Jump to content

Zagreb/Ivanić-Grad, 11./12.08.2007.


thomcro

Recommended Posts

Fala, majstore! Odlične fotke...

Pitanje: Postoji li kakva automatizacija tj. interakcija između vagona (obzirom na redoslijed) i skretnica prema prijemnom kolosijeku? Znam da su u Engleskoj imali sistem gdje su najprije bušili kartice s kodom destinacije, a onda su one upravljale skretnicama (iako pretpostavljam da im se povremeno dogodio kakv uuuups!). Danas je to vjerovatno kvalitetnije digitalizirano!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Savjet zlata vrijedan za neka buduća vremena. Imao sam sa sobom sav potreban asesoris ali zalud ti asesoris ako ga nemaš kamo zaštekati. Da mi je bilo samo pol ure da barem malo dodam struje u bateriju koje bi to bilo veselje a i fotki bi bilo daleko više.

Ako sam dobro shvatio, struje je nestalo u Moravicama, a od tamo si se dalje vozio Mađarom. A u njemu radije ne bih tražio utičnicu u šekretu g025.gif ...

Link to comment
Share on other sites

Hvala, to mi je trebalo!

Ako se svekoliko pučanstvo ne bi ljutilo, ja bi to malo uredijo pa dao na uvid. Trebat ću malo pomoći oko nekih termina i sličnog. Vjerujem da će moj susjed thomcro i 2062 036 htjeti priskočiti i odgovoriti na dobronamjerno/glupa pitanja :oops:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Helllooooouuuuuuuu!!! Moderatoriiiiiiii!!!

 

Moze cijela ova prica o brojevima u "Infrastrukturu" kamo vjerojatno i spada. Prilicno je zanimljiva, ali ce se na kraju izgubiti u putopisima gdje nikako ne pripada.

 

Hvala...

 

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Helllooooouuuuuuuu!!! Moderatoriiiiiiii!!!

 

Moze cijela ova prica o brojevima u "Infrastrukturu" kamo vjerojatno i spada. Prilicno je zanimljiva, ali ce se na kraju izgubiti u putopisima gdje nikako ne pripada.

Dobra ideja, iznijo sam 2062 036 jedan prijedlog pa ako prifati, otvorit cemo novu temu u "Infrastrukturi". OK?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

UBIJATE MI PUTOPIS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Složio bih se, društvo je općenito raskalašeno i lako otetura Off Topic. :mrgreen:

Idemo oživjeti putopis, tj. vratiti se na temu.

Stjecajem okolnosti tek sam jutros uspio na miru i cjelovito pregledati uradak našega thomcro-a.

Na početku i ja kažem: bravo! Ne samo fotkama, već i zanimljivom i duhovitom tekstualnom dijelu.

Usput bih dodao nekoliko opaski:

- Cijela pruga Zagreb - Rijeka je vrlo zanimljiva, ali meni je definitivno najuzbudljivija dionica od Plasa do Meje (može i obratno) zbog prekrasnog pogleda na Kvarnerski zaljev, otok Krk, Kraljevicu, Oštro, Hreljin...

- Kafić preko puta kolodvora u Ivaniću (onaj s tendom - ako ste bili tamo?) je jedan od najstarijih ugostiteljskih objekata u Ivaniću. Nekada je to bila kolodvorska restauracija. Pamtim je od malih nogu, jer smo pokraj nje prolazili (onom malom bočnom ulicom, zvala se Josipa Bogdana a mi smo je zvali Predavceva) kad smo išli s kolodvora dedi i baki. Zvali smo je ''reštoracija''.

- Mala ispravka kod nebitne stvari: ono u Karlovcu nije signal, već predsignal.

- Thomcro, s obzirom na tvoju očitu nadarenost za putopise, hoćemo još... :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Stanley, što reći nego hvala.

