Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Modeli HŽ-a

• Please log in to reply
60 replies to this topic

#1 ivancrnkoci

ivancrnkoci
  • Članovi
  • 1,230 posts
  • Joined 27.08.2005.

Posted 01.10.2005. - 18:42

Na ovom linku ima vagona od HŽ-a, a od lokomotiva 1141 3, 2044, 2063, 2133, 2141, 2062.
http://tramway.heim.at/shop/

#2 Ante-vž

Ante-vž
  • Moderatori
  • 5,347 posts
  • Joined 15.04.2005.
  • LocationTrnovec Bartolovečki

Posted 01.10.2005. - 22:50

Dizelske lokomotive izgledaju jako loše. Pune su netočnih detalja na prvi pogled. Nažalost. :(

#3 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 01.10.2005. - 23:01

Dizelske lokomotive izgledaju jako loše. Pune su netočnih detalja na prvi pogled. Nažalost. :(

Iskreno, lošija mi je elektra 1141 3xx.
BTW, znam da je to jako skup hobi, ali da li mi netko može reći zašto je toliko skupo?!Mislim, 250 eura on mala lokomotiva?Pa to je nečija plaća!

#4 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,681 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationDonja Bistra, Croatia

Posted 01.10.2005. - 23:08

BTW, znam da je to jako skup hobi, ali da li mi netko može reći zašto je toliko skupo?!Mislim, 250 eura on mala lokomotiva?Pa to je nečija plaća!

Po meni totalno bezazlozno je nabijena tolika cijena. Poceo sam se baviti modelarstvom 1984 godine no odustao sam pocetkom 90 kada je standard otisao k vragu. Drage volje bih i danas radio makete kada taj sport ne bi zahtjevao ovako ogromne pare. Roco je propao, pa nije ni cudo jer je broj modelara vjerovatno sve manji kad tako divljaju sa cijenama.

#5 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 01.10.2005. - 23:12

Po meni totalno bezazlozno je nabijena tolika cijena. Poceo sam se baviti modelarstvom 1984 godine no odustao sam pocetkom 90 kada je standard otisao k vragu. Drage volje bih i danas radio makete kada taj sport ne bi zahtjevao ovako ogromne pare. Roco je propao, pa nije ni cudo jer je broj modelara vjerovatno sve manji kad tako divljaju sa cijenama.

Pa jel tako?Mislim, šta je previše je previše, ako bi htio si kupiti neki vozni park od recimo 10 lokomotiva, i npr. 30 vagona, treba bi izdvojiti nekih 5000 eura?!Mislim, pa de dobro je, za te novce ću si kupiti 1:1 lokomotivu :D

#6 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,681 posts
  • Joined 26.03.2005.

Posted 01.10.2005. - 23:24

Pa jel tako?Mislim, šta je previše je previše, ako bi htio si kupiti neki vozni park od recimo 10 lokomotiva, i npr. 30 vagona, treba bi izdvojiti nekih 5000 eura?!Mislim, pa de dobro je, za te novce ću si kupiti 1:1 lokomotivu :D

A cuj.. vjerovatno se to radi u malim serijama pa ima razloga da kosta no cijene od po 500 Eura za lokomotivu su nevjerovatne. Ovaj Hz vozni park je ocajne kvalitete ali je zato cijena paprena. Roco, Lima i ostali su imali izvrsno detaljne modele no i cijene su bile puno vise.
Mehanotehnika, sada Mehano prodaje iste stvarcice kao i kada sam bio klinac koji je za Bozic ispod bora dobijao setove vlakova koji su se kupovali po Dionama i slicnim ducanima za male pare. Ista lokomotiva koja je nekada bila u setu sada sama kosta 70 eura.

#7 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 01.10.2005. - 23:29

A cuj.. vjerovatno se to radi u malim serijama pa ima razloga da kosta no cijene od po 500 Eura za lokomotivu su nevjerovatne. Ovaj Hz vozni park je ocajne kvalitete ali je zato cijena paprena. Roco, Lima i ostali su imali izvrsno detaljne modele no i cijene su bile puno vise.

Je, ali stvarno, previše...

