Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Savski Marof - Kumrovec

Pruga Kumrovec zapušteno

• Please log in to reply
1241 replies to this topic

#1 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,673 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationDonja Bistra, Croatia

Posted 02.05.2005. - 08:56

Pozdrav

Zna li netko kakvi su planovi za tu dionicu? Pruga stoji na mjestu, vec polako zarasla a putnici se prevoze autobusima. Navodno postoji interes Slovenaca da se ta pruga ponovno otvori.

#2 Borna

Borna
  • Članovi
  • 232 posts
  • Joined 21.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 02.05.2005. - 10:13

Odgovor je skinut sa www.hznet.hr
Slijedi odgovor:

Obnova pruge Savski Marof – Kumrovec
U direkciji Hrvatskih željeznica u utorak 12.travnja održan je sastanak na temu obnove pruge Savski Marof – Kumrovec na kojem su sudjelovali načelnici općina vezanih na tu prugu, predstavnici grada Zagreba i Zaprešića, predstavnici Županije krapinsko-zagorske, Županije zagrebačke, Ministarstva mora, turizma prometa i razvitka RH te Hrvatskih željeznica. Predstavnici službe Razvoja i investicija HŽ-a predočili su nazočnima dinamiku radova i osiguranja sredstava za obnovu pruge koja bi zajednički trebali osigurati HŽ, Ministarstvo mora, turizma, prometa i razvitka, dvije županije i općine uz prugu.

Da bi tzv. kumrovečka pruga zadovoljila potrebe potencijalnih korisnika, u obnovu treba uložiti ukupno 49 milijuna i 343 tisuće kuna. Tim novcem remontirala bi se pruga, obnovio gornji i donji ustroj, izgradio drugi kolosijek u Vukovom Selu te elektrificirala pruga od Savskog Marofa do Vukovog Sela. Hrvatske željeznice ne mogu same obnoviti prugu već su za taj projekt, čija je dokumentacija obnove spremna, osigurale 3 milijuna kuna za radove te 9,8 milijuna kuna u materijalu koji će se ugraditi u prugu.

Prema raspodjeli ostalih ulaganja Županija zagrebačka i Županija krapinsko-zagorska uložile bi po 4 milijuna kuna, grad Zagreb 5 milijuna kuna, od Ministarstva mora, turizma, prometa i razvitka očekuje se 8 milijuna kuna, a ostalo bi osigurale općine sukladno dužini pruge i broju stalnih putnika.

Dio općina i županija već je u svojim proračunima za ovu godinu osigurao dio sredstava, dio kane osigurati u sljedećoj godini, a oni koji to nisu do sada učinili, učinit će to rebalansima proračuna za ovu godinu ili osiguranjem u proračunu za sljedeću godinu.

Zaključeno je da, s obzirom na to da su osigurana početna sredstva, obnova dionice Savski Marof - Sutla može početi 1. svibnja 2005. Ukoliko obnova bude tekla predviđenom dinamikom dionica Sutla – Vukovo Selo mogla bi se početi obnavljati početkom sljedeće godine, kada se planira i početak radova na elektrifikaciji pruge od Savskoga Marofa do Vukovog Sela.

Svi sudionici sastanka izrazili su veliko zadovoljstvo što će obnova pruge konačno započeti i svi su iskazali ozbiljne namjere da sudjeluju u financiranju njene obnove. Do 1. svibnja 2005. trebalo bi i potpisati tripartitni ugovor o sufinanciranju obnove tzv. kumrovečke pruge između HŽ-a, Županije zagrebačke i Županije krapinsko-zagorske, čiji će supotpisnici biti i načelnici općina, u kojem će se transparentno prikazati dinamika priljeva i trošenja sredstava na poseban podračun za obnovu te pruge.

#3 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,673 posts
  • Joined 26.03.2005.

Posted 03.05.2005. - 12:37

Hvala na odgovoru ali mislim da to sto tamo pise nema veze sa zdravim razumom. Elektrifikacija pruge koja je u biti nerentabilna je po meni idiotizam. Umjesto da su je malo doveli u red da mogu voziti DMU-e po njoj i povremeno neku parnjacu sa muzejskim vlakom do Kumrovca oni opet sanjaju o necem sto ne vjerujem da ce se ostvariti.

