Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

vrhunac bezobrazluka hažea

• Please log in to reply
908 replies to this topic

#1 ben

ben
  • Članovi
  • 1,972 posts
  • Joined 13.03.2006.

Posted 19.07.2007. - 08:32

svjestan sam činjenice da je jedan dio ljudi na godišnjem i da ih nešto manje koristi vlak u ovim danima. no od jučer ne vozi više prigradski vlak oko 16:20 ide od glavnog prema savskom marofu. i logično je da oni koji inače koriste taj vlak idu na prvog slijedećeg, a to je 3014. i onda umjesto da na 3014 ostave 5 vagona kak bi ih trebalo i inače biti (iako je i to premalo) jučer je u sastavu 3014 bilo 2 Bt-a i 1 Bl.
jednostavno nemrem verovati koji idiot to određuje koliko vagona ide na koji vlak. i još se onda bune da su im plače premale.
jedva čekam tu liberalizaciju željeznica i da taj putnički prijevoz krepa več jemput i da svi redom završe na cesti gde im je i mesto jer kolko vidim za ovo kaj delaju nisu sposobni.

#2 drstoka

drstoka
  • Članovi
  • 7,366 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 19.07.2007. - 11:52

mogli\trebali bi možda poduzeti nešto kakvom peticijom + nekim izvješćem hažeu sa fotografijama gužava. Mislim da bi se u krcatom vlaku našlo puno nezadovoljnika koji pi potpisali peticiju. Naročito oni koji zbog nečije nesposobnosti moraju stajati sat vremena ili viriti van iz vlaka :mrgreen:
#1 truth hurts
#2 It's hard not to hate..

#3 ben

ben
  • Članovi
  • 1,972 posts
  • Joined 13.03.2006.

Posted 19.07.2007. - 12:38

mogli\trebali bi možda poduzeti nešto kakvom peticijom + nekim izvješćem hažeu sa fotografijama gužava. Mislim da bi se u krcatom vlaku našlo puno nezadovoljnika koji pi potpisali peticiju. Naročito oni koji zbog nečije nesposobnosti moraju stajati sat vremena ili viriti van iz vlaka :mrgreen:

i da sam hčera imel fotić sa sobom nebi nič poslikal jer ga nebi mogel zvaditi

#4 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,241 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 19.07.2007. - 13:44

PP radi to jer može.Nema konkurenta, i nitko neće ništa učiniti po tom pitanju, a oni ne mare previše za korisnike koji im donose kruh.

#5 Stanley

Stanley
  • Moderatori
  • 14,954 posts
  • Joined 24.08.2006.
  • LocationZagreb

Posted 19.07.2007. - 13:45

mogli\trebali bi možda poduzeti nešto kakvom peticijom + nekim izvješćem hažeu sa fotografijama gužvi. Mislim da bi se u krcatom vlaku našlo puno nezadovoljnika koji pi potpisali peticiju. Naročito oni koji zbog nečije nesposobnosti moraju stajati sat vremena ili viriti van iz vlaka :mrgreen:

Izvješće HŽ-u je pušiona, pa oni dobro znaju kakvo su sranje napravili.
Peticija da. Treba toj nesposobnoj bagri zagalamiti i zaprijetiti blamažom putem medija, a takvih stvari se oni jedino boje.
By the way, kao da sam slutio, jučer sam otišao na raniji vlak (onaj u 15.53) i vozio se kao gospodin do Vrapča (osim što je bila paklena vrućina, ali to je ''vis maior'').
Serija 05 je zakon!

#6 drstoka

drstoka
  • Članovi
  • 7,366 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 19.07.2007. - 13:59

i pazi sad, čitam u zagorskom listu, oni planiraju elektrifikaciju do zaboka. Niti jedne riječi da bi dizali prugu na 100 - 120 nego samo su im puna usta elektrifikacije. Ma koja su oni pušiona to je strašno. Umjesto da prikopčaju još po 2 ili 3 vagona i da u zaboku čeka đurek da fura tih zadnjih 2 ili 3 vagona u krapinu :roll: ili nekaj sličnog da se sjete. to je očito izvan njihovog dometa
#1 truth hurts

#7 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,241 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 19.07.2007. - 14:11

i pazi sad, čitam u zagorskom listu, oni planiraju elektrifikaciju do zaboka. Niti jedne riječi da bi dizali prugu na 100 - 120 nego samo su im puna usta elektrifikacije. Ma koja su oni pušiona to je strašno. Umjesto da prikopčaju još po 2 ili 3 vagona i da u zaboku čeka đurek da fura tih zadnjih 2 ili 3 vagona u krapinu :roll: ili nekaj sličnog da se sjete. to je očito izvan njihovog dometa

Nemoj tako, izbori se bliže.

