Jump to content

Prvomajska mješalica


lovac_na_pruge

Recommended Posts

de portos, pitaj onog "krivolovca na druge", jer čupkovićev most zato kaj luka čupković ima kuću ispod njega? i nek napiše koju priću o luki, tja ipak je to bio njegov prijatelj...

(dobro, ono kaj bu ti rekao u stili hebo te čupko u uzicu nemoj pisat) :kul

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

de portos, pitaj onog "krivolovca na druge", jer čupkovićev most zato kaj luka čupković ima kuću ispod njega? i nek napiše koju priću o luki, tja ipak je to bio njegov prijatelj...

(dobro, ono kaj bu ti rekao u stili hebo te čupko u uzicu nemoj pisat) :kul

On je još uvijek njegov prijatelj :wink:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Stanley, na Zadarskoj pruzi postoje i RADUČIĆ (drugo stajalište od Knina) i RAŠTEVIĆ (drugo stajalište od Benkovca prema Zadru). I da, nisu morali potrošiti ni 15 sekundi vremena za nagovaranje za vožnju u kabini. Cornu su svi kolege dobrodošli!

Link to comment
Share on other sites

Stanley, na Zadarskoj pruzi postoje i RADUČIĆ (drugo stajalište od Knina) i RAŠTEVIĆ (drugo stajalište od Benkovca prema Zadru). I da, nisu morali potrošiti ni 15 sekundi vremena za nagovaranje za vožnju u kabini. Cornu su svi kolege dobrodošli!

 

Dobrodosao na forum :D ; sve vise zeljeznicara na forumu :D . Jos malo bu Vas vise od vanjskih fanova. Samo nemojte sindikalizirati forum.

I da, preporucam se za voznjicu, makar od Kistanja do Knina.

mismotunavek

Link to comment
Share on other sites

Stanley, na Zadarskoj pruzi postoje i RADUČIĆ (drugo stajalište od Knina) i RAŠTEVIĆ (drugo stajalište od Benkovca prema Zadru). I da, nisu morali potrošiti ni 15 sekundi vremena za nagovaranje za vožnju u kabini. Cornu su svi kolege dobrodošli!

 

Dobrodosao na forum :D ; sve vise zeljeznicara na forumu :D . Jos malo bu Vas vise od vanjskih fanova. Samo nemojte sindikalizirati forum.

I da, preporucam se za voznjicu, makar od Kistanja do Knina.

 

Naravno da ste dobrodošli, a ovdje sam radi pruge , nikakvih sindikata i sl.

Svi smo ovdje zato što to jednostavno volimo ( željeznicu, pruge, voziti se ili voziti njima,čak i prošetati)!

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ste dobrodošli, a ovdje sam radi pruge , nikakvih sindikata i sl.

Svi smo ovdje zato što to jednostavno volimo ( željeznicu, pruge, voziti se ili voziti njima,čak i prošetati)!

 

Dobrodošao na forum.

Sve je više strojovođa i željezničara na forumu, što je pohvalno :wink:

 

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

To je samo manji dio slika, ja imam cca 350 fotki (370MB) a Bero 2 GB, dakle biti će toga još, sa svih pruga, putovanja prema Zadru i iz Zadra, iz Kninskog diesel depoa i tako to....

Uživajte. Mi jesmo :kul

 

Kada će ostastak fotki jako me zanima kako danas izgleda nekadašniji najbolji depo u ex Yugi?

Link to comment
Share on other sites

Stanley, na Zadarskoj pruzi postoje i RADUČIĆ (drugo stajalište od Knina) i RAŠTEVIĆ (drugo stajalište od Benkovca prema Zadru). I da, nisu morali potrošiti ni 15 sekundi vremena za nagovaranje za vožnju u kabini. Cornu su svi kolege dobrodošli!

Ohoho

Dobrodošao :D:D:D

Kada će ostastak fotki jako me zanima kako danas izgleda nekadašniji najbolji depo u ex Yugi?

Za koji dan, bez brige ali ne u ovoj temi :wink:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Stanley, na Zadarskoj pruzi postoje i RADUČIĆ (drugo stajalište od Knina) i RAŠTEVIĆ (drugo stajalište od Benkovca prema Zadru).

Znam. To sam i napisao.

Dobrodošao na Forum!

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Stanley, na Zadarskoj pruzi postoje i RADUČIĆ (drugo stajalište od Knina) i RAŠTEVIĆ (drugo stajalište od Benkovca prema Zadru). I da, nisu morali potrošiti ni 15 sekundi vremena za nagovaranje za vožnju u kabini. Cornu su svi kolege dobrodošli!