#4 Toma

Toma
  • Administratori
  • 8,498 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationZagreb

Posted 04.06.2005. - 18:57

pozdrav!
neki dan sam bio u Dobovi, i na kumroveckoj se pruzi stvarno nesto radi - skinuli su kolosijek do Sutle. Nadam se da to znaci da ce staviti novi kolosijek, a ne da ce ukinuti prugu :lol:

toma

#5 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,673 posts
  • Joined 26.03.2005.

Posted 04.06.2005. - 19:41

Oho, mislim da bih sutra mogao ici pogledati sto se radi.

#6 Toma

Toma
  • Administratori
  • 8,498 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationZagreb

Posted 05.06.2005. - 00:28

Odi pogledati ako ti je usput; ali ako nije, ne isplati ti se; radovi su prilicno "nevidljivi"; iako kolosijeka vise nema......

toma

#7 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,673 posts
  • Joined 26.03.2005.

Posted 05.06.2005. - 19:15

Odi pogledati ako ti je usput; ali ako nije, ne isplati ti se; radovi su prilicno "nevidljivi"; iako kolosijeka vise nema......

toma

Istina, kolosjeka vise nema od Marofa na dalje. Oko Vukovog sela nema promjena. Pruga je zarasla u travu.
Napravio sam par slika pa cu ih poslati.

#8 ivog

ivog
  • Administratori
  • 11,836 posts
  • Joined 16.10.2005.
  • LocationKrapina

Posted 26.10.2005. - 15:18

Bude,bude.. Ta će pruga ući u zagrebačku prigradsku prugu, a i kao pomoćna pruga za sloveniju.. Čak su županije dogovorile obnovu, sad neznam dal su i kune na računu, ćemo vidjet...

#9 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 01.11.2005. - 06:53

Bude,bude.. Ta će pruga ući u zagrebačku prigradsku prugu, a i kao pomoćna pruga za sloveniju.. Čak su županije dogovorile obnovu, sad neznam dal su i kune na računu, ćemo vidjet...

Do sada se dosta pisalo o tom projektu, ali nisam više vidio ništa o tome otkako su promijenili predsjednika uprave u HŽ-u. Nadam se to ipak nema veze jedno s drugim :wink:

#10 Motornjak

Motornjak
  • Članovi
  • 40 posts
  • Joined 06.10.2005.

Posted 25.11.2005. - 09:41

Lijepe HŽ ima planove!
Prije par godina su zatvorili prugu S.Marof - Kumrovec jer je bila nerentabilna, a i stvarno je bila - sjećam se kako su 20XX vukle samo 2 kaubojca, Macosi su bili sramotno prazni, a putovanje je trajalo u nedogled! Naravno, slovenci su i dalje vozili do Imenog, a imali su želju i do Kumrovca, ali im nisu dali!

A gle sad - odjednom vrlo važan željeznički koridor - elektrifikacija i ostala čuda suvremene željeznice!

#11 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 25.11.2005. - 21:14

Naravno, slovenci su i dalje vozili do Imenog, a imali su želju i do Kumrovca, ali im nisu dali!

Je li to znači da 90-tih godina, prije ukidanja pruge, nitko nije vozio do Zagorskih sela ?

#12 ivog

ivog
  • Administratori
  • 11,836 posts
  • Joined 16.10.2005.
  • LocationKrapina

Posted 25.11.2005. - 22:41

Ja se još sjećam da su prek kumrovca one crvene slovenske motorke vozile do glavnog..
Neznam kad su to ukinuli..
Ta dionica im je potrebna kao pomoćna pruga za 10 koridor i za onu prema beču..

#13 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 03.12.2005. - 21:09

Dok se gospoda iz HŽ-a konačno ne odluče krenuti u akciju, kumrovečki kolodvor će i dalje ovako žalosno izgledati:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Fotke sam snimio krajem rujna, ali siguran sam da i danas tamo ne izgleda puno ljepse :cry:

#14 Ante-vž

Ante-vž
  • Moderatori
  • 5,331 posts
  • Joined 15.04.2005.
  • LocationVaraždin

Posted 04.12.2005. - 00:54

Fotke sam snimio krajem rujna, ali siguran sam da i danas tamo ne izgleda puno ljepse :cry:

Knjiga o džungli! Sramota! :x

p.s. Simpa fotke!

