Jump to content

Kemijski vlak u Kloštru


Vedran Zeman

Recommended Posts

nisam rekao da si star, u stvari, ni ne znam koliko imaš godina, nego kažem da mi ozbiljnije djeluješ... :D, al sad vidim da si vražji, i da ti ova gruzija milo zvuči... :kul

Da ne ostane nedorečeno ... jesam vrajžji al' mi Gruzija niti malo zvuči privlačno! A pogotovo ne "marička".

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

baš gledam prvu sliku na kojoj je skretnica,i jastučići i polužje mi djeluju solidno održavani i nauljeni, čisto me čudi da se nije dala prebacit...

"Nikad stati, osim kad se mora"
"Bolje častan uzmak nego nečastan poraz"
''Bolje živa kukavica nego mrtav heroj'' - Grunf

Link to comment
Share on other sites

baš gledam prvu sliku na kojoj je skretnica,i jastučići i polužje mi djeluju solidno održavani i nauljeni, čisto me čudi da se nije dala prebacit...

Izgleda da nisam dovoljno precizno opisivao u glavnom tekstu. :oops:

Obje skretnice koje nisu htjele prebaciti se postavljaju na pultu. U drugom slučaju radilo se o ovoj skretnici između prvog i drugog kolsijeka na kojem je kemijski.

Dok ta jedina ručna skretnica u Kloštru prebacuje s prvog kolosijeka, na slijepi.

DSCF4895_skr.jpg

 

Sad sam se sjetio da imam sliku od 25.03.2007., kad još nije bilo toliko trave na kolosijeku.

Lijepo se vide (gotovo) svi kolosijeci, od 1., 2. koji je glavni prolazni do 4. Početak 5. se vidi posve desno, kao i skretnica broj 4 koja prebacuje na nj.

Također se lijevo u cijelosti vidi ovaj slijepi kolosijek, šesti, koji je nekad vodio u ložionu, koja se vidi iza bika.

DSCF0769.jpg

Danas je, kao što se vidi na slikama u prvom postu, zarastao u travu, skraćen, te na njega nije išao ni kemijski. Jedino se ta skretnica održava, čak je nedavno prefarbana i podmazana, kao što si primjetio.

 

Ovo je famozna skretnica 4 između 4. i 5. kolosijeka, koja je prva zakazala.

DSCF4956.jpg

 

Proizvođač Ei Niš.

DSCF4961.jpg

 

Eto, nadam se da sam sad bio precizniji. :wink:

Ako Turci grade prugu, da li pruga gradi nas? :hm

Link to comment
Share on other sites

dilema riješena... pomislio sam čak da se skretničaru nije dalo po ključ u prometni, al sad kad vidim da je riječ o esps, sve mi jasno....

 

posumnjao sam u našeg veselog skretničara, sad se :oops:

"Nikad stati, osim kad se mora"
"Bolje častan uzmak nego nečastan poraz"
''Bolje živa kukavica nego mrtav heroj'' - Grunf

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Prošlo je mjesec dana od kad je kemijski vlak ordinirao po kloštranskom kolodvoru.

Zato sam mislio da bi bio red da vam pokažem koliko je učinkovito suzbio partizanku, koprive i ostalu zelenu napast. :mrgreen:

Slikano prije dva dana u petak, 24.08.

 

DSCF5431.jpg

DSCF5433.jpg

DSCF5436.jpg

DSCF5434.jpg

 

Kome se ne da vračati na prvu stranicu, ovako je to izgledalo prije mjesec dana.

 

th_DSCF4862.jpg th_DSCF4873.jpg th_DSCF4895.jpg

 

Samo da napomenem da sve skretnice rade, popravljene su ubrzo nakon kemijskog.

Svi kolosijeci moraju biti u funkciji, jer su nužni, primjerice prekjučer je na prvom bio Eas sa starim željezom za CIOS, dok je na petom bilo 8 Hbis-ova s ivericom iz Bjelovara za Novi Sad.

To je bio treći vlak u četiri dana s ivericom iz Bjelovara, svaki po 200 tona. Nek sad netko reče da je stari Sulimanac bez veze ulupal novce u ovu prugu. :mrgreen:

DSCF5417.jpg

DSCF5421.jpg

 

Radi. radi... :wink:

DSCF5422.jpg

DSCF5411.jpg

 

Opet sam pretjeral sa slikama, još samo jedna :smile:

DSCF5429.jpg

Ako Turci grade prugu, da li pruga gradi nas? :hm

Link to comment
Share on other sites

Svi kolosijeci moraju biti u funkciji, jer su nužni, primjerice prekjučer je na prvom bio Eas sa starim željezom za CIOS, dok je na petom bilo 8 Hbis-ova s ivericom iz Bjelovara za Novi Sad.

To je bio treći vlak u četiri dana s ivericom iz Bjelovara, svaki po 200 tona. Nek sad netko reče da je stari Sulimanac bez veze ulupal novce u ovu prugu. :mrgreen:

a tek ovi Rilsovi koji ovaj tjedan piče vamo-tamo po kloštarskojh pruzi!

Link to comment
Share on other sites

Slikao sam i Rilsove, od terceta (Hbis, Rils, Habbinss) koji vozi ivericu za Kloštar, još samo Habbinsse nemam uslikane. :mrgreen:

Morat ću otvoriti novu temu, pa nabaciti još slika. :wink:

Ako Turci grade prugu, da li pruga gradi nas? :hm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...