Ohoho

Dobrodošao :D:D:D

Kada će ostastak fotki jako me zanima kako danas izgleda nekadašniji najbolji depo u ex Yugi?

Za koji dan, bez brige ali ne u ovoj temi :wink:

 

Pratim ja vas od prvog posta, ali malo sam nestrpljiv postao!! :mrgreen: Ako je tako onda ću još malo pričekati! 8)8)

Link to comment
Share on other sites

To je samo manji dio slika, ja imam cca 350 fotki (370MB) a Bero 2 GB, dakle biti će toga još, sa svih pruga, putovanja prema Zadru i iz Zadra, iz Kninskog diesel depoa i tako to....

Uživajte. Mi jesmo :kul

 

Kada će ostastak fotki jako me zanima kako danas izgleda nekadašniji najbolji depo u ex Yugi?

Po cemu je bio najbolji? Cesto sam prije rata prolazio kroz Knin, lokse su mi se cinile jako prljave. S obzirom na to pitam se kakvo je stvarno bilo odrzavanje istih :?:

mismotunavek

Link to comment
Share on other sites

Po cemu je bio najbolji? Cesto sam prije rata prolazio kroz Knin, lokse su mi se cinile jako prljave. S obzirom na to pitam se kakvo je stvarno bilo odrzavanje istih :?:

 

Bolje rečeno najveći depo u ex Jugi, nego najbolji.

A šta se tiče stanja loksi, nisu ni danas ništa bolje.

Link to comment
Share on other sites

To je samo manji dio slika, ja imam cca 350 fotki (370MB) a Bero 2 GB, dakle biti će toga još, sa svih pruga, putovanja prema Zadru i iz Zadra, iz Kninskog diesel depoa i tako to....

Uživajte. Mi jesmo :kul

 

Kada će ostastak fotki jako me zanima kako danas izgleda nekadašniji najbolji depo u ex Yugi?

Po cemu je bio najbolji? Cesto sam prije rata prolazio kroz Knin, lokse su mi se cinile jako prljave. S obzirom na to pitam se kakvo je stvarno bilo odrzavanje istih :?:

 

8) Koliko sam ja čuo iz priča od starijih kolega kninski depo je bio najbolji u održavanju EMD loksi i najopremljeniji u bivšoj državi! To što su lokse bile zamazane to ne govori ništa, ali ako ćemo iskreno i karavele 006 i 014 su išle u kninski depo na popravak ne tako davno, a to može posvjedoćiti i kolega Amtrak koji je tamo radio u to vrijeme!!8)

Link to comment
Share on other sites

8) Koliko sam ja čuo iz priča od starijih kolega kninski depo je bio najbolji u održavanju EMD loksi i najopremljeniji u bivšoj državi! To što su lokse bile zamazane to ne govori ništa, ali ako ćemo iskreno i karavele 006 i 014 su išle u kninski depo na popravak ne tako davno, a to može posvjedoćiti i kolega Amtrak koji je tamo radio u to vrijeme!!8)

 

A jesu ih lipo sredili, 014 je nedugo nakon VP-a se bila zapalila u blizini Perkovića mislim.

a i 006 je mislim imala defektić nakon servisa u Kninu :kul

Link to comment
Share on other sites

8) Koliko sam ja čuo iz priča od starijih kolega kninski depo je bio najbolji u održavanju EMD loksi i najopremljeniji u bivšoj državi! To što su lokse bile zamazane to ne govori ništa, ali ako ćemo iskreno i karavele 006 i 014 su išle u kninski depo na popravak ne tako davno, a to može posvjedoćiti i kolega Amtrak koji je tamo radio u to vrijeme!!8)

 

A jesu ih lipo sredili, 014 je nedugo nakon VP-a se bila zapalila u blizini Perkovića mislim.

a i 006 je mislim imala defektić nakon servisa u Kninu :kul

 

8) Bilo kako bilo ali zbog nećega su određene da se tamo servisiraju, e sad kad naša "visinska gospoda" ne bi bila toliko škrta pa naručila orginal dijelove da se taj popravak izvrši kako spada onda se ne bi događalo to da su najnesigurnije lokse one koje izlaze sa nekakvog popravka, modifikacije ili rekonstrukcije! 8)

EDIT (by STIB): O kninskom depou će se (ako sam dobro shvatio Portosa) još moći diskutirati ali ne u ovoj temi. :prof

Link to comment
Share on other sites

Stanley, na Zadarskoj pruzi postoje i RADUČIĆ (drugo stajalište od Knina) i RAŠTEVIĆ (drugo stajalište od Benkovca prema Zadru).

