Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Savski Marof - Kumrovec

Pruga Kumrovec zapušteno

• Please log in to reply
1244 replies to this topic

#21 Krpan

Krpan
  • Članovi
  • 552 posts
  • Joined 23.07.2005.

Posted 04.12.2005. - 17:25

Pa kaj je zabranjeno slikanje slikanje željezničkih objekata?

Tako veli RVR. I zabranjeno je slikanje vlakova na kolodvoru a nigdje nije istaknut znak zabrane. I sad ti znaj.

#22 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 04.12.2005. - 17:37

Tako veli RVR. I zabranjeno je slikanje vlakova na kolodvoru a nigdje nije istaknut znak zabrane. I sad ti znaj.

Sorry, možeš malo pojasniti šta je RVR?

#23 Krpan

Krpan
  • Članovi
  • 552 posts
  • Joined 23.07.2005.

Posted 04.12.2005. - 17:56

Sorry, možeš malo pojasniti šta je RVR?

To je neka HŽ služba koja pravi ˝reda˝ po kolodvoru.

#24 Toma

Toma
  • Administratori
  • 8,501 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationZagreb

Posted 04.12.2005. - 18:03

RVR = Redarstvo, Vatrogastvo, Rasadnik; jednom rijecju one sluzbe koje nisu u reorganizaciji imali gdje drugdje 'utrpati' :)
Koliko sam ja vidio u HZ pravilnicima, nema klauzule po kojoj je zabranjeno fotkanje; ako netko ipak zna gdje bi ta zabrana bila....
btw; na nekim mjestima postoji znak zabrane; npr. na RK ili kod samog depoa na Glavnom, ali ti znakovi su u takvom stanju (citaj: hrdjavi do potpune neprepoznatljivosti) da ih ne treba uzimati isuvise ozbiljno...
toma

#25 ivog

ivog
  • Administratori
  • 11,836 posts
  • Joined 16.10.2005.
  • LocationKrapina

Posted 04.12.2005. - 22:33

Al jedna stvar mi nije jasna..
Željeznice su državno vlasništvo, s time su i porezni obveznici vlasnici države, tak znači da smo i svi mi vlasnici željeznice, pa odkad čovijeku je zabranjeno fotografirati njegovo vlasništvo..
A i svima nama od plaća i svih ostalih prihoda uzimaju kunice koje ulažu u hž, pa valjda smijemo vidjeti kud oni to ulažu naše nofce..
Možda ljudi ne žele da se vidi da im je pruga u očajnom stanju..
Na karti hrv. je lijepo ucrtana ta pruga i onaj malo manje upućen u željeznicu si možda misli da tu vozi 100 vlakova dnevno i brzinom od 160km/h..
Sve je to loše..
Možda misle da će al-qaida napast, jer čim te neš drugo zanima (u našem slučaju željeznica) si terorist..

#26 Krpan

Krpan
  • Članovi
  • 552 posts
  • Joined 23.07.2005.

Posted 04.12.2005. - 22:56

RVR = Redarstvo, Vatrogastvo, Rasadnik; jednom rijecju one sluzbe koje nisu u reorganizaciji imali gdje drugdje 'utrpati' :)
Koliko sam ja vidio u HZ pravilnicima, nema klauzule po kojoj je zabranjeno fotkanje; ako netko ipak zna gdje bi ta zabrana bila....
btw; na nekim mjestima postoji znak zabrane; npr. na RK ili kod samog depoa na Glavnom, ali ti znakovi su u takvom stanju (citaj: hrdjavi do potpune neprepoznatljivosti) da ih ne treba uzimati isuvise ozbiljno...
toma

Koliko puta u novinama bude kako se netko penjao po kontaktnim vodovima i struja ga opalila a RVR ga nije spriječio ili može se šarati i krasti dizel iz manevri. Ali slikanje se mora suzbiti. Kad uslikaš macosu postaješ Državni neprijatelj No.1.

#27 ivog

ivog
  • Administratori
  • 11,836 posts
  • Joined 16.10.2005.
  • LocationKrapina

Posted 04.12.2005. - 23:03

A možda je hž strah da netko ne napravi neki motornjak po dizajnu sličan macosi (obnovljenoj), pa ih ne iskopira...

