Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Član Nikola

• This topic is locked This topic is locked
58 replies to this topic

#41 Gogo

Gogo
  • Članovi
  • 1,534 posts
  • Joined 09.02.2007.

Posted 02.04.2007. - 17:13

:roll:

Uvijek se sve mora pretvoriti u politiku...

#42 novi_šef

novi_šef
  • Članovi
  • 532 posts
  • Joined 21.02.2006.

Posted 02.04.2007. - 17:33

Da, mora.
Ako u Italiji, kod Vodafona recimo, imaš flat rate ADSL i sve pozive iz fiksne mreže prema fiksnim brojevima i Vodafone mobilnim gratis, a ADSL 20x brži nego naš T-Comov i to sve mjesečno za 20,00 Eura, što ću drugo vaditi nego politiku.
Pod takvim uvjetima sigurno nitko ne bi pitao je li veličina slike ova ili ona.

#43 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,680 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationDonja Bistra, Croatia

Posted 02.04.2007. - 18:25

Za one kojima slike prave problem.

U Internet Exploreru otidjite na "tools" pa na "internet options" "advanced"
i pod "multimedia" maknite kvacicu pored opcije "show pictures".
Slike se ne ucitavaju.

#44 GostMilan Mankas_*

GostMilan Mankas_*
  • Gosti
  • Joined --

Posted 02.04.2007. - 23:11

Nikola,daj se vrati na forum :!:
Trebamo te,jerbo ovaj forum bez tebe nije to, to.
Renato,nije nis kriv. Svi znamo tko je prvi zakuhal protiv velikih slika,ali nezelim ga imenovati da se opet nesto ne skuha.
U svakom slucaju vrati se.

#45 ines

ines
  • Isključeni korisnici
  • 610 posts
  • Joined 27.01.2007.

Posted 03.04.2007. - 00:24

tko? zanima me.
mrzim: kad mi netko nesto zabranjuje (mos mislit)

#46 Prakticar

Prakticar
  • Moderatori
  • 8,855 posts
  • Joined 19.09.2005.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 03.04.2007. - 09:21

Za one kojima slike prave problem.

U Internet Exploreru otidjite na "tools" pa na "internet options" "advanced"
i pod "multimedia" maknite kvacicu pored opcije "show pictures".
Slike se ne ucitavaju.

U tom slučaju forum izgleda ovako:

Posted Image

Mislim da je suvišno objašnjavati da je u tom slučaju prilično nespretno "pogađati" što znače ikonice označene crvenom strelicom. One običnim korisnicima ponekad zatrebaju za odgovaranje i citiranje, a meni koji ih imam više znaju dobro doći i za moderiranje :roll: :lol:

Svi znamo tko je prvi zakuhal protiv velikih slika,ali nezelim ga imenovati da se opet nesto ne skuha.

tko? zanima me.

Ja. Osim ako me nije netko drugi pretekao, a da ja to ne znam.

Da se jednu stvar razumijemo. Ja i dalje smatram da Nikola bez ozbiljnije konkurencije radi najbolje slike na ovom forumu. Nikola također ima i nepresušnu zbirku vrijednih arhivskih fotografija. Nikola je isto tako nepresušan izvor ostalih informacija i jedan je od najcjenjenijih forumaša ovdje. Upravo zbog toga velika je šteta što se odlučio na ovaj korak, a prvenstveno zbog toga što on, bar s moje strane, u cijeloj priči oko ovih fotografija nije bio ni sporan, a ni prozvan.

Naime, Nikola nije pretjerivao u svojim fotografijama, a ako je koja i bila malo veća, zbog izuzetne kvalitete ja mu nikad nisam ozbiljnije prigovorio. Ja sam pošizio kad se jedan dan u jednoj temi (čini mi se da je bila nekakva utakmica ili slično) pojavilo ukupno 20-ak fotografija neuobičajenog rasporeda tramvaja, a one su uglavnom bile tipa tramvaj na okretištu u Maksimiru, pa isti taj tramvaj u Vlaškoj s drugim natpisom, pa onda isti taj tramvaj s leđa... i tako pet tramvaja na 20 slika (malo karikiram, ali to je to). Nikola nije bio autor tih fotografija, nego NT2200, a par fotografija napravili su i ostali. Tada sam sve te slike pretvorio u thumbnailse i zamolio NT2200 i ostale da ubuduće rade tako ako imaju puno fotografija. NT2200 smjesta je poslušao, ali se malo-pomalo razvila diskusija oko tih fotografija i stvorile su se dvije, da tako kažem "struje", jedna za velike fotografije a jedna za manje.

