Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

E-BAY (kupnja)

• Please log in to reply
74 replies to this topic

#41 Barney

Barney
  • Moderatori
  • 2,061 posts
  • Joined 10.06.2006.
  • LocationZagreb

Posted 31.08.2007. - 22:27

Biti će valjda bolje kad budemo u Uniji.

Ne nuzno. Svaki iole bolji web shop nam sad nece naplatiti PDV sto u slucaju kupnje stvari koje se mogu downloadati znaci da nema nikakvih dodatnih nameta. Kad budemo clanovi unije onda ce nam svi web shopovi iz unije, a i oni dobri internacionalni uredno odmah na cijenu dodati i PDV. Covjek bi to jos i nekako pretrpio, ali sam siguran da ce, kad roba dodje na postu, nasa drzava uredno naplatiti i carinu (ako je ima) i PDV i pritom ce potpuno zanemariti cinjenicu da smo ga vec platili. Naravno da ce se covjek moci zaliti i sigurno dobiti takvu zalbu, ali budimo iskreni, tko ce se zaje... cak i za par sto kuna, na sto drzavni trutovi i racunaju.

Barney
Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

#42 zrubini4

zrubini4
  • Članovi
  • 153 posts
  • Joined 30.09.2005.

Posted 01.09.2007. - 10:00

Bit će da je naljbolje cestu pod gumu i na put ako se ima više toga kupit.Samo traba pazit na našoj carini.Ja se opekao. :twisted: :twisted: :twisted:

#43 Barney

Barney
  • Moderatori
  • 2,061 posts
  • Joined 10.06.2006.
  • LocationZagreb

Posted 01.09.2007. - 10:04

Kao sto mi jedan stari carinik na Mureku jos davnih 70-ih rece: "To vam je sport. Vi skrivate, a ja trazim". :)

Taj put je, srecom, nasao samo ono sto sam htio da nadje. ;)

Trik je jednostavan. Otkad je carine, carinici se "pale" na velike kutije. Prijavi nesto sto je jeftino, a u velikoj je kutiji. One, jelte, male ali skupe kutijice dobro spremi da u tom trenu ne osjete danje svjetlo. ;)

Barney
Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

#44 zrubini4

zrubini4
  • Članovi
  • 153 posts
  • Joined 30.09.2005.

Posted 01.09.2007. - 10:17

Sad ima jedan novi problem.Ako na Slovenskoj granici tražiš pečat za povrat IVE onda Slovenska carina mora javit našoj carini o tome .Iz iskustva znam da do parsto eura ne jave ali ako ga preteraš :cry: :cry: :cry: .

#45 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 01.09.2007. - 10:18

Sa carinom, bez nje, sa porezom ili bez njega... kako god da okrenem, neke stvari MORAM imati :mrgreen: pa ne žalim previše... u stvari, žalim taj tren kad me opale, ali poslije, u samoći stola i probnog kruga... sve je ljepše 8)

Kad smo već kod sitnih "užitaka" kažu ljudi: "najljepše je kada "kutijice" prijavite na izlasku iz EU, ali ne i na ulasku u HR pa vam ne oporezuju i ne carine kutijicu za unos u HR, a onda na pošti pokupite povrat poreza!"... tako sam barem čuo... da se priča... po selu :mrgreen: :wink:
The difference between men and boys is the price of their toys.

John Woodall, WorldRailFans

www.malezeljeznice.net

#46 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 01.09.2007. - 10:25

Sad ima jedan novi problem.Ako na Slovenskoj granici tražiš pečat za povrat IVE onda Slovenska carina mora javit našoj carini o tome .Iz iskustva znam da do parsto eura ne jave ali ako ga preteraš :cry: :cry: :cry: .

Pa, s obzirom na "prijateljske" odnose i poslovičnu ljubaznost i jednih i drugih, u večini slučajeva neće javiti...