#28 Ante-vž

Ante-vž
  • Moderatori
  • 5,347 posts
  • Joined 15.04.2005.
  • LocationTrnovec Bartolovečki

Posted 05.12.2005. - 00:13

Pa kaj je zabranjeno slikanje slikanje željezničkih objekata? Kak je policija obrazložila povod za "informativni razgovor" ? Fakat, žalosno je ako treniraju strogoću na ljubiteljima vlakova :twisted:

Prema postojećim pravilnicima HŽ-a fotkanje uz prugu i u kolodvorima moguće uz dozvolu koju izdaje Služba za odnose s javnošću HŽ-a. Fotkanje u depoima je najstrože zabranjeno.

Problem je u tome da su pravilnici prepisani iz doba socijalizma kada su željeznice smatrane strateškim resursima i elementom nacionalne sigurnosti.

U sadašnjem (demokratskom?) društvu svi se pozivaju na zabranu, ali nitko ne zna reći zbog čega zabrane postoje.

Tipična HR zbunjola, nemaš pojma ko koga i u kaj!

#29 Ante-vž

Ante-vž
  • Moderatori
  • 5,347 posts
  • Joined 15.04.2005.

Posted 05.12.2005. - 00:15

Pa, kad već spominješ džunglu, evo još malo argumenata s iste pruge, snimljeno isti dan :x

Zaista, žalosno :cry:

Jako zanimljive fotke i stanje, nažalost, jako loše! :cry:

Bok!

Ante

#30 Ante-vž

Ante-vž
  • Moderatori
  • 5,347 posts
  • Joined 15.04.2005.

Posted 05.12.2005. - 00:16

Meni je kolodvor Cakovec jako poznat po tome.
1995. godine dok je dolazila madarska lokomotiva M62 u Cakovec prometnik je zvao policiju i bio sam na informativnom razgovoru. :oops:

Kasnije negdje oko 2000. ili 2001. godine su nas (Nikolu, dva frenda iz Italije i ja) takoder gnjavili (ne policija vec zeljeznicari), a mi smo se pravili da ih ne razumijemo. 8)

Mozda se Nikola sjeca bolje detalja.

Pozdrav
Borna

SRAMOTA DO BOLA!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

#31 Toma

Toma
  • Administratori
  • 8,501 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationZagreb

Posted 05.12.2005. - 10:14

A možda je hž strah da netko ne napravi neki motornjak po dizajnu sličan macosi (obnovljenoj), pa ih ne iskopira...

Tako je! :lol:
Na primjer, da iduca generacija TGV-a ne izgleda kao macosa... :lol: :lol: :lol: :lol:

toma

#32 RAIL-LOGISTIK

RAIL-LOGISTIK
  • Članovi
  • 2,614 posts
  • Joined 16.09.2005.
  • LocationCrailsheim / Varaždin

Posted 06.12.2005. - 11:42

Meni je kolodvor Cakovec jako poznat po tome.
1995. godine dok je dolazila madarska lokomotiva M62 u Cakovec prometnik je zvao policiju i bio sam na informativnom razgovoru. :oops:

Kasnije negdje oko 2000. ili 2001. godine su nas (Nikolu, dva frenda iz Italije i ja) takoder gnjavili (ne policija vec zeljeznicari), a mi smo se pravili da ih ne razumijemo. 8)

Mozda se Nikola sjeca bolje detalja.

Pozdrav
Borna

SRAMOTA DO BOLA!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Da stvarno velika sramota.
Redovito citam njemacke forume o zeljeznici i stvarno se mnogi ljudi zale kako su nepristojni nasi policajci i poneki zeljeznicari dok ljudi slikaju vlakove na kolodvorima.Policija onda pravi velike probleme,filozofiraju da je zabranjeno slikanje radi sabotaze i drugih stvari.Na forumu pisu da je najvecih problema kod slikanja u Slavoniji.A za Zagreb kazu da nema nikakvih problema.Stvarno je to zalosno,jer mnogi Nijemci obozavaju nase vlakove,pogotovo nase dizelke.Ali ima i dobrih slucaja dok naprimjer zeljeznicari ljude pozove na kavu,i znaju ljudima pokazivat depoe,nisu svi "zli"kako se pise.
Ja sam par puta slikao vlakove u Varazdinu i nije bilo problema,makar su bili mnogi zeljeznicari i poneki policajci na kolodvoru.

#33 Toma

Toma
  • Administratori
  • 8,501 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationZagreb

Posted 06.12.2005. - 19:32

Na forumu pisu da je najvecih problema kod slikanja u Slavoniji.

