Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Administriranje

• Please log in to reply
302 replies to this topic

#1 MarkoK

MarkoK
  • Članovi
  • 87 posts
  • Joined 10.08.2006.

Posted 16.07.2007. - 20:54

Iako nisam baš često ulogiran (dapače, do sada sam bio samo jednom) dosta redovito pratim forum.
Imam i jedno pitanje za administratore – zašto dozvoljavate da Vam neki članovi namjerno upropaštavaju forum? Gledam kakvu ste raspravu vodili sa Nikolom; koji je neprekidno dokazivao da je u pravu potpuno idiotskim postovima.
Primijetio sam također da tog člana na tramvajskim podforumima obožavaju – iako radi sasvim prosječne fotografije sasvim uobičajenih motiva u Zagrebu. Moje je mišljenje da ne treba biti veliki genijalac da se napravi tehnički korektna fotografija nekog tramvaja po sunčanom danu na nekom od zagrebačkih okretišta.

Savjetujem Vam zaista da ubuduće ovakve pacijente odmah banirate i time sebi i posjetiteljima foruma uštedite nešto nerviranja. Idiotima ovdje nije mjesto!

MarkoK

#2 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 16.07.2007. - 21:05

nije lako dat jednostavan odgovor na tvoje pitanje...
možda si u pravu, a možda i ne...
naime iako je nikola u zadnje vrijeme počeo nešto kenjat do sada je bio vrlo korektan i pošto je zetovac daje dobre tehničke detalje u svezi tramvaja
kao i fotografije... makar ima za njega zamjena sagledavam sve relevantne činjenice u svezi glede nikole a to su pozitivne i negativne strane

inaće od četiri administratora 3 su za to da ga se makne, jedino ja nisam baš zato što je dosta pridonio forumašima među tramvajima, ali zato mu ni ja neću moć pomoč ukoliko nastavi sa sranjima jer ova trojica čekaju u zasjedi...
nemojte sada mislit da su oni babaroge, ali dijele mišljenje sa tobom...
ali ima jedan ALI.... naime ti imaš samo 2 posta na forumu i misliš da bi trebao uvažiti tvoju primjedbu ? kako bi se ti osječao da imaš veliki doprinos forumu i onda te počnne kurit grupa 14 godišnjaka, jer ne zaboravi da je najveća koncentracija klinaca baš u tramvajima...

#3 crotram

crotram
  • Članovi
  • 4,348 posts
  • Joined 13.12.2005.
  • LocationZagreb

Posted 16.07.2007. - 21:08

kako bi se ti osječao da imaš veliki doprinos forumu i onda te počnne kurit grupa 14 godišnjaka, jer ne zaboravi da je najveća koncentracija klinaca baš u tramvajima...

Pojasni boldani dio, na šta se to odnosi?
To je divlji badem; ništa nije tako lepo kao kad procveta, a ništa tako gorko kao kad se prvi put proba...

#4 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,349 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 16.07.2007. - 21:19

@MarkoK: ErrAseR je dao vrlo korektan i točan odgovor. Trebaš malo bolje pogledati sve Nikoline postove (a ima ih preko 3000) i vidjeti da se oni ne sastoje samo od njegovih fotki, nego i od vrijednih arhivskih fotki i izuzetno kvalitetnih informacija. Naravno, nimalo ne podržavam ovo što se u zadnje vrijeme odvijalo na podforumu kojeg i osobno moderiram, ali s obzirom na sve dosadašnje Nikoline postove smatram da je danas bila donešena ispravna odluka.

Također, smatram da nije korektno od tebe da za forumaše koristiš nazive koje si upotrijebio u svojem postu.

#5 Toma

Toma
  • Administratori
  • 8,437 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationZagreb

Posted 16.07.2007. - 21:45

Neko nepisano pravilo ovog foruma je prilicno liberalno administriranje. Provokacija i gluposti ima, ali ih u vecini slucajeva previdimo :)

Ja osobno mislim da bi trebalo uvesti (i postovati) stroza pravila, ali nemam pojima kako bi se to odrazilo na forum, postove, clanove.