Neki ljudi koje znam preko nekih ljudi, a koji su čuli od svojih ljudi kažu:

Najbolje je kada stvar obavite u vlaku 8) i to povratak oko ponoći (Agram npr.)... Slovenca morate buditi, a HR carinik niti ne uđe :lol: a ako i uđe, između Dobove i Sutle ili Marofa imate dovoljno vremena za uigrano prebacivanje sitnica i papira na dno, sa obligatornim prljavim vešom na vrhu.
:mrgreen:

Nego... kupuje li se što na e-bayu...ili iz internetskih dućana? Koji su se trgovci pokazali dobri?

www.malezeljeznice.net

#47 Jura

Jura
  • Članovi
  • 2,962 posts
  • Joined 14.06.2007.
  • LocationOsijek

Posted 01.09.2007. - 12:28

moje se pitanje izgleda malo pogubilo pa ću ga ponoviti :D
koliko treba paketu iz Njemačke?
koliko treba dana da tipu dođe lova poštanskom uplatnicom?
kolike su šanse da se paket izgubi?

#48 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 01.09.2007. - 12:46

moje se pitanje izgleda malo pogubilo pa ću ga ponoviti :D

Auuu... al' smo nestrpljivi...

koliko treba paketu iz Njemačke?

Zavisi kako se šalje... od 5 do 14 dana

Pitaj banku...

kolike su šanse da se paket izgubi?

Male do nikakve... osim ako poštar ili carinik nije modelar :mrgreen:

www.malezeljeznice.net

#49 Jura

Jura
  • Članovi
  • 2,962 posts
  • Joined 14.06.2007.
  • LocationOsijek

Posted 01.09.2007. - 12:50

normalno da sam nestrpljiv kada očekujem tako važan paket! :lol:

#50 zrubini4

zrubini4
  • Članovi
  • 153 posts
  • Joined 30.09.2005.

Posted 01.09.2007. - 16:38

Ja sam jučer prvi put naručio na e-bayu .Više da isprovam kako to ide .Nervira me to većinom stvari koje bi i kupio ne šalju ovamo.
Preko neta sam naručivao od MIBE brošure i DVDove.Imam i pretplatu na njigov mjesečni časopis.

#51 Thommo

Thommo
  • Članovi
  • 2,243 posts
  • Joined 06.04.2006.
  • LocationRijeka

Posted 01.09.2007. - 17:11

Ja sam šest-sedam puta kupio modele na ebayu (Njemačka, Austrija, USA), nije bilo problema, osim sitnih koje se daju riješiti. Ako se posluje s ebay shopom, ili individualcem koji ima blizu 100% skor feedbacka, neće biti problema.

Takvima se ne isplati izgubiti obraz pred kupcima za 50-tak eurića...

#52 Thommo

Thommo
  • Članovi
  • 2,243 posts
  • Joined 06.04.2006.
  • LocationRijeka

Posted 01.09.2007. - 17:15

Moj najnoviji ulov na bayu, Pennsy GE 44-tonner, NIB (new in box), DCC ready, a za 40% cijene u web dućanima: :wink:

Posted Image
:kul

#53 zrubini4

zrubini4
  • Članovi
  • 153 posts
  • Joined 30.09.2005.

Posted 03.09.2007. - 18:58

Što hoće još od mene ? Mala pomoć :?: :?: :?: .Herzlichen Glückwunsch, der Artikel gehört Ihnen. Bitte nehmen Sie Ihre Zahlung jetzt vor!

Bitte beachten Sie, dass es sich bei dieser Mitteilung um eine automatisch generierte E-Mail handelt. Falls Sie Fragen haben, können Sie sich jederzeit an den eBay-Kundenservice wenden.

#54 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,649 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 03.09.2007. - 19:02

Pitaj banku...

Moram priznati da mi uopće nije jasno kako se to šalje lova u inozemstvo poštanskom uputnicom :hm
Ako to uopće postoji, onda treba pitati poštu a ne banku :wink:

#55 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 03.09.2007. - 21:01

Pitaj banku...