Mehanotehnika, sada Mehano prodaje iste stvarcice kao i kada sam bio klinac koji je za Bozic ispod bora dobijao setove vlakova koji su se kupovali po Dionama i slicnim ducanima za male pare. Ista lokomotiva koja je nekada bila u setu sada sama kosta 70 eura.

Znam :D Tako sam i ja dobivao poklone za Božić, prvi mi je bio od Fleischmanna, mala parna lokomotiva sa tri vagona i krug tračnica u radijusu od nekih 1m ( kada se spoje u krug ).I dan-danas sve to imam, pitam se koliko vrijedi :D

#8 Renato

Renato
  • Administratori
  • 6,681 posts
  • Joined 26.03.2005.

Posted 01.10.2005. - 23:34

Je, ali stvarno, previše...

Znam :D Tako sam i ja dobivao poklone za Božić, prvi mi je bio od Fleischmanna, mala parna lokomotiva sa tri vagona i krug tračnica u radijusu od nekih 1m ( kada se spoje u krug ).I dan-danas sve to imam, pitam se koliko vrijedi :D

Ja imam pun tavan svih mogucih vagona i lokomotiva. Cini mi se da je bilo i oko 50 metara tracnica. Sve to ceka da odem u penziju:)

#9 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 01.10.2005. - 23:37

Ja imam pun tavan svih mogucih vagona i lokomotiva. Cini mi se da je bilo i oko 50 metara tracnica. Sve to ceka da odem u penziju:)

Zanmiljivo...Otvorit ću novu temu da vidimo šta tko kući ima :D
BTW, moram primjetiti da su Fleischmann tračnice daleeko kvalitetnije od Mehano, to mi je još kao klincu ostalo u sjećanju...

#10 033

033
  • Članovi
  • 460 posts
  • Joined 14.05.2005.
  • LocationVaraždin/Obrovac

Posted 02.10.2005. - 07:27

Usput jel tko zna gdje je moguce kupiti skretnice, komponente, tracnice... Kupio sam klincu osnovni komplet Mehano pa bi ga malo dopunio. U Zagrebu nisam nista nasao. Na Internetu trgovci drze da imaju svasta a kad dodjes u ducan nista.
mismotunavek

#11 torrente

torrente
  • Članovi
  • 289 posts
  • Joined 30.09.2005.

Posted 02.10.2005. - 08:53

Zanmiljivo...Otvorit ću novu temu da vidimo šta tko kući ima :D
BTW, moram primjetiti da su Fleischmann tračnice daleeko kvalitetnije od Mehano, to mi je još kao klincu ostalo u sjećanju...

fleischmann je ok za po podu, ali za maketa je najbolji trix ili roco
kod fl je vec napravljen balast pa to izgleda malo previse plasticno
dok kod ostalih to moras raditi sam i izgleda puno bolje
po meni najgore tracnice ima maerklin jer im je balast napravljen kao da je od spuzve. nimalo uvjerljivo. mada maerklin im potpuno drugi sistem vodjenja od ostalih proizvodjaca.

p.s. bilo bi interesantno vidjeti sta ko ima :lol:

#12 danijellikar

danijellikar
  • Članovi
  • 935 posts
  • Joined 28.09.2005.
  • LocationVeliko Trgovišće

Posted 02.10.2005. - 12:21

Pozdrav.

033 želi znati gdje kupiti nadogradnje za tračnice. Ravne, zakrivljene, skretnice i križišta možeš kupiti u Varteksovom City Centru na Jelačić placu u Zagrebu. Na najzadnjem ti je to katu, a ima i nešto Mehano setova, Roco vagona, Herpa kamiona i autića.

Pozdrav svima.
Danijel

#13 Perando

Perando
  • Članovi
  • 22 posts
  • Joined 03.10.2005.

Posted 06.10.2005. - 13:29

Mehanotehnika, sada Mehano prodaje iste stvarcice kao i kada sam bio klinac koji je za Bozic ispod bora dobijao setove vlakova koji su se kupovali po Dionama i slicnim ducanima za male pare. Ista lokomotiva koja je nekada bila u setu sada sama kosta 70 eura.[/quote]

modeli koji se prodaju odvojeno znatno su vece kvalitete nego oni u setovima. takodjer vagoni sada imaju metalne kotace a postoje i dosta kvalitetne tracnice (kvalitetnije od onih starih). cijena je niza ako kupujes u tvornici (izola)

#14 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 12.11.2005. - 22:09

To je ručni rad i zato je tako skupo, jeftinije ni nemože biti; nezadovoljavajuća kvaliteta je drugo pitanje.