Nazalost, koliko sam upoznat, Nikolu su zbog svinjarija morali izbaciti i iz Kluba modelara, ali sto je - tu je...

pozdrav
toma

#6 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 16.07.2007. - 21:57

kako bi se ti osječao da imaš veliki doprinos forumu i onda te počnne kurit grupa 14 godišnjaka, jer ne zaboravi da je najveća koncentracija klinaca baš u tramvajima...

odnosi se na to kaj piše...

#7 egérke

egérke
  • Članovi
  • 7,612 posts
  • Joined 08.06.2006.
  • LocationKvatrić

Posted 16.07.2007. - 23:21

Neko nepisano pravilo ovog foruma je prilicno liberalno administriranje. Provokacija i gluposti ima, ali ih u vecini slucajeva previdimo :)

Ja osobno mislim da bi trebalo uvesti (i postovati) stroza pravila, ali nemam pojima kako bi se to odrazilo na forum, postove, clanove.

Moje je osobno mišljenje da je ovaj forum moderiran prestrogo, da tolerancija na offtopic ne postoji (kaj je gušenje normalne slobode razgovora u virtualnoj zajednici poput foruma), i da bi uloga moderatora trebala biti prvenstveno korektivna, dakle da omogućuje da forum normalno funkcionira (brisanje duplih postova, brisanje spama, pomoć oko popravljanja postova u kojima korisnici sami fulaju neki tehnički parametar...), a da bi bezrazložno uplitanje moderatora u tuđe postove (dakle, izvan unaprijed definiranih ovlasti moderatora) trebalo biti sankcionirano izglasavanjem povjerenja moderatoru.
Ovaj forum ne bu manje railfanovski ako se dopusti normalno čavrljanje - jasno, u granicama dobroga ukusa i s mjerom.

#8 drstoka

drstoka
  • Članovi
  • 7,368 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 17.07.2007. - 00:18

Djelomice se slažem sa egérkeom; forum bi bio vrlo sirovo i negostoljubivo mjesto da je uber-tehnički nastrojen i da osim te stroge tehnike postoji mogućnost još samo kojekakvih vijesti vezanih uber-isključivo uz željeznicu.

Mislim da forum full dobro funkcionira ovako kako je. Admini su samo ljudi i *nisu* savršeni, u vrlo rijetkim situacijama se zna dogoditi da nekad bezrazložno kenj*** a drugi put opet u vrlo rijetkim situacijama previde neko sr****. Naravno, ljudi su po prirodi zlopamtila pa više pamte loše stvari koje im se dogode ili naprave, ali ja nemam primjedaba na njih. Sva četvorica svoj posao rade korektno i daju forumu "disati" baš koliko treba.
Moje pohvale adminima.

P.S. dvoumim se glede ovoga kaj je ErrAseR rekao, da forumaši sa 2 posta ne bi baš trebali imati pravo davati primjedbe. Sa jedne strane je u pravu a sa druge strane, onda bi možda i forumašima tipa npr. top ten trebalo donekle dati možda pravo u glasanju za neke ili čak sve odluke. Ili da budemo svi isti i jednaki.
#1 truth hurts
#2 It's hard not to hate..

#9 crotram

crotram
  • Članovi
  • 4,348 posts
  • Joined 13.12.2005.
  • LocationZagreb

Posted 17.07.2007. - 06:38

odnosi se na to kaj piše...

Nađi post gdje sam ja(ili bilo tko sa 14 godina) nikolu počeo "kurit" :roll: :roll: :roll:
To je divlji badem; ništa nije tako lepo kao kad procveta, a ništa tako gorko kao kad se prvi put proba...

