Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Vlakovi u igranim filmovima

• Please log in to reply
408 replies to this topic

#41 thomcro

thomcro
  • Članovi
  • 9,429 posts
  • Joined 30.12.2005.
  • LocationRijeka

Posted 11.05.2007. - 14:41

Danas sam došao do odličnog westerna "Santa Fe" sa Randolphom Scott-om u glavnoj ulozi. Sad ga treba samo prepržiti.

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš

#42 hadzibane

hadzibane
  • Članovi
  • 2,793 posts
  • Joined 16.08.2006.
  • LocationSombor,Vojvodina

Posted 17.05.2007. - 16:24

Ko ima prilike,neka pogleda ex.Yu film(ovde je kod nas sad izašao na trafikama da se kupi i naravno sam ga kupio)Poslednji Skretničar Uzanog Koloseka.Igraju Bata Životinja,Boro Stjepanović i drugi.Film je dirljiva i tužna priča o radniku/skretničaru i njegovim kolegama na uzanoj pruzi u Bosni,koja treba da se ukine.Neću ga prepričavati,ali ga vredi pogledati.Doista dobro snimljeno i zanimljivo.
Druže Stari,skrenuo sam s' puta...
Sad me jaše i Kurta i Murta.......

#43 Stanley

Stanley
  • Moderatori
  • 16,704 posts
  • Joined 24.08.2006.
  • LocationZagreb

Posted 17.05.2007. - 17:48

Gdje si ti nestao dok se mi u Zagorju prežderavamo somborskim specijalitetima?
Vidim (na beogradskom forumu) da ti je opet riknuo komp. Dosta više, baci to i nabavi nešto pristojno, pa makar i otkazao one fijakere i muzičare.
Vidimo se, akobogda, za nekih mjesec dana u Ravangradu.
Serija 05 je zakon!

#44 hadzibane

hadzibane
  • Članovi
  • 2,793 posts
  • Joined 16.08.2006.

Posted 17.05.2007. - 17:59

Pozdravljam prijatelja!
Ma,nije do kompa,nego do kablovskog distribu-izrabljivača,sa kojima sam imao stanovitih problema,ali je to sad rešeno.A i mašina je dobra,tresnuli smo 450 evropskih novčanica pre mesec dana,za ovo čudo od 1024 Gb,sa svim dodacima.
Jedva čekam da se vidima,već mi je Portos dojavio za dolazak.Odbor za doček je već spreman,svaki dan imamo visinske pripreme,hehe :lol:
Puno pozdrava iz sparnog Sombora,Nemanja

#45 Portos

Portos
  • Moderatori
  • 10,600 posts
  • Joined 01.12.2005.
  • LocationZaprešić, Hrvatska

Posted 17.05.2007. - 20:27

Jedva čekam da se vidima,već mi je Portos dojavio za dolazak.Odbor za doček je već spreman,svaki dan imamo visinske pripreme,hehe :lol:
Puno pozdrava iz sparnog Sombora,Nemanja

A tek nas dvojica...
Dolazimo gladni i žedni, prazne kartice na fotiću, punih baterija spremnih za pripremu putopisa sa Vojvođanskih pruga.
Još cca 35 dana...

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

#46 hadzibane

hadzibane
  • Članovi
  • 2,793 posts
  • Joined 16.08.2006.

Posted 17.05.2007. - 20:39

Ma,nema nikakvih problema,
Gladne ćemo nahraniti dok ne pukne kaiš,ražnjići,kobasice,punjene pljeskavice,gravče na tavče i ostali gurmanluci čekaju na nas,hehe.
Žedne napojiti hladnom Jelenom u raznim oblicima,preporučuje se takozvano" teretno pakovanje" od 2 i 2 ipo litre,u većim količinama :lol:
Provod mora da bude nezaboravan!Red fijakera,red muzike po želji,red dobre hrane i još boljeg napitka od hmelja,red lepih putopisa...pa šta ćemo lepše i interesantnije!
Odbrojavanje je otpočelo!
Pozdrav iz Ravangrada,Nemanja.

#47 Alen

Alen
  • Članovi
  • 751 posts
  • Joined 28.11.2005.