Moram priznati da mi uopće nije jasno kako se to šalje lova u inozemstvo poštanskom uputnicom :hm
Ako to uopće postoji, onda treba pitati poštu a ne banku :wink:

MEĐUNARODNA POŠTANSKA UPUTNICA TFP-1
(MANDAT DE POSTE INTERNATIONAL TFP-1)

obrazac košta kunu-dvije a slanje 30-ak kn za 100-tinjak eura i može se slati 'koliko hoćeš'
uplaćuje se u kunama po poštinom tečaju a stiže primaocu (samo fizička a ne pravna osoba; ide na adresu a ne na račun) u lokalnoj valuti za nekoliko dana
funkcionira prema onim državama s čijim poštama je naša pošta sklopila ugovor; ide u Njemačku i Iran ali ne ide u Francusku (podaci na www.posta.hr nisu baš ažurni pa treba provjeriti u konkretnom slučaju)
puno jeftinije i jednostavnije nego plaćanje preko banaka

#56 Andrej

Andrej
  • Članovi
  • 99 posts
  • Joined 24.01.2007.

Posted 03.09.2007. - 22:18

Što hoće još od mene ?... Herzlichen Glückwunsch, der Artikel gehört Ihnen. Bitte nehmen Sie Ihre Zahlung jetzt vor!

Otprilike ovo:

Congratulations, the article belongs to you. Please make your payment now!

Bitte beachten Sie, dass es sich bei dieser Mitteilung um eine automatisch generierte E-Mail handelt. Falls Sie Fragen haben, können Sie sich jederzeit an den eBay-Kundenservice wenden.

i ovo:

Please note that it concerns when this report is an automatically generated email. If you have questions, you can turn at any time to the eBay customerservice.

Nadam se da je pomoglo ! :wink:

Pozdrav :kul

#57 zrubini4

zrubini4
  • Članovi
  • 153 posts
  • Joined 30.09.2005.

Posted 04.09.2007. - 09:20

Sad mi nije jasno žašto pitaju da im platim ako imaju broj moje kr.kartice ?Zar to sami ne skidaju ?

#58 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 04.09.2007. - 09:52

Ne... morate ODOBRITI transakciju!

Ako je njemački jezik problem, najjednostavnije je otići na talijanski ili američki e-bay, kliknuti na MY E-BAY ili IL MIO E-BAY, i ulogirati se :wink: tamo će vam biti prikazane opcije za svaki predmet koji pratite, gubite, dobivate i slično...
dakle, www.e-bay.it ili www.e-bay.com a dalje ćete se snaći ;)

Dakle, iako ste nešto kupili na albanskom e-bayu, to možete provjeriti i platiti preko američkog ili japanskog my-ebaya... vaš korisnički račun je jedinstven na svakom e-bayu, i SVI ga prepoznaju.

E, sad pitanje je kako plaćate kreditnom karticom, i koje metode plaćanja podržava trgovac! Njemci generalno slabo podržavaju pay-pal (kartica preko pay-pal računa) ali je zgodno imati pay-pal aktivan (ne košta ništa) a direktno plaćanje karticom je riskantno samo kod privatnih aukcija (sigurno je kod e-bay shopova, ali oni u većini podržavaju i pay-pal)

Nadam se da je malko pomoglo...
:wink:

www.malezeljeznice.net

#59 zrubini4

zrubini4
  • Članovi
  • 153 posts
  • Joined 30.09.2005.

Posted 04.09.2007. - 10:08

Dosta je pomoglo .Sad mi je puno jasnije.
Ako nisam ja učio njemački kad je trebalo moret ću djecu ganjat učit.

#60 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 04.09.2007. - 10:11

Dosta je pomoglo .Sad mi je puno jasnije.
Ako nisam ja učio njemački kad je trebalo moret ću djecu ganjat učit.

Bolje Kineski... tako i tako će nas preplaviti za 10 godina :mrgreen:

www.malezeljeznice.net

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users