Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

E-BAY (kupnja)

• Please log in to reply
74 replies to this topic

#61 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 04.09.2007. - 10:16

Apropos carine...
Dojava Slovenske carinarnice obično ide na povrat poreza za kupnju veću od 1000 eura, ali nije sigurno (informacija je neprovjerena, izvor neimenovan).

U Austriji je povrat poreza obično preko potrošenih 75 Eur. Dakle, ako imate veliku kupnju oko 1000, razbijte je na nekoliko računa, pa razdjelite na familiju i prijatelje :wink:
The difference between men and boys is the price of their toys.

John Woodall, WorldRailFans

www.malezeljeznice.net

#62 Thommo

Thommo
  • Članovi
  • 2,243 posts
  • Joined 06.04.2006.
  • LocationRijeka

Posted 06.09.2007. - 11:03

U Sloveniji je prag za dobiti natrag porez 50€. 8)

Npr. potrošiš u Moku 51€, drugi put dobiješ natrag 7-8 eurića. :)

#63 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 08.09.2007. - 10:10

:oops: :oops: :oops:
Uletilo mi danas u rano jutro... i nisam se mogao suzdržati... bogatiji sam za 5 vagona, i siromašniji za 56€ :mrgreen:

Svi vagoni su ROCO, mala serija iz 2001 od 8 komada (2 iz serije su mi zbrisala nažalost, 3 nije bio oglašen)

Hechtewagen DRG, taman uz jednu od moje 2 parne loksice za brze putničke kompozicije :mrgreen:
Packwagen + 1/2.klasa
Posted ImagePosted Image

3. klasa + Spavaća Mitropa
Posted ImagePosted Image

Poštanski vagon...
Posted Image

aaaahhhhhhhh... a sada, slijedi otkazivanje e-bay računa, i mirovanje slijedećih 10 godina :lol:

www.malezeljeznice.net

#64 polval

polval
  • Članovi
  • 166 posts
  • Joined 27.08.2006.

Posted 08.09.2007. - 10:23

aaaahhhhhhhh... a sada, slijedi otkazivanje e-bay računa, i mirovanje slijedećih 10 godina :lol:

Mozda, ali ja ovo ne bi potpisao :lol:

Kolekcija raste nesmanjenim tempom 8) :mrgreen:

Pozdrav
Tino
MIBA i NCLight su krivi za sve © Torrente

#65 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 08.09.2007. - 10:33

Pozdrav
Tino

Toga se i bojim :shock: :mrgreen:

www.malezeljeznice.net

#66 Thommo

Thommo
  • Članovi
  • 2,243 posts
  • Joined 06.04.2006.
  • LocationRijeka

Posted 08.09.2007. - 11:12

Pozdrav
Tino

Toga se i bojim :shock: :mrgreen:

Frende, samo nam se nemoj pretvoriti iz MODELARA u KOLEKCIONARA! :mrgreen: :twisted:

A GDJE SU TRAČNICE? MODULI?! Svi ti lijepi DRG komadi moraju i voziti po nečemu! :mrgreen::mrgreen:

#67 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,649 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 08.09.2007. - 11:59

Jesu li ovi novo kupljeni vagoni isti kao i ovi moji:

1. Poštanski
Posted Image Posted Image

2. Prvi razred - tip A4üe

3. Prvi i drugi razred tip AB4üe

4. Drugi razred - tip B4üwe

samo su stariji (DRG, dok su moji DB)?

#68 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 08.09.2007. - 21:46

@STIB
Ako su ROCO, onda jesu... fali ti DSG spavaće kola, ista kao moja (crvena) ali Ep3... bila su na istoj aukciji i otišla za 10€, da sam znao, mogao sam ih ubosti za tebe :)

@Thommo
Tračnica ima... fali još po neka skretnica, ali glavnina je tu :P
Nažalost... uvijek tražim bolje riješenje, i izgleda da sam ga konačno našao :P sad samo treba stvar ispiliti i sastaviti... a za to treba malo vremena, prostora i mira :(
Biti će nakon godinu dana odgađanja nešto... valjda... uskoro :wink:

www.malezeljeznice.net

#69 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,649 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 09.09.2007. - 01:54

Ako su ROCO, onda jesu...

Jesu Roco :D

#70 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 13.09.2007. - 13:12

Greške se događaju... upravosamotvorio "dispute console" zbog neisporučivanja robe i greške kod uplate... biti ćete obavješteni kako stvari teku :wink:

Ne,nijeništa jaaaakoooo strašno, što se neda riješiti...nastala je zabuna :wink:

www.malezeljeznice.net

#71 Marko28

Marko28
  • Članovi
  • 389 posts
  • Joined 02.05.2007.

Posted 13.09.2007. - 22:22

moje se pitanje izgleda malo pogubilo pa ću ga ponoviti :D
koliko treba paketu iz Njemačke?
koliko treba dana da tipu dođe lova poštanskom uplatnicom?
kolike su šanse da se paket izgubi?

