Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

gdo kaj posluša?

• Please log in to reply
1055 replies to this topic

#41 VICTOR

VICTOR
  • Članovi
  • 6,320 posts
  • Joined 20.04.2006.
  • LocationZagreb, Oranice

Posted 23.08.2007. - 15:11

Kad vam netko nafrlji narodnjake (naše/njihove, svejedno), kao protuotrov predlažem Balaševićevu pjesmu Narodnjaci!

Definitivno prava protumjera :)

Naravno! :D :jup :bend

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

#42 ivog

ivog
  • Administratori
  • 11,836 posts
  • Joined 16.10.2005.
  • LocationKrapina

Posted 23.08.2007. - 22:28

Eh, nemam sad neke preomiljene grupe ili pjevače/ice, slušam ono što mi se svidi i kojeg sam raspoloženja, a to znači da slušam apsolutno sve (osim onoga trofaznoga..)..

Daklem, od zagorskih preko rocka, popa, do željeza, country-a i na kraju klasike...

#43 ines

ines
  • Isključeni korisnici
  • 610 posts
  • Joined 27.01.2007.

Posted 23.08.2007. - 23:04

jel cuo tko od vas za jednu lijepu pjesmu: chiquitita??

Misliš od ABBA-e?

da :roll: :roll: kao da postoji od jos nekoga?

uglavnom, ta pjesma mi je bila uvijek super!
mrzim: kad mi netko nesto zabranjuje (mos mislit)

#44 drstoka

drstoka
  • Članovi
  • 7,369 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 24.08.2007. - 10:10

vidi, vidi, kak se društvo raspisalo.... :D

moja malenkost troši:

- metal (Metallica i odlična parodija na njih - Beatallica, Black Sabbath, Anathema, Cradle of Filth, Nightwish, Dimmu Borgir, Therion, Illnath, Pantera, Slayer, In Flames, Woods of Ypres, Marduk............)

- distorzija koja nije metal (Rammstein, RATM, System of a Down, Papa Roach, AC/DC, Nirvana, Slipknot..........)

- punk (Toy Dolls, Green Day, No Use for a Name, Offspring..........)

- domaće (HP, Kawasaki 3P, Psihomodo, Majke, Daleka obala, Gibonni, Zadruga, hip-hop kojekakav, Josipa Lisac...., ma svašta se može naći)

- klasika (Bach, Beethoven, Carl Orff)

- Apocalyptica (klasa za sebe, naravno :D )

- tehnjava i house pomalo kad dobijem napad da baš moram slušat tak nekaj, dosta često u zadnje vrijeme :lol:

- eto, mogao bih do sutra nabrajati ali mi se ne da :)

Ugl. kao strastveni obožavatelj ploča, imam malu kolekciju koja se povećava, trenutno sam hitio stari gramofon jerbo je bio razvaljen i previše drapao ploče, skupljam lovu za neki dobar novi (prijedlozi?)

isto tako, ako netko ima\zna nekog tko ima\zna gdje ima\..... na ploči Hladno pivo - Džinovski, dajem za to bubreg ili već po želji što treba :lol:
#1 truth hurts
#2 It's hard not to hate..

#45 Stanley

Stanley
  • Moderatori
  • 16,652 posts
  • Joined 24.08.2006.
  • LocationZagreb

Posted 24.08.2007. - 11:40

- klasika (Bach, Beethoven, Carl Orff)

Vidi, vidi, kaj nas još ima...?
Od onog kaj volim poslušati dodajem: Johannes Brahms, Antonin Dvorak, Čajkovski... A Bedrich Smetana i njegova ''Vltava''... Tko bi se na brzinu svega sjetio?
Vidim da društvo, općenito, ima prilično dobar ukus. Gotovo bih od svakog pokupio ponešto. Za mene je, recimo, ugodno iznenađenje (bez uvrede) da strojovođa sluša Dire Straits, jedan od bandova koji su istinski oplemenili rock muziku.
Prije nego me napadnete izjavljujem da sam žrtva predrasuda tj. negativne stereotipije. :mrgreen:
Nemam vremena sastavljati svoju listu, koja je vrlo dugačka. Dodao bih na brzinu i onako iz rukava bandove koji nisu spomenuti: Cream, Blind Faith, Jefferson Airplane, Moody Blues...
A zakon nad zakonima je Clapton i ''Layla''.
Serija 05 je zakon!