#10 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,646 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationDonja Bistra, Croatia

Posted 17.07.2007. - 08:09

Problemu zvanom "Nikola" treba pristupiti sa dvije strane. Nikola stavlja na forum fotografije i oko toga je nastao osnovni problem.
Ja smatram da su fotografije na forumu vrlo pozeljne i da oni koji prigovaraju fotografijama (800x600 ili thumbnail) idu "pa pa". Svijet samo teksta je odavno prosao. Za korisnike sa sporom vezom postoji solucija. Mogu odabrati u IE-u da im se ne prikazuju fotografije.
U svakom slucaju, generalna pravila foruma su u izradi i ona ce olaksati zivot i dobrim forumasima i moderatorima.
Isto tako smatram da i clan sa 2 posta moze reci svoje misljenje. Dok god je dobar forumas, potpuno mi je jednak kao i onaj sa 3000+ postova.

#11 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 17.07.2007. - 14:08

kad sam spomenuo da ima 2 posta i dali da uvažim njegovo mišljenje mislio sam na slijedeće:

Savjetujem Vam zaista da ubuduće ovakve pacijente odmah banirate i time sebi i posjetiteljima foruma uštedite nešto nerviranja. Idiotima ovdje nije mjesto!

s druge strane, to ne znaći da se neko neće saslušat, ideje su uvijek dobro došle, međutim nemože svakom biti po volji, postoji nekoliko tipova odgojnih metoda, smrt vješanjem je zadnja.....

Ovaj post od Marka, koji dokazuje da čovjeka zanima forum, pokazuje da zaista u nekim stvarima imamo problem... tip je smogao hrabrosti i izjavio da ga Nikolino ponašanje nervira.

dalje što se tiće oštrosti ili blagosti admina, mislim da smo ful tolerantni na off-topic, međutim neke stvari se ne toleriraju, npr u disko vgonu na 825 morao sam prekrojiti post jer ste počeli sliniti za nekom guzicom... mislim da ovakvom forumu to nije mjesto.
s druge strane, primjenjujemo iskustva susjednih nam a po tematici srodnih foruma koji su čak imali poseban podforum za čavrljanje, došlo je zbog dopuštanja ajmo to tak nazvat offtopica do međusobnih svađa i teških okršaja i to po vjerskin, nacionalnim, rasnim i drugim obilježjima, a uzmemo li u obzir da nas čitaju svi jer vjerovali ili ne naj jači smo željeznički forum na balkanu, to onda na ostale forumaše djeluje drugačije..
zato dragi forumaši vi samo pišite, a mi moderatori i admini ćemo vodit brigu o ostalome, uostalom i ti Egerke dobro znaš kud vodi offtopic...
i da napomenem, zato postoji smeće, tamo završava vaš post, svatko ima pravo na žalbu, ako je osnovana post se vraća, ako nije osnovana ostaje,

još da odgovorim crotramu: zašto sebe prepoznaješ u svakoj svinjariji koja ispliva na forumu? jer to znaći da imaš prste u tome ili ....?

#12 thomcro

thomcro
  • Članovi
  • 9,352 posts
  • Joined 30.12.2005.
  • LocationRijeka

Posted 17.07.2007. - 14:45

Možda se osjeća kao dežurni krivac :mrgreen: ?

2235191475.gif

#13 crotram

crotram
  • Članovi
  • 4,348 posts
  • Joined 13.12.2005.
  • LocationZagreb

Posted 17.07.2007. - 16:20

još da odgovorim crotramu: zašto sebe prepoznaješ u svakoj svinjariji koja ispliva na forumu? jer to znaći da imaš prste u tome ili ....?

Ma da, u svima :kul
Ma nevolim formulacije grupa 14-godišnjaka koja piše na tramvajima. Koliko ja znam ja sam jedini na tramvajima i imam 14 godina... :?

Thomcro: Legendno! :lool Nisam ja dežurni krivac, nikad bio, nit ću biti. :)

#14 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 17.07.2007. - 16:27

Koliko ja znam ja sam jedini na tramvajima i imam 14 godina... :?

nemoraš ti ni sve znat....