Nazalost, na mnogim engleskim forumima takodjer je Osijek spomenut kao najproblematicnije podrucje za fotkanje vlakova... Neki britanac je ljetos prespavao u policiji zbog toga............... KRETENIZAM!!!!!! :twisted:

toma

#34 mini cooper

mini cooper
  • Članovi
  • 1,295 posts
  • Joined 23.07.2005.
  • LocationOsijek

Posted 06.12.2005. - 19:55

Joj taj Osijek :evil: Da "uljepšam" ovu situaciju za Osijek,mogu reći da u zadnje vrijeme nemam nikakvih problema što se tiče slikanja u samom kolodvoru. Zna ponekad biti koji policajac u prolazu na kolodvoru i RVR koji su tamo 24 sata,ali samo promatraju sa strane i više ništa ne poduzimaju,čak ni ne pitaju ništa. Valjda su već naviknuti na moje slikanje po kolodvoru :lol:

#35 Krpan

Krpan
  • Članovi
  • 552 posts
  • Joined 23.07.2005.

Posted 07.12.2005. - 14:58

Na forumu pisu da je najvecih problema kod slikanja u Slavoniji.

Nazalost, na mnogim engleskim forumima takodjer je Osijek spomenut kao najproblematicnije podrucje za fotkanje vlakova... Neki britanac je ljetos prespavao u policiji zbog toga............... KRETENIZAM!!!!!! :twisted:

toma

Ja u Osijeku nisam imo nijedan problem ali zato svaki put kad sam otišao u Vinkovce jesam (4 puta).

#36 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 07.12.2005. - 18:59

Šta najbolje prolazi u slučaju problema s RVR-om: ignorirati ih, glumiti neuku plavušu, obećati "nikad više", svađati se, ... :?:

#37 Ante-vž

Ante-vž
  • Moderatori
  • 5,347 posts
  • Joined 15.04.2005.

Posted 07.12.2005. - 23:46

Šta najbolje prolazi u slučaju problema s RVR-om: ignorirati ih, glumiti neuku plavušu, obećati "nikad više", svađati se, ... :?:

Francuski!

Malo se šalim! Uvijek glumiš turista. Kažeš da imaš 1546 fotografija iz Švicarske i 8799 iz Njemačke. Čudiš se kako je slikanje u Hrvatskoj zabranjeno, kažeš da si slikao u Zagrebu, Rijeci i Splitu bez problema i ispričavaš se totalno. Onda dođeš drugi dan kad je u smjeni drugi lik i to je to.

Sam RVR ti ne može ništa! Problem je ako pozovu policiju jer je ova mutava do bola i misli da mora glumit strogoću. Zato se svineš pred RVR-om, ovaj zbunjen uzmakne, dođeš sutra ili kasnije kad ovaj nije u smjeni i fotkaš.

Ah, ta naša republika. Da hodaš po kolodvoru s upaljenim Molotovom, valjda te RVR ne bi ništ pital! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Bok!

Ante

#38 RAIL-LOGISTIK

RAIL-LOGISTIK
  • Članovi
  • 2,614 posts
  • Joined 16.09.2005.
  • LocationCrailsheim / Varaždin

Posted 08.12.2005. - 11:14

Ah, ta naša republika. Da hodaš po kolodvoru s upaljenim Molotovom, valjda te RVR ne bi ništ pital! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Bok!

Ante[/quote]

Pa da,ja dok sam bio na kolodvoru u Varazdinu,su par mladica skakali po teretnim vagonima i dirali one poluge koje sluze za istovar rasutog tereta.
Bilo je takoder nekoliko policajaca na kolodvoru i uopce ih nije zanimalo sto ti mladici rade.

#39 ivog

ivog
  • Administratori
  • 11,836 posts
  • Joined 16.10.2005.
  • LocationKrapina

Posted 08.12.2005. - 13:02

A di su bili ti svi silni zaštitari kad je bio onaj napad na slovenski vagon kad su ga zapalili.. :evil:
Onda im se nisu prijetili..
A to su sve mamlazi koji glume strogoću, misle da su oni face..
Jaki su samo kad si sam s fotoaparatom..

#40 Krpan

Krpan
  • Članovi
  • 552 posts
  • Joined 23.07.2005.

Posted 08.12.2005. - 14:45

Možeš ić palicom i razbijat prozore i ništa. A kad vide aparat ko strvinari se okupe oko slikača.

Ali svaki tjedan vidim neke druge RVR-ove. Jel se oni mjenjaju?
Ja da sam neki čelnik u HŽ-u dao bi im takvu pedalu da ni kao čistačice ne bi mogli radit.

Also tagged with one or more of these keywords: Pruga, Kumrovec, zapušteno

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users