Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Hostilnost prema novim i neupućenim korisnicima

• Please log in to reply
48 replies to this topic

#21 GostImperator_*

GostImperator_*
  • Gosti
  • Joined --

Posted 23.12.2008. - 21:03

Ne dovodim u pitanje pravila, nego način komunikacije. "Iz kojeg si se blata iskoprcao?" i "Zato što si se stvorio niotkuda..." - a otkud bi se novi korisnici trebali stvoriti? Ako je problem u tome što se bilo tko može registrirati, ima i za to rješenje - zatvoriti forum za registracije i omogućiti iste samo putem pozivnice koju šalje već postojeći član foruma.

Slazem se, stvarno bi to moglo tolerantnije a ne ovako grubo :!: :roll:

#22 Mili

Mili
  • Članovi
  • 2,486 posts
  • Joined 09.11.2007.
  • LocationNova Gradiška

Posted 24.12.2008. - 19:51

Ako je problem u tome što se bilo tko može registrirati, ima i za to rješenje - zatvoriti forum za registracije i omogućiti iste samo putem pozivnice koju šalje već postojeći član foruma.

To je već dosta loša ideja, koja bi ugušila nove potencijalne članove (nisu svi malo kvalitetni, neki krenu bolje ispočetka i imaju ekskluzivnog vrijednog rijetkog materijala)...

IMHO, sustav s pozivnicama je kao neko ekskluzivno društvo, a to nekako guši prvotnu ideju ovoga foruma. Onda bi se išlo na alternativne forume (a ima ih, ali ovaj još uvijek odskače popularnošću i brojem članova)... :(

#23 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,395 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 24.12.2008. - 20:18

IMHO, sustav s pozivnicama je kao neko ekskluzivno društvo, a to nekako guši prvotnu ideju ovoga foruma.

Otkud uopće ta čudna ideja ? Nije mi poznato da je ikad itko na ovom forumu dosad razmišljao na takav način ... i nadam se da ni neće.

#24 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,261 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 24.12.2008. - 20:51

Nema pozivnica NITI ĆE IH IKADA BITI forum je otvoren za sve i molim vas da prestanete sa takvim halucinogenim idejama!

#25 Roda

Roda
  • Članovi
  • 513 posts
  • Joined 17.07.2007.

Posted 24.12.2008. - 23:00

Ako je problem u tome što se bilo tko može registrirati, ima i za to rješenje - zatvoriti forum za registracije i omogućiti iste samo putem pozivnice koju šalje već postojeći član foruma.

To je već dosta loša ideja, koja bi ugušila nove potencijalne članove (nisu svi malo kvalitetni, neki krenu bolje ispočetka i imaju ekskluzivnog vrijednog rijetkog materijala)...

IMHO, sustav s pozivnicama je kao neko ekskluzivno društvo, a to nekako guši prvotnu ideju ovoga foruma. Onda bi se išlo na alternativne forume (a ima ih, ali ovaj još uvijek odskače popularnošću i brojem članova)... :(

Malo sarkazma, jel. :wink:

#26 Barney

Barney
  • Moderatori
  • 2,061 posts
  • Joined 10.06.2006.
  • LocationZagreb

Posted 24.12.2008. - 23:12

Nema pozivnica NITI ĆE IH IKADA BITI forum je otvoren za sve i molim vas da prestanete sa takvim halucinogenim idejama!

Bravo, Antone! Smjesta potpisujem ovu izjavu.

Ljudi bozji. Shvatite da je sve ovo ipak samo zabava i da smo danas tu, a sutra tko zna gdje. Zivot je kratak i uzivajte u njemu. Nemojte se uzrujavati kad za to nema neke bitne potrebe.

Barney
Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

#27 egérke

egérke
  • Članovi
  • 7,612 posts
  • Joined 08.06.2006.
  • LocationKvatrić

Posted 25.12.2008. - 01:18

Nemojte se uzrujavati kad za to nema neke bitne potrebe.

Reci to ekipi koja oštri noževe zbog 2210 0...

#28 Barney

Barney
  • Moderatori
  • 2,061 posts
  • Joined 10.06.2006.
  • LocationZagreb

Posted 25.12.2008. - 02:44

Nemojte se uzrujavati kad za to nema neke bitne potrebe.

Reci to ekipi koja oštri noževe zbog 2210 0...

:)

To "brojanje zakovica" (rivet counting) nikad nisam razumio. Sam broj mi je jos najmanje vazan odnosno broj je vazan kad oznacava fizicki razlicitu seriju tramvaja (lokomotiva, vagona). A sad, da li je 2210 0 ili 22100 ili 2210-0 ili 2 2 1 0 0 ili "2210-PUSA"? To mi je sasvim svejedno. :)

Barney
Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

#29 2 063 XXX

2 063 XXX
  • Članovi
  • 1,127 posts
  • Joined 15.03.2008.
  • LocationZagreb/Međimurje