- Kafić preko puta kolodvora u Ivaniću (onaj s tendom - ako ste bili tamo?) je jedan od najstarijih ugostiteljskih objekata u Ivaniću. Nekada je to bila kolodvorska restauracija. Pamtim je od malih nogu, jer smo pokraj nje prolazili (onom malom bočnom ulicom, zvala se Josipa Bogdana a mi smo je zvali Predavceva) kad smo išli s kolodvora dedi i baki. Zvali smo je ''reštoracija''.

Da, bili sm baš u toj zgradi. I ja se sjećam da je tamo oduvijek bila ''reštoracija''

- Mala ispravka kod nebitne stvari: ono u Karlovcu nije signal, već predsignal.

hihihimg8.gifhihihimg8.gifhihihimg8.gif nadam se da mi naše velike šarže neće zamjeriti, ali ja sam još uvijek totalni laik kad treba raspoznati signal :mrgreen: a pogotovo svjetlosni.

- Thomcro, s obzirom na tvoju očitu nadarenost za putopise, hoćemo još...

S obzirom da sam morao reagirati na ovakvo ubijanje ima li smisla išta dalje pisati. Bio sam jučer na riječkom lukobranu, napravio više od 200 fotki i mislio odabrati one dobre i podijeliti sa vama to zadovoljstvo ali sad nakon ovoga moram još sabrati dva i dva sa sobom :oops: . Ma ustvari hoću, tko ne riskira taj ne profitira. Ako me tko od riječana ne pretekne .... ali nema veze dobrih fotki nikad dosta. Ako ne stignem danas biti će sutra jer moram tek ići sređivati fotke.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da sam moaro reagirati na ovakvo ubijanje ima li smisla išta dalje pisati.

Naravno da ima smisla. :D

Nemoj se samo dati smesti ... napravio si izuzetan putopis, baš onako za gušt, pa sad nemaš izgovora da ne počneš objavljivati i nastavke ... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nemoj se samo dati smesti ... napravio si izuzetan putopis, baš onako za gušt, pa sad nemaš izgovora da ne počneš objavljivati i nastavke ... :wink:

Ne mogu oni mene samo tako smesti :mrgreen: . Stavio sam slike riječkog lukobrana od jučer pod Infrastrukturu! Obećanje je obećanje.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Mala ispravka kod nebitne stvari: ono u Karlovcu nije signal, već predsignal.

 

predsignali spadaju u SIGNALE :twisted:

 

ili da pojasnim sa porodicom mačaka:

thomcro je rekao da je vidio jednu mačku

stanley ga je ispravio i rekao da nije mačka več tigar :mrgreen:

i jedan i drugi su u porodici mačaka

Link to comment
Share on other sites

predsignali spadaju u SIGNALE :twisted:

ili da pojasnim sa porodicom mačaka:

thomcro je rekao da je vidio jednu mačku

stanley ga je ispravio i rekao da nije mačka več tigar :mrgreen:

i jedan i drugi su u porodici mačaka

 

Znaš li kako policija lovi tigra?

Uhvate mačka i onda ga tuku dok ne prizna da je tigar.

Naravno da si u pravu, a ja sam bio brzoplet. Nekako mi je u podsvjesti ostalo da je thomcro mislio na ulazni signal, pa sam požurio reći: ne, nije.

Tko prizna... tko mu je kriv! :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Helllooooouuuuuuuu!!! Moderatoriiiiiiii!!!

 

Moze cijela ova prica o brojevima u "Infrastrukturu" kamo vjerojatno i spada. Prilicno je zanimljiva, ali ce se na kraju izgubiti u putopisima gdje nikako ne pripada.

 

Hvala...

 

Barney

Rečeno - učinjeno :lol: Ja to odselio, doduše ne u "Infrastrukturu" već u "Lokomotive", ali eto...

 

http://zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=5424&highlight=

 

I ne ljutite svi skupa se zbog OT - malo smo zaglavinjali (a nekako mi se čini da je to prilično česta pojava :mrgreen: )

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...