#46 hadzibane

hadzibane
  • Članovi
  • 2,793 posts
  • Joined 16.08.2006.
  • LocationSombor,Vojvodina

Posted 24.08.2007. - 12:01

Zaboravih spomenuti sve varijacije oko Robert Frippa i legendarnih King Crimson,kao i ELP i njihovu fantastičnu preteču The Nice/Keith Emerson šef i velemajstor na orguljama i inim klavijaturama/.
Druže Stari,skrenuo sam s' puta...
Sad me jaše i Kurta i Murta.......

#47 ben

ben
  • Članovi
  • 1,972 posts
  • Joined 13.03.2006.

Posted 24.08.2007. - 13:22

skupljam lovu za neki dobar novi (prijedlozi?)

Technics 1210 MKII

taj te bu nucal do kraja života samo tu i tam zmeniš zvučnicu i iglu

#48 drstoka

drstoka
  • Članovi
  • 7,369 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 24.08.2007. - 13:39

znam. samo mi je malu puno dati dost prek 3000 kuna za njega + onda još neko dobro pretpojačalo od bar 500 kuna i tak... A da bi njega htel, to je :lol:
#1 truth hurts
#2 It's hard not to hate..

#49 ivancrnkoci

ivancrnkoci
  • Članovi
  • 1,230 posts
  • Joined 27.08.2005.

Posted 24.08.2007. - 13:55

Malo sam se kasno uključil.

AC/DC, Dire Straits, U2, Aerosmith, Guns 'n' Roses....
Posted Image

#50 Edgar Njari

Edgar Njari
  • Članovi
  • 1,247 posts
  • Joined 11.09.2005.

Posted 24.08.2007. - 13:56

ELP i njihovu fantastičnu preteču The Nice/Keith Emerson šef i velemajstor na orguljama i inim klavijaturama/.

Baš sam spominjao ELP u nekoj drugoj temi nedavno.
Keith je stvarno mjastor za tipke, to se slažem.
Meni osobno jedna od najdražih i naluđih skladbi je Tarkus (s albuma Tarkus).
--------------------------------

#51 hadzibane

hadzibane
  • Članovi
  • 2,793 posts
  • Joined 16.08.2006.

Posted 24.08.2007. - 16:51

I ti znači voliš maratonske kompozicije?
Tarkus traje skoro 25.minuta.A recimo Karn Evil,sa LP Brain Salad Surgery?
Ako smo već kod maratonaca,meni se lično veoma dopada kompozicija od Iron Butterfly - In A Gadda Da Vidda,to je posao,kao i live Space Truckin od Deep Purple,sa bilo kojeg oficijelnog ili bootleg albuma.Ili July Morning sa,crnog,Live albuma Uriah Heep Live(1973)...Ili....Mogu do naksutra nabrajati.......

#52 Toma

Toma
  • Administratori
  • 8,501 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationZagreb

Posted 24.08.2007. - 19:14

...Kraftwerk...

ha! To majstore!!!

a sada, gospodin administrator (tj. ja) slusa jos i PanSonic, dosta elektronike (uglavnom elektronski noise, hehe), nesto metala (stvari tipa Slayer) itd... Laibach, Idole, EKV... Klasika uglavnom :kul

pozdrav
toma

#53 thomcro

thomcro
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 30.12.2005.
  • LocationRijeka

Posted 24.08.2007. - 22:19

znam. samo mi je malu puno dati dost prek 3000 kuna za njega + onda još neko dobro pretpojačalo od bar 500 kuna i tak... A da bi njega htel, to je :lol:

A nemreš imati ofce i nofce :mrgreen: , nešta moraš prežaliti.

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš

#54 kaubojac

kaubojac
  • Članovi
  • 374 posts
  • Joined 10.02.2007.

Posted 24.08.2007. - 23:05

U mom slučaju najviše svira radio Quirinus (županijski radio SM županije) Imaju kvalitetan program baziran na domaćoj zabavnoj i puštaju dosta starih stranih hitova. Imaju legedarnog voditelja Cezara (svaka slićnost s Cezarom iz Noćne more je iskljućena). Svaki dan imaju boje uspomena gdje puštaju glazbu od 50-tih na ovamo. Na svaki puni sat puštaju vic i tako slićno da neduljim. Ipak najdraže su mi obrade stranih i domaćih velikih hitova, filmske glazbe koje izvodi Big Band HRT-a i slični orkestri kao što je i Big Band grada Petrinje i orkestar Svea iz Slovenije

#55 Edgar Njari

Edgar Njari
  • Članovi
  • 1,247 posts
  • Joined 11.09.2005.