Tijekom te diskusije Nikola je stavio jednu veeeeeeliku fotografiju, što sam ja shvatio kao šalu i u šali mu odgovorio da ako mi jumbo-plakatom drugi put poruši stvari sa stola da ću mu fotografiju smanjiti na dimenzije s osobne.

Nekoliko dana nakon toga, u trenutku kad nisam ni bio na forumu, stigao mi je SMS da je neka frka. Otvorio sam forum i imao što vidjeti.

Da li se nešto događalo i na ostalim forumima, ne znam. Jako mi je žao ako je moj apel na umjerenost u stavljanju fotografija rezultirao ovako burnom reakcijom forumaša kojeg osobno poznam i kojem sam u pravilu i "progledavao kroz prste". Nije mi bila namjera nikoga otjerati s foruma, a da sam znao.... ma ne znam što bih da sam znao, mislim da nisam napravio ništa takvo da se Nikola trebao toliko uvrijediti.

Nikola, ako ovo čitaš, i ja te molim da se vratiš, a ja ću te vrlo rado potražiti i porazgovarati s tobom jer mislim da se o svemu možemo dogovoriti.

#47 egérke

egérke
  • Članovi
  • 7,612 posts
  • Joined 08.06.2006.
  • LocationKvatrić

Posted 03.04.2007. - 09:30

Mislim da je Mankas mislil na Ogija, on se prvi bunil na veličine slika...

#48 Prakticar

Prakticar
  • Moderatori
  • 8,855 posts
  • Joined 19.09.2005.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 03.04.2007. - 09:47

Među prvima je bio, ali ogi nije moderator. A i on na to gleda jednako kao i ja.

#49 GostMilan Mankas_*

GostMilan Mankas_*
  • Gosti
  • Joined --

Posted 03.04.2007. - 22:45

Bas tak,osim toga brundal je i na STIB-ove fotke. :twisted:
Prakticar,na tebe nisam ni pomislil da si ti to skuhal ili bilo koji drugi moderator.
Ogi je vise puta protiv fotki brundal,ne samo radi velicine vec opcenito.
On hoce citati a ne gledati neke fotke,tak je izjavil. Normalno je da ste Vi moderatori na to reagirali,ali ponavljam niste Vi za to krivi.

#50 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,680 posts
  • Joined 26.03.2005.

Posted 04.04.2007. - 05:11

Mislim da je suvišno objašnjavati da je u tom slučaju prilično nespretno "pogađati" što znače ikonice označene crvenom strelicom. One običnim korisnicima ponekad zatrebaju za odgovaranje i citiranje, a meni koji ih imam više znaju dobro doći i za moderiranje :roll: :lol:

Slazem se da u tom slucaju fale i ikone ali ako misem dodjes na mjesto gdje je trebala biti ikona ispisat ce ti se sto je ona. Smatram da je to sasvim u redu i da ne bi trebalo predstavljati veliki problem za koristenje.

#51 Prakticar

Prakticar
  • Moderatori
  • 8,855 posts
  • Joined 19.09.2005.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 04.04.2007. - 08:33

Pa čuj, ja ipak rado vidim avatare i ostale likovne ukrase na stranici (smajliće, logo foruma itd.), a da ne govorim da onda svaki put kad odem na neku drugu stranicu moram ponovo uključivati prikaz slika.

Negdje sam već napisao, ali ću ponoviti - pogledajte DSO forum - jako malo slika, ako ih ima to se vidi već u naslovu, a u tekstu lijepo linkovi.

#52 drstoka

drstoka
  • Članovi
  • 7,369 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 04.04.2007. - 08:40

iako mi se ne sviđa taj stav da si nek isključi slike onaj kome smetaju, korisnici Firefoxa mogu namjestiti da se ne prikazuju slike sa određenog sitea npr. imageshacka i stvar je nešto bolja u tom slučaju.

evo ako nekog zanima kako izgleda surfanje internetom sa tekstualnim preglednikom na linuxu :D

Posted Image
#1 truth hurts
#2 It's hard not to hate..

#53 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,680 posts
  • Joined 26.03.2005.

