konkretne slike sa sačekuša strpite se ali ja sam jako, jako zadovoljan.

Hvala svima koji su došli, Mari i Vici na pripremanju roštilja, Antiši na stručnom vodstvu, Stanleyu na pivi....

 

Dogodine više ljudi, više mesa, kupaće gaće...

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Hvala... Stanleyu na pivi....

Also dakle, ovo je već previše. Vidim da svi zaboravljaju 1 kg ćevapa iz mesnice 3M, koje ste potamanili k'o da ste utekli od gladi u Somaliji. :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Stari depo u Varazdinu

 

5688662c.jpg

 

Ormar u kojem se drzao alat ( mjere su u incima )

 

2445f497.jpg

 

Ovime su se majstori grijali, ugljena nije nedostajalo :wink:

 

3464d18f.jpg

 

Razni strojevi koji su popravili tko zna koliko parnjaca....

 

1f28794c.jpg

 

eaf579fb.jpg

 

407fd020.jpg

 

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Prekrasna reportaža i prekrasna hrana i još prekrasniji okoliš, siguran sam da vam je bilo prekrasno, svaka čast. Također svaka vam čast što ste uslikali prekrasni depo, s prekrasnim lokomotivama, posebno prekrasnim krampovima koji su meni jako dragi. :mrgreen:

Meni je sve prekrasno :lol:

 

Baš je lijepo vidjeti railfanove kako uživaju u svom hobiju, ovoliko fotografa na jednoj slici me podsjeća na onu reportažu kad je cijela armija fotografa slikala stojadina s dve prikolice po Zagrebu :mrgreen:

 

Najviše me dojmio dizel depo, i sve prepuno dizela naslaganih jedan uz drugi. :wink:

 

Također ste uslikali prekrasnu i rijetku za vidjeti zapregu. 8):pivo:jup

Link to comment
Share on other sites

Ivo, komplimenti. Ne zeleci ikog povrijediti, tvoje drzim najkvalitetnijima i meni najzanimljivije kadriranim. Bravo!

 

P.

 

Hvala, hvala..

 

Čekaj, čekaj, ima još fotografa, čekaj da svi stave pa onda ocjenjuj.. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Od moje skromne malenkosti nema foto-zapisa, ali ću dodati poneku riječ o ovom zanimljivom i lijepom izletu.

Pikanterije nemojte očekivati, jer ih nisam zapazio. Sve je teklo kao po špagi, a poslužilo nas je i vrijeme koje je bilo upravo idealno za ovakvo druženje.

Osobno sam komadić puta proveo u vlaku. U Vrapču sam ušao u Macosu u kojoj su se već družili i brbljali egérke i ruxrux, a prepoznali su jedan drugoga po railfanovskim motivima na majicama.

Putovao sam mukte jer blagajna u Vrapču vikendom ne radi, a kondor je još uvijek bio u stražnjim kolima kada smo stigli na odredište.

U Zaprešiću smo se prekrcali u Portosov auto i krenuli put Zaboka. Tamo smo imali dogovoren susret s dijelom ekipe. Putem smo razmijenili pregršt zanimljivih informacija. Tako sam, između ostalog, saznao da je moja kolegica Maja iz 1. razreda osnovne škole na Jabukovcu (1956.) ruxrux-ova sestrična. Ujedno smo ustanovili da smo obojica poznavali obitelj pokojnog gradonačelnika Zagreba Vece Holjevca. I neka sada netko kaže da svijet nije mali...

U Zaboku se već okupio dobar dio ekipe. U kafiću sam upoznao neke nove forumaše, među njima i zeusa koji je prava željeznička enciklopedija. Uslijedila je vožnja du Budinšćine, gdje smo se sastali s ostatkom društva.

Zahvaljujući činjenici da nisam imao fotoaparat, a koristeći status doajena među lokalnim railfanovima, vrijeme foto-seansi proveo sam u ugodnoj hladovini promatrajući ostale kako se pentraju po zagorskim bregima i općenito zauzimaju busije za što atraktivnije snimke.