#8 ivog

ivog
  • Administratori
  • 11,598 posts
  • Joined 16.10.2005.
  • LocationKrapina

Posted 19.07.2007. - 20:42

mogli\trebali bi možda poduzeti nešto kakvom peticijom + nekim izvješćem hažeu sa fotografijama gužava. Mislim da bi se u krcatom vlaku našlo puno nezadovoljnika koji pi potpisali peticiju.

Je pa da opet konus prijeti da nesmeš fotkat i još na kraju zaradiš kaznenu prijavu zbog remećanja javnog reda i mira...

Kaj se tiče akete, padalo mi je to na pamet, al mislim da bi te ljudi poslali u PM da ga tam po gužvi još gnjaviš pitanjima (al ustvari možemo se dogovorit i napravit jednu anketu (naravno u službenim majicama)).. :wink:

#9 drstoka

drstoka
  • Članovi
  • 7,366 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 20.07.2007. - 06:14

ma koji kondus? Pa ima ih 2 na 500+ putnika. Kaj nam pak moreju? :lol:

Ali, ne bi to bila nikakva gnjavaža za ljude, to bi bilo ono nabrojiš im par činjenica glede prijevoza kojih su i oni svjesni i pitaš jel žele potpisat peticiju... ne?
#1 truth hurts

#10 ben

ben
  • Članovi
  • 1,972 posts
  • Joined 13.03.2006.

Posted 20.07.2007. - 07:57

mogli\trebali bi možda poduzeti nešto kakvom peticijom + nekim izvješćem hažeu sa fotografijama gužvi. Mislim da bi se u krcatom vlaku našlo puno nezadovoljnika koji pi potpisali peticiju. Naročito oni koji zbog nečije nesposobnosti moraju stajati sat vremena ili viriti van iz vlaka :mrgreen:

Izvješće HŽ-u je pušiona, pa oni dobro znaju kakvo su sranje napravili.
Peticija da. Treba toj nesposobnoj bagri zagalamiti i zaprijetiti blamažom putem medija, a takvih stvari se oni jedino boje.
By the way, kao da sam slutio, jučer sam otišao na raniji vlak (onaj u 15.53) i vozio se kao gospodin do Vrapča (osim što je bila paklena vrućina, ali to je ''vis maior'').

dobro da jesi jer je na 3014 u kustošiji krepala lokomotiva

#11 baraba

baraba
  • Članovi
  • 140 posts
  • Joined 26.09.2007.
  • LocationLong Village

Posted 12.10.2007. - 07:18

Molim vas da mi odgovori netko tko se razumije.
Svaki dan putujem prigradskim vlakovima (onim koji idu Dugo Selo - Zaprešić). U HŽ-u je počela sezona grijanja. Vani je 20 stupnjeva, a u vlaku 35.
Da li ti vlakovi mogu regulirati grijanje ili je samo moguće ON/OFF?

Razumijem u potpunosti osoblje vlaka koje nije briga što će meni izgoriti hlače i cipele, ali zar nitko ne vodi računa o potošnji struje?
Ljudi prosvjeduju kondukterima ali nema reakcije. Vjerojatno ako se budemo puno bunili još će ukinuti grijanje u potpunosti.
Pa će nam bit što smo tražili.

#12 ben

ben
  • Članovi
  • 1,972 posts
  • Joined 13.03.2006.

Posted 12.10.2007. - 08:43

kolko je meni poznato postoji teoretska mogučnost reguliranja temperature, ali još nije primječen primjer da to funkcionira :mrgreen: situacija je da ili dela ili ne. tak da sad grijanje dela, a negde kad se temperature opasno približe 0 (nuli) iz nedokučivih razloga grijanje nije moguče pokrenuti

#13 1141301

1141301
  • Članovi
  • 213 posts
  • Joined 13.11.2006.

Posted 12.10.2007. - 10:08

Molim vas da mi odgovori netko tko se razumije.
Svaki dan putujem prigradskim vlakovima (onim koji idu Dugo Selo - Zaprešić). U HŽ-u je počela sezona grijanja. Vani je 20 stupnjeva, a u vlaku 35.

Razumijem u potpunosti osoblje vlaka koje nije briga što će meni izgoriti hlače i cipele, ali zar nitko ne vodi računa o potošnji struje?
Ljudi prosvjeduju kondukterima ali nema reakcije. Vjerojatno ako se budemo puno bunili još će ukinuti grijanje u potpunosti.
Pa će nam bit što smo tražili.

Nije moguće regulirati grijanje,ili je uključeno ili isključeno.Problem je i u tome da ti neki odjeljci u vlaku ne griju,a neki pregrijavaju.Kondukter obično obavijesti strojovođu da upali ili ugasi grijanje,ali treba vremena da se prostor istemperira.