#15 Toma

Toma
  • Administratori
  • 8,501 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationZagreb

Posted 13.11.2005. - 10:46

To je ručni rad i zato je tako skupo, jeftinije ni nemože biti; nezadovoljavajuća kvaliteta je drugo pitanje.

Rucni rad?
btw; kakve su cijene Lemaco modela...? :)

toma

#16 jz441

jz441
  • Članovi
  • 865 posts
  • Joined 11.04.2005.

Posted 13.11.2005. - 14:37

Rucni rad?
btw; kakve su cijene Lemaco modela...? :)

toma

U proseku oko $2000 za lokomotivu. U Evropi bi verovatno bilo malo jeftinije.

Evo linka prodavnice u Chicagu koja ih prodaje.

http://liliput.com/lemaco/hoscale.html

#17 željko halambek

željko halambek
  • Članovi
  • 2,539 posts
  • Joined 07.12.2005.

Posted 07.12.2005. - 22:13

Model Hz 2062 sa stranice http://tramway.heim.at/shop/
držao sam u ruci i uocio jedan veliki kompromis.
Model prefarbani frateschi kojem tjelo lokomotive zapravo odgovara slovenskoj seriji 644

#18 Alen

Alen
  • Članovi
  • 751 posts
  • Joined 28.11.2005.

Posted 10.02.2006. - 17:52

Za sve one koji trebaju pribor od Mehana, najbolje je ici u tvornicki ducan u Izoli. Bio sam vec nekoliko puta i uglavnom imaju gotovo sve produkte iz proizvodne linije. Ono kaj je interesantno su skretnice i tracnice. Cijene su umjerene (npr 4 ravnih tracnica kostaju oko 600 tolara). Imaju i dosta ostataka iz izvoza (npr. za ALDI u Njemackoj su radili garniture vlakova sa dosta sina i transformatorom. U Njemackoj su se te garniture prodavale za EUR 69.- a u Izoli ih se dobije i za pola cijene. Te garniture su super za klince ali nista za ozbiljne modelare). Interesantni su proizvodi iz Prestige serije koji su u Izoli puno jeftiniji no u ducanima po Sloveniji. Svi koji se odluce ici u Izolu neka se prije informiraju kada trgovina radi i sta trenutacno imaju. Oko Bozica pa sve do Uskrsa imaju i velike popuste. Tel. broj je 00386-56-608000

#19 Karavela

Karavela
  • Članovi
  • 3,195 posts
  • Joined 11.09.2005.
  • LocationSMŽ

Posted 02.04.2006. - 22:11

Heris je najavio model HŽ (i SŽ) vagona serije 150 Gbs
Posted Image
To je model od originalnog VMC vagona (Fabrika vagona Vaso Miškin Crni-Sarajevo).

#20 hyperion

hyperion
  • Članovi
  • 1,581 posts
  • Joined 16.01.2006.
  • LocationBrežice, Slovenija

Posted 03.04.2006. - 20:22

Za sve one koji trebaju pribor od Mehana, najbolje je ici u tvornicki ducan u Izoli. Bio sam vec nekoliko puta i uglavnom imaju gotovo sve produkte iz proizvodne linije. Ono kaj je interesantno su skretnice i tracnice. Cijene su umjerene (npr 4 ravnih tracnica kostaju oko 600 tolara). Imaju i dosta ostataka iz izvoza (npr. za ALDI u Njemackoj su radili garniture vlakova sa dosta sina i transformatorom. U Njemackoj su se te garniture prodavale za EUR 69.- a u Izoli ih se dobije i za pola cijene. Te garniture su super za klince ali nista za ozbiljne modelare). Interesantni su proizvodi iz Prestige serije koji su u Izoli puno jeftiniji no u ducanima po Sloveniji. Svi koji se odluce ici u Izolu neka se prije informiraju kada trgovina radi i sta trenutacno imaju. Oko Bozica pa sve do Uskrsa imaju i velike popuste. Tel. broj je 00386-56-608000

I katkad daju 50% popusta na artikle, jer nisu kvalitetno izrađeni.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users