Jump to content

Tragovima prve uskotračne pruge u Hrvatskoj


Portos

Recommended Posts

Hvala i tebi ! Nadam se da će se sljedeći put bolje potrefiti, pa da opet budeš mogao ići s nama :D

 

Da... zao mi je sto nisam mogao ici, ali sto je - tu je...

 

Iduci put - svakako!

 

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Link to comment
Share on other sites

Hvala i tebi ! Nadam se da će se sljedeći put bolje potrefiti, pa da opet budeš mogao ići s nama :D

Da... zao mi je sto nisam mogao ici, ali sto je - tu je...

Iduci put - svakako!

 

Hehe... Ekipa se kompletira. By the way, još malo pa će godina dana od naše prve arheološke ekspedicije (Zagreb - Samobor - Bregana).

Ak buš išel s nama, raspitaj se ima li negdje kakva agencija Rent-A-Pinzgauer. :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Je radio juhu-juhu điđi-miđi pa onda drugi dan nije bil nizašta :mrgreen: ?

To sam radio noć prije. Noć prije puta gledao sam Umri muški 3 na DVD-u i nije mi se baš spavalo. Uspavala me Seabralova penzionerska vožnja Francuskog auta te piva. Pogriješili smo što nismo popili ponuđenu kavu u Siraču. No brzo sam došao k sebi i aktivno sudjelovao u ekspediciji.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

samo usput, je li negdje STIB na tim slikama, ako da, koji je on (onako čisto informativno)?
Jesam, na nekoliko objavljenih, mislim da me se najbolje vidi na skupnoj slici na kolodvoru u Siraču:

http://i170.photobucket.com/albums/u276/portosmedex1/Slavonija/ForumasiSirac.jpg

Ja sam onaj jedini koji nema majicu foruma :(

Ali zato je na mojoj majici lokomotiva Southern Railwaysa :D

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Uspavala me Seabralova penzionerska vožnja Francuskog auta te piva.

Hm ... vidiš, vidiš koja nezahvalnost .... a ja ti nisam htio priređivati šokove u vožnji :mrgreen:

 

Da sam to znao, pustio bih ti jedan od četiri CD-a od Black Sabbatha koji su bili s nama u CD-changeru, a i ostalih šest je bilo u sličnom stilu ... ne bi ti meni okice sklapao ... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Joj thomcro, pa covjeku je mozda neugodno!? :mrgreen:

Ja, mo'š misliti :mrgreen: ! Da mu je neugodnjak šta bi mi odgovorijo jokern3.gif. Nadam se da mi Portos neće ovo uzeti za zlo :oops: .Valjda kuži je ovo samo dobra zezancija.

Je nama muškima je tak neugodno pohvaliti se :mrgreen:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Da sam to znao, pustio bih ti jedan od četiri CD-a od Black Sabbatha koji su bili s nama u CD-changeru, a i ostalih šest je bilo u sličnom stilu ... ne bi ti meni okice sklapao ... :mrgreen:

 

Vec ja vidim - dobro bi se mi slagali, seabral! Vidimo se drugo ljeto.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jako zanimljiva reportaža :)

 

Ali nisam uspio pronaći godinu izgradnje "najstarije uskotračne željeznice u RH"

Na onom linku Hrv. šuma spominje se da su se šumske željeznice počele graditi kad i pilane, u Siraču 1879.

Znači nije starija od 1879.?

 

Je li to stvarno najstarija u Hrvatskoj :?:

 

U putopisu o Bršici (Raša) stavio sam:

Iz "Promet u Istri":

Godine 1871. bila je napravljena pruga za konjsku vuču Krapan - Štalije, a 1879. su uvedene parne lokomotive.

Ta je pruga bila uskotračna, sve dok nije sagrađena Lupoglav-Štalije, kad je prebačena na 1435 mm.

Služila je za prijevoz od rudnika Raša do luke, znači nije bila dio rudnika.

Maranatha !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...