#14 bubimir_1

bubimir_1
  • Članovi
  • 2,188 posts
  • Joined 12.01.2007.

Posted 13.10.2007. - 10:41

Kad god vani malo zahladi, običavao sam vidjeti da je u mađaru sasvim toplo i ugodno, znači osjeti se da se lagano grije...

A po ljeti nema formule za to... Prozor ti je najbolji prijatelj, pogotovo je dobro kad se vlak malo zalaufa pa pirka zrak iznutra....
Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

#15 Toma

Toma
  • Administratori
  • 8,251 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationZagreb

Posted 13.10.2007. - 13:10

svjestan sam činjenice da je jedan dio ljudi na godišnjem i da ih nešto manje koristi vlak u ovim danima.

HZ PP nedostaje vagona, i snalaze se na nacin da skidaju vagone sa vlakova, ukoliko im nedostaju na nekim drugim vlakovima. Karavela je vec negdje napisao kako se radi vozni red kod nas - ne prema potrebama putnika, nego prema broju raspolozivih kola.

I to ce tako biti dok ne dodje prvi privatni operater.

pozdrav
toma

#16 andi

andi
  • Članovi
  • 447 posts
  • Joined 10.04.2007.
  • Locationmraclin

Posted 15.10.2007. - 19:44

Mi moramo biti svijesni da nam je HŽ u ......,i čisto sumnjam da će ikada biti nešto od toga HŽ, zato se ljudi nemojte previše nervirati.Samo pogledajte profil ljudi koji radi u HŽ pa će vam sve biti jasno.
Živjeli propali željezničari koji žive na mojoj grbači

#17 seabral

seabral
  • Administratori
  • 21,817 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 15.10.2007. - 20:01

@andi:

O kojim to ljudima govoriš kad spominješ profile ? HŽ ima oko 14.000 ljudi i logično je da su tamo ljudi svih profila, ovisno o potrebama posla.

Po čemu je profil ljudi u ostalim javnim poduzećima (npr. Hrvatska pošta, ZET, Jadrolinija,...) bolji od HŽ-a ? Ili to što si napisao misliš za sva takva poduzeća (nadam se ipak da ne misliš) ?

#18 Simplon Express

Simplon Express
  • Članovi
  • 814 posts
  • Joined 22.09.2005.

Posted 16.10.2007. - 15:45

Mi moramo biti svijesni da nam je HŽ u ......,i čisto sumnjam da će ikada biti nešto od toga HŽ, zato se ljudi nemojte previše nervirati.Samo pogledajte profil ljudi koji radi u HŽ pa će vam sve biti jasno.
Živjeli propali željezničari koji žive na mojoj grbači

Ajde majmunčino,objasni mi malo taj profil. Kao protuuslugu ja ču ti objasniti profil debila. Moglo bi te zanimati,čisto informativno,da vidiš u koju kategoriju spadaš. :twisted:

#19 ivog

ivog
  • Administratori
  • 11,598 posts
  • Joined 16.10.2005.
  • LocationKrapina

Posted 31.10.2007. - 12:25

Hmmm, jučer kasni mađar koji starta s glavnog u 16.19 i naravno, svi pohrliše na zagorjetrans, a sva sreća da je on imao sastav Bl, Bl, Bt, Bt i sva sreća da je već bio pristojno pun, ubrzo je unutra bilo toliko ljudi da i mrav nebi stao unutra, a s tim da je trebalo i još uć neš ljudi na zapadnom i kustošiji..

I baš pored nas prođe putnički za Karlovac sa 4 Bl-a, svi sjede, ima praznih mjesta, milina, a tu sauna, gužva...

Mislio sam slikat, al nisam mogao do fotića, kak sam bio stisnut... :roll:

#20 ben

ben
  • Članovi
  • 1,972 posts
  • Joined 13.03.2006.

Posted 31.10.2007. - 14:00

Hmmm, jučer kasni mađar koji starta s glavnog u 16.19 i naravno, svi pohrliše na zagorjetrans, a sva sreća da je on imao sastav Bl, Bl, Bt, Bt i sva sreća da je već bio pristojno pun, ubrzo je unutra bilo toliko ljudi da i mrav nebi stao unutra, a s tim da je trebalo i još uć neš ljudi na zapadnom i kustošiji..

I baš pored nas prođe putnički za Karlovac sa 4 Bl-a, svi sjede, ima praznih mjesta, milina, a tu sauna, gužva...

Mislio sam slikat, al nisam mogao do fotića, kak sam bio stisnut... :roll:

ha ha ha
ja sam došel na vrijeme i našel mesto u bl-u :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users