Slike ispod mosta na Bednji ste vidjeli. U vrijeme dok smo tamanili delicije sa roštilja pridružio nam se Ante-vž. Moram priznati da sam ga zamišljao potpuno drukčije. Sjećajući se njegovih sjajnih tekstova na Forumu očekivao sam - ne znam zašto - onižeg 40-godišnjeg gospodina u liku, recimo, Vanje Dracha, kad ono mlađahna grdosija s majicom Iron Maiden. Upravo Ante nas je odveo na vrlo zanimljiva mjesta, koja osobno nisam prije vidio osim u prolazu, a naročiti dojam mi je ostavio obilazak kolodvora u Čakovcu.

Sve ste to vidjeli, ili ćete još vidjeti, na fotkama. Stoga ne bih duljio s pisanjem. Zaključak: vrlo ugodno druženje uz pregršt novih i lijepih dojmova sa zagorsko-međimurskih pruga.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio prvi fotograf u nizu koji je dočekao i otvorio sezonu slikavši 3011 (2 044008 prvi put)

 

p1.jpg

 

p2.jpg

 

onda sam se pomakao 500m prema Mađarevu, svoje mjesto ustupio ruxrux-u i dočekao kao zadnji u nizu vlak 3006

 

p3.jpg

 

p4.jpg

 

p5.jpg

 

p6.jpg

 

Došavši, smjestivši se i zapalivši vatru za roštilj ispod mosta preko Bednje, raštrkali smo se duž pruge da uslikamo 3008. Ja sam opet bio prvi fotograf u nizu.

 

p7.jpg

 

p8.jpg

 

ova je snimljena nakon prethodne slike, u međuvremenu sam kao jelen trčao ne bih li sa bolje pozicije snimio odlazeču kompoziciju

 

p9.jpg

 

sudionici roštilja bez mene i Ante-VŽ

 

p10.jpg

 

Mare & Vice

 

p11.jpg

 

prije degustacije prvih Chevapchicha morali smo slikati 3015, ja sam to učinio kao prvi u nizu u društvu Tome. Sa 3015 stigao je Ante-VŽ

 

p12.jpg

 

p13.jpg

 

p14.jpg

 

iza njega vlak 3017 slikan sa nasipa pruge odmah pokraj mosta

 

p15.jpg

 

na temeljima mosta našao sam novu, idealnu poziciju za slikati Mare pokraj roštilja...

 

p16.jpg

 

...a sa istog mjesta ubrzo i 992 (drugi put 2 044008)

 

p17.jpg

 

Nakon 992 pojeo se ostatak roštilja, te smo se vođeni Antom VŽ uputili prema Varaždinu

 

Naša vozila pokraj VŽ kolodvora

 

p18.jpg

 

ulazak 2 043002 i 2 062055 u kolodvor

 

p19.jpg

 

domačin

 

p21.jpg

 

stari depo

 

p22.jpg

 

p40.jpg

 

dolazi i 3012

 

p23.jpg

 

Depo i vozila oko depoa

 

p24.jpg

 

p25.jpg

 

p26.jpg

 

p27.jpg

 

VŽ okretaljka

 

p28.jpg

 

Izgorjeli Šved koji nikada nije dobio HŽ oznake

 

p29.jpg

 

p30.jpg

 

Đuran u travi

 

p31.jpg

 

Tankiranje

 

p32.jpg

 

1/2 Macose kao spremište, drugi dio izgorio i davno kasiran

 

p33.jpg

 

na ovoj boji niti HŽ VUČA VLAKOVA ne izgleda tako loše

 

p34.jpg

 

Šved 1. razreda

 

p35.jpg

 

Postolja Macose i 003 i 009 u pozadini

 

p36.jpg

 

Kolodvor VŽ sa 4 vlaka

 

p37.jpg

 

Ode prvi...

 

p38.jpg

 

...treći (drugi je otišao prema ČK)...

 

p39.jpg

 

...četvrti

 

p42.jpg

 

Manevarka

 

p41.jpg

 

Kada je Ante predložio odlazak u ČK nitko se nije protivio...

 

Kolodvor Čakovec + Šved

 

p43.jpg

 

Masosa

 

p44.jpg

 

Šved + Macosa

 

p45.jpg

 

Muzjski Baat III razreda unutar RŽV Čakovec

 

p46.jpg

 

Španka

 

p47.jpg

 

...sa svjetlima

 

p49.jpg

 

Dočekavši Maestrala sa 7 vagona (treći put 2 044008) zaputili smo se kućama

 

p50.jpg

 

I za kraj majstor na djelu

 

p48.jpg

 

Hvala Ante VŽ :mah

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...