Posted 25.08.2007. - 00:05

I ti znači voliš maratonske kompozicije?
Tarkus traje skoro 25.minuta.A recimo Karn Evil,sa LP Brain Salad Surgery?

Da, Tarkus uglavnom slušam u komadu. Iako najviše volim onaj dio battlefield. Ali bez obzira, nekako uvijek moram u komadu to odslušati.

A Karn evil, imam samo na best of CD-u, samo dio (onaj "see the show"), nemam cijelu, tako da ne znam kakva je cijela.

Ali općenito volim tako duge kompozicije.
I isto tako volim ideju koncept albuma, recimo kao The Wall od Floyda, gdje ni jednu pjesmu ne možeš baš skužiti ako ne slušaš cijeli album.
--------------------------------

#56 hadzibane

hadzibane
  • Članovi
  • 2,793 posts
  • Joined 16.08.2006.

Posted 25.08.2007. - 08:48

Pa da,tematske ploče,pogotovo od Floyda(tu bih dodao još i The Final Cut) ne možeš skontati ako ih cele ne preslušaš u komadu.
Nego ono što si nazvao See The Show od ELP se zove Karn Evil,1st.Impression,Part 2.i odista je najbolji deo kompozicije.

#57 thomcro

thomcro
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 30.12.2005.
  • LocationRijeka

Posted 25.08.2007. - 09:23

...Tangerine Dream, Kraftwerk, Jean Michel Jarre, Vangelis, Kitaro, Enya...

Svojedobno sam slušao i odličnog Klausa Schultza koji je također drmao elektronskom glazbom i od kojeg su Kraftwerk-i preuzeli izričaj, ali LP je posuđen i nikada vraćen i ostala su samo sjećanja. Poslije sam tražio po raznoraznim dućanima ali niš od toga! Niti prelaskom na CD ga više nisam mogao naći. Jednostavno je nepoznat na riječkom području :oops: .

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš

#58 gugyto

gugyto
  • Članovi
  • 769 posts
  • Joined 05.08.2007.
  • LocationUvik Malo Misto

Posted 25.08.2007. - 12:04

Ja uvijek počinjem kao Nr.1. Dok sam bio mlađahni dečko volio sam "metalurgiju",kao AC/DC,Cheap Trick,Van Halen,Def Lepard,Led Zeppelin.Volim i Iggy Popa i Texas a Floydi su zakon. Ali kad se ne pije mlijeko nego nešto drugo,onda su dobri i Vuco i Mate Bulić i ...

#59 bubimir_1

bubimir_1
  • Članovi
  • 2,188 posts
  • Joined 12.01.2007.

Posted 25.08.2007. - 12:28

Kolko vidim dost vs sluša Dire Stairs.... je i ja ga slušam a najbolja mi je " Sultans of Swing ".. Puno domaćih volim, skoro sve... Da zagorske ne izostavim, od Maestrala do Pepelka...

Ima i tu stranog puno, techno, pop......
Atb, Maddona... Imam dosta od svake grupe pjesmi ali ono dobre su par njih.... A za jedno se mogu izjasnit... Oni trltrlrltllrl, to NE

#60 Barney

Barney
  • Moderatori
  • 2,061 posts
  • Joined 10.06.2006.
  • LocationZagreb

Posted 25.08.2007. - 12:35

...Tangerine Dream, Kraftwerk, Jean Michel Jarre, Vangelis, Kitaro, Enya...

Svojedobno sam slušao i odličnog Klausa Schultza koji je također drmao elektronskom glazbom i od kojeg su Kraftwerk-i preuzeli izričaj, ali LP je posuđen i nikada vraćen i ostala su samo sjećanja. Poslije sam tražio po raznoraznim dućanima ali niš od toga! Niti prelaskom na CD ga više nisam mogao naći. Jednostavno je nepoznat na riječkom području :oops: .

ONda te vjerojatno zanima ovaj site. ;)

Kao sto se na siteu vidi, momak se zove Klaus Schulze, a ne Schultz. Sitna greska, ali moze biti velika ako na webu trazis njegove stvari.

Sad kad znamo kako se zove mozemo otici na isoHunt i tamo naci poprilicnu kolicinu njegovih stvari. Klikni ovdje i onda kreni na download. ;)

Vitez od Kisele Štrudle (sad se Inesica ne moze zaliti) ;)
Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users