#15 Stanley

Stanley
  • Moderatori
  • 16,151 posts
  • Joined 24.08.2006.
  • LocationZagreb

Posted 17.07.2007. - 19:05

Moje je osobno mišljenje da je ovaj forum moderiran prestrogo, da tolerancija na offtopic ne postoji (kaj je gušenje normalne slobode razgovora u virtualnoj zajednici poput foruma), i da bi uloga moderatora trebala biti prvenstveno korektivna, dakle da omogućuje da forum normalno funkcionira (brisanje duplih postova, brisanje spama, pomoć oko popravljanja postova u kojima korisnici sami fulaju neki tehnički parametar...), a da bi bezrazložno uplitanje moderatora u tuđe postove (dakle, izvan unaprijed definiranih ovlasti moderatora) trebalo biti sankcionirano izglasavanjem povjerenja moderatoru.
Ovaj forum ne bu manje railfanovski ako se dopusti normalno čavrljanje - jasno, u granicama dobroga ukusa i s mjerom.

Jedan kaže da nam trebaju stroža pravila, drugi tvrdi da je Forum moderiran prestrogo.
Hmm...
Ne bi se htio praviti pametan na ovu temu, ali mi se čini (sasvim osobni dojam) da stvari za sada teku, uglavnom, u redu.
Ima nas na Forumu jako (čak zapanjujuće!) puno, ima nas svakim danom sve više i više, a množe se i administratori/moderatori, pa ne bi trebalo biti čudno ako se, ponekad, među njima pojave i neujednačeni kriteriji.
Primjerice, kada se govori o Off Topic ''incidentima'', neki od administratora dižu galamu, a drugi gotovo da prednjače u izletima izvan teme. :mrgreen:
Osobno se slažem s drstokom da administratori svoju ulogu obavljaju korektno. I ne treba nas čuditi ako se i u Vijeću Mudraca ponekad pojavi raskorak u mišljenjima - quot capita, tot sententiae. To je njihov problem i neka to oni srede među sobom.
Kao spodoba koja je do sada nadrobila četveroznamenkasti broj postova nipošto se ne slažem s idejama da, ajmo reći, ''produktivniji'' forumaši imaju bilo kakve privilegije i da budu čak i pomoćni arbitri u nekim situacijama. Za mene je svaki aktivni forumaš jednako vrijedan, napisao on jedan ili tisuću postova, postavio on na izgled banalno pitanje ili je nekome nešto odgovorio i/ili protumačio.
Jedino, po mojem mišljenju, treba biti rigorozan i dosljedan u slučajevima grubih nepoštivanja pravila Foruma. Prvenstveno bi bila riječ o bilo kojem obliku vrijeđanja, o bezveznom lupetanju koje samo zauzima prostor, o učestalom i namjernom kršenju pravila o postanju fotki itd.
Serija 05 je zakon!

#16 kaubojac

kaubojac
  • Članovi
  • 370 posts
  • Joined 10.02.2007.

Posted 17.07.2007. - 21:25

Jedan kaže da nam trebaju stroža pravila, drugi tvrdi da je Forum moderiran prestrogo.
Hmm...
Ne bi se htio praviti pametan na ovu temu, ali mi se čini (sasvim osobni dojam) da stvari za sada teku, uglavnom, u redu.
Ima nas na Forumu jako (čak zapanjujuće!) puno, ima nas svakim danom sve više i više, a množe se i administratori/moderatori, pa ne bi trebalo biti čudno ako se, ponekad, među njima pojave i neujednačeni kriteriji.
Primjerice, kada se govori o Off Topic ''incidentima'', neki od administratora dižu galamu, a drugi gotovo da prednjače u izletima izvan teme. :mrgreen:
Osobno se slažem s drstokom da administratori svoju ulogu obavljaju korektno. I ne treba nas čuditi ako se i u Vijeću Mudraca ponekad pojavi raskorak u mišljenjima - quot capita, tot sententiae. To je njihov problem i neka to oni srede među sobom.
Kao spodoba koja je do sada nadrobila četveroznamenkasti broj postova nipošto se ne slažem s idejama da, ajmo reći, ''produktivniji'' forumaši imaju bilo kakve privilegije i da budu čak i pomoćni arbitri u nekim situacijama. Za mene je svaki aktivni forumaš jednako vrijedan, napisao on jedan ili tisuću postova, postavio on na izgled banalno pitanje ili je nekome nešto odgovorio i/ili protumačio.
Jedino, po mojem mišljenju, treba biti rigorozan i dosljedan u slučajevima grubih nepoštivanja pravila Foruma. Prvenstveno bi bila riječ o bilo kojem obliku vrijeđanja, o bezveznom lupetanju koje samo zauzima prostor, o učestalom i namjernom kršenju pravila o postanju fotki itd.

