Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Talgo vlakovi za ZFBiH

• Please log in to reply
798 replies to this topic

#1 zelenki

zelenki
  • Članovi
  • 526 posts
  • Joined 07.07.2005.

Posted 30.11.2005. - 15:16

Jeli to sad nešto novo?

http://www.fbihvlada...jednica eng.htm

Proposal of Decision on approval to implementation of the Project for procurement of the trains with Talgo tilting technique

http://www.balkan-ex.../31_10_2005.htm

#2 tmk_2200

tmk_2200
  • Članovi
  • 3,483 posts
  • Joined 29.07.2005.

Posted 30.11.2005. - 16:23

To je već bilo u planu... Jedno ne razumijem kako BiH može kupovati bolje vlakove od Hrvatske koja je puno bogatija država... :roll:

#3 GostMario Petrinovich_*

GostMario Petrinovich_*
  • Gosti
  • Joined --

Posted 30.11.2005. - 16:51

Sjecam se price o tome kako ce TGV voziti kroz Srbiju. Interesantno je da su tu pricu pricali ljudi koji su Sbiju odvajali od Europe. Kako da TGV vozi po Srbiji ako je Srbija odvojena od Europe? Ti ljudi su tu pricu prodavali srbima, kako bi dokazali srbima kako je njihov put (out of Europe), dobar put. Jer, eto, mi cemo vam donijeti TGV. Brod ludaka.
Te balkanske drzave imati ce te brze zeljeznice tek kada budu dio Europe (vidi: slovesnki Pendolino). Ovo nase sranje nije niti blizu Pendolinu, po niti jednoj stavki. Taj nas nagibni je obicno Potemkinovo selo. Kao sto nam je i cijela drzava. -- Mario

#4 zelenki

zelenki
  • Članovi
  • 526 posts
  • Joined 07.07.2005.

Posted 30.11.2005. - 16:54

To je već bilo u planu... Jedno ne razumijem kako BiH može kupovati bolje vlakove od Hrvatske koja je puno bogatija država... :roll:

Što to znači? Da postoje dva ugovora? Što je s onih 7 garnitura?

ISPRAVAK : Ovaj gornji ugovor za 9 garnitura će biti potpisan iduće godine. Jeli došlo do realizacije ugovora za 7 garnitura Talgo Pendulara ako je taj upće potpisan. (krajem ove ili početkom iduće)

#5 tmk_2200

tmk_2200
  • Članovi
  • 3,483 posts
  • Joined 29.07.2005.

Posted 30.11.2005. - 16:59

Što to znači? Da postoje dva ugovora? Što je s onih 7 garnitura?

ne. jedan ugovor. sedam garnitura. Mislim da je Toma još prije spomenuo da zfbih kupuju talgo...

#6 tmk_2200

tmk_2200
  • Članovi
  • 3,483 posts
  • Joined 29.07.2005.

Posted 30.11.2005. - 17:02

:shock: :shock: :shock: TGV u Srbiji :shock: :shock: :shock:

Zbilja glupe priče...
A da su Swingeri katastrofalni, slažem se... To su PRIGRADSKI vlakovi...
U HŽ se ništa ne ulaže. Niti itko pametan kupuje vlakove... Da je bio netko pametan, kupili bi barem diesel Pendoline. Njih bi bilo i za Zagreb - Split, ali i za međunarodni promet. Sa Swingerima nemožemo van Hrvatske...

#7 zelenki

zelenki
  • Članovi
  • 526 posts
  • Joined 07.07.2005.

Posted 30.11.2005. - 17:04

Ispravio sam gornji post.

Pričalo se ovdje na forumu da su ZFBiH uzele 7 garnitura Talgo Pendulara bez lokomotiva.

Pročitao sam na forumu da diesel Pendolino postoji samo kao prototip.

#8 tmk_2200

tmk_2200
  • Članovi
  • 3,483 posts
  • Joined 29.07.2005.

Posted 30.11.2005. - 17:07

Pročitao sam na forumu da diesel Pendolino postoji samo kao prototip.

I nudio se HŽ-u... Samo što su oni pametnjakovići koji odlučuju o tome uzeli Swingere... :twisted: :evil: :roll:

#9 GostMario Petrinovich_*

GostMario Petrinovich_*
  • Gosti
  • Joined --

Posted 30.11.2005. - 17:08

Zbilja glupe priče...

Da. Ova prica me je podsjetila na to. Takve price se pricaju prije rata. Da osokole ljude, da ljudi budu uvjereni u svjetlu buducnost. Prije 15 godine sve novine u Srbiji su pisale mjesecima o buducem TGV-u u Srbiji. Crtale su se trase gdje ce TGV voziti, sve je izgledalo bas kao pravo. -- Mario

#10 tmk_2200

tmk_2200
  • Članovi
  • 3,483 posts
  • Joined 29.07.2005.

Posted 30.11.2005. - 17:25

Zbilja glupe priče...

Da. Ova prica me je podsjetila na to. Takve price se pricaju prije rata. Da osokole ljude, da ljudi budu uvjereni u svjetlu buducnost. Prije 15 godine sve novine u Srbiji su pisale mjesecima o buducem TGV-u u Srbiji. Crtale su se trase gdje ce TGV voziti, sve je izgledalo bas kao pravo. -- Mario

Svjetle li budućnosti...

#11 GostMario Petrinovich_*

GostMario Petrinovich_*
  • Gosti
  • Joined --

Posted 30.11.2005. - 19:18

Zbilja glupe priče...

Svjetle li budućnosti...