Posted 24.05.2007. - 16:43

Nemojmo zaboraviti niti film "From Russia with love" sa Sean Conneryem u ulozi James Bonda. Vlak tada fiktivno prolazi kroz Jugu prema Trstu, pa se cak vide i natpisti stanica Beograd i Zagreb. Meni osobno je jako drag i animirani film "Thomas i njegovi prijatelji". Zapravo je to serija za djecu, ali kao vrijednog maketara me ti filmici uvijek privlace. Za one koji to zele pogledati, upravo ide na njemackom RTL2 svako jutro od 08.00-08.30 ta serija!

#48 ben

ben
  • Članovi
  • 1,972 posts
  • Joined 13.03.2006.

Posted 24.05.2007. - 19:07

Meni osobno je jako drag i animirani film "Thomas i njegovi prijatelji". Zapravo je to serija za djecu, ali kao vrijednog maketara me ti filmici uvijek privlace. Za one koji to zele pogledati, upravo ide na njemackom RTL2 svako jutro od 08.00-08.30 ta serija!

to su moja deca gledele na cartoon networku

p.s. pogledaj ulijevo

#49 thomcro

thomcro
  • Članovi
  • 9,429 posts
  • Joined 30.12.2005.
  • LocationRijeka

Posted 25.05.2007. - 05:48

...Meni osobno je jako drag i animirani film "Thomas i njegovi prijatelji". ...

Imam na DVD-u 25 epizoda na originalnom engleskom.

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš

#50 thomcro

thomcro
  • Članovi
  • 9,429 posts
  • Joined 30.12.2005.
  • LocationRijeka

Posted 21.06.2007. - 22:51

Danas sam počeo gledati seriju od dvije epizode "Tamburaši". Kroz cijelu dramu se provlači parnjača serije "51" broja "033", zna li tko je li još na životu? Inače radnja se odigrava pred kraj WWII i glumi sva sila dobrih starih glumaca (Šerbedžija, Lepetić, Buzančić, Milivojević, Glad, Martinovićka ...).

#51 Stanley

Stanley
  • Moderatori
  • 16,704 posts
  • Joined 24.08.2006.
  • LocationZagreb

Posted 26.06.2007. - 17:55

Danas sam počeo gledati seriju od dvije epizode "Tamburaši". Kroz cijelu dramu se provlači parnjača serije "51" broja "033", zna li tko je li još na životu? Inače radnja se odigrava pred kraj WWII i glumi sva sila dobrih starih glumaca (Šerbedžija, Lepetić, Buzančić, Milivojević, Glad, Martinovićka ...).

Ajooj, gdje si to nabavio? Ma ta mi je mini-serija zakon! Svi su glumci sjajni, ali najbolji mi je Buzančić kao Paliguza.
Inače, radnja se odvija na pruzi Vinkovci - Zagreb, a stvarna pruga je Sisak Caprag - Karlovac!
Serija 05 je zakon!

#52 thomcro

thomcro
  • Članovi
  • 9,429 posts
  • Joined 30.12.2005.
  • LocationRijeka

Posted 26.06.2007. - 22:00

Ajooj, gdje si to nabavio? Ma ta mi je mini-serija zakon! Svi su glumci sjajni, ali najbolji mi je Buzančić kao Paliguza.
Inače, radnja se odvija na pruzi Vinkovci - Zagreb, a stvarna pruga je Sisak Caprag - Karlovac!

Ja sam ti to snimio na kasetu (VHS) i sad pregledavam te stare kasete i našao sam još. Imam snimljenu jednu epizodu National Geographica koja je u cijelosti posvećena željeznici. A "Tamburaši" .... slažem se, glumačka ekipa je zakon. Teško bi mogao nekog izdvojiti. Dali Stipu Babura, već rečenog Paliguza, Miku, ... ma ima ih. Da li izdvojiti i samu 51-033? Nego kad smo kod te pruge, isti dan sam gledao i "Vlak u snijegu", i primjetio sam da su i ti klinci odlazili sa jedne od tih stanica. Stanley, jesi zainteresiran za DVD? Nemam presnimljeno ali nije neki problem to prebaciti.

#53 Stanley

Stanley
  • Moderatori
  • 16,704 posts
  • Joined 24.08.2006.
  • LocationZagreb

Posted 26.06.2007. - 22:15

Stanley, jesi zainteresiran za DVD? Nemam presnimljeno ali nije neki problem to prebaciti.