Znam. To sam i napisao.

Dobrodošao na Forum!

Hvala na dobrodošlici! Sad te moram ispraviti u navodu: Portos je boldirao Radučić, nikakav Raštelić ili slično. Dakle, riječ je o stajalištu Radučić u 14. kilometru pruge Knin-Zadar.

Link to comment
Share on other sites

ovo je nekad bio kolodvor, ali skretnica više nema (Raštelić?)

Radučić.

Vjerojatno te smotao naziv stajališta Raštević (na dionici Benkovac - Škabrnja), a možda ti se ukazala i Raštelica (Sarajevo - Konjic). :mrgreen:

U međuvremenu je netočni navod (vidi quote) očito ispravljen. Ipak je Portos moderator. :mrgreen:

Sjećam se jako dobro Radučića još iz vremena kada je bio kolodvor i u njemu su se križali vlakovi, a sjećam se i stajališta Raštević, ta vozio sam se tom prugom puno puta.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Sjećam se jako dobro Radučića još iz vremena kada je bio kolodvor i u njemu su se križali vlakovi, a sjećam se i stajališta Raštević, ta vozio sam se tom prugom puno puta.

Onda mea culpa! Ne zamjeraš? Iako nisam vidio iznad slike ništa što bi govorilo o bilo kakvim ispravkama... Ja na tom stajalištu stajem 30-ak puta mjesečno zadnjih 12 godina, a vozio sam i Portosa i lovca, tako da smatram da su imali kvalitetnu informaciju.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Prema uputama Kninskih željezničara ali i lokalnih domorodaca uspjeli smo pronaći, na putu prema vikendici i želj. stanicu Plavno te u njenoj blizini Čupkovića most i njegova 2 manja brata

P5021049.jpg

 

Ja sam se spustio do mosta, Lovac_na_pruge popeo se na vrh brda i dočekali smo Turnericu s teretnom kompozicijom

plavnomost.jpg

 

ovo je na Čupkovića mostu

plavnomost2.jpg

 

Nisam možda "ubo" temu, al' ovaj kraj je poznat po jednoj stvari...:mrgreen: Svi su bili zaposleni na željeznici, evo i jedna anegdota, vezana za ovaj dio pruge, prema Lici... JBG! Ćirilica možda neki neće znati pročitati, al' interesantna priča...

luka2o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Svi su bili zaposleni na željeznici, evo i jedna anegdota, vezana za ovaj dio pruge, prema Lici... JBG! Ćirilica možda neki neće znati pročitati, al' interesantna priča...

 

Vrlo zanimljiv clanak, samo nedostaje ti donji dio teksta u srednjem stupcu.

Link to comment
Share on other sites

Svi su bili zaposleni na željeznici, evo i jedna anegdota, vezana za ovaj dio pruge, prema Lici... JBG! Ćirilica možda neki neće znati pročitati, al' interesantna priča...

 

Vrlo zanimljiv clanak, samo nedostaje ti donji dio teksta u srednjem stupcu.

 

Biće, Biće... Skeniram ga u potpunosti! Ne mogu da uhvatim vremena, imam još članaka iz novina, vezanih za taj kraj... Žao mi je samo, i to ne mogu još da "svarim", pošto sam imao originalni snimak "karavele", skenirao ga, i kad mi je gorio stan, ostao sam bez toga...

 

Sad kopam da dođem do toga svega drugim putem!

Link to comment
Share on other sites

de portos, pitaj onog "krivolovca na druge", jer čupkovićev most zato kaj luka čupković ima kuću ispod njega? i nek napiše koju priću o luki, tja ipak je to bio njegov prijatelj...

(dobro, ono kaj bu ti rekao u stili hebo te čupko u uzicu nemoj pisat) :roll:

 

Dakle katastrofa!

 

J. vas Č :mrgreen:

 

Šalim se! Eto čovek je otišao pre 4 dana u zasluženu penziju, mirovinu!

Puno pozdrava svima Vama od njega i moje malenkosti!

 

P.S. mala ispravka> Naime KuČa se nalazi pored mosta! Negov otac, tj. moj pok. deda (mašinovođa, strojovođa) je imao staru kamenu kuću ispod mosta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...