Jump to content

Šibenik-Perković


egérke

Recommended Posts

Danas se vratih na 4 dana iz Zlarina u Zagreb, jasno, vlakom, pa sam usput malo dokumentiral stanje na tom slepom crevu željezničke mreže.

 

Kako znamo, šibenski je kolodvor prisilno skraćen, zbog izgradnje nove servisne ceste. Evo kako to izgleda:

 

IMG_0325.jpg

 

A gradi se ovo:

 

IMG_0335.jpg

 

Iza provalije još se vidi okljašteni dio stanice:

 

IMG_0338.jpg

 

Pogled s kolodvora prema moru:

 

IMG_0339.jpg

 

Iskreno, ne znam je li ovo nadmorska visina stanice ili pak kilometraža od Perkovića:

 

IMG_0327.jpg

 

Moj prevoz do Perkovića:

 

IMG_0326.jpg

 

IMG_0329.jpg

 

Propuh:

 

IMG_0330.jpg

 

Vagoni s Maestrala:

 

IMG_0334.jpg

 

Izlaz u pravcu Perkovića:

 

IMG_0328.jpg

 

Pogled prema gradu:

 

IMG_0332.jpg

 

Svjetleća iskliznica:

 

IMG_0331.jpg

 

Ukrcavamo se u Šveđanina. Upravljačnica:

 

IMG_0341.jpg

 

i pogled kroz kola:

 

IMG_0342.jpg

 

Stajališta i kolodvori na putu do Perkovića. Mandalina:

 

IMG_0344.jpg

 

Ražine:

 

IMG_0345.jpg

 

IMG_0347.jpg

 

Primorski Sveti Juraj nikada ne ulovim, postoji li još to uopće? Vlakovi ne staju.

 

Primorsko Vrpolje:

 

IMG_0348.jpg

 

Dabar:

 

IMG_0349.jpg

 

Ripište:

 

IMG_0350.jpg

 

I Perković:

 

IMG_0352.jpg

 

IMG_0351.jpg

 

Dolazi zagrebački:

 

IMG_0353.jpg

 

Došel je:

 

IMG_0354.jpg

 

Novo i staro:

 

IMG_0355.jpg

 

Evo i splitskoga:

 

IMG_0356.jpg

 

Križaju se:

 

IMG_0357.jpg

 

Uz tri spomenuta vlaka, istovremeno je u Perkoviću čekala i teretna kompozicija, dakle, bilo je prometno.

Dalje nisam slikal, nije mi se više dalo. :kul

Link to comment
Share on other sites

Super fotke.... :jup

I sad kolodvor ostaje ovako odrezan i skraćen u Šibeniku??? A što sa onim odrezanim dijelom??? Ode u propast?? Jer je vidljivo da su tamo skretnice i lokomotive su mogle sa kolosijeka na kolosijek. Ovako su sad svaki zasebno

slika013jg2am4.jpg
Link to comment
Share on other sites

Hm, nisam nikad videl kak ranžiraju, ali mi se čini na sliki (jebiga, nisam obratil pažnju na samom kolodvoru :oops: ) da postoji vajha s trećeg na četvrti kolosijek (vidi se na 11. sliki levo od Šveđaninovog fara). Ak to nije to, onda ne vidim nikakve druge mogućnosti za ranžiranje.

Bum pogledal u četvrtak, pa vam javim početkom rujna. :)

Link to comment
Share on other sites

Ak to nije to, onda ne vidim nikakve druge mogućnosti za ranžiranje.

Da, ako nije to šta si napisao, onda valjda ranžiraju negdje ispred kolodvora, pa onda vagone voze u rikverc do perona.

Link to comment
Share on other sites

Primorski Sveti Juraj nikada ne ulovim, postoji li još to uopće? Vlakovi ne staju.

 

Morali bi postojati bar tragovi. Stajalište Primorski Sveti Juraj inače se nalazi(lo?) tamo gdje pruga prolazi uz more, tj. uz onu lagunu ili što već je.

Uostalom, pitaj kondora ili nekog od suputnika.

Pozdravi mi Zlarin. I jesi rešil ono s biciklom?

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Da, ako nije to šta si napisao, onda valjda ranžiraju negdje ispred kolodvora, pa onda vagone voze u rikverc do perona.

 

Mislim da bi ih u tom slučaju trebali voziti skroz do Ražina...možda bi trebalo pitati Maajku dizelku, mislim da je on s tog područja.

 

Morali bi postojati bar tragovi. Stajalište Primorski Sveti Juraj inače se nalazi(lo?) tamo gdje pruga prolazi uz more, tj. uz onu lagunu ili što već je.

 

Zaljev Morinje. :)

Bicikl sam rešil, frend je sredil prevoz do dole, već me čeka u Splitu (bar se nadam :D ). Bum još videl kak bum za natrag.

Link to comment
Share on other sites

Jako interesantno ... thx :D

Je li to sad u Šibeniku svi kolosijeci završavaju bikovima u otprilike istoj razini ? Gdje ranžiraju klasiku ?

Pišem napamet,ali rekonstrukcija očito još nije gotova.Prvi i četvrti kolosijek nisu slijepi,očito če biti povezani jednim malim izvlačnjakom-šturcom,za smještaj jedne dizelke,pri prijemu vlakova u kolodvor.

Drugi i treći kolosijek su slijepi i namijenjeni prijemu motornih garnitura.

TIHO

Link to comment
Share on other sites

Bicikl sam rešil, frend je sredil prevoz do dole, već me čeka u Splitu (bar se nadam :D ). Bum još videl kak bum za natrag.

ak je riječ o transportu bicikla na more i/ili natrag, odi u poštu i pitaj koliko bi te došlo da ga pošalješ HP expressom. moj frend je lani tak slao u Ploče, navodno ga je došlo nekih 80 kn u jednom smjeru što mi se ne čini mnogo uopće

Link to comment
Share on other sites

No, pa o tom sam pričal sa Stanleyem, detaljno mi je sve objasnil.

Na kraju mi ga je frend prebacil, baš zato jer je problem da HP Express mora to dostaviti točno određenoj osobi, a meni je trebalo da ga preuzmem npr. na pošti u Splitu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Ovo nije putopis, ali se nadovezuje na ono šta smo pisali o ovoj temi.

 

Članak o uređenju Šibenskog kolodvora:

http://www.hznet.hr/iSite3/fgs.axd?id=2641

 

A o nagibnom vlaku koji se spominje naslovu članka ... o tom, potom ... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...