Čekaj, slao si u inozemstvo poštanaskom uplatnicom? Koliko ja znam preko pošte se u inozemstvo može novac poslati samo preko Western Uniona. Inače, postoji mogućnost slanja u pismu, no to je djelo kažnjivo zakonom, tako da ili će te prijaviti na carini kada pismo otvore(rijeđe) ili će te novce netko sebi fino uzeti(češće). Naravno, ukoliko se novac dobro sakrije, nemaš problema.

Inače, novac stiže elektronski najkasnije za dva dana, a poštom za četiri do deset dana, sve ovisi. Toliko treba i da pošiljka stigne u Hrvatsku. U prosjeku, ako prodavač robu šalje na vrijeme, od uplate do primitka paketa u prosjeku prođu 2 tjedna. Ako si elektronski uplatio, paket stiže za 10 dana. Šanse za gubitak paketa su jako male, no ipak postoje.

#72 Jura

Jura
  • Članovi
  • 2,962 posts
  • Joined 14.06.2007.
  • LocationOsijek

Posted 13.09.2007. - 22:46

Može se i međunarodnom poštanskom uplatnicom TFP-1 i Western Union.
Ja sam slao sa TFP-1,lik je rekao da je novce primio i da je loksu poslao...vjerujem da je negdje na putu.Nadam se... :?

#73 Marko28

Marko28
  • Članovi
  • 389 posts
  • Joined 02.05.2007.

Posted 13.09.2007. - 23:49

Eh, ja sam slao u lovu Britaniju, tak da nisam mogao koristit TFP-1. Vjerujem da ćeš najkasnije do sredine idućeg tjedna dobiti svoj paket.

Samo oprez, znaju na carini zahebavat ukoliko pošiljatelj nije stavio svoju adresu. Lako ti se može dogoditi da ti stigne umjesto paketa pismo od carinske ispostave gdje traže da im dostaviš račun. Uglavnom, odi na poštu u Tvrđu, kad uđeš prva vrata desno i objasni im ako do toga dođe kako ti je paket poslan kao poklon, da nemaš računa i sl. i trebali bi ga ti dati. Meni je bar tako uspjelo. :wink:

#74 Jura

Jura
  • Članovi
  • 2,962 posts
  • Joined 14.06.2007.
  • LocationOsijek

Posted 14.09.2007. - 12:34

A pošto imam račun mogu li im onda tako potvrditi ako do toga dođe ili im uopće ne pokazivati račun?

#75 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 14.09.2007. - 13:38

Evo, što vam se može dogoditi na e-bayu:

Po završenoj aukciji, platite uredno iskličnu cijenu, dobijete potvrdu o plaćanju i čekate... da vam pošalju vaše "paketiće". 8)

Odjednom, iz vedra neba nakon par dana prodavač vam upućuje "tužbu" preko e-baya da NISTE PLATILI! :shock: :o

Nastaje prepiska...ko je kome, zašto i zbog čega (sve vrlo pristojno... zapamtite da vas ocjenjuju, kao i vi njih) i ne preostaje vam ništa drugo nego provjeriti PayPal... na kojem lijepo piše da je uplata izvršena!

Eh, sad...tko tu koga? On vas preko e-baya... vi njega preko PayPala!
Otvorite dispute console i napišete da vam artikl nije isporučen nakon plaćanja. A-HA! Obro je bostan!

Vaša primjedba ide trgovcu, zajedno sa detaljima transakcije... i onda se ispostavi da je mulac poslao krivi račun sa netočnim iznosom poštarine i previdio uplatu! Tip se ispričava, kumi, moli... prodaje majku i sestru zajedno... samo da mu ne napišete negativnu ocjenu... i naravno hoće još 9 jureka za poštarinu!

Ha! Reći ćete... sad te imam! Ne, nećemo ga ucjenjivati da spusti cijenu... nego ćemo mu kao pravi gentlemani (šatro) oprostiti, uplatiti 9 pišljivih eura i zamoliti ga da pošalje DHL-om o svom trošku :lol: jerbo nemožemo čekati zbog njegove pogreške.

Šmokljan pristaje... ipak reputacija je u pitanju, a i on je sam napravio :ser i digao halabuku. Krelac!

Poanta priče?
Nikada ako se nađete u takvoj situaciji ne dopustite da vam trgovac diktira... provjerite sve podatke i sve uplate! Ako on otvara problem preko e-baya za neplaćanje,vi ga potegnite za neisporučivanje robe... i ne odustajte dok ne dobijete ono što je vaše... paketići li novac! (Novac je malko teže izvući natrag, no može se i to!)

Problem morate riješiti, inače slijedi zabrana trgovanja na e-bayu!

Uvijek prvo nastojte sve riješiti sa trgovcem preko maila ili e-bayovog / PayPal servisa za pritužbe... ako ne ide, TUŽITE GA e-bayu ili paypalu preko tzv Escalate dispute... onda oni stvar preuzimaju u svoje ruke! U 99% slučajeva stvar se pozitivno riješava u obostranu korist.

Netrebam vam govoriti da čuvate mailove sa računom i potvrdom plaćanja, te redovito sa PayPala downloadate kopije transakcija... zlu netrebalo!

Dakle... par komadića ipak stiže... DHL-om 8)
Koji mulac!

www.malezeljeznice.net

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users