Jump to content

Željeznička infrastruktura u luci Raša (Bršica)


Pfaff

Recommended Posts

Elektrificirana pruga u Istri :mrgreen::wink::lol: Ako tko ima slike...

 

Probat ću skenirati sliku kad stignem.

Evo je, kvaliteta nije vrhunska, ali glavno da se vidi :?

 

rasaelektrovu4.th.jpg

Nažalost, s vremenom je trambusova fotka nestala s Imageshacka. Ne znam da li je upravo ovo fotka koja nedostaje, ali u svakom slučaju paše u ovu temu.

 

Stalije-res.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
.. Ne znam da li je upravo ovo fotka koja nedostaje, ali u svakom slučaju paše u ovu temu.

Naravno da paše. To je, koliko znam i jedina fotka vlaka na toj pruzi...

 

Yuga je nakon zatvaranja Raškog rudnika trasom uskotračne sagradila prugu 1435mm kolosijeka.

Uuups! Kako mi je ovo promaklo? Nenenene! Trasom uskotračne rudničke željeznice do Bršice nije nikad išla pruga normalnog kolosijeka (iako je na nekim kartama to tako obilježeno da se čini da je - i ja sam to mislio dok nisam prošao trasom)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Trasom uskotračne rudničke željeznice do Bršice nije nikad išla pruga normalnog kolosijeka (iako je na nekim kartama to tako obilježeno da se čini da je - i ja sam to mislio dok nisam prošao trasom)

Malo sam se krivo izrazio. Dok je postojala uskotračna rudnička pruga nije postojala 1435mm pruga od Raše do Lučkih postrojenja, a luka Bršica koristila se za utovar Raškog ugljena. Nakon zatvaranja rudnika i demontiranja uskotračne pruge do luke je napravljen 1435mm kolosijek kako bi se roba sa željeznice pretovarala direktno u brodove u luci Bršica. Bolje?

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Trasom uskotračne rudničke željeznice do Bršice nije nikad išla pruga normalnog kolosijeka (iako je na nekim kartama to tako obilježeno da se čini da je - i ja sam to mislio dok nisam prošao trasom)

Malo sam se krivo izrazio. Dok je postojala uskotračna rudnička pruga nije postojala 1435mm pruga od Raše do Lučkih postrojenja, a luka Bršica koristila se za utovar Raškog ugljena. Nakon zatvaranja rudnika i demontiranja uskotračne pruge do luke je napravljen 1435mm kolosijek kako bi se roba sa željeznice pretovarala direktno u brodove u luci Bršica. Bolje?

Šta da kažem? Izvanredno!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...