Jesam i bio bih ti jako zahvalan. Detalje predlažem preko PP. Kad budem vidio seriju znati ću točno gdje je, tj. na kojoj pruzi ili kolodvoru, to snimano.
Serija 05 je zakon!

#54 ben

ben
  • Članovi
  • 1,972 posts
  • Joined 13.03.2006.

Posted 11.07.2007. - 10:41

hčera sam na obn-u gledel američke marince
dio radnje filma se kakti odvija u albaniji i u jednom trenutku dva marinca se boriju protiv cjele vojske na željezničkoj stanici i nekakvoj garaži za lokomotive. kad na lokomotivama piše BDŽ (ali na čirilici). i onda jedan od njih uskoči u lokomotivu i odma ju vužge i pokrene, ali krenu u rikverc i ne zna ju zastanoviti. ali znal ju je vužgati i pokrenuti u roku 3 sekunde.

#55 thomcro

thomcro
  • Članovi
  • 9,429 posts
  • Joined 30.12.2005.
  • LocationRijeka

Posted 11.07.2007. - 12:19

... i onda jedan od njih uskoči u lokomotivu i odma ju vužge i pokrene, ali krenu u rikverc i ne zna ju zastanoviti. ali znal ju je vužgati i pokrenuti u roku 3 sekunde.

Nije bio u školi kad su učili kako "zastanoviti" lokomotivu. Učil je samo kako se vužge :lool :lool :lool :lool :lool :lool

#56 Phalanx

Phalanx
  • Članovi
  • 616 posts
  • Joined 03.06.2006.

Posted 20.07.2007. - 20:24

Inače, u petak 27.07. na Novoj tv biti će prikazan film "Vlak smrti", u 20:55 h. Film se izvorno zove "Atomic train" i, već pretpostavljate, prevozi nuklearno oružje, naravo kočnice će otkazati... No, tko voli - nek izvoli...

#57 ben

ben
  • Članovi
  • 1,972 posts
  • Joined 13.03.2006.

Posted 22.07.2007. - 10:24

Inače, u petak 27.07. na Novoj tv biti će prikazan film "Vlak smrti", u 20:55 h. Film se izvorno zove "Atomic train" i, već pretpostavljate, prevozi nuklearno oružje, naravo kočnice će otkazati... No, tko voli - nek izvoli...

jel to onaj kad negde u češkoj mrkneju nekakvu nuklearnu glavu teroristi prerušeni u cirkusante???

#58 Phalanx

Phalanx
  • Članovi
  • 616 posts
  • Joined 03.06.2006.

Posted 22.07.2007. - 11:41

jel to onaj kad negde u češkoj mrkneju nekakvu nuklearnu glavu teroristi prerušeni u cirkusante???

Mislim da to nije taj (i ako se ne varam, već je bio emitiran koju godinu ranije) - evo sadržaja sa stranica Nove Tv:

(Atomic Train), SAD 1999., film katastrofe
Redatelj: David Jackson, Dick Lowry
Glume: Rob Lowe, Kristin Davis, Esai Morales, John Finn, Mena Suvari

Sadržaj: Tvrtka za prijevoz otpada mora transportirati nuklearnu bombu. Kako bi uštedjeli novac, rusku nuklearnu bombu ukrcaju na teretni vlak. No vlak je već pun opasnih i zapaljivih kemikalija i kada otkažu kočnice, nastane panika jer vlak juri prema Denveru. Hrabra istražiteljica ukrca se na vlak i bezuspješno ga pokuša zaustaviti. U međuvremenu građani Denvera žele napustiti grad, unatoč izgredima i zastoju prometa. Hoće li se uspjeti spasiti?

Film je osvojio nagradu Golden Reel 2000. godine.

#59 thomcro

thomcro
  • Članovi
  • 9,429 posts
  • Joined 30.12.2005.
  • LocationRijeka

Posted 29.07.2007. - 06:47

Film ne da je "B" produkcije nego je "ŽNJ". Toliko nelogičnosti i nepotrebnog preseravanja. Tipičan američki proizvod za podizanje njihovg domoljublja. Ocjena: --0 (minus minus nula!)

#60 VICTOR

VICTOR
  • Članovi
  • 6,320 posts
  • Joined 20.04.2006.
  • LocationZagreb, Oranice

Posted 29.07.2007. - 07:23

Slažem se....ja bih dodao da tvorci filma rade antipropagandu željeznici...totalna glupost :rig

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users