#15 Toma

Toma
  • Administratori
  • 8,498 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationZagreb

Posted 04.12.2005. - 02:15

Hvala na fotkama!
btw, u Kumrovcu sam prije par godina (kada vise nije bilo prometa) fotkao stanicu, i neka budala je pozvala policiju...
Dolaze policajci; i tipovi su mi prekopali auto, i natjerali me da izokrenem djepove!!!!
Blesav sam sto ih nisam pitao da li to smiju raditi, ali sam jednostavno bio zatecen takvom razinom kretenizma...

pozdrav
toma

#16 Ante-vž

Ante-vž
  • Moderatori
  • 5,331 posts
  • Joined 15.04.2005.
  • LocationVaraždin

Posted 04.12.2005. - 10:58

Hvala na fotkama!
btw, u Kumrovcu sam prije par godina (kada vise nije bilo prometa) fotkao stanicu, i neka budala je pozvala policiju...
Dolaze policajci; i tipovi su mi prekopali auto, i natjerali me da izokrenem djepove!!!!
Blesav sam sto ih nisam pitao da li to smiju raditi, ali sam jednostavno bio zatecen takvom razinom kretenizma...

pozdrav
toma

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Čekaj malo, šališ se!?

Ne mogu vjerovati, fotkaš štreku u raspadu i odma si terorista.

K vragu, da nas Rusi napadnu, mislim da bi prvo srušili stanicu u Kumrovcu kao jedan od najbitnijih strateških objekata u republici.

Btw, bil sam nedavno cijeli dan u Čakovcu i ovo je bilo prvi put da me tam nitko nije ništa pital, koji ja to k... slikam!?

Bok!

Ante

#17 Borna

Borna
  • Članovi
  • 232 posts
  • Joined 21.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 04.12.2005. - 12:12

Btw, bil sam nedavno cijeli dan u Čakovcu i ovo je bilo prvi put da me tam nitko nije ništa pital, koji ja to k... slikam!?

Bok!

Ante

Meni je kolodvor Cakovec jako poznat po tome.
1995. godine dok je dolazila madarska lokomotiva M62 u Cakovec prometnik je zvao policiju i bio sam na informativnom razgovoru. :oops:

Kasnije negdje oko 2000. ili 2001. godine su nas (Nikolu, dva frenda iz Italije i ja) takoder gnjavili (ne policija vec zeljeznicari), a mi smo se pravili da ih ne razumijemo. 8)

Mozda se Nikola sjeca bolje detalja.

Pozdrav
Borna

#18 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 04.12.2005. - 16:36

Knjiga o džungli! Sramota! :x

Pa, kad već spominješ džunglu, evo još malo argumenata s iste pruge, snimljeno isti dan :x

Harmica:
Posted Image

Kraj Donji:
Posted Image

Klanjec:
Posted Image

Zelenjak:
Posted Image

Zagorska Sela:
Posted Image

Zaista, žalosno :cry:

#19 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 04.12.2005. - 16:47

Meni je kolodvor Cakovec jako poznat po tome.
1995. godine dok je dolazila madarska lokomotiva M62 u Cakovec prometnik je zvao policiju i bio sam na informativnom razgovoru. :oops:

Kasnije negdje oko 2000. ili 2001. godine su nas (Nikolu, dva frenda iz Italije i ja) takoder gnjavili (ne policija vec zeljeznicari), a mi smo se pravili da ih ne razumijemo. 8)

Strašno !!! :twisted:

Pa kaj je zabranjeno slikanje slikanje željezničkih objekata? Kak je policija obrazložila povod za "informativni razgovor" ? Fakat, žalosno je ako treniraju strogoću na ljubiteljima vlakova :twisted:

#20 Toma

Toma
  • Administratori
  • 8,498 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationZagreb

Posted 04.12.2005. - 17:11

Fakat, žalosno je ako treniraju strogoću na ljubiteljima vlakova

Malo detalja :) Moram reci da mi je sada sve to smijesno; ali onda sam bio IZVAN sebe od idiota...

Dakle, motam se po stanici; i fotkam. Nakon cca 5 min skuzim da je neki tip kod stanicne zgrade; i da ulazi u zgradu.
Poslikam sve sto sam htio, izlazim, sjedam u auto, i prema Zagrebu... Kod eko-sela stoji policija, i jos mislim, sigurno ce me zaustaviti, ali nista... Kad tamo, policija za mnom sa rotirkom :)
Ja stanem; pocne gnjavaza i tip me na kraju pita - jeste vi fotografirali kolodvor; zvali su nas da netko fotka!
Moram reci da je policija bila krajnje nekorektna, i tipovi vrlo bezobrazni... Ali dobro, sto je tu je....

pozdrav
toma

Also tagged with one or more of these keywords: Pruga, Kumrovec, zapušteno

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users