Ovdje se vidi mudrost starog iskusnog vuka. Svaka čast majstor Stanley na mudrim mislima

#17 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 17.07.2007. - 21:33

Ovdje se vidi mudrost starog iskusnog vuka. Svaka čast majstor Stanley na mudrim mislima

hehe.. godine nose svoje... dok neki organi kržljaju, jezik naprimjer radi sve bolje i bolje... :kul

#18 ines

ines
  • Isključeni korisnici
  • 610 posts
  • Joined 27.01.2007.

Posted 17.07.2007. - 21:36

potpuno se slazem sa uvodnim postom osim imena osobe koja bi trebala biti na listi za odstrel.
mrzim: kad mi netko nesto zabranjuje (mos mislit)

#19 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 17.07.2007. - 23:51

Forum funkcionira dobro, čak odlično a da treba jasno definirana pravila, to svakako.

Što se tiče raznih "nepoželjnih", "lovina" i "listi za odstrel" te raznoraznih "na piku i zubu", da se dotični normalno ponašaju i normalno komuniciraju nebi se našli u situacijama u kojima se nalaze.

Jedan nateže drugog, treći mu drži štangu, četvrti bi se svađao sa onim prvim samo zato jer nema argumente... i onda stvar pukne.

Zanimljivo mi je kako ljudi lako prelaze preko svega, čim nalaze neku korist za sebe. Baš me zanima dali bi tako zdušno navijali za neke članove da su vas vrijeđali, nazivali pogrdnim imenima i da se zbog njih zatvarala vaša tema.

Možda je problem u tome što neki forum shvaćaju preozbiljno, a neki lakom zabavom. Forum je tu da razmijenom mišljenja i znanja dobijemo nešto zauzvrat, saznamo ili podijelimo znanje no nažalost nekima je to i ispušni ventil ili ego-trip. Da mora biti zabavno, nemora... nemora biti ni suhoparno... a oni koji nemaju život osim forumaškog, eh... to je druga priča...

O.T. je na ovom forumu više nego dozvoljen... vjerujte mi... a stil moderiranja i administriranja se jako razlikuju od osobe do osobe, svatko ima svoju mjeru, jer ovo je ipak virtualni svijet, u kojem su pravila malko drugačija... ali i ponašanje pojedinca.

Na kraju, ipak jedan podsjetnik... pravila određuje onaj tko plaća i održava cijelu ovu skalameriju. Oni koji misle da je administriranje ili moderiranje jednostavan posao malko se varaju. Izaći na kraj sa svim prohtjevima, nemuštim tekstovima, lošim odabirom riječi i sitnim dušama je zahtjevno, kao i održavanje skripti, programskog koda, servera i ostalog.

My two cents...
The difference between men and boys is the price of their toys.

John Woodall, WorldRailFans

www.malezeljeznice.net

#20 Stanley

Stanley
  • Moderatori
  • 16,151 posts
  • Joined 24.08.2006.
  • LocationZagreb

Posted 18.07.2007. - 09:11

hehe.. godine nose svoje... dok neki organi kržljaju, jezik naprimjer radi sve bolje i bolje... :kul

A jesi duhovit ko paradajz na zaokretu. :mrgreen:
Samo se ti rugaj, ja sam tvoje prošel, a ti buš tek došel na moje. :kul
Serija 05 je zakon!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users