Posted 04.04.2007. - 12:51

iako mi se ne sviđa taj stav da si nek isključi slike onaj kome smetaju, korisnici Firefoxa mogu namjestiti da se ne prikazuju slike sa određenog sitea npr. imageshacka i stvar je nešto bolja u tom slučaju.

evo ako nekog zanima kako izgleda surfanje internetom sa tekstualnim preglednikom na linuxu :D

Posted Image

Po meni je mogucnost prikaza slike na forumima njihova osnovna prednost. Ako ce biti samo tekst onda imamo hr.rec.zeljeznice news grupu i eto veselja.
Normalna velicina slike od 200 - 300 kb u rezoluciji 800x600 je po meni prihvatljiva. Znam da je to problem ljudima koji imaju modeme ali nikada svi ne mogu biti zadovoljni.

#54 drstoka

drstoka
  • Članovi
  • 7,369 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 04.04.2007. - 13:24

ma ja i jesam za slike, ali da budu kak veliš 800x600, doduše do 150-200 kB a za slučaj velike (>3-4) serije slika da budu thumbići, pogotovo ako je riječ o jednom te istom tramvaju iz 5 različitih kuteva gledišta i slično.
#1 truth hurts
#2 It's hard not to hate..

#55 2062 036

2062 036
  • Isključeni korisnici
  • 1,353 posts
  • Joined 23.06.2006.
  • LocationSplit

Posted 04.04.2007. - 13:28

-

#56 novi_šef

novi_šef
  • Članovi
  • 532 posts
  • Joined 21.02.2006.

Posted 04.04.2007. - 13:56

Mi smo nabili 4 stranice postova, ali se čovjek nažalost, nije vratio...
Oni koji ga poznate, plave koverte u džep, možda se predomisli :wink:

#57 crotram

crotram
  • Članovi
  • 4,348 posts
  • Joined 13.12.2005.
  • LocationZagreb

Posted 04.04.2007. - 16:00

Mi smo nabili 4 stranice postova, ali se čovjek nažalost, nije vratio...
Oni koji ga poznate, plave koverte u džep, možda se predomisli :wink:

Ja cu ga probat nagovorit kad ga vidim :) Sad sam slobodan... :D
To je divlji badem; ništa nije tako lepo kao kad procveta, a ništa tako gorko kao kad se prvi put proba...

#58 Ante-vž

Ante-vž
  • Moderatori
  • 5,347 posts
  • Joined 15.04.2005.
  • LocationTrnovec Bartolovečki

Posted 06.04.2007. - 09:31

Sjećam se vremena kad na forumu nije bilo većih rasprava o tramvajima.
No onda su "uletila" razna djetinja prepucavanja uglavom na temama o tramvajima. Vodili su ih uglavnom teenageri i uništavali kvalitetne debate zrelijih članova. No, često im i stariji članovi nisu ostali dužni.
Zbog velikog interesa i velikog broja članova koji su uglavnom raspravljali o tramvajskom prometu, administrator kvalitetno odlučuje i uvodi podforume o tramvajima. No, prepucavanja na osobnoj razini, te na razini koja nemaju veze s tramvajima dovela su do potpunog rasula na tim podforumima.
Iako su mi travmaji vrlo dragi i simpatični, zbog prije navedenog moram priznati da na tramvajskim podforumima ne pratim niti jednu temu, niti sam u te podforume zaviril barem godinu dana, nažalost. Naglašavam, nažalost, jer mi gomila nezrelih kvaziforumaša ubija svaki gušt da nešt saznam s područja tramvajskog prometa.
S obzirom na kvalitetu fotografija i kvalitetu sadržaja postova korisnika "Nikola" izražavam veliko žaljenje što su razni nezreli i imbecilni likovi uspijeli doslovno otjerati s foruma jednog od njegovih najkvalitetnijih članova.

S žaljenjem zbog sveg kaj sam moral navesti u ovom postu, završavam ga.

Ante

41830019715_d1a15f23c9_o.jpg

42012054674_dc7b12daa5_o.png

a035.gif

#59 Toma

Toma
  • Administratori
  • 8,501 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationZagreb

Posted 06.04.2007. - 22:13

S obzirom da se ova tema otela kontroli; da su pocela vrijedjanja i slicno - zakljucavam je!

Ako netko to jos nije shvatio - Nikola je otisao zato jer je sam tako odlucio. Ako se netko ne moze nositi s primjedbom da stvalja prevelike fotke (puno puta je navedeno da one na forumu ne budu vece od 700 x 525 pixela); nazalost administratori ne mogu puno napraviti. A ako netko unistava vlastite postove; to je dokaz njegove nezrelosti!

pozdrav
toma

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users