Posted 27.04.2009. - 19:42

ovo šta ću napisat nema veze sa naslovom teme ali nema smisla otvarat novu.
moram priznat da sam ponekad iznenađen nekim potezima administratora ili moderatora. Na forumu ima onako odokativno bar nekoliko tema ako ne i više koje si čisti OT, a neki od njih se lagano dotiću politike, ali iste nisu zaključane niti brisane. Ok, slažem se sa odlukom admina ili moderatora da ista mora postojat, ali zašto se onda zaključavaju neke druge teme(recimo ova o studenstkim prosvjedima) iako se ona ne razlikuje od nekih koje nisu želejzničarske tematike a ipak su otvorene. Zar ne vrijedi pravilo ili svi ili nitko.
Osobno smatram da tim temama nije mjesto na ovom forumu, te ako i iskrsne slučajno koja takva zbog pravednosti prema onima čija nije nekad u prošlosti obrisana pustite ljudima da vele šta misle na tu temu pa ju obrišite tad, ili brišite, ili zaključavajte SVE takve odmah u startu, bez obzira tko ju je otvorio.
Što se tiče laganih OT u ostalim željezničarskim temama mislim da je čak i korisna jer daje forumu dušu, tako da on nije samo tehničke prirode, a to mnogim forumašima odgovara.

...to znači da je mržnja prema Zagorju ipak nešto jača od ljubavi prema Koprivnici. :mrgreen:

#30 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 28.04.2009. - 10:01

iskreno, neznam ni ja ko je zaključao temu koja nije offtopic... čovjek pito jel koji željezničarski sindikat dao podršku štrajku studenata a ono tema "lock" ?
a di je trebo pitati? na forum.hr ?

#31 drstoka

drstoka
  • Članovi
  • 7,368 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 28.04.2009. - 16:05

Meni isto to baš nije bilo jasno ali nisam se htio buniti a dok nisam vidio da su se i drugi počeli buniti...
#1 truth hurts
#2 It's hard not to hate..

#32 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,395 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 28.04.2009. - 16:15

Po toj istoj logici svaka moguća tema može ovdje biti on-topic ako pitanje započne s time šta željeznički sindikati misle, npr.:

- o seljenju ptica na jug,
- o lanjskom snijegu,
- o nogometnom prvenstvu u Zimbabveu
- ... itd.

Ipak je bolje da se držimo vlakova i tramvaja.

#33 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,565 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 28.04.2009. - 17:59

čovjek pito jel koji željezničarski sindikat dao podršku štrajku studenata (...)
a di je trebo pitati? na forum.hr ?

Ne, nego na primjer ovdje:
http://www.szh.hr/

#34 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 28.04.2009. - 19:36

ali to je samo jedan od njih 10-11? neznam ni sam koliko ih točno ima...

#35 inflameswetrust

inflameswetrust
  • Članovi
  • 3,315 posts
  • Joined 28.02.2009.
  • LocationPožega

Posted 13.06.2009. - 14:59

dotični topic je bio moj. to je vjerojatno prvi i zadnji kojeg sam otvorio a da vjerujem da bi me netko mogao kazniti zbog njega.
odgovor na to moje pitanje sam dobio doduše za 3 dana kada je predstavnik sindikata došao no to nije tema ovoga.

ono o ponašanju prema novima je istina, makar i novi kao što sam i ja trebaju malo pripaziti šta pišu. ja sam bio jaaako oprezan oko svakog posta prvih mjesec dana, al nakon rasprave o udrugama sad me nitko više ne ferma, pa može se reći da sam si sam kriv. nije li?

moderatori, sve pet.
Poslana slika

Moje fotografije.

#36 VICTOR

VICTOR
  • Članovi
  • 6,319 posts
  • Joined 20.04.2006.
  • LocationZagreb, Oranice

Posted 26.09.2010. - 20:13

Moram priznati da sam ignorirao dosad ovaj thread, ali da moram potvrditi postojanje hostilnosti i to za takve banalnosti da sam u šoku. Ne bi li bilo mudrije upozoriti novajlije preko PP-a ako je očito da su to napravili iz brzopletosti, spontanosti ili neznanja?

Ako su već bili tako upozoreni i to su ignorirali, onda je to već druga stvar....

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

#37 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,261 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 27.09.2010. - 16:38

Moram priznati da sam ignorirao dosad ovaj thread, ali da moram potvrditi postojanje hostilnosti i to za takve banalnosti da sam u šoku. Ne bi li bilo mudrije upozoriti novajlije preko PP-a ako je očito da su to napravili iz brzopletosti, spontanosti ili neznanja?

Ako su već bili tako upozoreni i to su ignorirali, onda je to već druga stvar....

Da sada ja budem malo hostilan prema starim korisnicima. Zašto ovdje ne prijavite nepoćudne poruke administratorima?

Dakle, daj mi link za ovo o čemu pričaš, inače trla baba lan da joj prođe dan.

#38 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 27.09.2010. - 20:17

Dakle, daj mi link za ovo o čemu pričaš, inače trla baba lan da joj prođe dan.

kul daun, bos,
viš da vade postove iz naftalina....

#39 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,261 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 27.09.2010. - 23:15

kul daun, bos,
viš da vade postove iz naftalina....

Vidim, zato i takva reakcija.

#40 VICTOR

VICTOR
  • Članovi
  • 6,319 posts
  • Joined 20.04.2006.
  • LocationZagreb, Oranice

Posted 28.09.2010. - 21:55

Javno se ispričavam adminima jer sam sada uvidio da forumaš pod nickom "mladi kondukter" je imao već par nezgrapnih postova (neobaziranje na starosrt postova/tema, kao što i Erraser reče). Mislio sam da je i Renato preburno reagirao (tema Vinkovci-Tovarnik), no ovim putem se i njemu ispričavam.

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users