Da. Eto 15 godina je proslo. Gdje su sada ti ljudi sto su pisali o tome? Pa, sigurno na istim mjestima pisu iste clanke, samo umjesto TGV ubace nesto drugo. -- Mario

#12 tmk_2200

tmk_2200
  • Članovi
  • 3,483 posts
  • Joined 29.07.2005.

Posted 30.11.2005. - 20:59

Zbilja glupe priče...

Svjetle li budućnosti...

Da. Eto 15 godina je proslo. Gdje su sada ti ljudi sto su pisali o tome? Pa, sigurno na istim mjestima pisu iste clanke, samo umjesto TGV ubace nesto drugo. -- Mario

npr. Shinkansen na onom članku... (Neupučeni) ljudi se uvjere da će dobit takav supermoderan vlak a dobit će nagibne vagone... Ne supermodernog izgleda...

#13 GostMario Petrinovich_*

GostMario Petrinovich_*
  • Gosti
  • Joined --

Posted 30.11.2005. - 21:41

npr. Shinkansen na onom članku... (Neupučeni) ljudi se uvjere da će dobit takav supermoderan vlak a dobit će nagibne vagone... Ne supermodernog izgleda...

Balkan Express. Tako se zove taj "site". -- Mario

#14 tmk_2200

tmk_2200
  • Članovi
  • 3,483 posts
  • Joined 29.07.2005.

Posted 30.11.2005. - 21:48

Balkan Express. Tako se zove taj "site". -- Mario

Balkan... :roll: I što su im dnevne i noćne garniture?

#15 GostMario Petrinovich_*

GostMario Petrinovich_*
  • Gosti
  • Joined --

Posted 30.11.2005. - 22:12

Jako dobro pitanje. Sa tim vlakom ces toliko skratiti vozno vrijeme, da ces morati odspavati?
Hm, tko zna? Kada pises te bajke, onda moras ubaciti nekoliko "tehnickih" detalja, tako da stvar zvuci uvjerljivije. Mozda je tipu ovo jedino palo na pamet. -- Mario

#16 tmk_2200

tmk_2200
  • Članovi
  • 3,483 posts
  • Joined 29.07.2005.

Posted 30.11.2005. - 22:14

Jako dobro pitanje. Sa tim vlakom ces toliko skratiti vozno vrijeme, da ces morati odspavati?
Hm, tko zna? Kada pises te bajke, onda moras ubaciti nekoliko "tehnickih" detalja, tako da stvar zvuci uvjerljivije. Mozda je tipu ovo jedino palo na pamet. -- Mario

Možda im to znaći da dnevne garniture neće imati ugrađena svjetla izvana ni unutra, dok će noćna imat... Štednja...

#17 jz441

jz441
  • Članovi
  • 865 posts
  • Joined 11.04.2005.

Posted 30.11.2005. - 22:20

Zbilja glupe priče...

Da, bas je tako bilo... Cak su i jedan deo pruge izmedju Novog Sada i Beograda remontovali, i osposobili za velike brzine, ali smo mi na toj deonici vozili svega 120 km/h. Novi dolnji stroj se pravio za dvokolosecnu prugu, ali je sve to bilo zapusteno, i ostavljeno tako od rata. Ja tamo nisam bio vec od 1997, pa verujem da je su stvari jos vise zapustile...
Da, nece biti nista od brzih pruga, dok se Hrvatska i Srbija ne pridruze evropi.

Edy... :wink:

#18 tmk_2200

tmk_2200
  • Članovi
  • 3,483 posts
  • Joined 29.07.2005.

Posted 30.11.2005. - 22:24

Da, nece biti nista od brzih pruga, dok se Hrvatska i Srbija ne pridruze evropi.

Toma je na mislim nešto bio napisao da su Hrvatskoj nudili Maglev ("prugu" za testove).

#19 Ivan_T-101

Ivan_T-101
  • Članovi
  • 7,033 posts
  • Joined 24.05.2005.
  • LocationZagreb

Posted 30.11.2005. - 23:35

tmk_ i pogotovo Mario, ne znam što ste navalili toliko se ismijavat iz toga.

Čitao sam negdje da su ti vlakovi kupljeni uz pomoć španjolske vlade i/ili nekih sličnih humanitarnih donacija, eto otkud Bosancima pare, jer u kakvom im je stanju država vjerojatno bi im inače pojelo tri godišnja proračuna. Pošto će voziti za Zagreb ili još bolje kroz Zagreb prema zapadu (barem sam tako pročitao, a i kuda bi drugdje inače prolazili :lol: ), mislim da je to odlično, bit će novih vlakova u voznom redu i novih tipova vlakova na našim prugama.

:idea: Usput, zna li netko, ide li sada obnova pruge za Sisak baš zbog ovoga???

#20 tmk_2200

tmk_2200
  • Članovi
  • 3,483 posts
  • Joined 29.07.2005.

Posted 30.11.2005. - 23:59

Čitao sam negdje da su ti vlakovi kupljeni uz pomoć španjolske vlade i/ili nekih sličnih humanitarnih donacija, eto otkud Bosancima pare, jer u kakvom im je stanju država vjerojatno bi im inače pojelo tri godišnja proračuna. Pošto će voziti za Zagreb ili još bolje kroz Zagreb prema zapadu (barem sam tako pročitao, a i kuda bi drugdje inače prolazili :lol: ), mislim da je to odlično, bit će novih vlakova u voznom redu i novih tipova vlakova na našim prugama.

slažem se.

:idea: Usput, zna li netko, ide li sada obnova pruge za Sisak baš zbog ovoga???

Ne vjerujem... Vjerovatno će joj i smanjit ograničenje dok dođu ovi...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users